Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Dobrý den přeji...
Nedávno jsem se dostal na tyto stránky a jsem nadšen. Vypadá to, že jsou zde lidé, kteří skutečně chtějí pomáhat a mají zkušenosti s přirozenou a zdraví prospěšnou stravou. Zde je tedy můj příběh. Do poloviny svých 17 let (tenkrát jsem vážil cca. 75kg a na výšku 185cm) jsem se stravoval „po česku“ přesně jak popisuje Jarda na hlavní straně. Ve školních jídelnách, doma naši vařili typická česká jídla (vepřo knedlo zelo, svíčková, guláš, spousta smaženého atd atd...) Dále jsem jedl hodně mléčných výrobků, bílého pečiva, masa, sladkostí atd. Oříšky občas a že se také jedí semínka jsem snad ani nevěděl. Ovoce a zeleninu jsem přímo odmítal. Pitnému reřimu jsem také moc nedával. V mém věku jsem zkrátka měl jiné starosti, než řešit to co jím. Samozřejmě toho teď lituji. Od 15 let jsem měl problémy s únavou a udržením pozornosti, což se časem zhoršovalo, ale vysvětloval jsem si to půl krabičkou cigaret denně a víkendovými pařbami...Nicméně v mém životě přišla velká změna. Začal jsem číst knížky o duchovních cestách, poznání a životě vůbec. Došlo mi, že to co dělám mne zavede (nechci říkat kam) a že to takhle dál nejde. Ze dne na den jsem skončil s kouřením, alkoholem, odmítl veškerou moderní (farmacutickou) medicínu a stal jsem se vegetariánem. Půl roku na to veganem - Hlavně z morálního hlediska. O správném stravování jsem měl pramálo znalostí, tudíž jsem se stravoval, jak jsem uznal za vhodné. Strava byla prostá. K snídani ovesná kaše či mysli. Svačinky jsem řešil různými tyčinkami s oříšky. Na obědy jsem chodil do indické restaurace, kde vařili 3 veganská jídla (omáčky s plackami) a k večeři jsem si dělával sojové maso s rýží nebo těstovinami. Ovoce a zelenina mi pořád nic neříkala. Vitaminy a mineraly jsem „nahrazoval“ multivitaminy v kapslích. Zhubl jsem na 64kg a tak jsem se „raději“ vrátil k vegetariánství stím, že vejce a mléčné výrobky budu jíst jedině domácí. Teď v 19 letech jsem se díky této stravě dostal na 67kg při výšce 190 cm BMI 18,5 (hranice mezi podvýživou a normálem) Můj zdravotní stav se má takto: chronická únava, poruchy pozornosti, občasné výkyvy nálad a pískání v uších, náchylnost ke stavům kdy mi je zima, i když je relativně teplo, kruhy pod očima, páteř ve spodní části prohnutá do předu (v rodině to je z části dědičné a snažím se to řešit yogou) a mívám celkem často studené ruce a nohy. Jelikož nechci udělat nějakou volovinu a podnikat kroky, které by mi spíš mohli z neznalosti uškodit, tak jsem sám nic nepodnikal. Pouze jsem si upravil jídelníček podle těchto stránek: Ráno - ovocná snídaně zalitá octem balsamiko a olivovým olejem posypaná kokosem a do toho dodávám oříšky nebo semínka. Svačinky řeším samotnými oříšky nebo tyčinkami MaxiNuta, fíky či datlemi nebo čerstvým ovčím sýrem (od Lojzy) s rajčaty. Obědy střídám jeden den ovocný, druhý den zeleninový a zase zalívám olivovým olejem a octem balsamico. Večeře – zeleninová zase politá octem balsamico a oliv. olejem( Skoro všechno co jím je kupováno ze supermarketů i když sem tam něco od Lojzy seženu). Vodu budu mít do týdne přímo z přírodního pramene. Odšťavňovač bude také do týdne, konkrétné dvouhřídelový Green Star 3000. Pro suroviny na zelený nápoj chodím a ph papírky Tryphan mám objednané, takže bych sem případně dohodil ph krve, moči a stolice.
Teď nastupuji na VŠ a obávám se, že už bych to takhle dál nezvládal a také, že by mohli přijít nějaké závažnější zdravotní problémy. Chtěl bych dát tedy všechno do pořádku a takříkajíc být zdraví. Dále se dostat na BMI 22, abych nevypadal jak reklama na bídu a také aby se měla moje milovaná čím kochat tzn. pokud možno ve svalové hmotě. Uvědomuji si jak je zdraví důležité a nechci čekat až ze mne jak píše pan Jarda poteče krev horem i spodem. Jsem ochoten udělat opravdu cokoliv. Fórum čtu jak nejrychleji to jde, ale je tady spousta informací (což je jedině dobře), takže tady skáču od páteho přes deváté a vůbec nevím kde, jak a s čím mám začít vzhledem k mému zdravotnímu stavu. Prosím vás tedy o pomoc. Předem děkuji

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 12:45 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mně na únavu i pozornost nejvíce pomáhá syrová zelenina. Po všem jiném jsem více či méně unavená a mentálně utlumená.
A jako snídani si nejvíce pochvaluji klíčenou pohanku.

Určitě to chce začít s vyrovnáním pH, ale to už asi dobře víš, když máš objednané pH papírky.
Pozornost ovlivňují nedostatky mnoha minerálů a vitamínů, proto je potřeba překopat celé stravování.
A myslím, že vegetariánům, kteří nejí ryby, mohou chybět omega 3, důležité pro mozek, takže zařadit i lněné semínko/olej.

Jen mi vrtá hlavou, proč užíváš balsamico, zrovna na těchto stránkách jsem nečetla, že by ho někdo doporučoval, všichni spíš jedou v jablečném.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 1:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Tvuj pribeh je zajimavy a jiste je podobny mnoha dalsim v nasi zemi.

Mohu-li doporucit zdrave stravovani tak urcite prozkoumej sikovnou pani, ktera se jmenuje Mimi Kirk http://youngonrawfood.com/, ktera publikuje a dela osvetu syrove, zdrave strave po celem svete a nedavno vydala i kucharku (da se koupit i na http://www.amazon.de za zhruba 11EUR)
Jinak tehle stabajzne je dnes 72 let:
Příloha:
news.mimi.jpeg
news.mimi.jpeg [ 82.92 KiB | Zobrazeno 38378 krát ]


Dle toho co dale pises mas zrejme dobry smer, jedine asi opatrne s tou vodou z prirodniho pramene, netusim, zda bude vhodna k dlouhodobemu piti a take jakym zpusobem mas zajistene "zasobovani", aby byla vzdy cerstva. V tomhle ohledu je idealnim doplnkem zdraveho zivota masinka na zivou vodu, ktera se da budto vyrobit, postup najdes zde na foru nebo koupit jako hotovou vec zde http://www.zivavoda.cz.

Prosim take o vysvetleni pouzivani balsamica, proc zrovna to, a jestli pouzivas nejake drahe (tzv. archivni) nebo jakekoliv. Jsou v nem totiz dosti velke rozdily ve kvalite. Totez ten olivovy olej.

Dale jsem cetl a mam castecne vypozorovane, ze pri snidani by se nemelo telo zatezovat prave tim olejem (jatra) - naopak. Kdyz uz kase tak sucha nebo dochucena sladikem ze Stevie nebo napr. ryzovym sladem, ktery se da koupit v bio potravinach, ne vsak ve vsech, vyzkousene jsou http://www.bioprodejny.info, ty ho maji vzdy.

Mne osobne se osvedcily snidanove zelene smoothies, ktere se skladaji napr. z ananasu, bananu, stavy z pomerance a spenatu nebo zeleneho list. salatu. Vse zalite zivou vodou v rozumnem pomeru, aby smes byla dobre tekuta. Jako celek to funguje vyborne na alkalizaci a zarucene clovek minimalne cele dopoledne i pri vyssim fyz. vykonu vydrzi bez pocitu hladu a hlavne je skvele hydratovan takze bez jakekoliv zizne. Upozornuji ovsem, ze timto zpusobem svalovou hmotu nenaberes \":)\" je to spise dobre dietni. Take traveni takove kombinace nemusi byt pro kazdeho, proto to musis na sobe otestovat. O green smoothies je na webu spousta povidani.

U orisku samozrejme pozor na plisne. Vyplati se vybirat pouze kvalitni dodavatele.

Na nastartovani do kazdeho dne zkus cvicit Pet Tibetanu. Srovnaji cakry a myslenky \":)\" jen pozor na kratke navody na netu, je jich vsude plno a kopiruji jeden druhy. Kup si radeji knizku http://pragma.cz/kniha/vice-sily-a-uspechu-s-peti-tibetany/kategorie/pet-tibetanu, ktera obsahuje vysvetleni proc cvicit a na co si dat pozor, aby sis energeticky neublizil a harmonizoval spravne sve telo. Pokud najdes navod na cviceni sesteho Tibetana tak toho doporucuji spise az po nejakem roce cviceni prvnich peti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 6:29 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Díky za tipy. U toho balsamica jsem si říkal, že by nemělo být nějak na škodu. Ale nevím. V obchodě jsem ho koupil asi za 150kč. Ale raději si koupím ten jablečný. Olivový olej mám koupený v Itálii. Než začnu pít pravidelně tu vodu tak si o ní určitě něco zjistím. Oříšky koupím radši BIO tam by snad měla být kvalita ok. Pet Tibetanu vypada velmi dobre, takže jsem je zařadil na cvičení po ránu hned po Pozdravu slunci.

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 7:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Filip08 píše:
Díky za tipy. U toho balsamica jsem si říkal, že by nemělo být nějak na škodu. Ale nevím. V obchodě jsem ho koupil asi za 150kč. Ale raději si koupím ten jablečný. Olivový olej mám koupený v Itálii. Než začnu pít pravidelně tu vodu tak si o ní určitě něco zjistím. Oříšky koupím radši BIO tam by snad měla být kvalita ok. Pet Tibetanu vypada velmi dobre, takže jsem je zařadil na cvičení po ránu hned po Pozdravu slunci.

Balsamico na skodu urcite neni, jen si myslim, ze v zemi puvodu se pouziva sice pravidelne nicmene v mensich davkach a hlavne jine kvalite.
Co se kvality tyka tak balsamico je jako vino, nejlepsi zdravotni ucinky a chut ma archivni balsamico, od 25 let a dale "extravecchio" stoji lahvicka 1.500 - 3.500 Kc, 50-ti lete balsamico je kolem 8.000 - 10.000 Kc - vylozene takovy elixir \":)\"
To s lahvi, na ktere je napsano Balsamico z naseho supermarketu nema tolik spolecneho. Rozdily v pripade jsou minimalne nasledujici:
Oznaceni "Aceto Balsamico Tradizionale di Reggio Emilia (nebo Modena)"
Ingredience: jen varena stava z hroznu
Proces vyroby: nejmene 12 let. V prirozenem prostredi stredni Italie, kde je horko v lete, zima v zime \":)\"

Oznaceni "Aceto balsamico di Modena"
Ingredience: vinny ocet, varena stava z hroznu nebo jen % cast, koncentrat z hroznu, casto s pridavkem karamelu nebo barviva (schvalne se podivej na lahvicku sveho balsamica)
Proces vyroby: nejmene 2 mesice.

Pak jsou dalsi oznaceni, jako napr. Balsamico zalivka atd. tam uz je to na mile vzdaleno od puvodniho balsamica.

Jinak obecne:
Balsamico je bohaté na minerály, balsamikový ocet obsahuje 7 procent doporučené denní potřeby vápníku, 10 procent železa, hořčíku 8 procent, 5 procent fosforu, draslíku 8 procent a 17 procent manganu. Balsamikový ocet je také dobrý pro srdce a krevní oběh - má nízký obsah sodíku, velmi nízký obsah nasycených tuků a žádný cholesterol. Balsamikový ocet obsahuje polyfenoly.
Balsamico je přírodní dezinfekční prostředek. Je to jedna z mála látek, které zabijí jedovaté plísně. Balsamico také ničí bakterie a další choroboplodné zárodky, pomáhá obnovit přirozené pH.


Urcite sem napis zkusenosti se cvicenim Peti Tibetanu, verim, ze jiz po 2 tydnech prijdou prvni pozitivni zmeny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 8:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Pro úplnost, abych byl přesný, ještě doplním k té výrobě:
Originální, pravé Balsamico se získává se z vařeného hroznové šťávy, prochází dlouhým procesem zrání, který je odvozený z přirozené fermentace a postupné koncentrace a velmi dlouhého stárnutí v řadě sudů vyrobených z různých druhů dřeva s postupným snižováním objemu, bez jakéhokoliv přídavku barviv a aromat.
Příloha:
29672_processo_prod_abtre_ing_nuovo_x_web.jpeg
29672_processo_prod_abtre_ing_nuovo_x_web.jpeg [ 48.04 KiB | Zobrazeno 38256 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 5:08 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Whitemagic píše:
Balsamico na skodu urcite neni, jen si myslim, ze v zemi puvodu se pouziva sice pravidelne nicmene v mensich davkach a hlavne jine kvalite.
Co se kvality tyka tak balsamico je jako vino, nejlepsi zdravotni ucinky a chut ma archivni balsamico, od 25 let a dale "extravecchio" stoji lahvicka 1.500 - 3.500 Kc, 50-ti lete balsamico je kolem 8.000 - 10.000 Kc - vylozene takovy elixir \":)\"
To s lahvi, na ktere je napsano Balsamico z naseho supermarketu nema tolik spolecneho. Rozdily v pripade jsou minimalne nasledujici:
Oznaceni "Aceto Balsamico Tradizionale di Reggio Emilia (nebo Modena)"
Ingredience: jen varena stava z hroznu
Proces vyroby: nejmene 12 let. V prirozenem prostredi stredni Italie, kde je horko v lete, zima v zime \":)\"

Oznaceni "Aceto balsamico di Modena"
Ingredience: vinny ocet, varena stava z hroznu nebo jen % cast, koncentrat z hroznu, casto s pridavkem karamelu nebo barviva (schvalne se podivej na lahvicku sveho balsamica)
Proces vyroby: nejmene 2 mesice.

Pak jsou dalsi oznaceni, jako napr. Balsamico zalivka atd. tam uz je to na mile vzdaleno od puvodniho balsamica.

Jinak obecne:
Balsamico je bohaté na minerály, balsamikový ocet obsahuje 7 procent doporučené denní potřeby vápníku, 10 procent železa, hořčíku 8 procent, 5 procent fosforu, draslíku 8 procent a 17 procent manganu. Balsamikový ocet je také dobrý pro srdce a krevní oběh - má nízký obsah sodíku, velmi nízký obsah nasycených tuků a žádný cholesterol. Balsamikový ocet obsahuje polyfenoly.
Balsamico je přírodní dezinfekční prostředek. Je to jedna z mála látek, které zabijí jedovaté plísně. Balsamico také ničí bakterie a další choroboplodné zárodky, pomáhá obnovit přirozené pH.


Urcite sem napis zkusenosti se cvicenim Peti Tibetanu, verim, ze jiz po 2 tydnech prijdou prvni pozitivni zmeny.

Děkuji za podrobné informace o tom balsamicu. Já používám Aceto balsamico di Modena, takže asi nic moc. Snad seženu nějaké lepší.

Až budu pociťovat nějaké "výraznější" změny z Pěti Tibeťanů, určitě je sem napíšu.

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 12:35 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
V tomhle věku bývá šílená únava hlavně z nedostatku spánku (aspoň u mě to tak bylo), jinak těla takhle mladých lidí fungují obvykle bez potíží vpodstatě na stravě nezávisle. Dalším zdrojem vyčerpání bývají intenzivně prožívané nešťastné lásky.

Snad bych nasadila omega 3 - kvůli té poruše pozornosti, takže sirnou patlanici případně rybí tuk.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 5:50 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Petra2 píše:
V tomhle věku bývá šílená únava hlavně z nedostatku spánku (aspoň u mě to tak bylo), jinak těla takhle mladých lidí fungují obvykle bez potíží vpodstatě na stravě nezávisle. Dalším zdrojem vyčerpání bývají intenzivně prožívané nešťastné lásky.

Snad bych nasadila omega 3 - kvůli té poruše pozornosti, takže sirnou patlanici případně rybí tuk.

Díky. Sice mám teď s láskou velké problémy, ale naopak, z té beru hlavní zdroj energie. \":-)\"
Jinak jsem včera objednal lněný olej z AGRO-EL, na patlanicu už se nemohu dočkat...

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Dobrý den přeji...
Nedávno jsem se dostal na tyto stránky a jsem nadšen. Vypadá to, že jsou zde lidé, kteří skutečně chtějí pomáhat a mají zkušenosti s přirozenou a zdraví prospěšnou stravou. Zde je tedy můj příběh. Do poloviny svých 17 let (tenkrát jsem vážil cca. 75kg a na výšku 185cm) jsem se stravoval „po česku“ přesně jak popisuje Jarda na hlavní straně. Ve školních jídelnách, doma naši vařili typická česká jídla (vepřo knedlo zelo, svíčková, guláš, spousta smaženého atd atd...) Dále jsem jedl hodně mléčných výrobků, bílého pečiva, masa, sladkostí atd. Oříšky občas a že se také jedí semínka jsem snad ani nevěděl. Ovoce a zeleninu jsem přímo odmítal. Pitnému reřimu jsem také moc nedával. V mém věku jsem zkrátka měl jiné starosti, než řešit to co jím. Samozřejmě toho teď lituji. Od 15 let jsem měl problémy s únavou a udržením pozornosti, což se časem zhoršovalo, ale vysvětloval jsem si to půl krabičkou cigaret denně a víkendovými pařbami...Nicméně v mém životě přišla velká změna. Začal jsem číst knížky o duchovních cestách, poznání a životě vůbec. Došlo mi, že to co dělám mne zavede (nechci říkat kam) a že to takhle dál nejde. Ze dne na den jsem skončil s kouřením, alkoholem, odmítl veškerou moderní (farmacutickou) medicínu a stal jsem se vegetariánem. Půl roku na to veganem - Hlavně z morálního hlediska. O správném stravování jsem měl pramálo znalostí, tudíž jsem se stravoval, jak jsem uznal za vhodné. Strava byla prostá. K snídani ovesná kaše či mysli. Svačinky jsem řešil různými tyčinkami s oříšky. Na obědy jsem chodil do indické restaurace, kde vařili 3 veganská jídla (omáčky s plackami) a k večeři jsem si dělával sojové maso s rýží nebo těstovinami. Ovoce a zelenina mi pořád nic neříkala. Vitaminy a mineraly jsem „nahrazoval“ multivitaminy v kapslích. Zhubl jsem na 64kg a tak jsem se „raději“ vrátil k vegetariánství stím, že vejce a mléčné výrobky budu jíst jedině domácí. Teď v 19 letech jsem se díky této stravě dostal na 67kg při výšce 190 cm BMI 18,5 (hranice mezi podvýživou a normálem) Můj zdravotní stav se má takto: chronická únava, poruchy pozornosti, občasné výkyvy nálad a pískání v uších, náchylnost ke stavům kdy mi je zima, i když je relativně teplo, kruhy pod očima, páteř ve spodní části prohnutá do předu (v rodině to je z části dědičné a snažím se to řešit yogou) a mívám celkem často studené ruce a nohy. Jelikož nechci udělat nějakou volovinu a podnikat kroky, které by mi spíš mohli z neznalosti uškodit, tak jsem sám nic nepodnikal. Pouze jsem si upravil jídelníček podle těchto stránek: Ráno - ovocná snídaně zalitá octem balsamiko a olivovým olejem posypaná kokosem a do toho dodávám oříšky nebo semínka. Svačinky řeším samotnými oříšky nebo tyčinkami MaxiNuta, fíky či datlemi nebo čerstvým ovčím sýrem (od Lojzy) s rajčaty. Obědy střídám jeden den ovocný, druhý den zeleninový a zase zalívám olivovým olejem a octem balsamico. Večeře – zeleninová zase politá octem balsamico a oliv. olejem( Skoro všechno co jím je kupováno ze supermarketů i když sem tam něco od Lojzy seženu). Vodu budu mít do týdne přímo z přírodního pramene. Odšťavňovač bude také do týdne, konkrétné dvouhřídelový Green Star 3000. Pro suroviny na zelený nápoj chodím a ph papírky Tryphan mám objednané, takže bych sem případně dohodil ph krve, moči a stolice.
Teď nastupuji na VŠ a obávám se, že už bych to takhle dál nezvládal a také, že by mohli přijít nějaké závažnější zdravotní problémy. Chtěl bych dát tedy všechno do pořádku a takříkajíc být zdraví. Dále se dostat na BMI 22, abych nevypadal jak reklama na bídu a také aby se měla moje milovaná čím kochat tzn. pokud možno ve svalové hmotě. Uvědomuji si jak je zdraví důležité a nechci čekat až ze mne jak píše pan Jarda poteče krev horem i spodem. Jsem ochoten udělat opravdu cokoliv. Fórum čtu jak nejrychleji to jde, ale je tady spousta informací (což je jedině dobře), takže tady skáču od páteho přes deváté a vůbec nevím kde, jak a s čím mám začít vzhledem k mému zdravotnímu stavu. Prosím vás tedy o pomoc. Předem děkuji

Nyní to projíždím a vidím, že jsem váš dotaz nějak přeskočil, čili se omlouvám a k věci samé. Z výše uvedeného plyne, že děláte prakticky stejnou chybu jako mnoho ostatních lidí, kteří se v záchvatu zdravé stravy vrhnou do vegetariánství, nebo vitariánství a nevědí o tom nic, což má většinou stejné výsledky jako strava z KFC. Základ je v pH a to jediné nyní vyzkoušejte srovnat a udržet na hodnotách 7,5-7,8 pH. Uvidíte, že to bude zpočátku docela obtížné, ale dá vám to do ruky mocný nástroj k odstranění většiny zdravotních potíží. Udělejte si také plivací a krkací test a to tři dny po sobě, přičemž si ještě překontrolujte stav teploty pod jazykem, také 3x a pak se znovu ozvěte a uvidíme jak si stojíte. Jinak ty poslední kroky již jdou správným směrem, ale pokud jste zamořen kvasinkou, tak to bude třeba ještě zredukovat, hlavně z pohledu konzumace sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 10:31 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Whitemagic píše:
Balsamico na skodu urcite neni, jen si myslim, ze v zemi puvodu se pouziva sice pravidelne nicmene v mensich davkach a hlavne jine kvalite.
Co se kvality tyka tak balsamico je jako vino, nejlepsi zdravotni ucinky a chut ma archivni balsamico, od 25 let a dale "extravecchio" stoji lahvicka 1.500 - 3.500 Kc, 50-ti lete balsamico je kolem 8.000 - 10.000 Kc - vylozene takovy elixir \":)\"
To s lahvi, na ktere je napsano Balsamico z naseho supermarketu nema tolik spolecneho. Rozdily v pripade jsou minimalne nasledujici:
Oznaceni "Aceto Balsamico Tradizionale di Reggio Emilia (nebo Modena)"
Ingredience: jen varena stava z hroznu
Proces vyroby: nejmene 12 let. V prirozenem prostredi stredni Italie, kde je horko v lete, zima v zime \":)\"

Oznaceni "Aceto balsamico di Modena"
Ingredience: vinny ocet, varena stava z hroznu nebo jen % cast, koncentrat z hroznu, casto s pridavkem karamelu nebo barviva (schvalne se podivej na lahvicku sveho balsamica)
Proces vyroby: nejmene 2 mesice.

Pak jsou dalsi oznaceni, jako napr. Balsamico zalivka atd. tam uz je to na mile vzdaleno od puvodniho balsamica.

Jinak obecne:
Balsamico je bohaté na minerály, balsamikový ocet obsahuje 7 procent doporučené denní potřeby vápníku, 10 procent železa, hořčíku 8 procent, 5 procent fosforu, draslíku 8 procent a 17 procent manganu. Balsamikový ocet je také dobrý pro srdce a krevní oběh - má nízký obsah sodíku, velmi nízký obsah nasycených tuků a žádný cholesterol. Balsamikový ocet obsahuje polyfenoly.
Balsamico je přírodní dezinfekční prostředek. Je to jedna z mála látek, které zabijí jedovaté plísně. Balsamico také ničí bakterie a další choroboplodné zárodky, pomáhá obnovit přirozené pH.


Urcite sem napis zkusenosti se cvicenim Peti Tibetanu, verim, ze jiz po 2 tydnech prijdou prvni pozitivni zmeny.

Zdravím. Chtěl jste abych dal vědět zkušenosti ohledně cvičení Pěti Tibeťanů... Už při prvních dnech zejména první hodiny po cvičení jsem se cítil vitálnější, ale cvičení jsem musel přerušit, protože mám bederní část páteře prohnutou celkem znatelně dopředu a tybeťani jsou pro ni velká nerovnoměrná zátěž. Takže se ji snažím narovnat jógovými asány. Nicméně 5 tybeťanů funguje na zvýšení enegie stoprocentně. Díky za radu

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 2:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Filip08 píše:
Zdravím. Chtěl jste abych dal vědět zkušenosti ohledně cvičení Pěti Tibeťanů... Už při prvních dnech zejména první hodiny po cvičení jsem se cítil vitálnější, ale cvičení jsem musel přerušit, protože mám bederní část páteře prohnutou celkem znatelně dopředu a tybeťani jsou pro ni velká nerovnoměrná zátěž. Takže se ji snažím narovnat jógovými asány. Nicméně 5 tybeťanů funguje na zvýšení enegie stoprocentně. Díky za radu

Skvělé, že jste napsal, tak to jen potvrzuje jak to pěkně funguje. Cvičit se dá i několikrát denně s nižšími opakováními (třeba klidně 3x a ne hned 21x to může být dosti náročné a v průběhu týdnů nebo měsíců postupně zvyšovat) dokud nebude fyzická dispozice příznivější. Těch cvičení je celá řada a určitě se Tibeťani dají nahradit, kdybyste časem přišel co ještě dalšího pro Vás podobně funguje tak se určitě zase podělte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 8:32 pm 
Offline

Registrován: sob čer 15, 2013 7:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Já už jsem s Vámi komunikovala a taky jsem si od Vás objednala nějaké věci - schizandra, quarana, kustovnice činská. Nemůžu si vzpomnět na přihlašovací údaje, tak jsem se zaregistrovala znovu. Přípravky, které jsem si objednala, mi měly pomoct proti únavě. 17 let trpím chronickým únavovým syndromem, ale docházím jen k psychiatrovi, protože tato nemoc u nás spadá do psych. kategorie. Už snad není přípravek proti únavě, kterým bych se neléčila. Za ty roky jsem zkusila úplně všechno, co kdo na únavu nabízel. Došla jsem za tu dobu akorát o spoustu peněz a navíc se dostala do depresí. Máte pro mne, prosím, nějakou radu? Nejposlednější je Stimaral, který mi "léčitelka" úplně vnucovala. Zatím jsem si ho nepořídila, i takové věci už jsem měla. Např. jsem měla i kúru sestavenou Mgr. Podhornou, nebo panem Tichanovským a dalšími.

Za případnou odpověď děkuji.
Ludmila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 10:15 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Zkusila jste střevní a jaterní očistu?

Možná by to chtělo zkusit nějakej silnej B-complex, a určitě zkontrolovat stav věcí v krvi, hlavně vitamín D3, stopro ho budete mít nedostatek.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 3:25 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
ano, urcite skuste pecenovu a crevnu ocistu, dalej sa odkyslite...a s chronickou unavou casto suvisi nedostatocna cinnost nadobliciek alebo stitnej zlazy...tak si prestudujte prislusne vlakna a patrajte, co moze byt tychto zdravotnych problemov pricina (kyslost, kvasinky, paraziti, toxiny, tazke kovy?...)...
a ak je naozaj problem v nadoblickach, tak na take zakladne nastartovanie by mohol pomoct napriklad tento pripravok:
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Adrenal-Cortex-60-Veggie-Caps/18706


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Daryl a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz