Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 12:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
gabiren píše:
Doporučovanou vodoléčbu jsem první dny začal, byl jsem i 3x v sauně/páře

Jenom malé upřesnění, mimo diskuzi. Vodoléčbu, tak jak tento termín formoval S. Kneipp, jste dělat nezačal (vlastně se s ní ani neseznámil).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:08 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, měřila jsem si pravidelně PH moči a mám kolem 5-6 PH a parkrát jsem měla 8 PH to jsem si měřila z důvodů otékání nohou a bylo mi doporučeno kvůli kyselosti v moči a navíc mám další problém s dlaněmi na rukou. Začaly mi otékat celé ruce, brnět a na konečkou prstů nemám cit. Chtěla jsem se zeptat jsem těhotná v 6 měsíci jestli to nemá souvislost? Popř. čím by to mohlo být. Tyto problémy s rukami mám už 2 měsíce a to vždy od rána, odpoledne se to zmírní ale od 15 hod. se to zase zhoršuje. Prosím o radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
mafy76 píše:
Dobrý den, měřila jsem si pravidelně PH moči a mám kolem 5-6 PH a parkrát jsem měla 8 PH to jsem si měřila z důvodů otékání nohou a bylo mi doporučeno kvůli kyselosti v moči a navíc mám další problém s dlaněmi na rukou. Začaly mi otékat celé ruce, brnět a na konečkou prstů nemám cit. Chtěla jsem se zeptat jsem těhotná v 6 měsíci jestli to nemá souvislost? Popř. čím by to mohlo být. Tyto problémy s rukami mám už 2 měsíce a to vždy od rána, odpoledne se to zmírní ale od 15 hod. se to zase zhoršuje. Prosím o radu

Patrně máte rozhozené elektrolyty, tedy sodík a draslík, což si můžete nechat vyšetřit za pár korun a nedostatky srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 2:01 pm 
Offline

Registrován: pát říj 05, 2012 1:47 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mohla bych se také zapojit do diskuze? Mám podobný problém, ale právě že to začalo až teď. Nikdy jsem neměla problémy s tím, že by mi otékali nohy. Jistě, v těhotensktví, to je ale normální. Dcerka už chodí do školky a já si našla práci v kanceláři, při které celý den sedím a sedím. A právě od té doby mi začali natékat nohy. Hodně piju, jím zdravě, to už roky. Nechápu, čím to je. Tím, že pořád sedím? Je to možné? Co s tím dělat?

_________________
Znáte tejpy? Narazila jsem na ně na http://www.tejpy24.cz a je to super věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
natallly píše:
Dobrý den, mohla bych se také zapojit do diskuze? Mám podobný problém, ale právě že to začalo až teď. Nikdy jsem neměla problémy s tím, že by mi otékali nohy. Jistě, v těhotensktví, to je ale normální. Dcerka už chodí do školky a já si našla práci v kanceláři, při které celý den sedím a sedím. A právě od té doby mi začali natékat nohy. Hodně piju, jím zdravě, to už roky. Nechápu, čím to je. Tím, že pořád sedím? Je to možné? Co s tím dělat?

Tak je to možné, dost často to dělá nedostatek draslíku, dojděte si do laborky zjistit stav, stojí to pár korun a pokud budete deficitní, tak srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lymfedém
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 4:14 pm 
Offline

Registrován: úte črc 23, 2013 4:04 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl bych otázat, jak bych měl postupovat v případě léčby lymfedému na dolních končetinách. Pokud tu už podobné téma proběhlo, omlouvám se za zdvojování. Děkuji a přeji krásný den....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lymfedém
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Honza72 píše:
Dobrý den, chtěl bych otázat, jak bych měl postupovat v případě léčby lymfedému na dolních končetinách. Pokud tu už podobné téma proběhlo, omlouvám se za zdvojování. Děkuji a přeji krásný den....

Ano, již to zde je a já tedy dotaz přesunuji. Obecně srovnat hladinu sodíku a draslíku, podpořit ledviny a srdeční činnost, také je možno vyčistit lymfu, což by mělo otoky výrazně zmírnit. Hlavní je ovšem pohyb, třeba jenom houpání na trampolíně, nebo staré pérové matraci, to lymfu rozhýbe a otoky mizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 1:33 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Pane Zajíčku chtěla bych přijít na kloub jedné věci. Už od dětství jsem strašně trpěla na pocení rukou a nohou což si myslím že jsem snad nemohla být už nějak hodně zakyselená aby to bylo tím.Bylo to tedy vždy při stresu ve škole při zkoušení, když jsem s někým mluvila a tak a nejhorší to samozřejmě bylo v létě.Potím se stále a ještě mi k tomu otékají nohy nyní je mi 42 let.Může to být oslabením nějakých orgánů? Dcera má to samé?? To otékání je opravdu nejhorší sotva se drobet oteplí. děkuji za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 4:43 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Na pocení rukou mi detoxikační poradkyně řekla, že se jedná o příznaky malárie přenášené komáry. Otoky nohou zmizely s nastolením pitného režimu, a tak si myslím, že se jednalo o zadržování soli v těle v důsledku dehydratace. Z původního tablety Lokrenu jsem slevil na 1/2 a v případě pochoďáků na slunci by možná šel i vysadit. Měřila jste si tlak a tep?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otoky nohou
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Pane Zajíčku chtěla bych přijít na kloub jedné věci. Už od dětství jsem strašně trpěla na pocení rukou a nohou což si myslím že jsem snad nemohla být už nějak hodně zakyselená aby to bylo tím.Bylo to tedy vždy při stresu ve škole při zkoušení, když jsem s někým mluvila a tak a nejhorší to samozřejmě bylo v létě.Potím se stále a ještě mi k tomu otékají nohy nyní je mi 42 let.Může to být oslabením nějakých orgánů? Dcera má to samé?? To otékání je opravdu nejhorší sotva se drobet oteplí. děkuji za reakci

Tak stres a pocení na tom není nic divného, to bych si dovolil považovat za naprosto normální stav. Tělo prostě zvedne adrenalin a radikálně zvýší dodávku energie, prostě nás nastaví na útok, nebo útěk. Se zakyselením to nemá mnoho společného i když zhoršit by se to kyselostí mohlo. Jinak otoky může vyřešit pitný režim, snížení stresu a pravidelný pohyb. Pokud je ještě zvýšený krevní tlak, tak naředit krev, stačí brát pravidelně acylpyrin a něčím snížit kortizol, který je zpravidla zvýšený vlivem trvalého stresu. Poměrně dobře to zvládá bylina rozchodnice růžová, ale musí se začínat od malých dávek cca 100 mg každé ráno nalačno cca 30 min před jídlem a pomalu dávku zvedat na cca 400-600 mg denně. Vždy po měsíci se dělá týden přestávka, aby si tělo nezvyklo. Jinak otoky mohou souviset se stavem ledvin, nebo srdce, pak by bylo vhodné zvýšit dodávku organické síry, třeba dávat MSM cca 1-6 g denně. Každopádně je vhodné se nechat vyšetřit, než tápat, tím nic nepokazíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz