Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Zdravím všechny,
v poslední době jsem prodělal určitou změnu. Od dětsví asi do 15 let jsem byl vegetarián, v té době byla celá naše rodina. Pak 10 let do 25 jsem se stravoval hrozně, fast foody, omáčky, knedlíky.. prostě jako průměrný občan čr a do toho jsem celkem hodně pil, kouřil cigarety a trávu, pil hodně kafe... Pak jsem začal mít zdravotní problémy (nečekaně \":oops:\" ) Měl jsem křeče v žaludku, abces na krčních mandlích o které jsem nakonec přišel, krev ve stolici, hemeroidy, mykózy, chřipky, zhoršovaly se mi všechny smysly, stálá unava atd... Byl jsem na gastroskopii nebo jak se to jmenuje a řekli mi, že mám podrážděný žaludek ale vředy tam prý ještě nejsou, napsali mi nějáké prášky ať je beru a hotovo. Bral jsem je dva dny a pak jsem se rozhodl, že to vezmu do vlastních rukou. Vyhodil jsem prášky, přestal kouřit (ze dne na den bez náhražek, dobrý test psychyky), omezil mléčné výrobky a na obědy si často dával saláty v restauracích atd.. a začal aspon 2x týdně sportovat. Plno problému se vyřešilo během několika měsíců. Takže můj zdravotní stav byl o něco lepší, podobný jako u většinové populace v tomto věku. Takto jsem to táhnul do 28 let což bylo v loni v prosinci. Někde jsem se dočetl v nějákém článku o indovi jménem Prahlad Jani, celkem mě to zaujalo, ale něják jsem se o to výrazně nezajímal. Pak Henri Monfort, Jaroslav Dušek atd až jsem se dostal na stránky www.pust.cz. Tentokrát jsem už nezůstal jen u teorie a vrhl se na to. Začal jsem v lednu podle kalendáře, a zatím vše jde dobře. 7-denní půst jsem si dal o 14 dní dříve kvůli stěhovaní, ale nečekal jsem co mi ten půst přinese.....

7. den půstu se mi spustila celkem silná detoxikace, byl jsem v klidu, teoreticky mám nastudovanou knížku, pročtené stránky atd. Takže po vypiti většiho množství destilky moč zesvětlala, bolest hlavy se zmírnila i v práci jsem vše zvládnul.

To největší překvapení přišlo ale až po půstu. Udělal jsem si zeleninu na páře, 10 minut, ale zdalo se mi že to není ono. Tak jsem další den dal 8 minut a pořád mi to nesedělo, ani 5 minut další den. Když jsem si dal syrové jablko, byl to nepopsatelný požitek a pak mi došlo, že moje tělo už nechce nic tepelně upraveného. Začal jsem se tedy řídit tím o co si tělo říká skončilo to takhle - ovoce, plodová zelenina, ořechy - vše syrové a nejlépe v celku protože nakrajené se mi to tolik vizuálně nelíbí.

Už je to 6 týdnů co takto jím a připadá mi, že takto dobře jsem se naposledy cítil jako dítě. Zlepšil se zrak, už zase nemám problémy přečíst hodiny v metru přes celé nástupiště atd..

Ale nějáké problémy tu přecejenom jsou:
1. Stolice - často hodně řítká, většinou 1x-2x denně.
2. Ztráta hmotnosti - Od začatku roku jsem shodil 15 kilo, ale teď se to ustálilo na 186/70kg
3. Zatmívání před očima - i když třeba v metru vstanu ze sedačky, vím, že při půstu je to normální, ale já už mám po půstu 6 týdnů. Tlak mi naměřili normální.
4. Okolí - V práci něktří myslí že asi beru drogy nebo že prodělávám chemoterapii a vysvětlovat to nemá cenu, nikdo to moc nechápe a většina lidi si klepe na čelo nebo kroutí hlavou a to i mezi kamarády (Ale tohle není opravdový problém, s tím jsem se srovnal. Každý má právo na svůj názor, já nikoho nepřesvědčuju.)

Teď v pátek mám v kalendáři 15-denní půst, chci do toho jít, ale vím že body 2.-4. co jsem popsal se asi zhorší. Doufám, že tělo bude chopné zvládnout ten půst i po tak silné změně stravování. Kdyby byl zájem, tak zde můžu popisovat průběh půstu, nebo aspoň shrnout jak to dopadlo. Zárověň budu rád když se někdo zkušený vyjádří a třeba i poradí s těmy problémy které vznikají.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 8:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Razík píše:
(...)

To největší překvapení přišlo ale až po půstu. Udělal jsem si zeleninu na páře, 10 minut, ale zdalo se mi že to není ono. Tak jsem další den dal 8 minut a pořád mi to nesedělo, ani 5 minut další den. Když jsem si dal syrové jablko, byl to nepopsatelný požitek a pak mi došlo, že moje tělo už nechce nic tepelně upraveného. Začal jsem se tedy řídit tím o co si tělo říká skončilo to takhle - ovoce, plodová zelenina, ořechy - vše syrové a nejlépe v celku protože nakrajené se mi to tolik vizuálně nelíbí.

Už je to 6 týdnů co takto jím a připadá mi, že takto dobře jsem se naposledy cítil jako dítě. Zlepšil se zrak, už zase nemám problémy přečíst hodiny v metru přes celé nástupiště atd..

Ale nějáké problémy tu přecejenom jsou:
1. Stolice - často hodně řítká, většinou 1x-2x denně.
2. Ztráta hmotnosti - Od začatku roku jsem shodil 15 kilo, ale teď se to ustálilo na 186/70kg
3. Zatmívání před očima - i když třeba v metru vstanu ze sedačky, vím, že při půstu je to normální, ale já už mám po půstu 6 týdnů. Tlak mi naměřili normální.
4. Okolí - V práci něktří myslí že asi beru drogy nebo že prodělávám chemoterapii a vysvětlovat to nemá cenu, nikdo to moc nechápe a většina lidi si klepe na čelo nebo kroutí hlavou a to i mezi kamarády (Ale tohle není opravdový problém, s tím jsem se srovnal. Každý má právo na svůj názor, já nikoho nepřesvědčuju.)

Teď v pátek mám v kalendáři 15-denní půst, chci do toho jít, ale vím že body 2.-4. co jsem popsal se asi zhorší. Doufám, že tělo bude chopné zvládnout ten půst i po tak silné změně stravování. Kdyby byl zájem, tak zde můžu popisovat průběh půstu, nebo aspoň shrnout jak to dopadlo. Zárověň budu rád když se někdo zkušený vyjádří a třeba i poradí s těmy problémy které vznikají.

Seš si jistej, že zeleninu nenapařuješ moc dlouho? Nezmatní? To už se z ní stává mrtvá hmota, ze který toho tělo moc nevyužije. A začínal bych spíš zeleninovými šťávami, když ti nevyhovuje napařená zelenina. Kyseliny v ovoci na začátku návratovky zbytečně dráždí odhalenej trávicí trakt.

ad 1. To by mohl být i důsledek detoxikace. Tělo na nadměrnou intoxikaci střev reaguje řidší stolicí až průjmy.
ad 2. Stabilní BMI 20.23 je naprosto v pohodě. Předtím ses podle tabulky pohyboval na hranici nadváhy (24.57), ale cokoliv nad 22 je podle mě nadbytečná váha, která zbytečně zatěžuje celej organizmus.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No s tou zeleninou jsem to právě zkoušel i jenom na 5 minut do páry, ale podle mě by syrová taky neměla být problém, ale asi jak pro koho. Jinak po 3-denním půstu jsem začal pomerančovou šťávou, takže už vím že to ovoce na rozjezd neni ono \":lol:\" Jinak s tou stolicí máš asi pravdu, naštěstí nemusím běhat na záchod po půl hodině, takže mě to něják neomezuje. Jinak na BMI moc nedám, ale sám ze svojí váhou problém nemám, jde spíš o lidi okolo. Nevím jak mi váha klesne po tom 15-denním, čekám velkej psychyckej nátlak okolí, ale vím, že to zvládnu. Asi to k tomu patří a je to součást pdychycké očisty. Ego dostává trošku zabrat \":)\" No nebyl jsem moc zvyklej, že lidi mají srandu z toho jak vypadám... ale co, je to jejich názor \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No tak dneska je to třetí den půstu. pH moči je okolo 6. To bych chápal jako příznak detoxikace. Ale mám papírky které měří i bílkoviny a tam mi to ukazuje 0,3. Před začátkem půstu to bylo vždy 0.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Razík píše:
No tak dneska je to třetí den půstu. pH moči je okolo 6. To bych chápal jako příznak detoxikace. Ale mám papírky které měří i bílkoviny a tam mi to ukazuje 0,3. Před začátkem půstu to bylo vždy 0.

Tak půsty jsou nepochybně výborné, ale nechodil bych mimo svoje možnosti, prostě se musíte cítit v pohodě a ne to překonávat násilím na vlastním organizmu. Podle všeho jste dost zanesený a je otázkou, zda to neženete moc rychle, což pak vylučovací orgány nestíhají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 8:56 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No já jedu podle kalendáře na www.pust.cz. Pročetl jsem si i knížku atd... Ale je fakt, že tam se přechodem na fruitarianství asi nepočítá. No teď jsem v tom 15-denním půstu (páty den) a zatím dobré. Myslím, že mi je líp než když jsem byl předtím v 5. dnu toho sedmidenního. Na tom sedmidenním mi přišel nejtěžší ten 7. den, kdy se mi spustila detoxikační vlna (tmavá zapáchajíci moč, bolest hlavy, na záchod ráno po čtyřech... \":)\" ) Ale po půl litru destilky se to zlepšilo. Tak uvidím, jestli ve čtvrek příjde to samé, zkusím to jako posledně rozředit destilkou, když by to trvalo, tak půst raději ukončím. I když těch 15 dní bych rád dal, ale nevím jestli to není jenom moje ego...

Na druhou stranu si říkám, že bych mohl být teď míň zanešený než posledně.

Jinak moje váha (vyška 186cm):
rok
2010: 95kg
2011: 90 kg
2012:
leden: 85 kg
únor: 82 kg (před 7-denním půstem)
březen: 72 kg ( po 7-denním půstu)

Teď v dubnu si během půstu vedu denník, kde každý den zapisuji váhu, stolici, ph moči a bílkoviny v moči.
Den před půstem 5.4. (večer) - 69 kg
1. den půstu (večer) - 68 kg
2. den večer 67,2
3. den večer 66,6
4. den večer 65,5
5. den ráno 64,9

Stolice zatím každý den kromě druhého. Snad až nebude tak se ubýtek zpomalí \":D\"

Myslíte, že úbytek váhy tak jak to mám já by mohl být pro tělo nebeznečný? Když nedržím půst, tak běhám 5km denně + cvičení. Prý by to mohlo pomoci tělu se srovnat.

Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Razík píše:
No já jedu podle kalendáře na http://www.pust.cz. Pročetl jsem si i knížku atd... Ale je fakt, že tam se přechodem na fruitarianství asi nepočítá. No teď jsem v tom 15-denním půstu (páty den) a zatím dobré. Myslím, že mi je líp než když jsem byl předtím v 5. dnu toho sedmidenního. Na tom sedmidenním mi přišel nejtěžší ten 7. den, kdy se mi spustila detoxikační vlna (tmavá zapáchajíci moč, bolest hlavy, na záchod ráno po čtyřech... \":)\" ) Ale po půl litru destilky se to zlepšilo. Tak uvidím, jestli ve čtvrek příjde to samé, zkusím to jako posledně rozředit destilkou, když by to trvalo, tak půst raději ukončím. I když těch 15 dní bych rád dal, ale nevím jestli to není jenom moje ego...

Na druhou stranu si říkám, že bych mohl být teď míň zanešený než posledně.

Jinak moje váha (vyška 186cm):
rok
2010: 95kg
2011: 90 kg
2012:
leden: 85 kg
únor: 82 kg (před 7-denním půstem)
březen: 72 kg ( po 7-denním půstu)

Teď v dubnu si během půstu vedu denník, kde každý den zapisuji váhu, stolici, ph moči a bílkoviny v moči.
Den před půstem 5.4. (večer) - 69 kg
1. den půstu (večer) - 68 kg
2. den večer 67,2
3. den večer 66,6
4. den večer 65,5
5. den ráno 64,9

Stolice zatím každý den kromě druhého. Snad až nebude tak se ubýtek zpomalí \":D\"

Myslíte, že úbytek váhy tak jak to mám já by mohl být pro tělo nebeznečný? Když nedržím půst, tak běhám 5km denně + cvičení. Prý by to mohlo pomoci tělu se srovnat.

Díky moc.

Půstování nebezpečné není, spíše jsou nebezpečné blbě konané návratovky a také velký fyzický výkon tělo překyseluje, čili o nic ideálního asi nejde, ovšem pořád je to lepší jak dřepět celý den u telebedny, nebo kompu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 9:31 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No během půstu neběhám, to šetřím každý krok. Jezdím výtahem, snažím se jezdit do práce s co nejmíň přestupy o když to trvá třeba trochu dýl atd. \":D\" Dneska to držím 9. den z 15 a už rozmýšlím pokaždé i to jestli se vyplatí vstávat ze židle \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 5:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Půstování nebezpečné není, spíše jsou nebezpečné blbě konané návratovky a také velký fyzický výkon tělo překyseluje, čili o nic ideálního asi nejde, ovšem pořád je to lepší jak dřepět celý den u telebedny, nebo kompu.

Nesouhlasím. Během delších půstů můžou nastat komplikace, který můžou vést až k nucenýmu předčasnýmu ukončení půstu. Jde například o velmi nepříjemný stavy při velkém překyselení nebo třeba o velmi tmavou moč, která nejde naředit ani vypitím velkýho množství vody.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 9:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No návratovku snad zvládnu, vzhledem tomu, že se bežně živím jenom plody. Tak mě žádná nebezpečná jídla neohrozí. Akorát nebudu jíst 4x denně, ale jen jednou. Jinak moč si hlídám. Už jsem to zažil poslední den 7-denního půstu, ale podařilo se vyřešit pomocí 0,5 l destilky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Nesouhlasím. Během delších půstů můžou nastat komplikace, který můžou vést až k nucenýmu předčasnýmu ukončení půstu. Jde například o velmi nepříjemný stavy při velkém překyselení nebo třeba o velmi tmavou moč, která nejde naředit ani vypitím velkýho množství vody.

To je sice pravda, ale nijak to nenaznačuje, že by půstování bylo nebezpečné, pokud to koná rozumný člověk, tak přeci nepůjde za hranice svých možností. Že se objeví silné dotoxikační reakce se dá předpokládat u naprosté většina začínajících půstařů, na tom není nic divného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 11:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
To je sice pravda, ale nijak to nenaznačuje, že by půstování bylo nebezpečné, pokud to koná rozumný člověk, tak přeci nepůjde za hranice svých možností. Že se objeví silné dotoxikační reakce se dá předpokládat u naprosté většina začínajících půstařů, na tom není nic divného.

Půsty ale obávám se nikdy nebudou provádět jen rozumní lidé. Já během studia narazil na dost příspěvků, kde lidé popisovali stavy, který je donutily půst ukončit. Dospěl sem k názoru, že pokud člověk neví o možných problémech, komplikacích a o tom jak jim předcházet nebo jak je řešit během půstu, tak pro něj půst absolutně bezpečnej není, když je zanesenej a probíhá detoxikace.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Půsty ale obávám se nikdy nebudou provádět jen rozumní lidé. Já během studia narazil na dost příspěvků, kde lidé popisovali stavy, který je donutily půst ukončit. Dospěl sem k názoru, že pokud člověk neví o možných problémech, komplikacích a o tom jak jim předcházet nebo jak je řešit během půstu, tak pro něj půst absolutně bezpečnej není, když je zanesenej a probíhá detoxikace.

To máte sice pravdu, ale neznalost zákona nikoho neomlouvá, čili je na každém si informace obstarat, nebo si zajistit lektora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2012 8:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Tak půst se zvládnout dal. S návratovkou dost bojuju. Ale nic jiného než čerstvou zeleninu a ovoce nejím. Několikrát za den se mi ale stane, že mě začne na několik vteřin svědit celé tělo a hned to zase zmizí. Svědění je dost intenzivní, ale fakt trvá tak okolo 10 sekund a je pryč (asi tak 5x za den to příjde). Nikdy předtím se mi to nestávalo, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá změna
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 11:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Razík píše:
Tak půst se zvládnout dal. S návratovkou dost bojuju. Ale nic jiného než čerstvou zeleninu a ovoce nejím. Několikrát za den se mi ale stane, že mě začne na několik vteřin svědit celé tělo a hned to zase zmizí. Svědění je dost intenzivní, ale fakt trvá tak okolo 10 sekund a je pryč (asi tak 5x za den to příjde). Nikdy předtím se mi to nestávalo, tak nevím.

Uvidíte, většinou se při rychlém čištění těla valí bordel horem dolem a pak nějaké pupínky, nebo svědění, je normální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz