Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Lennie píše:
Dobry den,
Dostala jsem na Vas kontakt od me kamaradky zijici na Slovensku. Jdu Vas pozadat o radu, bude li v mem pripade alespon spetka nadeje na zlepseni stavu, s radosti vam zavolam.

Jde o meho tatinka. V polovine prosince u nej byla diagnostikovana rakovina zaludku (postizeno je 3/4 zaludku), bohuzel se tato nemoc zjistila dost pozde a tatinek ma jiz metastazy v okolnich organech. Lekari se domluvili ze bude lepsi nechat tatinka dozit bez operaci a chemoterapii, ze by mu v jeho stadiu nemoci spise uskodili nez se snazili ho vylecit. Pokud by bylo potreba poslu lekarsky posudek. Lekari, nezavisle na sobe dali tatinkovi od 2-6 mesicu zivota. Dostal pouze lecbu Tramalem na bolesti a byl poslan domu.
Ja ziji dlohodobe a trvale ve Francii, ted jsem ale na dobu neurcitou prijela za rodici abych zajistila situaci a postarala se oc je potreba. Tatinkovi je letos 76 a mamince 73, takze je pro ni velmi tezke se o tatinka sama postarat. (sama je navic nemocna se zlucnikem a slabou cukrovkou)

Pred 14ti dny co jsem prijela mel tatinek uz nesnesitelne bolesti, vyridila jsem mu tedy na onkologii morfinove naplasti, bohuzel neucinkuji na 100% a tatinek si stale bere Tramal kapky ci prasky. Pak ma jeste nejake leky na srdce (tlak) a z chirurgie si v prosinci prinesl jeste nejake leky na zaludecni kyselost, ktere mu ale jiz dochazeji. Dle potreby bere Cerucal proti zvraceni. Od diabetolozky dostal tatinek jakesi vyzivy ktere ma pit. Vetsinou co pozre to i vyzvraci. A to vetsinou zvraci i tyto predepsane mleka. Snazim se mu varit neco nezatezujici zaludek, povetsinou jen zelenina, ale je to tezke, mam pocit ze uz v zaludku nemuze udrzet nic ci spis uz je tezke tam i neco dostat. Pali ho to uz jen pri jezeni. V nynejsi dobe vazi tatinek neco malo min nez 55kg, nechce se bohuzel vazit, asi ma uz strach z vysledku.

Mame ho tedy v opatrovani doma. V soucasne dobe je tatinek jeste sobestacny, sam se stara o svou hygienu a je i schopen si i uvarit. Jeho problemem je tedy velky vahovy ubytek, bolesti,(ktere s naplastmi jsou snesitelne), obcasna zacpa a zvraceni.

Pokud si myslite ze nam jeste muzete nejak pomoci, ci alespon zprijemnit tatinkovo zivotospravu nevahejte mi odpovedet.

S pozdravy,
Lennie

Tak určitě se vždy dá něco vyzkoušet, ale pokud je organizmus již nemocí příliš oslaben nedá se zaručit výsledek. Pacienty s rakovinou většinou zlobí psychika a je tedy důležité dostat do nich maximum hořčíku a podpořit vyčerpané nadledvinky, což může utlumit zánětlivé reakce i bolesti. Vyzkoušejte přípravek Adrenal cortex, který v zahraničí celkem běžně koupíte a funguje slušně. V případě potřeby mě klidně zavolejte a pokud bude nějaká možnost, tak vám poradím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: čtv zář 19, 2013 3:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 01, 2011 5:58 pm
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Dobrý den, prosím o pomoc.Mám tetu 60 let , která měla rakovinu pochvy.Prodělala chemoterapii a následné ozařování "zevnitř", při které bohužel došlo jak ke spečení nádoru tak také ke spečení střev a močového měchýře.Je to již 2 roky a moje teta po navýšení syrové stravy dokázala vyléčit cukrovku tak, že si nemusí píchat inzulín.Bohužel je na tom nadále psychicky velmi špatně a to hlavně z duvodu spečených střev a močového měchýře.Je v podstatě bud na kýblu nebo nosí stále plenku.( agresivní moč stále nekontrolovaně uniká a zpusobuje zanicenou a silně opruzenou pokožku, která ji nesnesitelně bolí.)Na trhu je nějaká novinka.Jmenuje se to ASEA.Nemáte někdo zkušenosti? jak by se dalo mojí tetě ještě pomoci? v zásadě neodmítá žádnou léčbu.Její BMI je 19.děkuji za všechny rady.........................................Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
dufour píše:
Dobrý den, prosím o pomoc.Mám tetu 60 let , která měla rakovinu pochvy.Prodělala chemoterapii a následné ozařování "zevnitř", při které bohužel došlo jak ke spečení nádoru tak také ke spečení střev a močového měchýře.Je to již 2 roky a moje teta po navýšení syrové stravy dokázala vyléčit cukrovku tak, že si nemusí píchat inzulín.Bohužel je na tom nadále psychicky velmi špatně a to hlavně z duvodu spečených střev a močového měchýře.Je v podstatě bud na kýblu nebo nosí stále plenku.( agresivní moč stále nekontrolovaně uniká a zpusobuje zanicenou a silně opruzenou pokožku, která ji nesnesitelně bolí.)Na trhu je nějaká novinka.Jmenuje se to ASEA.Nemáte někdo zkušenosti? jak by se dalo mojí tetě ještě pomoci? v zásadě neodmítá žádnou léčbu.Její BMI je 19.děkuji za všechny rady.........................................Jana

Tak ono je otázkou, zda je možné opravit něco, co zničila moderní medicína, ale vsadil bych na enzymy a kyselinu hyaluronovou, tato kombinace umí regenerovat tkáně poměrně slušně. S uvedeným přípravkem zkušenosti nemám a nedovedu ho tedy posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 6:35 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
dufour píše:
Dobrý den, prosím o pomoc.Mám tetu 60 let , která měla rakovinu pochvy.Prodělala chemoterapii a následné ozařování "zevnitř", při které bohužel došlo jak ke spečení nádoru tak také ke spečení střev a močového měchýře.Je to již 2 roky a moje teta po navýšení syrové stravy dokázala vyléčit cukrovku tak, že si nemusí píchat inzulín.Bohužel je na tom nadále psychicky velmi špatně a to hlavně z duvodu spečených střev a močového měchýře.Je v podstatě bud na kýblu nebo nosí stále plenku.( agresivní moč stále nekontrolovaně uniká a zpusobuje zanicenou a silně opruzenou pokožku, která ji nesnesitelně bolí.)Na trhu je nějaká novinka.Jmenuje se to ASEA.Nemáte někdo zkušenosti? jak by se dalo mojí tetě ještě pomoci? v zásadě neodmítá žádnou léčbu.Její BMI je 19.děkuji za všechny rady.........................................Jana

Ozařování používá medicína někdy v tak silných dávkách, že způsobí mnohem více škody, než rakovina somtná. A nakonec pacient rakovině stejně podlehne. Například zde je typická ukázka, jaké vedlejší účinky může ozařování přinést:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186 ... era/video/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 21, 2014 5:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Rakovina: Proč vzniká a jak ji léčit?
http://josefstepanek.cz/1019/rakovina-p ... lecit.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: čtv led 29, 2015 11:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Willis píše:
Ozařování používá medicína někdy v tak silných dávkách, že způsobí mnohem více škody, než rakovina somtná. A nakonec pacient rakovině stejně podlehne. Například zde je typická ukázka, jaké vedlejší účinky může ozařování přinést:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186 ... era/video/

To je bohužel pravda a o selektivitě postupu nemůže být ani řeč, zlikvidují se velké soubory zdravých buněk a naopak ty vadné se naučí žít za výrazně těžších podmínek a pak na ně již běžná léčba tolik nezabírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: stř úno 04, 2015 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř úno 04, 2015 1:30 pm
Příspěvky: 2
Možná by mohla někomu pomoc moje životní skušenost.V září 2013 mi našli rakovinu močového měchýře a povyhodnocení vzorku mi lékaři oznámili že musí celí měchýř odebrat i s prostatou.Když jsem žádal vysvětlení nikdo se semnou nechtěl bavit.To bylo ve Vinohradské nemocnici,proto jsem to skusil ve Střešovické vojenské nemocnici, tam odbrali vzorek a prohlásili to samé vše odebrat jinak tu do roka nejsem.Protože jsem se stím nechtěl smířit začal jsem držet 40 dení hladovku.A protože jsem věřící tak jsem se i modlil k Bohu o pomoc.Těsně před operací jsem šel na kontrolu a žádný nádor nenašli.Tak mi operaci odložili a chodím každé tři měsíce na kontrolu a zatím je to dobré, Při poslední kontrole mi dokonce prodloužili dobu na další kontrolu na pět měsíců.Ale moc mě udivuje že doktori vůbec nezajímá proč se nemoc vyléčila,dokonce to ani nechtějí slyšet.Jan Ptáček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: stř úno 04, 2015 5:29 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Člověk píše:
Možná by mohla někomu pomoc moje životní skušenost.V září 2013 mi našli rakovinu močového měchýře a povyhodnocení vzorku mi lékaři oznámili že musí celí měchýř odebrat i s prostatou.Když jsem žádal vysvětlení nikdo se semnou nechtěl bavit.To bylo ve Vinohradské nemocnici,proto jsem to skusil ve Střešovické vojenské nemocnici, tam odbrali vzorek a prohlásili to samé vše odebrat jinak tu do roka nejsem.Protože jsem se stím nechtěl smířit začal jsem držet 40 dení hladovku.A protože jsem věřící tak jsem se i modlil k Bohu o pomoc.Těsně před operací jsem šel na kontrolu a žádný nádor nenašli.Tak mi operaci odložili a chodím každé tři měsíce na kontrolu a zatím je to dobré, Při poslední kontrole mi dokonce prodloužili dobu na další kontrolu na pět měsíců.Ale moc mě udivuje že doktori vůbec nezajímá proč se nemoc vyléčila,dokonce to ani nechtějí slyšet.Jan Ptáček.

Honzo, dík za velice povzbuzující životní zkušenost, která opravdu může někomu zachránit zdraví a možná i život.
Jinak k tvé poslední větě že tě udivuje, že doktory vůbec nezajímá, proč se nemoc vyléčila. Co by z toho měli kdybys jim řekl, jak je snadné se vyléčit a při tom si zachovat zdravé orgány? Za prvé by se třeba těm slušnějším hůř usínalo s myšlenkou že zas z několika lidí, kteří se mohli vyléčit půstem, udělali mrzáky. A jestli si myslíš, že by o tom napsali vědeckou zprávu a dostali za to nobelovku, tak si někde najdi třeba story dr. Fortýna, podvazování nádorů. To co dostal nobelovka opravdu nebyla \":(\" . Kdyby ses podíval na onkology jako na prodavače léčebných úkonů včetně ozařování, chemoterapie a dalších farmaceutických produktů, tak by ti nezájem o konkurenční výrobek, půst, který by na rozdíl od statisíců za jejich současnou léčbu nic nestojí, mohl být jasnější. Jinak nejsi jediný kdo se vyléčil bez doktorů a ti měli vždy dvě možné vysvětlení, buď to rakovina nebyla nebo došlo k spontanní regresi nezávislé na tom co lidi dělali. A případně by ti ještě řekli, že jakýkoliv vliv stravy nebo půstu není vědecky prokázaný. A taky by se ti mohlo stát, že by řekli, že nejsi první jejich pacient který se vyléčil stravou nebo půstem, ale že oni takto léčit nesmějí. Nevím, to jsou jen takové uvahy, které by mohly vysvětlit, proč onkology nezajímá jak jsi se vyléčil. Třeba je to úplně jinak \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: stř úno 04, 2015 6:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Člověk píše:
Možná by mohla někomu pomoc moje životní skušenost.V září 2013 mi našli rakovinu močového měchýře a povyhodnocení vzorku mi lékaři oznámili že musí celí měchýř odebrat i s prostatou.Když jsem žádal vysvětlení nikdo se semnou nechtěl bavit.To bylo ve Vinohradské nemocnici,proto jsem to skusil ve Střešovické vojenské nemocnici, tam odbrali vzorek a prohlásili to samé vše odebrat jinak tu do roka nejsem.Protože jsem se stím nechtěl smířit začal jsem držet 40 dení hladovku.A protože jsem věřící tak jsem se i modlil k Bohu o pomoc.Těsně před operací jsem šel na kontrolu a žádný nádor nenašli.Tak mi operaci odložili a chodím každé tři měsíce na kontrolu a zatím je to dobré, Při poslední kontrole mi dokonce prodloužili dobu na další kontrolu na pět měsíců.Ale moc mě udivuje že doktori vůbec nezajímá proč se nemoc vyléčila,dokonce to ani nechtějí slyšet.Jan Ptáček.

Udelal jste velmi dobre rozhodnuti pane Ptacek, gratuluji! Nezacal jste panikarit a zmatkovat, tak jak to dela vetsina ostatnich nemocnych lidi. Je skvele toto vedet, myslim, ze to doda odvahu vsem ostatnim.
Lekare to nezajima, proc se nemoc vylecila? Co to je jenom za lidi? \":mrgreen:\" Vazne nechapu! To vypovida o jejich charakteru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 5:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
miram \":arrow:\"
peníze kazí charakter a pro peníze to ti lidé jdou studovat a poté dělat \":!:\"
pak se předepisují léky, které mají lepší motivační aspekty od Farma mafie atp.
5 let ve škole, bílý plášť a poté hra na ,,bohy,, \":!:\"
fuj \":evil:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Nickname píše:
miram \":arrow:\"
peníze kazí charakter a pro peníze to ti lidé jdou studovat a poté dělat \":!:\"
pak se předepisují léky, které mají lepší motivační aspekty od Farma mafie atp.
5 let ve škole, bílý plášť a poté hra na ,,bohy,, \":!:\"
fuj \":evil:\"

V kazde profesi se najdou blbci a soucasne normalni lidi. Kdyz narazis na doktora, ktery si hraje na boha, tak to je jakysi bonus navic, ale zaklad je v pravidlech, ktera jim nastavil stat a pojistovny. Doktor i kdyz je slusny a chape, ze by treba bylo pro pacienta mnohem lepsi, kdyby zmenil zivotospravu a delal ocisty a pil cistici caje misto prasku se spoustou vedlejsich ucinku, ktere nic nevyleci, tak to stejne nesmi pouzit, protoze by riskoval postihy a navic by si nevydelal. Musi pouzivat lecbu lege artis, ktera vetsinu beznych nemoci nevyleci. Pak sice pacientum moc nepomuze, ale nikdo ho nemuze napadnout u soudu a navic dostane tu lecbu nelecbu proplacenou od pojistoven. Tady nelze nadavat doktorum, protoze ti toho muzou ovlivnit asi jako delnik na pasu. Tady lze nadavat zdravotnim pojistovnam, protoze proplaci predevsim neucinnou lecbu a predevsim ministerstvu zdravotnictvi a jemu podrizenym institucim, treba tem, co zakazuji prodej vyssich davek vitaminu, prodej rady doplnku a prodej spousty bylinek a bylinnych smesi.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 12:50 am 
Offline

Registrován: stř úno 04, 2015 1:30 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane fasting nemohu otevřít email od vás,

můžete mi ho poslat znova?Jan Ptáček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2015 1:01 pm 
Offline

Registrován: sob úno 21, 2015 10:05 pm
Příspěvky: 6
Jako u všech nemocí, u rakoviny hodně moc záleží i na psychice.
Před 4 a něco lety mi na raka zemřel partner. Mladý chlap (45 let), během třičtvrtě roku, kdy se poprvé projevily symptomy, se změnil k nepoznání, doslova se rozpadl. Diagnostikovaný melanom v konečníku, metastázy v játrech, plicích. Když mu dělali vývod, chtěli původně odstranit i nádor, zjistili, že je jím tak prorostlé břicho, že by jim zůstal rovnou na stole. Udělali jen vývod a nádor nechali kde byl. Pak zkoušeli ozařování, na chvíli to trochu pomohlo, apoň přestal masivně krvácet, ale bylo to jen na chvíli.
V té době jsem ani netušila kolik možností je v přírodní léčbě, ale!!! spouštěcím momentem u něho byl propad psychiky, kdy se, následkem různých událostí (to by bylo na román) začal nenávidět a vinil se z tolika věcí, že vlastně spustil sebedestrukci.
Takže i když jsme zkoušeli několik "alternativních" způsobů, vlastně se s tím nedalo hnout díky jeho niternému nastavení, pocitu, že naprosto selhal a sebenenávisti.
Proto chci všem říct, aby se, kromě změny stravy a daní do pořádku kyselosti a dalších záležitostí těla soustředili na psychiku, na sebelásku a chuť žít. Protože dokud člověk nevěří v sebe, nemá se rád, nepomůže vůbec nic.
(Podobný příklad mi dal i můj táta, který od dětství trpěl pocity méněcennosti, sám sebe si nevážil a tak si vlastně pozornost a lásku ostatních po léta "vynucoval" nemocemi: od 16 let antideprsiva, v 18 letech vyoperovaný žlučník, v 21 letech aktuní zánět slinivky, ve 23 žaludeční vředy, postupně kameny všude, kde se mohou vytvořit, vč. slinných žláz...dotáhl to ve 42 letech na infarkt, následně angina pectoris, 5-ti násobný bypass, dna a další a další...završil to rakovinou prostaty, metastázy v kostech, zemřel před dvěma lety. Stravování katastrofa, ale tak stejně psychika. Neměl se rád, a protože jako dítě strádal nedostatkem lásky od rodičů, vytvořil se metodu vynucování pozornosti nemocemi.)
Opravdu hodně záleží na všech faktorech. Když se budete stravovat vzorně, ale vnitřně se budete nenávidět, nepomůže opravdu nic a nemoc může přijít jako odezva na stav psychiky.

Jsem moc vděčná za tyto stránky, za všechny postřehy, návody, rady a sdílení, protože i já sama jsem si uvědomila jak moc sama sobě škodím a chci se naučit žít sama se sebou v souladu a zbytečně si neškodit.
Děkuji vám všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 5:19 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 4:55 pm
Příspěvky: 3
Příloha:
1f Přehled přednášek.doc [45.5 KiB]
1182 krát

Omlouvám se za vstup do již neaktuálního tématu i za to, že oponuji.
Tady jste pane Jardo navrhoval pro léčbu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK12994/ a já Vám garantuji,
že kortikoidy jsou tím nejhorším zlem, byť dočasně pomohou. Je to laciný trik lékařů, když neví
(a oni většinou nevědí, žel) co si počít.
Ale ten pán už to má nejspíše za sebou.

O léčení rakoviny mám dost informací (neléčím, ani neradím! zde jen upozorňuji).
V sobotu 28.3. bude mít v Praze (Novotného lávka 5, od 10 hod.) přednášku osvícený známý onkolog MUDr. Pavel Běleš.
Kdo by měl zájem, může se blíže informovat zde: http://www.sinagl.cz/z-korespondence/50 ... ovani.html
Přidávám i pozvánku na další přednášky opravdových znalců.
Pokud máte i Vy zajímavé téma, přihlaste se na Cestykezdraví@seznam.cz.
Po prázdninách jsou již volné termíny.

Všem hezký den a samozřejmě dobré zdraví přeje Josef Čáp - Ferda34


Přílohy:
4a Přednášky 2. čtvrtletí.JPG
4a Přednášky 2. čtvrtletí.JPG [ 166.78 KiB | Zobrazeno 21051 krát ]
1a Novotného lávka 5.JPG
1a Novotného lávka 5.JPG [ 89.01 KiB | Zobrazeno 21051 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj boj s rakovinou
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 2:08 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
Pane Čápe, zaujaly mě přednášky na letáčku, který jste vložil. Hlavně tedy ta, která se koná 27. 6. Je možné najít více informací na nějakých webových stránkách?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz