Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ludmilo, jen střílím od boku, nic o vás nevím. Ale kolik času trávíte na čerstvém vzduchu, jak často si prostě lehnete do zarosené trávy a koukáte na oblohu, ať již s měsícem či ranním sluníčkem, jak často se brouzdáte bosa ranní rosou, jak často si lehnete nahá do potoka, jak často se s někým objímáte a hladíte se (může jít o kohokoliv, nemusí to být dospělý muž)? Pro začátek předpokládám, že vše zmíněné máte denně a je to v pořádku. Pak ještě naprosto a dlouhodobě vynechte (lépe vyhoďte) televizi. (i tady střílím od boku)
S depresemi opatrně, deprese (či bipolární porucha) je závažná diagnosa a AD se berou opravdu jen a jen na depresi. Na omezenou dobu a jen v závažných případech. Nesmíte věřit každému felčaroj. Deprese neznamená to, že jste mrzutá, smutná nebo unavená. To je občas každý.
Tolik nástřel, zatím více ve vlákně nemáme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:05 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
martina72 píše:
Ludmilo, jen střílím od boku, nic o vás nevím. Ale kolik času trávíte na čerstvém vzduchu, jak často si prostě lehnete do zarosené trávy a koukáte na oblohu, ať již s měsícem či ranním sluníčkem, jak často se brouzdáte bosa ranní rosou, jak často si lehnete nahá do potoka, jak často se s někým objímáte a hladíte se (může jít o kohokoliv, nemusí to být dospělý muž)? Pro začátek předpokládám, že vše zmíněné máte denně a je to v pořádku.

Jen se zeptám, ty tohle všechno máš denně? \":lol:\" Musím říct, že ti závidím.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 11:28 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vševěd píše:
Jen se zeptám, ty tohle všechno máš denně? \":lol:\" Musím říct, že ti závidím.

Mám to denně, nebo to mohu mít denně, pár kroků a okamžitý rozmar ... KAŽDÝ to tak může mít ... Čechy jsou velmi specifický kraj, pravý dar z nebes, že skoro každý z Čechů to tak může mít ... jen do toho jít ... a je to skoro zadarmo!
Kdysi jsem to propočítal ... každej Čech má pro sebe túlik vody, túlik volné krajiny, túlik lesa, túlik polí, túlik luk, že by si moh prostě postavit dům, zasadit strom, jíst to svý, co se mu urodí a milovat se s fajn babou (holky s chlapem) až do smrti. Je diuný, že to Češi nedělaj. Já nejni su blbec a mý počty seděj. Dokonce seděj na 20 mil lidí. (dělal jsem propočet i na 40 mil. lidí, ale to už vycházelo jinak, šlo by to, ale nebyl by to ten komfort, ta volnost)
Ale každýmu to jeho. Tak se holt máme hůř. Naprosto uznávam právo lidí se mít blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 11:41 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
martina72 píše:
Mám to denně, nebo to mohu mít denně, pár kroků a okamžitý rozmar ... KAŽDÝ to tak může mít ... Čechy jsou velmi specifický kraj, pravý dar z nebes, že skoro každý z Čechů to tak může mít ... jen do toho jít ... a je to skoro zadarmo!
Kdysi jsem to propočítal ... každej Čech má pro sebe túlik vody, túlik volné krajiny, túlik lesa, túlik polí, túlik luk, že by si moh prostě postavit dům, zasadit strom, jíst to svý, co se mu urodí a milovat se s fajn babou (holky s chlapem) až do smrti. Je diuný, že to Češi nedělaj. Já nejni su blbec a mý počty seděj. Dokonce seděj na 20 mil lidí. (dělal jsem propočet i na 40 mil. lidí, ale to už vycházelo jinak, šlo by to, ale nebyl by to ten komfort, ta volnost)
Ale každýmu to jeho. Tak se holt máme hůř. Naprosto uznávam právo lidí se mít blbě.

Takhle bydlíš/žiješ od malička, nebo si prostě zahodil "dnešní typickej život" a šel do přirody? Jestli jo, zajímal by mě alespoň trochu tvůj příběh.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 12:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Já to odmítal. Myslel sem, že su městskej člověk, intelektuál, žijící mezi betonem, asfaltem, zamořenym vzduchem. Žena, rozmarná to bytost, si to vymínila. To nové, to, co ona jen někde četla.Tož sem sa přesunovál a budovál. Já chtěl doklepát život ve městě, v těch jedech. Nakonec su spokojenej i nespokojenej. Ona sa vrátila do města (asi jí to neva, mi va), já budu tady. Na venku. Jen je to pro mně nízko, 500 m navrch bych uvítal. Ale i tak je to dobré.
Choval sem (a zabíjel) kozy, králíky, koně, slepice, brouky, slimejše i morčata. Rybičky, jasné. Nakonec mám jen kocóra a babu - kamošku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 12:53 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
No, já mám s rodinou v plánu prodat barák ve městě, nechat si postavit montovaný domy někde na nějakym úrodnym pozemku za městem (asi nějaká zahrada). Mít kozu, ovci, pěstovat jídlo, bejt na čerstvym vzduchu a mít klid.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 1:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
No, já mám s rodinou v plánu prodat barák ve městě, nechat si postavit montovaný domy někde na nějakym úrodnym pozemku za městem (asi nějaká zahrada). Mít kozu, ovci, pěstovat jídlo, bejt na čerstvym vzduchu a mít klid.

Je to velmi jednoduché. Čistě technicky. Ale nečekej nějakou duchovní (a v důsledku fysickou ) obrodu. To je fakt ještě o něčem jiném. Držím palce.
Já se každopádně do Prahy a do zaměstnání a do MHD (myšleno "systém") asi nevrátím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 1:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
martina72 píše:
Je to velmi jednoduché. Čistě technicky. Ale nečekej nějakou duchovní (a v důsledku fysickou ) obrodu. To je fakt ještě o něčem jiném. Držím palce.
Já se každopádně do Prahy a do zaměstnání a do MHD (myšleno "systém") asi nevrátím.

To nečekám, ale jako doplňek života to musí být fajn. Duchovně i fyzicky na sobě pracuju dlouho dobu v baráku vedle hlavní silnice \":)\"

Spíš jde o prostřední (vzduch, hluk) a o prachy (náklady na bydlení). Už ten rozdíl vlastní studny s filtračním systémem napojenou na všechno a brání vody z Veolie je kurva rozdíl za rok v kč.

Rodinej zděnej barák ač zateplej a passivní dům taky. Pak odpadá nutnost šrotit peníze v nějaký fabrice, a o to si spíš vystačíš s menším obnosem. A pak jde uměrně dolů stres, a nahoru klid a duševní rovnováha. Nehledě na možnosti zdravé obživy.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
a nemůže ten syndrom být taky od parazitů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 8:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jantar píše:
a nemůže ten syndrom být taky od parazitů?

Ne, je to zcela psychosomatická věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 8:13 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ty bláho.
když pominu, že byl teď šest měsíců sníh a led /taky ses koupal nahý v potoce?/ \":lol:\"
tak nelze opomenout, že chronický únavový syndrom je většinou důsledkem jiného onemocnění, boreliózy, chlamydií a asi sto dalších možností.
Což naprosto nemůžu odhadnout přes sklo, ale ty evidentně ano.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: úte čer 18, 2013 10:06 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Viděl jsem několik lidí s tímto problémem vyléčených skrze hlubinou psychoterapii, určitě bych se zaměřil i na tuto oblast.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 6:42 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
martina72 píše:
Ne, je to zcela psychosomatická věc.

bola na Salvii alebo Diacome? nic nevyšlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 6:48 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Elkimek píše:
Zkusila jste střevní a jaterní očistu?

Možná by to chtělo zkusit nějakej silnej B-complex, a určitě zkontrolovat stav věcí v krvi, hlavně vitamín D3, stopro ho budete mít nedostatek.

Aky silny B-komplex si myslel? ake davky sa môžu najvyššie brat? Ja beriem B-komplex forte a tam píšu, že 1tbl denne, neprekračovať.
Vitalita je v črevach a tam treba hladat príčinu unavy., si myslím \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 1:08 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
B forte je 10mg/mcg přípravek. Já mám stovkovej od Now Foods.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz