Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jedna ze seberozvojových knih (na podobné téma je jich mraky) říká
[ihpbpekfj]"Ve stavu vnitřního míru a ztišení se začíná něco dít...všichni můžeme slyšet tento tichý, slabý hlas, pokusme se o to a vězme, že ono Já Jsem v našem nitru je Bůh, naslouchejme a žijme (radostněji a lépe)..."[/ihpbpekfj]
- mno, a v tom právě nemám jasno a tak docela bych nechtěl vylít dítě i s vaničkou ale ani jíst vše i s chlupama \"mrgreen\"
... mám prostě POCIT (nikoli emoci \"mrgreen\" ..., snažím se nemít předsudky a nenechat se emocemi OVLÁDAT), prostě bych řek že by ten "tichý vnitřní hlásek" nemusel klidně být nutně Bůh v člověku, ale jednoduše Stvořitelem (či Jungovským "kosmickým" kolektivním Nadvědomím) člověku dané "obyčejné" SVĚDOMÍ (?opravdu obyčejné?!).... které každému člověku který jej nepotlačí říká (tichým hláskem \"-)\" ) co má či nemá dělat, ba dokonce když mu člověk opravdu dobře NASLOUCHÁ, tak ví i kam dál jít na "složité křižovatce" života s mnoha slepými uličkami, nebo jak se rozhodnout v nějaké situaci apod. (souvisí to značně i s INTUICÍ...) \"idea\" Navíc před svědomím nikdo neuteče, to zanjí i otrlí a vycvičení vojáci z Vietnamu co si pak pro utišení svědomí brali po válce třeba vietnamské ženy nebo jinak se snažili kompenzovat napáchané zlo na bezbraných vesničanech..., (svědomí sice někoho dostihne až po mnoha letech, kdy mu nedá spát, nebo někoho dostihne až na smrtelné posteli nebo při dlouhém bolestivém dožívání v eldéence..., někoho až při "rekapitulaci" jeho života ve světelném tunelu (pokud má R.Moody pravdu)...nebo při Božím soudu (pokud mají svaté spisy v tomto pravdu, ať už se díváme na sebe a své činy během života sami ve "zrychleném filmu" nebo Někdo další s námi..., nebo to je opět vše jinak - a přesto Boží mlýny melou pomalu ale jistě, jak se už za svého života přesvědčilo mnoho lidí..., ač někteří pravda (zatím) "unikli" a zemřeli dříve než si mohli za svého života "vyžrat" svojí misku (poučit se) z napáchaných škod až do dna...(nebo nakonec neunikly? \"wink\" )

Více jsem k tématu "nahlas uvažoval" i ve vlákně Psychosomatika, EQ...

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 11:16 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mnozí znají Osm pravd Buddhy, nebo Osm rad "blahoslavenství" (štěstí!) od Ježíše z kázání na hoře.

Zde je modifikovaná verze pro zamyšlení:


"Blahoslavení ti, kteří se umí smát sami sobě, neboť oni se nepřestanou nikdy radovat.

Blahoslavení ti, kteří dokážou rozeznat horu od krtince, neboť oni budou ušetřeni mnoha soužení.

Blahoslavení ti, kteří umí odpočívat a spát, aniž by pro to hledali omluvu, neboť oni budou ctěni svým okolím.

Blahoslavení ti, kteří umí mlčet a poslouchat, neboť oni se naučí novým věcem.

Blahoslavení ti, kteří jsou dost moudří, aby sami sebe nebrali příliš vážně, neboť budou vážně bráni svým okolím.

Blaze vám, kdo se umíte vážně dívat na malé věci
a klidně na věci vážné,
neboť vy dojdete v životě daleko.

Blaze vám, kdo umíte obdivovat úsměv
a zapomenout na úšklebky,
neboť vaše cesta bude zalitá sluncem.

Blaze vám, kdo umíte vždy laskavě přijímat druhé lidi a vyslechnout je,
i když to mnohdy není rozumné;
budete sice nazváni bloudy, ale taková je cena lásky.

Blahoslavení ti, kteří myslí dřív než jednají
a kteří se modlí dřív, než myslí,
neboť oni se vyhnou hloupostem.

Blaze vám, kdo umíte mlčet a usmívat se,
přestože vám lidé skáčou do řeči,
odporují vám a hází vám klacky pod nohy,
neboť evangelium vám začíná pronikat do srdce.

Blahoslavení zejména ti, kteří umí rozpoznat Pána v každém,
s kým se setkají,
neboť oni najdou opravdové světlo a pravou moudrost.
"

(Přisuzováno Josefovi Follietovi (1903–1972)


Naposledy upravil muflon dne sob kvě 19, 2012 10:53 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
pan Josef z youtube kanálu "2012Ruda" nemá rád duchovní zkratky a rychlé cesty...(i když I.Chaun ji ayahuaskou v Amazonii zvolil...)

Zajímavá série rozhovorů:
(je tam i o těžkých kovech v krvi a mozku, působení parazitů, hormonální (ne)rovnováze,biochemii mozku a jejím vlivu .... \":mrgreen:\"


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
2d8bbinc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 2:03 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Magie pozitivního myšlení - cesta ke štěstí, nebo útěk před životem?

Jako houby po dešti se objevují stále nové a nové knihy o pozitivním myšlení a o tom, jak dosáhnout prosperity, zdraví, bohatství a štěstí. Filmy jako například "The Secret" (Tajemství) dávají ucelený návod, jak prostřednictvím cíleného směrování myšlenek, vizualizace a emocionálního naladění dosáhnout splnění všech svých snů. Nepochybuji o tom, že zmíněnou cestou lze dosáhnout skutečně výjimečných výsledků. Otázkou však zůstává, zda jsme tady opravdu jenom proto, abychom si plnili všechna přání, která nás napadnou. Nejsme tu spíše proto abychom vnitřně rostli a sílili, sbírali zkušenosti a překonávali překážky? A může nám vůbec pouhé plnění přání a snů přinést skutečné štěstí? Osobně se domnívám, že nikoliv.

Knihy a filmy o pozitivním myšlení zahrnované do širokého proudu hnutí New Age využily staré vědění o síle mysli a představivosti a přetvořili je tak, aby vyhovovalo požadavkům moderní doby, která je založená na konzumu. Odvěká touha duše po duchovním naplnění se zde spojuje s přáním člověka mít nad vším kontrolu a být pánem všeho, co nás obklopuje. Z počátku se to zdá jako velmi dobrá a přínosná věc. Vždyť si jen plníme svá přání a nikomu nepřejeme nic zlého. A všechno je tak krásné, tak pozitivní... Když se však objeví první úspěchy a neustále se nám potvrzuje, že skutečně je možné dosáhnout prakticky čehokoli, co nás jen napadne, začneme se čím dál tím více a více nořit do svých tužeb. Celý vesmír se stane místem, které má jediný účel - sloužit našim přáním a touhám a všechno ostatní odchází do pozadí...

Ve filmu Tajemství pan David Schirmer nadšeně líčí, kterak si pouhou vizualizací přitahuje volné místo k parkování... Člověk se tak stává doslova otrokem svých přání a stále více se, ať se mu to líbí nebo ne, propadá do hmoty a egoismu, i když si to vůbec neuvědomuje.

Ani v nejmenším zde nechci tvrdit, že máme zapomenout na své sny, že se nemáme snažit zlepšit svůj život, být kreativní a zdraví. Důležitý je však způsob, jakým je těchto cílů dosaženo. Dosáhnu-li pozitivním myšlením uzdravení, je to jistě úžasná věc. Dokázala jsem však touto cestou také pochopit, co mi mé zdravotní zatížení chtělo říct? Jakou lekci mi moje nemoc měla dát? Kam mě měla nasměrovat? Místo toho, abych se snažila o pochopení, co mi moje nemoc chtěla sdělit, nebo čím jsem si jí do svého života přitáhla, odsoudím nemoc jako něco špatného a vlastní silou si přitáhnu uzdravení. Stojí to spoustu úsilí, soustředění a energie a obávám se, že se tím skutečný problém pouze odkládá. Je to jako neustálé potlačování příznaků nebo odstraňování následků bez toho, aniž bychom se snažili objevit příčinu a opravdu se vyléčit.

Krásným příkladem může být Brandon Bays (autorka knih Cesta a Svoboda), která - i když se celý život věnovala zdravému životnímu stylu, pozitivnímu myšlení a všemu, co s tím souvisí - onemocněla rakovinou. Nezbylo jí nic jiného, než najít skutečnou příčinu onemocnění, která byla zasunuta hluboko v dětství a pracovat na pochopení a řešení onoho problému ve své duši. Potom přišlo uzdravení i na těle.

Ne všechno zlé, co se nám děje, je skutečně zlé. Záleží jen na nás, zda dokážeme "nepříznivé" okolnosti přeměnit v příležitost k osobnímu růstu a nakonec ve skutečné požehnání, které nás v konečném důsledku posílí, pomůže něco nového objevit, upozornit na případné omyly a někam nás doslova "dostrkat".

Podíváme-li se na toto "Tajemné" New Age učení z duchovního hlediska, domnívám se, že se nejedná o nic jiného, než o dobře maskovanou cestu hmoty a ega. Doslova se zde nabádá k ignorování všeho, co člověk označí za negativní a ke koncentraci výhradně a pouze na "dobré" zprávy, emoce, myšlenky. Jedinec se při praktikování takové životní filozofie uzavírá do svěho umělého dokonalého světa, kde není žádné nebezpečí, kde všechno je a existuje doslova a do písmene pouze a jen pro nás. Země se tak může využívat a zneužívat do nekonečna, protože "zdroje" se nikdy nevyčerpají a pokud přece jen ano, tak se není třeba ničeho obávat, protože se vždy v pravý čas najdou jiné... Člověk, který se snaží o trvale "pozitivní" naladění a myšlení tímto způsobem, velmi brzy sklouzává k tomu, že jednoduše odmítá vidět cokoliv, co sám označí za negativní. Zkrátka sám sebe přesvědčí o tom, že v jeho světě toto není, jeho se to netýká. Toto už však dle mého soudu není ani pozitivní myšlení, ani optimismus, ale útěk před skutečným smyslem života, před realitou, která nás však dříve či později dohoní... \":!:\"

Skutečné pozitivní myšlení tkví v něčem úplně jiném. Dle mého názoru je to důvěra v Život (chcete-li v Boha). Nemyslím tím ale přesvědčení, že nás nemůže nic "špatného" potkat a už vůbec nemá nic společného s tím, že v životě musí být všechno přesně podle našich představ. Jedná se o vnitřní hluboké přesvědčení, že - ať nás potká cokoliv, ať už to označíme za "dobré" nebo za "zlé" - vždy to má svůj důvod a smysl. Z dobrého se máme umět radovat a zlé přetvořit v nástroj k pochopení, k poznání něčeho nového.

(Martina Kuklišová)
---------------------------

Ohledně New Age, aby nevznikla mýlka, považuju za dobré rozlišit co je komerční nabalený balast, a co má nějaký přínos...:

V.Marek na svém blogu např.píše:
http://blog.baraka.cz/2012/01/new-age-zadostiucineni/

"...Slovní spojení „new age“ je dnes mezi vědeckým a filosofickým establišmentem téměř nadávka: konečně se objevil jiný než obvyklý názor respektovaného (i když zlobivého) mladého filosofa. V zamyšlení nad „základy Havlovy civilizační kritiky“ píše Adam Borzič toto: Havel správně poukazoval na skutečnost, že rozsah civilizační krize je širší než se běžně domníváme a nezahrnuje pouze oblasti politické, sociální a ekonomické, ale právě tak duchovní, kulturní a ekologické. Právem poukazoval na problematičnost a ambivalentnost celého vývoje novověké společnosti. Kritici kapitalismu mnohdy přehlížejí fakt, že kapitalismus se vyvíjí souběžně se západní manipulativní racionalitou a je do velké míry jejím plodem. Jestliže současná ekonomická krize dává v mnohém za pravdu marxistům, pak krize environmentální (která je soustavně přehlížena a dramaticky bublá vespod) dává za pravdu zeleným kritikům moderní civilizace, včetně těch, kdo se hlásí k hnutí new age.

A k mému příjemnému překvapení navíc i poprvé rozumně protože informovaně dodává: Pokud nepojímáme new age pouze jako komerční ohňostroj esoterických šuntů, ale zohledňujeme i jeho intelektuální křídlo (Bateson, Capra, Böhm, Sheldrake, Prigogine, Roszak nebo Grof), pak Havel v lecčems new age myslitelům blízký byl a také u nich za své postoje sklízel velké uznání. Spirituální imaginace samotného new age, jak už sám název tohoto hnutí napovídá, čerpá z utopistických motivů. Důležité ale je, že tento „nový svět“ není dosažitelný bez úsilí a tvořivosti; je svobodným lidským aktem. Tato vize se nám dnes, tváří v tvář každodenní pochmurné realitě všudypřítomné krize, může jevit naivní, ale mějme odvahu přiznat i této imaginaci místo pod sluncem coby výrazu autentické lidské touhy překročit svět zotročujících daností a dospět k lidštější a duchovně naplněnější existenci na této zemi."


Naposledy upravil muflon dne sob dub 21, 2012 1:47 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 6:00 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Pekné a pravdivé čítanie.Díky,Muflon.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Díky \":-)\"

Pěkné video s kulturním antropologem Mnislavem Zeleným, o tom jak moudrost tzv."přírodních" národů je mnohem vyšší než zdegenerované většiny civilizace....
- ctí koloběh přírodních cyklů, střídání dne a noci, ročních období, kosmických cyklů (delších než jen 4 leté volební období....) atd.



Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sd=d&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 1:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
V mnoha seberozvojových postupech, se pracuje nejen s technikou "Tady a teď", ale také
s technikou "Jsem ve svém středu...". O co jde?

Pevný bod

Určitě jste už slyšeli rčení „dejte mi pevný bod a já otočím celou zeměkoulí.“ Matematicky je to určitě pravda, ale co v našem životě? Při své práci mám tu čest sledovat různé lidi a ti, co nemají pevný bod v sobě, žijí zcela jiné životy, než ti, co ho v sobě cítí.

Když v sobě mám pevný bod, dokážu „otočit celým Vesmírem“, aby se splnilo to, po čem toužím. Cítím, kde je moje místo, udělám si ho v sobě, i kdybych předtím o všechno přišel. A taky vím, co má smysl dokázat a co ne. Pevný bod je to místo ve mně, o které se mohu opřít, ať se kolem děje cokoliv. Ve skutečnosti má každý z nás v sobě pevný bod, ale jen některým „funguje“.

Co můžete udělat sami
Zkuste se pevným bodem spojit. Dejte si ruku na srdce a jen zhluboka dýchejte. Poproste svůj pevný bod, aby se Vám zjevil. Možná bude nějak vypadat, pravděpodobně bude symbolizován něčím, co Vám je příjemné. Ale může se stát, že Vám bude připadat nesympaticky nebo že ho bude představovat něco (např. nějaké zvíře), které je Vám nepříjemné. Pokud se tak stane, budete potřebovat přijmout to, co zatím odmítáte.

Ať už je to tak nebo tak, dříve či později přijde okamžik, kdy nebude snadné jít dál. Můžete pokračovat v každodenním soustředění se a koncentraci na svůj pevný bod nebo se na něj můžete podívat zvenku. K tomu lze použít i metodu speciálních konstelací právě na pevný bod uvnitř Vás.

\":!:\" Vnitřní pevný bod má každý z nás, stačí jej „zresetovat“ na původní nastavení „z výroby“ a najednou se mohou dít zázraky.

Co se stane?
Budete v sobě cítit oporu. Nebude problém se postavit za sebe a jít za svými sny. Budete umět zůstat v klidu i uprostřed emocí a budete vědět, kdo jste. Budete mít svoje místo, a když bude třeba, budete mít svůj domov a své místo kdekoliv právě budete. Bude z Vás vyzařovat jistý druh klidné síly a budete si umět uhlídat hranice, aniž byste kvůli tomu museli (nadmíru) bojovat. Budete si sami sebe víc vážit a od života budete dostávat to lepší.

Jak dlouho tohle trvá?
To je u každého různé. Malou změnu budete asi cítit již po prvním zaměření se. Pokud se rozhodnete přijít na kurz Pevný bod, můžete očekávat větší změnu, ale asi se za dva dny Váš život neotočí o 180 stupňů. Ale vždy, když se „potkáte“ se svým vnitřním pevným bodem, se Váš život stabilizuje a obohatí.

...pomocných rukou je samozřejmě spousty, ale v životě každého z nás přijde chvíle, kdy jediná, která nám může doopravdy pomoci, je na konci mého ramene.

A čím víc víme, že život zvládneme sami, tím jsme méně manipulovatelní, máme méně strachu a tím více si můžeme „tančit podle sebe“, ne jak někdo druhý píská. A čím méně strachu, tím lepší a plnější život.

zdroj: http://smysl.com/Darky_pro_Vas
- zde si lze vytisknout také pomocnou kartičku, pokud někdo myslí že by ji potřeboval.... \":wink:\" )
-----------

(pro srovnání - podobné je to u taiči a cvicích čchi-kung, jde o soustředění pozornosti do (většinou) spodního tantienu, který je cca na 2-3 prsty pod pupíkem....)


Naposledy upravil muflon dne sob kvě 19, 2012 10:54 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 2:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
...předchozí příspěvek pokračuje

New Age občas na můj vkus obsahuje až moc pozitivistickýho přeslazení \":mrgreen:\" \":mrgreen:\"
...přestože následující co uvádím, se nápadně podobá různým "stupido" afirmacím, myslím že jde o víc:

Následující je k pomůcce (Kartičce) k seberozvoji (která není nutná ale někomu třeba pomůže \":wink:\" ) :
( více na: http://smysl.com/node/51 )

Nápis na kartičce: "CHCI PŘI TOBĚ STÁT, AŤ SE DĚJE, CO SE DĚJE..."

Námitky:

1) Námitka: Nebylo by lepší napsat Mám Tě rád ? Tak o tom přece píše Louis Hay.
Odpověď: Ve jménu lásky se v minulosti stalo tolik špatného, že většina z nás má v podvědomí ke slovu láska přiřazeno samozřejmě i to dobré, ale bohužel i to špatné. Proto věty se slovy Láska a Miluji často vůbec nefungují.
Navíc slova láska, miluji jsou abstraktní, nemají konkrétní význam. Je to něco, pod čím si každý může snadno představit něco jiného. Pro někoho je láska, že se starám, pro jiného může být láska velmi nehmotná (a přitom silně hmatatelná) a bohužel jsou stále lidé, kteří ve jménu lásky ubližují. Ve jménu lásky k bližnímu se i upalovalo a vraždilo.
Naopak stát je velmi konkrétní slovo. Všichni víme, co to znamená a toto slovo není „zaneřáděno“ tolika opačnými významy. Stejně každý z nás i malé dítě ví, co to znamená stát při někom.
A protože tyto věty jsou nejvíc určeny pro (vnitřní) malé děti, musí být jednoznačné a konkrétní.
Navíc všichni známe situaci, kdy někoho milujeme a nemůžeme pro něj nic udělat. Ale vždy při něm můžeme aspoň stát, v tom dobrém, i v tom zlém.

2.) Námitka: když napíšete Chci, tak nikdy při sobě nebudu stát, ale pořád jen budu chtít stát.
Odpověď: Toto je častá námitka pozitivního myšlení. Vychází z představy, že podvědomí slepě udělá, co mu říkáme. Další omyl pozitivního myšlení je v tom, že prý podvědomí nezná ne. Pokud tomu skutečně věříte, říkejte si často Nejsem hezká/ý. Pokud by skutečně podvědomí neznalo ne, bylo by to úplně stejné, jako když si říkáte Jsem hezká/ý.

Pozitivní myšlení pro vývoj našeho porozumění udělalo velmi mnoho, ale už je čas postoupit ve vývoji dále.

Moje zkušenost je, že funguje, co je pravdivé. Když mám 170 cm a budu si říkat, že mám 180cm, Vesmír mi bude ukazovat, že mám méně (bude mě „ponižovat“). Když si budu říkat, že mám 160, Vesmír mě bude „povyšovat“.
Proto věta „Stojím při Tobě“ nebude fungovat, dokud nebudu na 100% při sobě skutečně stát.
Naopak věta „Chci…“ je pravdivá, i když chce jen maličká část mne.

3.) Námitka: Skutečně mám při sobě stát, ať se děje cokoliv ? I když jsem třeba někomu ublížil ?
Odpověď: Ano. Ten, kdo ublížil, ještě nevěděl, že může dostat, co chce, způsobem, který pomáhá druhým. Je to zase jako s malým dítětem. Když bude malé dítě vědět, že při něm stojíte a že současně mu nedovolíte zlotřilosti, velmi rychle se naučí, že je milováno a že je docela zbytečné a nepříjemné dělat to špatné.
Bohužel u dospělých je to daleko náročnější cesta, ale v podstatě, kdybychom byli schopni dát dospělým hranice a lásku, tak by mnoho zločinů vůbec nemuselo být.
My místo lásky dáváme odmítnutí a místo hranic toleranci a až když je pozdě, tak trest.
Odpověď 2: Jestli jste skutečně spáchal závažný zločin, i tak stůjte sám při sobě a hlavně v tom, abyste ho již nikdy znovu neudělal.
Ale většina z nás se trestá za malichernosti a tam je daleko lepší dát si lásku (stát při někom v dobrém i zlém je jedním z nejvyšších vyjádření lásky) a když se cítíme být milováni, pak obvykle děláme méně zla a více dobra.
Pokud Vám tyto odpovědi nestačily, trpíte pocitem viny. Bylo by dobré s ním něco udělat. Když je oprávněný, můžete ho splatit. A jestli není, tak Vás jen zbytečně souží.
A bohužel většina skutečných zločinců pocity viny netrpí, zatímco velmi dobří lidé ano. Když si „dobří lidé“ uzdraví svou vinu, ona se bude muset vrátit k těm, kterým patří a pak bude na světě o hodně lépe. Takže si ji radši uzdravte, protože jinak jste náchylní trpět za zločince a oni pak následky svých činů necítí a pokračují ve svých činech.

4.) Námitka: Nebylo by lepší říkat: Budu při sobě stát ?
Odpověď: Můžete říkat obě varianty. Ale nejdůležitější to je říkat to těm částem, které se od nás cítí oddělené a ony by si myslely, že ta věta patří někomu jinému. Zkuste to prosím takhle, i když logicky si myslíte, že to má být jinak, až to vyzkoušíte, uvidíte, co funguje líp a pak zjistíte, co ve Vaší logice bylo špatně.
--------

...ještě ke kartičce (lze si ji vytiknout na výše uvedeném odkaze), poznámky:

- Napište si na kartičku do prázdného místa nad větou „chci při
Tobě stát“ své jméno v 5. pádě a pak si ji dejte někam, kde ji často uvidíte,
abyste si tuhle „kouzelnou větu“ mohli sami sobě říkat co nejčastěji.

- Naše podvědomí nám bude BRÁNIT v cestě k uskutečnění našich cílů tak dlouho, dokud nám nezačne skutečně důvěřovat. \":!:\"

- Můžete si své podvědomí představit jako množství odštěpených
malých částí z Vás. Většina z nich trpí, nevěří Vám a ví, že je nikdy nebudete
mít dost rád(a).
- Dokud Vám Vaše podvědomí nedůvěřuje, nedokážete přiliš změnit svůj život k lepšímu.
Když budete říkat sami sobě větu z kartičky, můžete
postupně budovat důvěru k sobě a tím se vysvobodit ze zajetí minulosti a
začít žít naplno "tady a teď " celou svou duší.

---------

Více o tzv."vnitřním dítěti" (angl.Inner Child) v každém z nás, viz odkaz na začátku příspěvku)
Kdo by chtěl, tak tady je ještě odkaz, kde je i CD nebo zdarma odkazy na 6 písní pro své "vnitřní dítě": http://smysl.com/Lecive_CD_Pisne_Pro_Vnitrni_Dite

Znáte to..."když vás nikdo dlouho nepochválí...musíte to udělat sami...", tady je velmi stupidní ale fungující smajlíkovské objetí a "poplácání po zádech"... : http://smysl.com/m/objetivic.htm

No a na závěr snad i "terapie barvičkama"...zkuste občas koukat na barvy duhy...když nebude venku, tak aspoň třeba tady: http://smysl.com/m/duha.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
...předchozí příspěvek pokračuje

New Age občas na můj vkus obsahuje až moc pozitivistickýho přeslazení \":mrgreen:\" \":mrgreen:\"
...přestože následující co uvádím, se nápadně podobá různým "stupido" afirmacím, myslím že jde o víc:

Následující je k pomůcce (Kartičce) k seberozvoji (která není nutná ale někomu třeba pomůže \":wink:\" ) :
( více na: http://smysl.com/node/51 )

Nápis na kartičce: "CHCI PŘI TOBĚ STÁT, AŤ SE DĚJE, CO SE DĚJE..."

Námitky:

1) Námitka: Nebylo by lepší napsat Mám Tě rád ? Tak o tom přece píše Louis Hay.
Odpověď: Ve jménu lásky se v minulosti stalo tolik špatného, že většina z nás má v podvědomí ke slovu láska přiřazeno samozřejmě i to dobré, ale bohužel i to špatné. Proto věty se slovy Láska a Miluji často vůbec nefungují.
Navíc slova láska, miluji jsou abstraktní, nemají konkrétní význam. Je to něco, pod čím si každý může snadno představit něco jiného. Pro někoho je láska, že se starám, pro jiného může být láska velmi nehmotná (a přitom silně hmatatelná) a bohužel jsou stále lidé, kteří ve jménu lásky ubližují. Ve jménu lásky k bližnímu se i upalovalo a vraždilo.
Naopak stát je velmi konkrétní slovo. Všichni víme, co to znamená a toto slovo není „zaneřáděno“ tolika opačnými významy. Stejně každý z nás i malé dítě ví, co to znamená stát při někom.
A protože tyto věty jsou nejvíc určeny pro (vnitřní) malé děti, musí být jednoznačné a konkrétní.
Navíc všichni známe situaci, kdy někoho milujeme a nemůžeme pro něj nic udělat. Ale vždy při něm můžeme aspoň stát, v tom dobrém, i v tom zlém.

2.) Námitka: když napíšete Chci, tak nikdy při sobě nebudu stát, ale pořád jen budu chtít stát.
Odpověď: Toto je častá námitka pozitivního myšlení. Vychází z představy, že podvědomí slepě udělá, co mu říkáme. Další omyl pozitivního myšlení je v tom, že prý podvědomí nezná ne. Pokud tomu skutečně věříte, říkejte si často Nejsem hezká/ý. Pokud by skutečně podvědomí neznalo ne, bylo by to úplně stejné, jako když si říkáte Jsem hezká/ý.

Pozitivní myšlení pro vývoj našeho porozumění udělalo velmi mnoho, ale už je čas postoupit ve vývoji dále.

Moje zkušenost je, že funguje, co je pravdivé. Když mám 170 cm a budu si říkat, že mám 180cm, Vesmír mi bude ukazovat, že mám méně (bude mě „ponižovat“). Když si budu říkat, že mám 160, Vesmír mě bude „povyšovat“.
Proto věta „Stojím při Tobě“ nebude fungovat, dokud nebudu na 100% při sobě skutečně stát.
Naopak věta „Chci…“ je pravdivá, i když chce jen maličká část mne.

3.) Námitka: Skutečně mám při sobě stát, ať se děje cokoliv ? I když jsem třeba někomu ublížil ?
Odpověď: Ano. Ten, kdo ublížil, ještě nevěděl, že může dostat, co chce, způsobem, který pomáhá druhým. Je to zase jako s malým dítětem. Když bude malé dítě vědět, že při něm stojíte a že současně mu nedovolíte zlotřilosti, velmi rychle se naučí, že je milováno a že je docela zbytečné a nepříjemné dělat to špatné.
Bohužel u dospělých je to daleko náročnější cesta, ale v podstatě, kdybychom byli schopni dát dospělým hranice a lásku, tak by mnoho zločinů vůbec nemuselo být.
My místo lásky dáváme odmítnutí a místo hranic toleranci a až když je pozdě, tak trest.
Odpověď 2: Jestli jste skutečně spáchal závažný zločin, i tak stůjte sám při sobě a hlavně v tom, abyste ho již nikdy znovu neudělal.
Ale většina z nás se trestá za malichernosti a tam je daleko lepší dát si lásku (stát při někom v dobrém i zlém je jedním z nejvyšších vyjádření lásky) a když se cítíme být milováni, pak obvykle děláme méně zla a více dobra.
Pokud Vám tyto odpovědi nestačily, trpíte pocitem viny. Bylo by dobré s ním něco udělat. Když je oprávněný, můžete ho splatit. A jestli není, tak Vás jen zbytečně souží.
A bohužel většina skutečných zločinců pocity viny netrpí, zatímco velmi dobří lidé ano. Když si „dobří lidé“ uzdraví svou vinu, ona se bude muset vrátit k těm, kterým patří a pak bude na světě o hodně lépe. Takže si ji radši uzdravte, protože jinak jste náchylní trpět za zločince a oni pak následky svých činů necítí a pokračují ve svých činech.

4.) Námitka: Nebylo by lepší říkat: Budu při sobě stát ?
Odpověď: Můžete říkat obě varianty. Ale nejdůležitější to je říkat to těm částem, které se od nás cítí oddělené a ony by si myslely, že ta věta patří někomu jinému. Zkuste to prosím takhle, i když logicky si myslíte, že to má být jinak, až to vyzkoušíte, uvidíte, co funguje líp a pak zjistíte, co ve Vaší logice bylo špatně.
--------

...ještě ke kartičce (lze si ji vytiknout na výše uvedeném odkaze), poznámky:

- Napište si na kartičku do prázdného místa nad větou „chci při
Tobě stát“ své jméno v 5. pádě a pak si ji dejte někam, kde ji často uvidíte,
abyste si tuhle „kouzelnou větu“ mohli sami sobě říkat co nejčastěji.

- Naše podvědomí nám bude BRÁNIT v cestě k uskutečnění našich cílů tak dlouho, dokud nám nezačne skutečně důvěřovat. \":!:\"

- Můžete si své podvědomí představit jako množství odštěpených
malých částí z Vás. Většina z nich trpí, nevěří Vám a ví, že je nikdy nebudete
mít dost rád(a).
- Dokud Vám Vaše podvědomí nedůvěřuje, nedokážete přiliš změnit svůj život k lepšímu.
Když budete říkat sami sobě větu z kartičky, můžete
postupně budovat důvěru k sobě a tím se vysvobodit ze zajetí minulosti a
začít žít naplno "tady a teď " celou svou duší.

---------

Více o tzv."vnitřním dítěti" (angl.Inner Child) v každém z nás, viz odkaz na začátku příspěvku)
Kdo by chtěl, tak tady je ještě odkaz, kde je i CD nebo zdarma odkazy na 6 písní pro své "vnitřní dítě": http://smysl.com/Lecive_CD_Pisne_Pro_Vnitrni_Dite

Znáte to..."když vás nikdo dlouho nepochválí...musíte to udělat sami...", tady je velmi stupidní ale fungující smajlíkovské objetí a "poplácání po zádech"... : http://smysl.com/m/objetivic.htm

No a na závěr snad i "terapie barvičkama"...zkuste občas koukat na barvy duhy...když nebude venku, tak aspoň třeba tady: http://smysl.com/m/duha.htm

Duha je cesta do jiných dimenzí a pokud po ní dovedete jít, tak se dá docílit zajímavých výsledků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 10:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
...ještě k barvičkám:

Barevné spektrum dává sílu. Působí očistně na celou energetickou soustavu člověka. Probouzí tvořivé schopnosti. Nemůžeme-li se rozhodnout,jakou barvu použít,bílou téměř nic nezkazíme. Bílá zvyšuje účinky jakékoli barvy,s níž je používána.


Černá

Také černá obsahuje celé barevné spektrum.Je to barva,kolem níž panuje zmatek.Mnoho lidí se při terapii a léčení barvami černé vyhýbá.Černá je ochranná barva a může pomoci stabilizovat a zklidnit mimořádně citlivé jedince. Měla by být užívána s mírou,neboť příliš mnoho černé může přivodit depresi či zhoršit citový a duševní stav člověka.Černá je nejúčinější v kombinaci s bílou.Tato kombinace vyrovnává polarity jedince,zvláště v případech,kdy dotyčný ztrácí vládu sám nad sebou.Aktivuje tu hladinu podvědomí,která může dát správný náhled na život a jeho spletitost.Černou nepoužívejte samotnou,nybrž vždy v kombinaci s jinou barvou.


Červená

Červená je povzbuzující barva.Dává energii kořenové čakře.Zahřívá a aktivuje.Probouzí naší životní sílu.Lze jí užít k léčbě nachlazení,poruch krevního oběhu a sliznice.Červená posiluje tělesnou energii a vůli jedince.Může stimulovat hlubší vášně,například sex,lásku,odvahu,nenávist -či pomstychtivost.Příliš mnoho červené předráždit a zhoršit náš zdravotní stav.Vysoký krevní tlak je známkou přemíry červené energie v organismu.Pomocí červené lze též zvýšit tělesnou teplotu a dodat energii krvi.


Oranžová

Oranžová působí na druhou čakru.Je to barva radosti a moudrosti.Podporuje společenský smysl.Je spojena s našim emočním stavem a svalovou soustavou.Přemíra oranžové působí na nervový systém a měla by být vyvážena žlutozelenými odstíny.Oranžová pomáhá při léčení poruch sleziny,slinivky,žaludku,střev a nadledvinek.Tato barva může pomoci i lidem trpícím citovým ochromením či depresí.Lze jí použít k posílení fyzického těla a podpoře trávení.Skláti-li vás nemoc,poslouží vám jako dobré tonikum,neboť blahodárně působí na vylučovací soustavu.


Žlutá

Žlutá nejsilnějï ovlivňuje čakru sluneční pleteně.Povzbudivě působí na duševní schopnosti jedince.Bývá vhodná při depresi.Pomáhá obnovit chuť do života.Lze jí využít ke zvýšení seběvědomí a optimismu.Pomáhá také při problémech s trávením.Blahodárně působí na žaludek,střeva,močový měchýř a celou vylučovací soustavu.Harmonizuje celé trávicí ústrojí.Zlatožluté odstíny uzdravují tělo i mysl.


Zelená

Zelená je nejrozšířenější barvou na celé planetě.Vyrovnává naše energie a lze ji použít ke zvýšení citlivosti a soucitu.Má tišící účinky,zejména na zánětlivá onemocnění.Zklidňuje nervovou soustavu.Jasnější odstíny zelené,blížíci se k modré části spektra,mocně působí při léčení většiny neduhů.Zelenou lze použít k povzbuzení přáteskosti,naděje,víry a míru.Uklidňuje a posiluje přetíženou mysl.Zelená silně ovlivňuje srdeční čakru a harmonizuje autonomní nervstvo.Léčivě působí na srdeční choroby,vys.krevní tlak,vředy,vyčerpanost a bolesti hlavy.


Modrá

Modrá zklidňuje náš systém a přináší mu uvolnění.Tiší naše energie a má též antiseptické účinky.Posiluje a harmonizuje dýchací ústrojí.Je výborným lékem na vysoký krevní tlak a všechna krční onemocnění.Účinně pomáhá při dětských nemocech,astmatu,planých neštovicích,žloutence a revmatismu.Pro děti je to jedna z nejléčivějších barev.Blahodárně působí na onemocnění žil.Probouzí též intuici a zažehnává pocit samoty.Modrá je velmi účinná v kombinaci s teplejšími barvami z téhož barevného pásma v kombinaci s barvami s červenooranžového spektra.Může též probudit uměleckou tvořivost a inspiraci.


Indigová

Indigová a tmavší odstíny modré jsou vysoce účinnými léčivými barvami na duchovní a tělesné úrovni.Aktivují čelní čakru a harmonizují všechny stavy,které s ní souvisí.Posilují lymfatickou soustavu,uzliny a imunitní systém těla.Indigová je vynikající čistič krve,pomáhá zbavit tělo škodlivin.Je to barva která harmonizuje mozkové hemisféry a nervové spoje mezi nimi.Indigová barva má též zklidňující účinky.Lze ji použít při meditaci,chcete-li dosáhnout hlubších hladin vědomí.Indigová může probudit oddanost a intuici.Přemíra indigové může způsobit depresi a pocit oddělenosti od druhých.


Fialová

Fialová barva,jež ovlivňuje kosterní soustavu těla.Očisťuje a zbavuje škodlivin na fyzické a duchovní úrovni.Pomáhá harmonizovat fyzické i duchovní energie.artritidu je možné zmírnit fialovým světlem,které má blízko k odstínům modré.Fialová též zesiluje schopnost těla vstřebávat a využívat minerály.Přináší nám inspiraci a pokoru.Fialová rovněž stimuluje naše sny.


Růžová

Růžová v nás probouzí soucit,lásku a vnitřní čistotu.Zmírňuje hněv a pocity opuštěnosti.Pomáhá stimulovat brzlík a imunitní systém našeho těla.Při meditaci nám umožňuje nazírat hlubší pravdy.Růžová zklidňuje naše emoční energie.


Citronová žluť

Citronová žluť vitalizuje a stimuluje mozek.V jejím spektru je obsažen odstín zelené,jenž zde plní očistnou funkci.acaitronová žluť pomáhá vyplavovat z těla škodliviny.Blahodárně působí na tkáně a kosti.


Zlatá

Zlatá výrazně posiluje imunitní systém těla.Probouzí naše vlastní léčivé energie,které pomáhají navrátit tělu rovnováhu.Může též probouzet nadšení.


Akvamarínová

Akvamarínová modř zklidňuje tělo i duši.Snižuje horečku a navrací tělu rovnováhu.Zmírňuje zánětlivá onemocnění.


Tyrkysová

Tyrkysová zklidňuje tělo i duši.Spojuje blahodárně účinky modré a zelené,čímž náš systém zároveň posiluje a očisťuje.Účinně působí při kožních onemocněních.Vhodná je též při akutních bolestech a bolesti uší.


Purpurová

Purpurová působí očistně na celý náš systém,avšak vzhledem ke své vysoké vibrační hodnotě by měla být užívána s mírou.Nadbytek purpurové může vyvolat či zhoršit depresi.Tato barva posiluje krevní oběh.Lze jí použít v případě bolesti hlavy.Červeno-purpurové spektrum účinně harmonizuje polarity těla.Často lze s jeho pomocí účinně redukovat nežádoucí útvary.


Stříbrná

Stříbrnou a některé odstíny šedé lze použít k zesílení účinků jiných barev,podobně jako tomu je u bílé.Stříbrná rovněž pomáhá odhalit a uplatnit tvůrčí představivost.Aktivuje vrozenou intuici.


Bílá

Bílá v sobě obsahuje celé spektrum, touto barvou nelze nic zkazit.
--------------------

\":idea:\" Mnohdy postačuje si dostatečně silně danou vhodnou barvu představovat v oblasti příslušné čakry... \":idea:\"

PS: Více k čakrám, viz vlákno, kde podrobněji barvy,cviky a opatření k posilování a harmonizaci jednotlivých čaker, a jejich souvislosti se žlázami s vnitřní sekrecí:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
2gff3h3s


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:18 am 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
muflon píše:
Magie pozitivního myšlení - cesta ke štěstí, nebo útěk před životem?

Jako houby po dešti se objevují stále nové a nové knihy o pozitivním myšlení a o tom, jak dosáhnout prosperity, zdraví, bohatství a štěstí. Filmy jako například "The Secret" (Tajemství) dávají ucelený návod, jak prostřednictvím cíleného směrování myšlenek, vizualizace a emocionálního naladění dosáhnout splnění všech svých snů. Nepochybuji o tom, že zmíněnou cestou lze dosáhnout skutečně výjimečných výsledků. Otázkou však zůstává, zda jsme tady opravdu jenom proto, abychom si plnili všechna přání, která nás napadnou. Nejsme tu spíše proto abychom vnitřně rostli a sílili, sbírali zkušenosti a překonávali překážky? A může nám vůbec pouhé plnění přání a snů přinést skutečné štěstí? Osobně se domnívám, že nikoliv.

Knihy a filmy o pozitivním myšlení zahrnované do širokého proudu hnutí New Age využily staré vědění o síle mysli a představivosti a přetvořili je tak, aby vyhovovalo požadavkům moderní doby, která je založená na konzumu. Odvěká touha duše po duchovním naplnění se zde spojuje s přáním člověka mít nad vším kontrolu a být pánem všeho, co nás obklopuje. Z počátku se to zdá jako velmi dobrá a přínosná věc. Vždyť si jen plníme svá přání a nikomu nepřejeme nic zlého. A všechno je tak krásné, tak pozitivní... Když se však objeví první úspěchy a neustále se nám potvrzuje, že skutečně je možné dosáhnout prakticky čehokoli, co nás jen napadne, začneme se čím dál tím více a více nořit do svých tužeb. Celý vesmír se stane místem, které má jediný účel - sloužit našim přáním a touhám a všechno ostatní odchází do pozadí...

Ve filmu Tajemství pan David Schirmer nadšeně líčí, kterak si pouhou vizualizací přitahuje volné místo k parkování... Člověk se tak stává doslova otrokem svých přání a stále více se, ať se mu to líbí nebo ne, propadá do hmoty a egoismu, i když si to vůbec neuvědomuje.

Ani v nejmenším zde nechci tvrdit, že máme zapomenout na své sny, že se nemáme snažit zlepšit svůj život, být kreativní a zdraví. Důležitý je však způsob, jakým je těchto cílů dosaženo. Dosáhnu-li pozitivním myšlením uzdravení, je to jistě úžasná věc. Dokázala jsem však touto cestou také pochopit, co mi mé zdravotní zatížení chtělo říct? Jakou lekci mi moje nemoc měla dát? Kam mě měla nasměrovat? Místo toho, abych se snažila o pochopení, co mi moje nemoc chtěla sdělit, nebo čím jsem si jí do svého života přitáhla, odsoudím nemoc jako něco špatného a vlastní silou si přitáhnu uzdravení. Stojí to spoustu úsilí, soustředění a energie a obávám se, že se tím skutečný problém pouze odkládá. Je to jako neustálé potlačování příznaků nebo odstraňování následků bez toho, aniž bychom se snažili objevit příčinu a opravdu se vyléčit.

Krásným příkladem může být Brandon Bays (autorka knih Cesta a Svoboda), která - i když se celý život věnovala zdravému životnímu stylu, pozitivnímu myšlení a všemu, co s tím souvisí - onemocněla rakovinou. Nezbylo jí nic jiného, než najít skutečnou příčinu onemocnění, která byla zasunuta hluboko v dětství a pracovat na pochopení a řešení onoho problému ve své duši. Potom přišlo uzdravení i na těle.

Ne všechno zlé, co se nám děje, je skutečně zlé. Záleží jen na nás, zda dokážeme "nepříznivé" okolnosti přeměnit v příležitost k osobnímu růstu a nakonec ve skutečné požehnání, které nás v konečném důsledku posílí, pomůže něco nového objevit, upozornit na případné omyly a někam nás doslova "dostrkat".

Podíváme-li se na toto "Tajemné" New Age učení z duchovního hlediska, domnívám se, že se nejedná o nic jiného, než o dobře maskovanou cestu hmoty a ega. Doslova se zde nabádá k ignorování všeho, co člověk označí za negativní a ke koncentraci výhradně a pouze na "dobré" zprávy, emoce, myšlenky. Jedinec se při praktikování takové životní filozofie uzavírá do svěho umělého dokonalého světa, kde není žádné nebezpečí, kde všechno je a existuje doslova a do písmene pouze a jen pro nás. Země se tak může využívat a zneužívat do nekonečna, protože "zdroje" se nikdy nevyčerpají a pokud přece jen ano, tak se není třeba ničeho obávat, protože se vždy v pravý čas najdou jiné... Člověk, který se snaží o trvale "pozitivní" naladění a myšlení tímto způsobem, velmi brzy sklouzává k tomu, že jednoduše odmítá vidět cokoliv, co sám označí za negativní. Zkrátka sám sebe přesvědčí o tom, že v jeho světě toto není, jeho se to netýká. Toto už však dle mého soudu není ani pozitivní myšlení, ani optimismus, ale útěk před skutečným smyslem života, před realitou, která nás však dříve či později dohoní... \":!:\"

Skutečné pozitivní myšlení tkví v něčem úplně jiném. Dle mého názoru je to důvěra v Život (chcete-li v Boha). Nemyslím tím ale přesvědčení, že nás nemůže nic "špatného" potkat a už vůbec nemá nic společného s tím, že v životě musí být všechno přesně podle našich představ. Jedná se o vnitřní hluboké přesvědčení, že - ať nás potká cokoliv, ať už to označíme za "dobré" nebo za "zlé" - vždy to má svůj důvod a smysl. Z dobrého se máme umět radovat a zlé přetvořit v nástroj k pochopení, k poznání něčeho nového.

(Martina Kuklišová)


Ten text je od autora Martina Kuklišová?
Po přečtení jsem nabyl pocit, že pracuje s množstvím protikladů v konkrétním článku, u mě to navodilo pocit, že autor jen kritizuje místo konstruktivní a kvalifikované oponentury. Vlastně nenabízí nic jiného, jen kritizuje. Co mě najviaviac zarazilo, že zřejmě si neuvědomila, že tím skutečným smyslem života pro plno lidí je právě to, o co se celý život usilují. Každý jedinec má své určité sny a touhy, jejichž naplnění považuje za prvořadé, tak proč je kritizovat kvůli tomu? Když je člověk celý život nemocný a chudý, z celého svého srdce touží být zdravý a být natolik bohatý aby si alespoň mohl dovolit kvalitní jídlo, to vůbec není špatné a znám plno takových lidí ale nikdy bych je nekritizoval za to, že touží být zdravými a bohatými, že to je jejich životní sen a že je to dobře maskovaná cesta hmoty a ega.

Cit .... "Skutečné pozitivní myšlení tkví v něčem úplně jiném. Dle mého názoru je to Důvěra v Život (chcete-li v Boha) ...."
Tak tady je autorka už úplně vedle. Chce plošně paušalizovat podle vlastního názoru! Já tomu říkám demagogie a snaha o nanucování si jejího názoru. Třeba si uvědomit, že paušální metr neexistuje a člověk je v první řadě individuální duše s individuálními tužbami a plány a není možnou ho skrz naskrz zaškatulkovat na základě něčího názoru. Co když ten názor není správný?
Kritika je někdy dobrá, ale je lepší když se navrhne alternativa. Pak kritika nemusí být.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ondrej píše:
...paušální metr neexistuje a člověk je v první řadě individuální duše s individuálními tužbami a plány a není možnou ho skrz naskrz zaškatulkovat na základě něčího názoru. Co když ten názor není správný?
Kritika je někdy dobrá, ale je lepší když se navrhne alternativa. Pak kritika nemusí být.

Není nutné za vším hledat kritiku...spíše je podle mne dobré znát i protinázory, aby člověk nesklouzl do té své ulity...jsme sice každý tvor jedineční, ale přesto platí že základní lidské potřeby máme všichni vesměs stejné a platí určité objektivní univerzální zákony...jde jen o to je dobře poznat (a snaha o to vede i přes vymezování se, hledání mantinelů a mnohdy i přes omyly nebo chyby, to prostě podle mne patří k hledání a nalézání, i opouštění některých názorů...co si kdo z čeho individuálně (ne)vezme, je už na každém.

Přesto dík za názor, i ten se cení \":-)\"

PS: ano ten text byl od M.Kuklišové a její web lze dohledat, ten web mne nezaujal ale ten článek ano, proto jsem jej uvedl, neboť s některými tam uvedenými věcmi do jisté míry souhlasím. To jak se odvolává na příklad Brandon Bays, která prošla rakovinou a napsala o tom knihu - ta její kniha "Cesta" opravdu stojí za přečtení...:
http://www.prozdravi.cz/cesta-brandon-b ... tAodEEHFIQ
(ps: viděl jsem ji i v mp3 namluvenou strojově na ulozo)

Brandon Bays se zbavila nádoru během necelých 7 týdnů nalezením psychické příčiny nemoci. Kniha "Cesta" obsahuje podrobné návody jak léčit všechny emoční i fyzické problémy spojením se svým Zdrojem. Na základě vlastních zkušeností pak sestavila jednoduchý návod, pomocí něhož se může každý člověk vydat na vlastní cestu k uzdravení, odkrýt a vyřešit potlačené buněčné vzpomínky, které způsobují emocionální a fyzické problémy, a začít se přirozeně uzdravovat.


Naposledy upravil muflon dne čtv dub 26, 2012 5:35 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 10:36 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
Ono je to tak, obecně, že po zveřejnění něčeho neobvyklého, netradičního, se po čase vyrojí plno kritiků, recenzentů, ... atd.. a pak se věnuje spousta času a energie na rozpitvani věci. Častokrát se tam vynakládá tolik energie, že kdyby se nasměrovala na tvůrčí proces, možná by vznikla lepší věc, než ta, která je podrobena zkoumání, analýze případně kritice. Pak autoři novátorských věcí se raději stáhnou do pozadí, neboť jsou vystaveni mediální pozornosti, častokrát nepříjemné. Já jsem kdesi slyšel myšlenku, že učitel se objeví, pokud je žák připraven, a tak z toho analogicky mi vyplývá, že i těch stupňů připravenosti na vyšší level musí být mnoho a mnoho. Z toho důvodu jsem napsal o neexistenci paušálního metra, hoc jsme jako lidské bytosti stvořené z týchž stavebních materiálů, je mezi námi úžasné množství rozdílů, dokonce se říká, že neexistují dva shodné otisky prstů lidí na Zemi. Já ale nejsem na to odborník, to je jen můj pohled na věc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 12:36 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ondrej píše:
Ono je to tak, obecně, že po zveřejnění něčeho neobvyklého, netradičního, se po čase vyrojí plno kritiků, recenzentů, ... atd.. a pak se věnuje spousta času a energie na rozpitvani věci. Častokrát se tam vynakládá tolik energie, že kdyby se nasměrovala na tvůrčí proces, možná by vznikla lepší věc, než ta, která je podrobena zkoumání, analýze případně kritice. Pak autoři novátorských věcí se raději stáhnou do pozadí, neboť jsou vystaveni mediální pozornosti, častokrát nepříjemné. Já jsem kdesi slyšel myšlenku, že učitel se objeví, pokud je žák připraven, a tak z toho analogicky mi vyplývá, že i těch stupňů připravenosti na vyšší level musí být mnoho a mnoho. Z toho důvodu jsem napsal o neexistenci paušálního metra, hoc jsme jako lidské bytosti stvořené z týchž stavebních materiálů, je mezi námi úžasné množství rozdílů, dokonce se říká, že neexistují dva shodné otisky prstů lidí na Zemi. Já ale nejsem na to odborník, to je jen můj pohled na věc.

V daném případě podle mne nešlo o pitvání, autorka o sobě píše na svém webu, že její osobní úsilí je především v lepším pochopení sebe sama a svého životního úkolu, případně v hledání možného východiska z těžké životní situace. Je přesvědčena o tom, že pokud člověk začne vnímat širší souvislosti, a dokáže žít v harmonii sám se sebou, bude schopen změnit i svůj vlastní "osud".

(třeba na svém webu píše: "...Asi každý už zažil v životě situace, nad kterými neměl "žádnou moc". Těžké nemoci, tragické úmrtí někoho z rodiny, katastrofy, ale i "sťastné náhody", "políbení múzy" a další. Někdo tomu říká osud, někdo karma, ale ať už to nazveme jakkoliv, zůstává zde otázka: Jsme skutečně před touto "vyšší silou" úplně bezbranní? Jsme skutečně jen loutky v rukou nějaké neznámé vyšší síly, která si s námi hraje, nebo která nás řídí a mění naše životy? Moje odpověď zní: Ne. Myslím si, že všichni máme možnost aktivně svůj vlastní osud utvářet a měnit....")

....takže neodsuzuje myšlenku pozitivna a POUŽÍVÁ mnohé z toho co se mohlo zdát že jen kritizuje,.....myslím že čtenáře pouze (jak to chápu já) - chtěla upozornit na riziko nekritického přejímání všeho i s chlupama -"když to funguje těm v tom filmu, nebo sousedovic toníkovi, musí to fungovat tedy přeci i mně, ne?..."
...(dříve vše co bylo ruské a dnes co americké, je či bylo pro některé "orazítkované" štemplem záruky...dnes už většina ví že jak špatné tak dobré věci přicházejí jak z východu tak západu...jde tedy "pouze" o to snažit se vlastními silami rozlišit a oddělit zrna od plev..., to dobré si vzít a toho se přidržet.

Souhlasím s tebou Ondřeji, že leckdy co platí u jednoho nemusí platit vždy u druhého (je to tak i u jídla...) a že jsme každý originál a tím pádem v něčem se lišíme a v něčem zase naopak jsem všichni lidi stejní.... A je často těžké odlišit které principy v kosmu a přírodě jsou skutečně všeobecně platné bez výjimky, a jak je to s těmi ostatními - v jakém případě a jak u koho je VHODNĚ uplatnit, aby nám prospívaly a neškodily....

ČLÁNEK poukazoval mj. na to, že americké "ŠÍLENÍ S POZITIVNEM" má své HRANICE..., např. pokud si budu pořád říkat jak musím myslet jen pozitivně,
dostane se člověk do bludného kruhu výčitek a vin, podobně jako ANOREKTICKÁ ČI BULIMICKÁ MODELKA...která ZE STRACHU aby nepřibrala, pije už jen vodu, nebo to nezvládne a napere se vším tím "dobrým" najednou....jen aby to pak vyzvracela \":mrgreen:\" \":mrgreen:\"
(je to hodně o tom učit se nelámat některé věci přes koleno, o sebepřijetí, porozumění tomu jaký řád zákonů vlastně u dané věci funguje... )

PS: nikdo není vševěd a odborník na vše, leda brouk Pytlík, a už vědomí toho že se druzí i my sami můžeme v něčem mýlit je do značné míry zásadní krok v poznávání a duchovním vývoji... \":-)\"


Naposledy upravil muflon dne sob kvě 19, 2012 11:03 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 11:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, mám takový asi netradiční a houpý dotaz a byla jsem absolutně bezradná do jakého tématu ho vložit a nové jsem zakládat nechci tak ho postuji sem ač si nejsem jistá zda sem patří. Takže byla jsem na jedné seanci alternativní medicíny kde jsme relaxovali učili se nějáká dechová cvičení a nakonec jsme pod vedením terapeutky meditovali na téma co by od nás (či po nás) chtělo naše tělo, prostě co pro něj můžeme udělat. Já ve své meditaci neviděla vůbec nic pak jsem nějak intuitivně vytušila že je to půst, pak se mi tam objevil řůžový grep. Byla jsem zmatená a na otázku co to je - mi "tělo" odpovědělo že mám držet půst mám pít hodně vody dělat si klistýry a jíst můžu jen řůžové grepy, psyllium a žvýkat lístky čerstvé bazalky. A na otázku jak dlouho - 20 dní. Po probrání z meditace mi to přišlo šílené. Vlatně doteď mi to přijde šílené. Ostatním přicházeli odpovědi ve stylu - trávit méňe času u počítače apod. Jsem k těmto věcem mírně skeptická co když moje podvědomí v posledních dnech z různých zrojů přijalo podněty - půst, psyllium, grep, bazalka a pak je prostě jen smíchalo dohromady a na mě vyplivlo tuhle kombinaci? Ale na druhou stranu, co když ne? Může to mít nějakou vnitřní logiku? Mohu si takhle složeným a takhle dlouhým půstem ublížit? Nevím jestli to vůbec zkoušet, nebo na to zapomenout. Jsem z toho jelen každopádně mi to vrtá v hlavě. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz