Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 9:43 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 319
Na únavový syndrom zabírá ketogenní dieta, protože tohoto příčina únavového syndromu nejsou žádné záhadné viry, ale je kandidóza. Pokud jste závislá na sladkém, tak používejte stevii. Dobré recepty v rámci ketogenní diety včetně sladkostí ze stévie jsou například tady:

http://www.protiplisnovadieta.cz/category/recepty/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 9:59 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
este si precitaj nieco o adrenal cortex, o pregnenolone, o bylinkach ashwaganda, shatawari...., pozri na iherbe pripravok adrenal optimizer a bylinky v nom

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ic=1\">http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ad ... =null&ic=1 ... napr ja som zacala pit ayurvedsky caj VATA... a poviem ti lepsie sa mi zaspava a cez den uz nemam brain fog... citim sa lepsie... neviem ci je to tym cajom, ale odkedy ho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 4:22 pm 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
Ďakujem vám všetkým za rady. Pokúsim sa teda o to ešte raz, hlavne s tou diétou. Mne na "precitnutie" pomáha hlavne čaj maté IQ, pre mňa je nenahraditeľný hlavne pri učení.

Som z toho dosť zúfalá keďže jedno vážne ochorenie som už prekonala, a len čo som sa z neho vyliečila po 4 rokoch, nalepilo sa na mňa toto.

A ešte posledná otázka, ak by mi na ňu niekto vedel odpovedať. Mám zhoršujúcu sa alergiu, na ktorú som začala brať kolostrum. Veľmi mi to pomohlo, prestala som mať hlieny, ale po prvej tabletke som mala také strašné bolesti hlavy až ma z toho napínalo a nevedela som spať celú noc. K tomu sa pridružili bolesti žalúdka. Mohlo aj toto byť spôsobené kvasinkami, môžem pokračovať v užívaní? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 4:48 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Slnecnica píše:
Ďakujem vám všetkým za rady. Pokúsim sa teda o to ešte raz, hlavne s tou diétou. Mne na "precitnutie" pomáha hlavne čaj maté IQ, pre mňa je nenahraditeľný hlavne pri učení.

Som z toho dosť zúfalá keďže jedno vážne ochorenie som už prekonala, a len čo som sa z neho vyliečila po 4 rokoch, nalepilo sa na mňa toto.

A ešte posledná otázka, ak by mi na ňu niekto vedel odpovedať. Mám zhoršujúcu sa alergiu, na ktorú som začala brať kolostrum. Veľmi mi to pomohlo, prestala som mať hlieny, ale po prvej tabletke som mala také strašné bolesti hlavy až ma z toho napínalo a nevedela som spať celú noc. K tomu sa pridružili bolesti žalúdka. Mohlo aj toto byť spôsobené kvasinkami, môžem pokračovať v užívaní? Ďakujem.

To je detoxikace. Zacni s tou dietou (vyrad mlecne vyrobky, cukry a mouku) a na nic necekej, zacni take s ocistou zaludku a streva, abys dostala ten bordel co nejrychleji ven, jsi prekyselena. Pokud si to tam budes skladovat, bude ti to delat stale nejake problemy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 10:33 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Celkom pekne zhrnute...http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=1737060 ach jo... Je to cela veda \":(\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Slnecnica píše:
Ďalšími problémami pri držaní veľmi striktnej diéty boli hlavne psychické problémy, myslím že kvôli úplnému vyradeniu cukrov. ďalej extrémne zdúvanie, bolesti žalúdka, točenie hlavy.

Pečivo jedávam skutočne zriedka, nechutí mi, tak isto ako jogurty. Kávu mávam po skončení školy tiež zriedka. Solím málo, jeden čas som nesolila vôbec a odvtedy som si privykla na nižšie dávky soli. Len s tými sladkosťami mávam problém, žiadali sa mi po každom jednom obede. Potom mi niekto odporučil brať magnézium a po troch mesiacoch sa to upokojilo. Je pravda, že ak už skutočne nevládzem, tak mi stačí pohár dva sladkej vody a hneď mi je lepšie. Inak sa snažím sladkostiam taktiež vyhýbať, aj keď toto sa mi darí najmenej.

Ešte som si spomenula, že k rapídnej zmeny stravy došlo počas mojich pobytov v zahraničí (za posledný rok a pol dvakrát po dva mesiace). Varila som si ľahké jedlá, hlavne mäso so zeleninou, to čo mi strávi. Po mesiaci sa to končilo strašnou chuťou na sladké, to som potom musela mať každý deň a v neprimeraných množstvách.

Čo mi skutočne pomáha "precitnúť" z únavy sú dva litre coca-coly (praktizovala som to asi dvakrát počas školy).

Pises, ze ti pomahaji sladke napoje, mohlo by se jednat treba o hypoglikemii (nizkou hladinu cukru v tele).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 4:42 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Ja hypoglykému nemám, a to mám denne okolo 10 (desať) gramov sacharidov s trave............Ale miesto sacharidov KOPU ŽIVOČÍŠNEHO TUKU. A nie, nie je to tak, že by som hypoglykémiu nemal preto, lebo som "tuhý koreň", resp. odolnejší odjakživa....Omyl. Ako dieťa a čerstvo dospelý muž som bol NEDUŽIVÝ, nie extrémne, ale nazval by som to "priemerná neduživosť", čo rozhodne nie je ideálne.
Takže chronická únava ? Nasadiť kopu živočíšnych tukov (aby nebola únava), ostať so sacharidmi na minime, a stredné množstvo bielkovín.
Asi toľko sa k tomu vyjadrím. Ak niekto chce reagovať na tento môj príspevok, môže, ale ja neodpoviem, nechce sa mi to znova zamotávať VäČŠINOU do hádok. Chcel som len vyjadriť svoj názor, za ktorým si PEVNE STOJÍM.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 7:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
Testy na cukor, hormóny, celkový stav krvi mám za sebou, dokonca aj psychiatrické vyšetrenie a všetko je v poriadku.

Podľa vašich rád som výrazne obmedzila múku, mliečne výrobky, aj cukor (veľmi malé množstvá, ale musia byť kvôli problémom ktoré mávam pri jeho úplnom nárazovom vysadení), kofeín a iné stimulanty som vysadila úplne.

Celkovo sa už ale skoro týždeň POSTÍM, jem asi dvakrát za deň veľmi malé dávky. Ako problém to vôbec nevidím keďže už teraz cítim že som trošku viac bdelá a oveľa menej nervózna a prestal ma bolieť žalúdok po každom jedle. Užívam jednu tabletu kolostra denne, veľmi mi pomáha na alergiu a čítala som že sa užíva aj proti plesniam.

Je to síce krátka doba ale cítim že niečo to so mnou robí, hlavne sa dokážem už lepšie sústrediť (horšie sa vlastne už ani nedalo). Som zvedavá ako sa to zmení o ďalšie dva týždne, v každom prípade sem prispejem. Dúfam, že to pomôže aj ďalším ľuďom. Lebo je strašné nemôcť robiť nič, žiadnu prácu a nechodiť medzi ľudí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Slnecnica píše:
Dobrý deň,

chronickou únavou trpím už 3 roky. Obmedzuje ma to natoľko, že som rok po skončení vysokej školy a neviem nastúpiť do zamestania, keďže mi to veľmi komplikuje život.

Chronická únava u mňa začala s vypuknutím chrípky ktorá trvala cez 3 týždne. Mám premnožené kvasinky, mám biely jazyk a mala som kvôli nim aj gynekologické ťažkosti. Lekár mi predpísal lieky na spanie, ktoré príznaky únavy zmiernia vždy tak na mesiac a pol a potom prestanú mať účinok a predpíše mi iný druh.

Veľké zhoršenie nastáva po anitbiotikách, po nich už nie som schopná vykonávať ani bežné veci. V minulosti som bola kvôli nadmernému stresu liečená antidepresívami, naposledy som ich brala pred 4 rokmi. Žiadne psychické problémy odvtedy nemám, avšak lekárka mi ich kvôli chronickej únave predpísala znova. Na môj zdravotný stav to nemalo žiadny vplyv, skôr som po nich začala byť omnoho nervóznejšia.

Skúšala som už neskutočné množstvo liekov, bylinkových prípravkov na imunitu a nervovú sústavu, vitamínov na podporu pečene - po ktorých som prespala celý deň, omega-3 MK, horčík, koenzým Q10, vitamín B, po niektorých prišlo mierne zlepšenie ale môj problém to vôbec neodbúralo a som zúfalá. U lekárov sa pomoci nedočkám a sama už neviem čo skúsiť.

Mohli by ste mi prosím poradiť?

Podle toho co píšete vaše tělo nějak špatně pracuje s cukrem, patrně se nějak špatně dostává do buněk. Udělal bych si glykémii v zátěži, kdy se vypije větší množství cukerného roztoku a sleduje se jak rychle vyplaví tělo inzulín a jak rychle na to reaguje glykémie. Pokud by zde bylo něco špatně jde o inzulínovou rezistenci a při velkém stresu to není nic nenormálního, dokonce si dovolím tvrdit, že to je běžné, ale lékaři to takto neřeší. Teoreticky můžete vyzkoušet, zda váš stav zlepší větší dávky B1 a pokud ano, je téměř jisté, že jde o uvedený problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 29, 2014 8:35 pm
Příspěvky: 19
dobrý den. už dlouhou dobu sem unavený a to dosti, zmůže mě i běžná činnost, jako je třeba nakupování. sem úplně bez energie, bez zájmu o cokoliv, mám špatnou náladu. špatně spím, ráno sem unavenější než večer. občas špatně dýchám, jako bych se nemohl nadechnout. vždycky najdu NĚCO, co mi pomůže, vždy ale jen krátkodobě. první co mi pomohlo bylo začít pít teplou vodu. potom mě neskutečně nakopla voda s citronem. pak lněný olej, ten mě nabil až neskutečně a asi týden sem byl jako znovuzrozený. pomohl i jablečný ocet. vždy to mělo tenhle efekt: byl sem unavený a četbou internetu sem dospěl k tomu, že vyzkouším třeba lněný olej. následoval nával energie, problémy s čímkoliv byly pryč. nemusel sem jíst, nemusel sem spát, měl sem tolik energie, že sem mohl jít na dvě hodiny do posilovny, pak běhat a pak dvanáct hodin makat a stejně sem se cítil skvěle. tenhle stav vydržel zhruba týden, pak následoval pozvolný pád a návrat tam kde sem byl. tak to bylo s citronem, s jablečným octem, se vším co sem jmenoval. volal sem panu jardovi. ten se mě zeptal co jím a poradil mi SCD Dietu. výsledek byl neskutečný, asi 12 dní sem se cítil jako už dlouho ne - po únavě a špatné náladě nebyla ani stopa. bylo mi skvěle. neskutečný příliv energie. takže sem byl toho názoru, že je to trefa - přemnožená kvasinka, která ve mě produkuje acetaldehyd, následkem čehož sem přiotrávený. od té doby uplynul asi týden a ačkoliv scd dietu stále držím, sem zas tam kde sem byl, sem prostě zase unavený jako pes. jím maso, jím ovoce a zeleninu, občas ořechy. naprosto sem vynechal rýži, brambory, pečivo, těstoviny, sladkosti. JAK JE MOŽNÉ, ŽE TO FUNGOVALO, ALE UŽ NE???? díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:11 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
To vůbec nejni o stravě. Hledejte jinde. Nebude to tak těžké. Jen být upřímný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: pon pro 29, 2014 8:35 pm
Příspěvky: 19
dobře, a o čem to tedy je? i pan jarda hledal důvod ve stravě. a když mi něco pomohlo - byť krátkodobě - vždy to bylo něco v souvislosti s jídlem. ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
admin tohoto fora je zdvořilý člověk. Já to zapotřebí nemám. Hledejte příčiny v sobě, ve svých postojích k tomu, co žijete. Ne ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:57 pm 
Offline

Registrován: pon pro 29, 2014 8:35 pm
Příspěvky: 19
můžete být konkrétnější a vysvětlit mi, co přesně by to mohlo způsobovat? zdvořilá být nemusíte \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2015 11:09 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Zkuste si načíst něco o nadledvinkách a adrenálním vyčerpání. Je tu toho vcelku dost, vcelku často to má spojitost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz