Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Děkuji za rady, čistit budu ještě víc, kokos můžu - 200 g jsem snědl za týden a je to dobrota \":-)\"
Maso jíst nemusím, přes 10 let jsem byl vege, zas tak moc ho nejím a uvažoval jsem, že ho vyhechám zase. Ryby spíše pstruhy, tresky, lososy a tuňáky, ty jsou snad zdravé, ale taky to nemusím.
Teď mám pocit, že mé potíže se zažíváním jsou spíše z toho čištění, čistí se i střeva, protože ty mě nebolely nikdy jako teď, dodávám probiotika, minerály, ...

Je celkem běžné, že se potíže krátkodobě zhorší, to je Herxheimerova reakce na léčbu a zná to každý, kdo si tím očistným procesem prošel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte lis 15, 2011 12:30 am
Příspěvky: 22
Ako mam rozbit kokos aby som ho mohol vypit, sekeru ani kladivo tu nemám .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 2:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Dušan píše:
Ako mam rozbit kokos aby som ho mohol vypit, sekeru ani kladivo tu nemám .

Každý kokos má z jedné strany 3 tmavé body. Dvě z nich navrtám vývrtkou a mléko vyteče. \":)\" Potom ho rozbiju paličkou na maso.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 3:49 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 11:29 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Polička-Babka
Marťan píše:
Každý kokos má z jedné strany 3 tmavé body. Dvě z nich navrtám vývrtkou a mléko vyteče. \":)\" Potom ho rozbiju paličkou na maso.

A kde se u nás dá sehnat kokos, v kterým je doopravdy mlíko? To se mi ještě nikdy nepovedlo. Teď sem si koupila jeden v Tescu kvuli dužině, mlíko samozřejmě pryč, s tím jsem počítala, ovšem na místo obyčejné vody, jak jsem zvyklá, tam byla nějaká hodně slazená tekutina, takže sem už ani tu dužinu nejedla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 6:34 pm 
Offline

Registrován: úte lis 15, 2011 12:30 am
Příspěvky: 22
a pojde to aj malým nožom,vyvrtku nemám?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
kněžna Zaháňská píše:
A kde se u nás dá sehnat kokos, v kterým je doopravdy mlíko? To se mi ještě nikdy nepovedlo. Teď sem si koupila jeden v Tescu kvuli dužině, mlíko samozřejmě pryč, s tím jsem počítala, ovšem na místo obyčejné vody, jak jsem zvyklá, tam byla nějaká hodně slazená tekutina, takže sem už ani tu dužinu nejedla.

Ta tekutina v ořechu je právě to kokosové mléko. \":)\" http://cs.wikipedia.org/wiki/Kokosov%C3%BD_o%C5%99ech


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Dušan píše:
a pojde to aj malým nožom,vyvrtku nemám?

Tak hodně úzkým nožem by to jít mohlo, ale to už bych spíš zkusil vrták do dřeva. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kněžna Zaháňská píše:
A kde se u nás dá sehnat kokos, v kterým je doopravdy mlíko? To se mi ještě nikdy nepovedlo. Teď sem si koupila jeden v Tescu kvuli dužině, mlíko samozřejmě pryč, s tím jsem počítala, ovšem na místo obyčejné vody, jak jsem zvyklá, tam byla nějaká hodně slazená tekutina, takže sem už ani tu dužinu nejedla.

To je škoda v ideální zralosti kokosu je mléko čirá tekutina a je dost sladké, což má chuťový vliv i na tu dužinu a je pak výborná. Jinak mléčné, tedy nezralé kokosy, se sem běžně nedováží, ale při troše snahy se sehnat dají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 11:19 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 11:29 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Polička-Babka
Jarda píše:
To je škoda v ideální zralosti kokosu je mléko čirá tekutina a je dost sladké, což má chuťový vliv i na tu dužinu a je pak výborná. Jinak mléčné, tedy nezralé kokosy, se sem běžně nedováží, ale při troše snahy se sehnat dají.

Ahaaa, tak já žila celej život v bludu. Jednak sem si prvně myslela, že v kokosu je mlíko, tak sem byla zklamaná, když sem tam našla jakousi vodu. Pak mi někdo řek, že ty kokosy navrtaj, mlíko vysajou, daj tam vodu a zase zadělaj. A teď sem se prvně setkala se zralým kokosem a málem bych ho zatratila navždy. Naštěstí stará šetřivka sem tu vodu vypila, za což sem se pak kála, co na to moje candida. Jenže po 4 týdnech bez ovoce mě ta sladká chuť přemohla. A dužinu sem dala do ledničky, že ji třeba sní někdo jinej. No to sem ráda, že navrtaný kokosy jsou blbost, díky za vyvedení z hlubokého omylu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kněžna Zaháňská píše:
Ahaaa, tak já žila celej život v bludu. Jednak sem si prvně myslela, že v kokosu je mlíko, tak sem byla zklamaná, když sem tam našla jakousi vodu. Pak mi někdo řek, že ty kokosy navrtaj, mlíko vysajou, daj tam vodu a zase zadělaj. A teď sem se prvně setkala se zralým kokosem a málem bych ho zatratila navždy. Naštěstí stará šetřivka sem tu vodu vypila, za což sem se pak kála, co na to moje candida. Jenže po 4 týdnech bez ovoce mě ta sladká chuť přemohla. A dužinu sem dala do ledničky, že ji třeba sní někdo jinej. No to sem ráda, že navrtaný kokosy jsou blbost, díky za vyvedení z hlubokého omylu.

Vidíte, kolik bludů se šíří a lidé jim věří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 12:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Jarda píše:
Je celkem běžné, že se potíže krátkodobě zhorší, to je Herxheimerova reakce na léčbu a zná to každý, kdo si tím očistným procesem prošel.

Tak po částečném studiu informací z tohoto fóra jsem došel k tomu, že mé problémy jsou způsobeny jednak kvasinkami, jednak nedostatkem HCl v žaludku a asi i překyselením těla. Moje otázka je - čím vůbec začít - prakticky jsem začal s protikvasinkovou dietou, ale když jsem trochu zhřešil, tak mám hned zpět pálení žáhy a nafouklé břicho, o špatném spaní ani nemluvě. A asi bych měl své dotazy spíše přesunout do části o candidě. A taky si myslím, že mohu mít problémy s očistou těla po vymírání kvasinek, to asi bude spíše o klistýrech, šankprakšaláně atd.

Taky se chci zeptat, zda je zde jeden ucelený návod na candidu, případně HCl, protože se to zde opakuje na tolika místech \":-)\" Zmiňovaný kurz zdravého života by byl určitě přínosem, i když těch informací je zde spousta, včetně komentářů a popisování zkušeností systémem pokus - omyl (ale tak to v životě chodí).

Je zajímavé, že 40 letech člověk zjistí, že se neumí stravovat, špatně spí, neumí chodit ani sedět ... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 12:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Tak po částečném studiu informací z tohoto fóra jsem došel k tomu, že mé problémy jsou způsobeny jednak kvasinkami, jednak nedostatkem HCl v žaludku a asi i překyselením těla. Moje otázka je - čím vůbec začít - prakticky jsem začal s protikvasinkovou dietou, ale když jsem trochu zhřešil, tak mám hned zpět pálení žáhy a nafouklé břicho, o špatném spaní ani nemluvě. A asi bych měl své dotazy spíše přesunout do části o candidě. A taky si myslím, že mohu mít problémy s očistou těla po vymírání kvasinek, to asi bude spíše o klistýrech, šankprakšaláně atd.

Taky se chci zeptat, zda je zde jeden ucelený návod na candidu, případně HCl, protože se to zde opakuje na tolika místech \":-)\" Zmiňovaný kurz zdravého života by byl určitě přínosem, i když těch informací je zde spousta, včetně komentářů a popisování zkušeností systémem pokus - omyl (ale tak to v životě chodí).

Je zajímavé, že 40 letech člověk zjistí, že se neumí stravovat, špatně spí, neumí chodit ani sedět ... \":-)\"

Každopádně základ je čisté střevo a od něho se odvíjí vše ostatní. Ucelenější návody než to co je na tomto fóru asi nikde nejsou, ale nevím, prostudované to nemám. Člověk se učí od mládí samé nesmysly a zjistí to vždy dost pozdě, ovšem to není vaše chyba to je záměrné oblbování lidí za účelem zisku a brzkého odchodu do země. Přeci nemůžete věřit těm kecům, že někdo je ochoten platit někomu důchod, to je jako za zlatých časů v Americe, "jedině mrtvý důchodce, je dobrý důchodce".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Jj, tak to na světě chodí. Teď mě v bance přesvědčovali, abych si už spořil na penzi \":-)\"

Je na světě spousta postupů a informací tisíce let staré, jen je hledat a najít, i když i Vaše cesta hledání je velmi zajímavá a inspirativní.

Budu číst dál, začnu taky pročišťovat střevo a i jiné orgány a to by v tom byl čert, abych(om) se nedostali do lepšího stavu.

Děkuji za Vaše rady a přístup a přeji krásný den.

Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Jj, tak to na světě chodí. Teď mě v bance přesvědčovali, abych si už spořil na penzi \":-)\"

Je na světě spousta postupů a informací tisíce let staré, jen je hledat a najít, i když i Vaše cesta hledání je velmi zajímavá a inspirativní.

Budu číst dál, začnu taky pročišťovat střevo a i jiné orgány a to by v tom byl čert, abych(om) se nedostali do lepšího stavu.

Děkuji za Vaše rady a přístup a přeji krásný den.

Tomáš

Spořit na penzi, které se v našich podmínkách prakticky nikdo nedožije, to je dobrý vtip.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:33 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Já hlupák, já hlava děravá, mám to před nosem a nevidím to - celý návod je vlastně na hlavní stránce, ve fóru jsou už pak jednotlivá témata rozebírána! Je to pěkně a polopaticky napsáno, jasněji už to ani nejde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz