Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2015 11:33 am 
Offline

Registrován: pon pro 29, 2014 8:35 pm
Příspěvky: 19
o nadledvinkách, kortizolu a hladině hormonů sem toho tu četl mraky...ale i to přece může souviset s výživou. špatná výživa rovná se stres, stres se rovná kortizol, vyčerpání nadledvinek...já jen nechápu, že mi něco neskutečně pomohlo, ale vždy jen na krátkou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2015 3:35 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
sony píše:
o nadledvinkách, kortizolu a hladině hormonů sem toho tu četl mraky...ale i to přece může souviset s výživou. špatná výživa rovná se stres, stres se rovná kortizol, vyčerpání nadledvinek...já jen nechápu, že mi něco neskutečně pomohlo, ale vždy jen na krátkou dobu.

Pokiaľ vám je vždy lepšie po niečom novom čím sa práve s vierou nadchnete tak za zlepšením hľadajte psychickú stránku. (Nevravím že to nemá aj iný základ)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2015 3:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
zkusme to zrekapitulovat - jste dlouhodobě unavený, bez energie, bez zájmu o věci a běh života, bez dobrého spánku, často se špatnou náladou ...
To má téměř vždy příčinu v postojích člověka k sobě samému a v postojích k druhým lidem a světu vůbec. Samozřejmě může být i fysická příčina, jistý hendikep. Ten se jistě dá odhalit pořádnými krevními testy - alespoň něco naznačí. Pokud máte nějaké divné hladiny určitých hormonů a minerálů, pokud máte blbý tlak, bude to mít značné důsledky na vaši psychiku a komfort života. Na druhou stranu, funguje to i obráceně: pokud se nějak cítíte blbě, rozhodíte si vše zmíněné spolehlivě pouze přemýšlením. Musíte sám nalézt to, zda bylo dřív vejce nebo slepice \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2015 7:59 pm 
Offline

Registrován: pon pro 29, 2014 8:35 pm
Příspěvky: 19
já už fakt nevím, co by to mohlo být...nevím. scd dieta super, ale i při setrvání na ní se ten stav prostě vrátí. potíže s pokožkou taky..ekzem, sem tam nějaká strie..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dlouhodobá únava
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
sony píše:
dobrý den. už dlouhou dobu sem unavený a to dosti, zmůže mě i běžná činnost, jako je třeba nakupování. sem úplně bez energie, bez zájmu o cokoliv, mám špatnou náladu. špatně spím, ráno sem unavenější než večer. občas špatně dýchám, jako bych se nemohl nadechnout. vždycky najdu NĚCO, co mi pomůže, vždy ale jen krátkodobě. první co mi pomohlo bylo začít pít teplou vodu. potom mě neskutečně nakopla voda s citronem. pak lněný olej, ten mě nabil až neskutečně a asi týden sem byl jako znovuzrozený. pomohl i jablečný ocet. vždy to mělo tenhle efekt: byl sem unavený a četbou internetu sem dospěl k tomu, že vyzkouším třeba lněný olej. následoval nával energie, problémy s čímkoliv byly pryč. nemusel sem jíst, nemusel sem spát, měl sem tolik energie, že sem mohl jít na dvě hodiny do posilovny, pak běhat a pak dvanáct hodin makat a stejně sem se cítil skvěle. tenhle stav vydržel zhruba týden, pak následoval pozvolný pád a návrat tam kde sem byl. tak to bylo s citronem, s jablečným octem, se vším co sem jmenoval. volal sem panu jardovi. ten se mě zeptal co jím a poradil mi SCD Dietu. výsledek byl neskutečný, asi 12 dní sem se cítil jako už dlouho ne - po únavě a špatné náladě nebyla ani stopa. bylo mi skvěle. neskutečný příliv energie. takže sem byl toho názoru, že je to trefa - přemnožená kvasinka, která ve mě produkuje acetaldehyd, následkem čehož sem přiotrávený. od té doby uplynul asi týden a ačkoliv scd dietu stále držím, sem zas tam kde sem byl, sem prostě zase unavený jako pes. jím maso, jím ovoce a zeleninu, občas ořechy. naprosto sem vynechal rýži, brambory, pečivo, těstoviny, sladkosti. JAK JE MOŽNÉ, ŽE TO FUNGOVALO, ALE UŽ NE???? díky...

Tak je otázka zda to fungovalo samo od sebe, nebo v kombinaci s vírou, která se nyní vytratila. Jak vám správně píše člen martina72 máme v sobě zanesená blbá schémata konání i uvažování a pokud člověk něčemu nevěří, tak to nefunguje i kdyby šlo o kdoví jak úspěšnou metodu, která pomohla skoro každému. Za daných okolností bych asi vyzkoušel metodu EFT, tím se poladí psychika a možná následně i tělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2016 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
Tady přeložený článek z CureTogether, ohledně toho, co lidem s chronickým únavákem pomáhá statisticky nejvíce -> http://chronickaunava.cz/2016/09/08/co- ... spondentu/

V zásadě moc věcí krom odpočinku, meditace, klidu, zdravé stravy apod. lidem nepomáhá ... Třeba to někomu přijde zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
pepous píše:
Tady přeložený článek z CureTogether, ohledně toho, co lidem s chronickým únavákem pomáhá statisticky nejvíce -> http://chronickaunava.cz/2016/09/08/co- ... spondentu/

V zásadě moc věcí krom odpočinku, meditace, klidu, zdravé stravy apod. lidem nepomáhá ... Třeba to někomu přijde zajímavé.

Zajímavý výčet a většinou toho mohu potvrdit podle mých zkušeností u klientů. Ono ve své podstatě nejde ani o nemoc jak ji má zaškatulkovanou moderní medicína, ale většinou o vyčerpání nadledvinek, což bez klidu prostě dohromady nikdo nedá. Nemocná je v podstatě současná doba a přístup lidí k životu s honbou za majetkem a bez pochopení podstaty života. Není lepší než mít poslední model auta, telefonu, manželky, nebo čehokoliv jiného si lehnout do trávy a čumět bez přemýšlení kde na to vše vezmu jen tak v pohodě do oblohy jak plují mraky, létají ptáci a vnímat celým povrchem těla jak vzduch voní a všude je nekonečné množství energie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chronicky unavovy syndrom
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2018 8:23 am 
Offline

Registrován: pon říj 15, 2018 7:20 am
Příspěvky: 1
Zdravim pratele,

Byla mi diagnostikovana nemoc : chronicky unavovy syndrom ve velmi pokrocile forme , problémy pretrvavaji roky ale nik mi nebyl schopny nic diagnostikovat az ted.

Projevy ako Extremni unava, problemy se srdcem , extremni zadychani pri chuzi po byte a pod., nizky tlak(vrchni i spodni 90/50) a vysoky tep (90 / min) , horečka.

Dostalo se to do stavu kdy uz nemuzu ven ani nijak jinak se sama pohybovat.


Je tu nekdo kdo trpí touto nemoci ? pripadne rady jak nato ? docetla jsem se neco o nadledvinkach o ich vysileni , ale ani adrenal cortex tomu nepomohl.

Dekuji za kazdou radu \":(\"


Irča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicky unavovy syndrom
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2018 4:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Zajímalo by mě, co s Vámi dělá snězení syrového stroužku česneku. Aby se aktivoval alicin, musíte jej naříznout a 10 minut do rozkousání a polknutí vyčkat. Samozřejmě nejvíce olejíčku a největší grády dosáhnete těsně po aktivaci rozmačkáním lisem, ale mě více vyhovuje ho kousat. Následně se připravte na nákup exotického koření - otestujete se čerstvě rozemletým hřebíčkem, skořicí a muškátovým oříškem. My z Vás tu nemoc vyženeme, simulanti. https://nakup.itesco.cz/


ERADIKACE podle MUDr. Partykové: Ráno a večer na lačno stroužek česneku (po namáčknutí nechat 10 minut pracovat, tvoří se alicin, před kritickou 14. minutou rozmačkat a spolknout) po dobu 14 dnů - hodinu před snídaní a 2 hodiny po večeři na prázdný žaludek - velmi důležité nezapíjet, nezajídat a vydržet počáteční pálení! Na zklidnění žaludeční a trávicí sliznice je vhodná ovesná kaše nebo ovesný čaj.

• Ovesný sliz má léčebné účinky na sliznici střev, žaludku a dvanácterníku, při hemeroidech,vředech a poruchách trávení (podáváme ve formě vařených kaší z celého zrna).

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicky unavovy syndrom
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2018 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
irenka píše:
Zdravim pratele,

Byla mi diagnostikovana nemoc : chronicky unavovy syndrom ve velmi pokrocile forme , problémy pretrvavaji roky ale nik mi nebyl schopny nic diagnostikovat az ted.

Projevy ako Extremni unava, problemy se srdcem , extremni zadychani pri chuzi po byte a pod., nizky tlak(vrchni i spodni 90/50) a vysoky tep (90 / min) , horečka.

Dostalo se to do stavu kdy uz nemuzu ven ani nijak jinak se sama pohybovat.


Je tu nekdo kdo trpí touto nemoci ? pripadne rady jak nato ? docetla jsem se neco o nadledvinkach o ich vysileni , ale ani adrenal cortex tomu nepomohl.

Dekuji za kazdou radu \":(\"


Irča

On vám ale nikdo nic nenašel pouze to co máte někdo nyní pojmenoval a je s velkým otazníkem zda správně. Pokud se do vláken začtete, tak zjistíte že váš dotaz je položen špatně měla jste ho spíše položit tak zda je zde někdo kdo takový stav vůbec nemá a možná by to byla trefa. Začněte u trávení, jinde to v daném momentě asi nemá cenu tedy stav HCl v žaludku patrně nulový a následně z toho plynoucí další potíže všude po těle i duši. Jak se rozeběhne trávení zpravidla se potíže silně zmírní a můžete pokračovat dál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz