Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Tak na základě člena sakula z diskuze o candide (jde mi o vlasy) jsem si dnes nakoupil tyto produkkty

biotin (natures bounty) 1x denně 300 mcg (plus z bé komplexu viz dole)

Lecithin Max 1200 mg budu brát 1-2 denně

Vitamin E 200 mg (generica) nejspíš 2x denně

Panthenol 100 mg (20 tablet) nejspis budu prasky půlit uz v tom komplexu je 40 mg tak abych si nerozhodil ostatni béčka tim

zinek (max) 15 mg budu jíst denně 2x tablety (zbytek vemu ze stravy viz dole)

B- komplex (generica) budu brát 1 denně(vim že je lepsi koupit béčka jednotlive a sestavit si to ale tenhle komplex se mi libil jak cenove tak obsahem vitaminu)
Účinná látka v jedné tabletě:
Thiamin 10,00 mg
Riboflavin 10,00 mg
Pyridoxin 10,00 mg
Calcium pantothenát 40,00 mg
Nikotinamid 50,00 mg
Kyselina listová 1,00 mg
Vitamin B12 10,00 mikrogramů
D-biotin 0,50 mg
100 tabletek za 99 kč což je slušný

Tak tuhle suplementaci budu brát a kdyz vemu v potaz ze potravou taky neco prijmu např. ořechovym mlekem (100 g ruznych semen a orisku mi zajisti taky slusnou davku mineralu a vitaminu), vajíčka denně tak 3, sirná patlanina, sýry, kefír a občas nějaké to maso... a samozrejme kvanta zeleniny...



Ted nevim jestli mám navíc ty prášky rozpustit ve vodě (krom asi lecitinu) společně s himalajkou, epsomkou, jílem, jedlou sodou a aplikovat to rozprašovačem pravidelně na pokožku hlavy. To už by nemělo snad nic ve výživě chybět a mělo by to mít maximálně produktivní efekt.

Byl bych rád kdyby se k tomu také vyjádřil člen sakul a mrknul se jestli tam neni nejaky vetsi nepomer a nedelalo to neplechu.

Já v tom nevidím zásadní problém, dle mého názoru by se dalo jít mnohem výše u některých těch béček a ty je třeba dodat hlavně vnitřně. Zinek by se dal jet v případě prokázaného deficitu také mnohem výše, akorát ten vitamín E bych už moc nezvedal, ale krátkodobě se dá jít i na dvojnásobek. Jak to bude fungovat na vlasy jako postřik, to neodhadnu, ale vnitřně by to pomáhat mělo. Nicméně jednu poznámku, podle mého názoru máte ve stravě moc bílkovin a to určitě danému problému neprospívá, zde by jste měl stravu přehodnotit a minimálně nějakou dobu si stravu z tohoto pohledu počítat třeba na kalkulačce flora.cz s tím, že maximum je jeden g bílkovin na kilo váhy a den.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz