Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 12:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Mrkněte pro inspiraci i sem: http://www.autopatie.cz/unavovy-syndrom/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 12:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jirik.TK píše:
Mrkněte pro inspiraci i sem: http://www.autopatie.cz/unavovy-syndrom/

Jsem pevně přesvědčen, že šlo o psychickou věc a placeboefekt. Počítá se ale jen a jen výsledek, a pokud je dobrý, vše je dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 12:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
martina72 píše:
Jsem pevně přesvědčen, že šlo o psychickou věc a placeboefekt. Počítá se ale jen a jen výsledek, a pokud je dobrý, vše je dobré.

Ano, ano, také jsem měl a stále mám řadu pevných přesvědčení. Ale jak jdou léta a desetiletí, většinou z nich otřásl čas. Krásně to říká Johan Wolfgang Goethe: „Šedivé, drahý příteli, jsou všechny teorie a věčně zelený je strom života.“ Je potřeba zkoušet a zkoušet. A pokud se jedná o metody za babku, které nemohou z principu ublížit, zkoušel bych, jako by mi za zadkem hořelo. Zejména když ty drahé a sofistikované metody nezafungovaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
ludmila píše:
Dobrý den.
Já už jsem s Vámi komunikovala a taky jsem si od Vás objednala nějaké věci - schizandra, quarana, kustovnice činská. Nemůžu si vzpomnět na přihlašovací údaje, tak jsem se zaregistrovala znovu. Přípravky, které jsem si objednala, mi měly pomoct proti únavě. 17 let trpím chronickým únavovým syndromem, ale docházím jen k psychiatrovi, protože tato nemoc u nás spadá do psych. kategorie. Už snad není přípravek proti únavě, kterým bych se neléčila. Za ty roky jsem zkusila úplně všechno, co kdo na únavu nabízel. Došla jsem za tu dobu akorát o spoustu peněz a navíc se dostala do depresí. Máte pro mne, prosím, nějakou radu? Nejposlednější je Stimaral, který mi "léčitelka" úplně vnucovala. Zatím jsem si ho nepořídila, i takové věci už jsem měla. Např. jsem měla i kúru sestavenou Mgr. Podhornou, nebo panem Tichanovským a dalšími.

Za případnou odpověď děkuji.
Ludmila

Opakované registrace nejsou moc dobrý nápad, to pak dělá zbytečné problémy čtenářům. Stačí mě napsat a zatím se to vždy povedlo opravit. Uvedené potíže prakticky vždy souvisí s únavou nadledvinek a je tedy vhodné se zaměřit tímto směrem. Většina lidí si prostě nechce připustit, že proti únavě je nejlepší lék pouhý odpočinek a myslím, že ho není problém vyzkoušet. Pokud nasadíte ještě správnou stravu a odkyselení, nevidím důvod, proč by se vám neměl stav zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2013 8:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Elkimek píše:
B forte je 10mg/mcg přípravek. Já mám stovkovej od Now Foods.

to naozaj az tak silny? takze ten moj mozem kludne brat 10ks za den \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 1:27 am 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
Dobrý deň,

chronickou únavou trpím už 3 roky. Obmedzuje ma to natoľko, že som rok po skončení vysokej školy a neviem nastúpiť do zamestania, keďže mi to veľmi komplikuje život.

Chronická únava u mňa začala s vypuknutím chrípky ktorá trvala cez 3 týždne. Mám premnožené kvasinky, mám biely jazyk a mala som kvôli nim aj gynekologické ťažkosti. Lekár mi predpísal lieky na spanie, ktoré príznaky únavy zmiernia vždy tak na mesiac a pol a potom prestanú mať účinok a predpíše mi iný druh.

Veľké zhoršenie nastáva po anitbiotikách, po nich už nie som schopná vykonávať ani bežné veci. V minulosti som bola kvôli nadmernému stresu liečená antidepresívami, naposledy som ich brala pred 4 rokmi. Žiadne psychické problémy odvtedy nemám, avšak lekárka mi ich kvôli chronickej únave predpísala znova. Na môj zdravotný stav to nemalo žiadny vplyv, skôr som po nich začala byť omnoho nervóznejšia.

Skúšala som už neskutočné množstvo liekov, bylinkových prípravkov na imunitu a nervovú sústavu, vitamínov na podporu pečene - po ktorých som prespala celý deň, omega-3 MK, horčík, koenzým Q10, vitamín B, po niektorých prišlo mierne zlepšenie ale môj problém to vôbec neodbúralo a som zúfalá. U lekárov sa pomoci nedočkám a sama už neviem čo skúsiť.

Mohli by ste mi prosím poradiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 7:04 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Slnecnica":jzu5ehfj]Dobrý deň,

chronickou únavou trpím už 3 roky. Obmedzuje ma to natoľko, že som rok po skončení vysokej školy a neviem nastúpiť do zamestania, keďže mi to veľmi komplikuje život.

Chronická únava u mňa začala s vypuknutím chrípky ktorá trvala cez 3 týždne. Mám premnožené kvasinky, mám biely jazyk a mala som kvôli nim aj gynekologické ťažkosti. Lekár mi predpísal lieky na spanie, ktoré príznaky únavy zmiernia vždy tak na mesiac a pol a potom prestanú mať účinok a predpíše mi iný druh.

Veľké zhoršenie nastáva po anitbiotikách, po nich už nie som schopná vykonávať ani bežné veci. V minulosti som bola kvôli nadmernému stresu liečená antidepresívami, naposledy som ich brala pred 4 rokmi. Žiadne psychické problémy odvtedy nemám, avšak lekárka mi ich kvôli chronickej únave predpísala znova. Na môj zdravotný stav to nemalo žiadny vplyv, skôr som po nich začala byť omnoho nervóznejšia.

Skúšala som už neskutočné množstvo liekov, bylinkových prípravkov na imunitu a nervovú sústavu, vitamínov na podporu pečene - po ktorých som prespala celý deň, omega-3 MK, horčík, koenzým Q10, vitamín B, po niektorých prišlo mierne zlepšenie ale môj problém to vôbec neodbúralo a som zúfalá. U lekárov sa pomoci nedočkám a sama už neviem čo skúsiť.

Mohli by ste mi prosím poradiť?[/quote:jzu5ehfj]
Jste prekyselena, neboli priotravena (jste plna toxinu z nevhodneho jidla, napoju a z leku) a proto jste tak unavena. Leky vas nici, uz je neberte. Musite si upravit jidelnicek, vyradit vsechny bile jedy.
Musite zacit take s ocistou streva a pak postupne provadet dalsi ocisty, dle zdejsich navodu. Vsechno si to nastudujte, zacnete cist tady:

candida a chlamydioza -

Naposledy upravil miram dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 7:35 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
este si prestuduj nieco o adrenalnej unave (adrenal fatigue syndrome) - ked su vycerpane nadoblicky, zvycajne sa to odrazi aj na dalsich organoch.... napr na stitnej zlaze... a darmo budes riesit stitnu ked nemas najskor v poriadku nadoblicky... len taky tip...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 10:30 am 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
Ďakujem za radu. O adrenalínovej únave som už čítala, je to možné keďže som dlho bola pod stresom.

Ešte som sa chcela spýtať na D-ribózu. Ľudia s chronickou únavou píšu, že po jej užívaní majú podstatne viac energie. Viem, že jej užívanie nelieči samotné ochorenie, ale zaujímalo by ma či sa jedná o povolený doplnok popri takejto diéte. Aspoň dočasný keďže ma čakajú prijímacie skúšky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 7:36 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Slunecnice, cetla jsi tento clanek?
http://www.abecedazdravi.cz/nemoci/chro ... vy-syndrom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 10:57 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
miram píše:
Ahoj Slunecnice, cetla jsi tento clanek?
http://www.abecedazdravi.cz/nemoci/chro ... vy-syndrom

Článek je bezcenný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: čtv led 29, 2015 7:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
O chronickej únave som čítala fakt stovky článkov či už popularizačných alebo vedeckých. Uvádzali v nich, že D ribóza je veľmi efektívna v boji proti únave, ja zaspím aj po nej. Pravidelne som behávala, no musela som s tým prestať keďže po hodine a neskôr polhodine behu večer som si musela ísť ľahnúť a ležala som v posteli do rána. Držala som aj diétu, pri ktorej som vylúčila cukry, jedla hlavne ryby, zeleninu, avšak po troch týždňoch sa žiadne lepšie účinky nedostavili a k mojim problémom sa pridali ďalšie. Po dvoch balíkoch antibiotík, ktoré som brala na prelome decembra a januára, som musela prestať chodiť ešte aj na brigádu, a nedokážem vstať z postele skôr ako o 13-tej hodine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 7:04 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Slnecnica píše:
O chronickej únave som čítala fakt stovky článkov či už popularizačných alebo vedeckých. Uvádzali v nich, že D ribóza je veľmi efektívna v boji proti únave, ja zaspím aj po nej. Pravidelne som behávala, no musela som s tým prestať keďže po hodine a neskôr polhodine behu večer som si musela ísť ľahnúť a ležala som v posteli do rána. Držala som aj diétu, pri ktorej som vylúčila cukry, jedla hlavne ryby, zeleninu, avšak po troch týždňoch sa žiadne lepšie účinky nedostavili a k mojim problémom sa pridali ďalšie. Po dvoch balíkoch antibiotík, ktoré som brala na prelome decembra a januára, som musela prestať chodiť ešte aj na brigádu, a nedokážem vstať z postele skôr ako o 13-tej hodine.

A jake problemy se ti jeste pridaly, kdyz jsi vysadila cukry a drzela jsi dietu? Co jsi vubec vsechno jedla? Vyradila jsi vsechny bile jedy? Pokud ano, mohlo ti byt blbe z odchazejicich toxinu. Zkus tu dietu drzet znovu a delsi dobu, candida dietu. Ale ty ryby bych take vyradila. Pokud jsi byla zvykla jist dlouhe roky potraviny, ktere te prekyselovaly, tak si nemyslim, ze se dokazes odkyselit za pouhe 3 tydny, to je velmi kratka doba. Bez diety se skutecne dal neposunes. A delej zaroven i ocisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 12:08 am 
Offline

Registrován: stř led 28, 2015 1:11 am
Příspěvky: 6
Ďalšími problémami pri držaní veľmi striktnej diéty boli hlavne psychické problémy, myslím že kvôli úplnému vyradeniu cukrov. ďalej extrémne zdúvanie, bolesti žalúdka, točenie hlavy.

Pečivo jedávam skutočne zriedka, nechutí mi, tak isto ako jogurty. Kávu mávam po skončení školy tiež zriedka. Solím málo, jeden čas som nesolila vôbec a odvtedy som si privykla na nižšie dávky soli. Len s tými sladkosťami mávam problém, žiadali sa mi po každom jednom obede. Potom mi niekto odporučil brať magnézium a po troch mesiacoch sa to upokojilo. Je pravda, že ak už skutočne nevládzem, tak mi stačí pohár dva sladkej vody a hneď mi je lepšie. Inak sa snažím sladkostiam taktiež vyhýbať, aj keď toto sa mi darí najmenej.

Ešte som si spomenula, že k rapídnej zmeny stravy došlo počas mojich pobytov v zahraničí (za posledný rok a pol dvakrát po dva mesiace). Varila som si ľahké jedlá, hlavne mäso so zeleninou, to čo mi strávi. Po mesiaci sa to končilo strašnou chuťou na sladké, to som potom musela mať každý deň a v neprimeraných množstvách.

Čo mi skutočne pomáha "precitnúť" z únavy sú dva litre coca-coly (praktizovala som to asi dvakrát počas školy).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická únava
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 6:01 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Slnecnica píše:
Ďalšími problémami pri držaní veľmi striktnej diéty boli hlavne psychické problémy, myslím že kvôli úplnému vyradeniu cukrov. ďalej extrémne zdúvanie, bolesti žalúdka, točenie hlavy.

Pečivo jedávam skutočne zriedka, nechutí mi, tak isto ako jogurty. Kávu mávam po skončení školy tiež zriedka. Solím málo, jeden čas som nesolila vôbec a odvtedy som si privykla na nižšie dávky soli. Len s tými sladkosťami mávam problém, žiadali sa mi po každom jednom obede. Potom mi niekto odporučil brať magnézium a po troch mesiacoch sa to upokojilo. Je pravda, že ak už skutočne nevládzem, tak mi stačí pohár dva sladkej vody a hneď mi je lepšie. Inak sa snažím sladkostiam taktiež vyhýbať, aj keď toto sa mi darí najmenej.

Ešte som si spomenula, že k rapídnej zmeny stravy došlo počas mojich pobytov v zahraničí (za posledný rok a pol dvakrát po dva mesiace). Varila som si ľahké jedlá, hlavne mäso so zeleninou, to čo mi strávi. Po mesiaci sa to končilo strašnou chuťou na sladké, to som potom musela mať každý deň a v neprimeraných množstvách.

Čo mi skutočne pomáha "precitnúť" z únavy sú dva litre coca-coly (praktizovala som to asi dvakrát počas školy).

No jo, je videt, ze se candida vzdycky prihlasi o sladke a ty ji to prani ochotne splnis a das ji nazrat. Ty bolesti hlavy, nadouvani, toceni hlavy, to bylo tim, ze kvasinky zacaly chcipat. Z rozkladajicich telicek pak vznikaly toxiny a z tech ti bylo spatne. Mela sis delat klystyry, aby sis od tech toxinu pomohla a ne kvasinku nakrmit. Pokud nevyradis cukry, tak se ti kvasinky pekne namnozi, ten cukr ti nepomaha "precitnúť" z únavy, on pomaha candide v rustu. Zacne se v tobe roztahovat a bude to jen a jen horsi. Najed co nejrychleji na striktni candida dietu a hybej se, to kvasinkam dela zle, kyslik jim poradne zaftaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz