Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 12:28 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo a uživatelé tohoto fóra,
v Agro - el jsem si objednala "bodlákový olej":
http://www.agro-el.cz/bodlakovy-olej/ - ze světlice barvířské - jedná se tedy o brutnákový olej?
Dále prosím o info zda makový olej - rovněž od Agro-el:
http://www.agro-el.cz/makovy-olej/ je vhodným suplementem vitamínu E - případně jaké má kladné stránky.
Moc děkuji předem za odpověď a přeji všem příjemné velikonoční svátky \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 3:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To esie:
Tento Bodlákový olej je z Světlice barvířské (Carthamus tinctorius).
Brutnákový olej (Borage oil) je z Brutnáku lékařského (Borago officinalis).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 11:49 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Moc děkuji za odpověĎ! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 2:30 pm 
Offline

Registrován: pon lis 14, 2011 6:37 pm
Příspěvky: 27
Prosím o další radu:
1) když jsem sháněla brutnákový olej, narazila jsem na krámek s přípravky dědka kořenáře - teď užívám navíc tymianovou směs na záněty, zeměžlučovou na trávení a ostropestřecovu na játra a cholesterol, dále kys. Hcl spolu s jodem (oboje 3 x denně po 10-15 kapkách, míchám to dohromady, +brutnákový olej, už 3 dny mám Ph kolem 8 a víc, až jsem z toho trochu vyděšená, srážím to C a č.suchým vínem (mám ráda). Žádné odkyselovací směsi. Jen abych něco nepřehnala, cítím se dobře, mám tedne snižovat až při 8,5.
2) dnes jsem udělala 1. shankaprakshalánu, za jak dlouho můžu pít Hcl? jím tu rýži s máslem, tedy sacharidy, to není dráždění hada? Děkuji za všechny rady a typy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 2:35 pm 
Offline

Registrován: pon lis 14, 2011 6:37 pm
Příspěvky: 27
\":roll:\" omlouvám se za ty chyby, též v názvu SP, chtěla jsem napsat, že kdyby to bylo na mě, snižovala bych Ph až při 8,5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo a uživatelé tohoto fóra,
v Agro - el jsem si objednala "bodlákový olej":
http://www.agro-el.cz/bodlakovy-olej/ - ze světlice barvířské - jedná se tedy o brutnákový olej?
Dále prosím o info zda makový olej - rovněž od Agro-el:
http://www.agro-el.cz/makovy-olej/ je vhodným suplementem vitamínu E - případně jaké má kladné stránky.
Moc děkuji předem za odpověď a přeji všem příjemné velikonoční svátky \":D\"

Světlice je sice také bodlák, ale jiný a makový olej je dobrý, obsahuje sice méně nenasycených mastných kyselin než lněný olej, obsahuje jich asi 50%, má však vysoký obsah vápníku a hořčíku a nezanedbatelný je i podíl železa a vitamínu E. Vzhledem k tomuto složení je vhodný při osteoporóze, zvýšené křehkosti kostí, neurózách, špatné kvalitě vlasů a nehtů. Má tedy celou řadu pozitivních účinků, ale makový olej obsahuje asi 60 % kyseliny linolové a 30 % kyseliny olejové a složení je tedy podobné např. slunečnicovému oleji, což není zrovna výhodné z hlediska prozánětlivých procesů a je nutné ho kompenzovat dobrým zdrojem kyseliny linolenové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzu píše:
Prosím o další radu:
1) když jsem sháněla brutnákový olej, narazila jsem na krámek s přípravky dědka kořenáře - teď užívám navíc tymianovou směs na záněty, zeměžlučovou na trávení a ostropestřecovu na játra a cholesterol, dále kys. Hcl spolu s jodem (oboje 3 x denně po 10-15 kapkách, míchám to dohromady, +brutnákový olej, už 3 dny mám Ph kolem 8 a víc, až jsem z toho trochu vyděšená, srážím to C a č.suchým vínem (mám ráda). Žádné odkyselovací směsi. Jen abych něco nepřehnala, cítím se dobře, mám tedne snižovat až při 8,5.
2) dnes jsem udělala 1. shankaprakshalánu, za jak dlouho můžu pít Hcl? jím tu rýži s máslem, tedy sacharidy, to není dráždění hada? Děkuji za všechny rady a typy.

Chce si to posledovat, zda vám chodí acidobazický píst a pokud by nechodil, je třeba tělo radikálně odkyselit i při vysokém pH, neboť pak jde o falešnou zásaditost. Po šankaprakšaláně bych do prvního jídla HCl nedával, ale do dalších jídel už nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2012 12:23 pm 
Offline

Registrován: pon lis 14, 2011 6:37 pm
Příspěvky: 27
dobrý den, děkuji za reakci a za typ, byla jsem minulý týden u doktora (chodím povinně u zaměstnavatele) a přes mé snažení mi cholesterol ještě vylezl výše. Možná hraje roli, že neustále panikařím. Paní doktorka mi tvrdí, že vyšší cholesterol mám geneticky, což mě dosud nenapadlo, a že to bez prášků nezvládnu a že mě jinými slovy brzo klepne. Je pravda, že matka i babička s tím měli a mají velké potíže (srdce cevy). Chci zkusit dále niacin, ale prý rozšiřuje cévy, na to a na krvácení z nosu jsem trpěla i bez niacinu, tak prosím o radu, prý cca 1000 mg denně, dále zvýšit dávky vit. C? já ho zatím moc nebrala, spoléhala jsem na zeleninu. Přemýšlím nad cévami, mám je v nedobrém stavu, po chemoterapiích ještě více. Četla jsem dále o tom, že se tělo snaží cholesterolem zalátat cévy - nedostatek kolagenu? děkuji předem za každou další radu, hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzu píše:
dobrý den, děkuji za reakci a za typ, byla jsem minulý týden u doktora (chodím povinně u zaměstnavatele) a přes mé snažení mi cholesterol ještě vylezl výše. Možná hraje roli, že neustále panikařím. Paní doktorka mi tvrdí, že vyšší cholesterol mám geneticky, což mě dosud nenapadlo, a že to bez prášků nezvládnu a že mě jinými slovy brzo klepne. Je pravda, že matka i babička s tím měli a mají velké potíže (srdce cevy). Chci zkusit dále niacin, ale prý rozšiřuje cévy, na to a na krvácení z nosu jsem trpěla i bez niacinu, tak prosím o radu, prý cca 1000 mg denně, dále zvýšit dávky vit. C? já ho zatím moc nebrala, spoléhala jsem na zeleninu. Přemýšlím nad cévami, mám je v nedobrém stavu, po chemoterapiích ještě více. Četla jsem dále o tom, že se tělo snaží cholesterolem zalátat cévy - nedostatek kolagenu? děkuji předem za každou další radu, hezký den

Vše, co máte načteno, je sice logické a použitelné, ale já bych se podíval na aminokyseliny, hlavně lecitin, karnitin a taurin, které vám klidně mohu i poslat a také nešetřit na omega 3 mastných kyselinách. Dědičnost je blbost, pouze děláte stejnou chybu a jak ji najdete, je po dědičnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 12:25 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Světlice je sice také bodlák, ale jiný a makový olej je dobrý, obsahuje sice méně nenasycených mastných kyselin než lněný olej, obsahuje jich asi 50%, má však vysoký obsah vápníku a hořčíku a nezanedbatelný je i podíl železa a vitamínu E. Vzhledem k tomuto složení je vhodný při osteoporóze, zvýšené křehkosti kostí, neurózách, špatné kvalitě vlasů a nehtů. Má tedy celou řadu pozitivních účinků, ale makový olej obsahuje asi 60 % kyseliny linolové a 30 % kyseliny olejové a složení je tedy podobné např. slunečnicovému oleji, což není zrovna výhodné z hlediska prozánětlivých procesů a je nutné ho kompenzovat dobrým zdrojem kyseliny linoleové.

Omlouvám se, ale nedokážu nereagovat na takovéto zmatky ohledně tuků, asi jsem na to už alergický nebo co \":-)\"

takže

1)"...makový olej je dobrý, obsahuje sice méně nenasycených mastných kyselin než lněný olej..."
Makový i lněný olej obsahují oba shodně cca 85% až 90% nenasycených mastných kyselin.

2)"...ale makový olej obsahuje asi 60 % kyseliny linolové a 30 % kyseliny olejové..."
Ten poměr je bohužel většinou podstatně horší - spíše 70% linolové a jen 15% olejové.

3)"...což není zrovna výhodné z hlediska prozánětlivých procesů a je nutné ho kompenzovat dobrým zdrojem kyseliny linoleové..."
Asi jen překlep, ale na internetu bohužel velmi častý. Kyselina linoleová je totéž, co kyselina linolová. To bychom si tedy moc nepomohli, jedná se o zánětlivou omega-6. Naopak, právě linoleovou mastnou kyselinu je nutno vyvážit například pomocí kyseliny linolenové, která patří mezi omega-3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Omlouvám se, ale nedokážu nereagovat na takovéto zmatky ohledně tuků, asi jsem na to už alergický nebo co \":-)\"

takže

1)"...makový olej je dobrý, obsahuje sice méně nenasycených mastných kyselin než lněný olej..."
Makový i lněný olej obsahují oba shodně cca 85% až 90% nenasycených mastných kyselin.

2)"...ale makový olej obsahuje asi 60 % kyseliny linolové a 30 % kyseliny olejové..."
Ten poměr je bohužel většinou podstatně horší - spíše 70% linolové a jen 15% olejové.

3)"...což není zrovna výhodné z hlediska prozánětlivých procesů a je nutné ho kompenzovat dobrým zdrojem kyseliny linoleové..."
Asi jen překlep, ale na internetu bohužel velmi častý. Kyselina linoleová je totéž, co kyselina linolová. To bychom si tedy moc nepomohli, jedná se o zánětlivou omega-6. Naopak, právě linoleovou mastnou kyselinu je nutno vyvážit například pomocí kyseliny linolenové, která patří mezi omega-3.

Tak to máte pravdu, v bodě 3) jsem se uťuknul o to "n" a již jsem to pro jistotu v původním textu opravil, aby to nemátlo, ale na logice textu to nic nemění, čili asi velký problém nenastal. Poměry jednotlivých kyselin se dost mění třeba způsobem pěstování, nebo v závislosti na dalších faktorech, tedy co autor to jiná čísla a je tedy otázkou, které číslo je to pravé a na logiku textu to opět velký vliv nemá, šlo mě hlavně o tu prozánětlivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 29, 2012 9:18 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer pane Jardo,asi před rokem jsem narazila na Vaše stránky,kdy jsem řešila zácpu.Změnila jsem jídelníček +patlanina,kefír z houbičky ,vitamíny a několik Šanek. Zácpa se upravila.Minulý týden jsem byla na mamografii a ultrazvuku,kde mě našli v jednom prsu tři podezřelé nálezy a objednali na biopsii,kterou chci odmítnout.Tímto Vás prosím o radu.Přečetla jsem příspěvky,nastudovala klystýr,který jsem provedla urinou,vypila ranní urinu a budu pokračovat.Nevím co s PH,dočetla jsem se,že by neměla klesat pod 7.5.Dál nevím,čím pokračovat.Dám na vaše rady a děkuji za odpověď.Dáda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dáda píše:
Dobrý večer pane Jardo,asi před rokem jsem narazila na Vaše stránky,kdy jsem řešila zácpu.Změnila jsem jídelníček +patlanina,kefír z houbičky ,vitamíny a několik Šanek. Zácpa se upravila.Minulý týden jsem byla na mamografii a ultrazvuku,kde mě našli v jednom prsu tři podezřelé nálezy a objednali na biopsii,kterou chci odmítnout.Tímto Vás prosím o radu.Přečetla jsem příspěvky,nastudovala klystýr,který jsem provedla urinou,vypila ranní urinu a budu pokračovat.Nevím co s PH,dočetla jsem se,že by neměla klesat pod 7.5.Dál nevím,čím pokračovat.Dám na vaše rady a děkuji za odpověď.Dáda

Tak nechat v tom šťourat je opravdu dost nebezpečné, většinou se jedná o zapouzdřená ložiska kandidy, nebo parazitů a rozšťouráním to naženete do celého těla, tedy nic moc. Hodnota pH nesmí být celý den nad 7,5 pH, to taky nefunguje, vhodné je ráno prudce vystoupat na hodnoty 7,5-7,8 pH a tam to držet. Jinak je k tomu třeba znát docela dost údajů a to není na korespondování na fóru, klidně mě zavolejte, já vám vše vysvětlím, vy si uděláte potřebné testy a víte co řešíte, což pak je mnohem snadnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 14, 2011 6:37 pm
Příspěvky: 27
dobrý večer, prosba -dotaz, požívám na cholesterol Vámi doporučený karnitin, taurin a lecitin (výsledek zatím nevím, čekám na prosinec - kontrola na onko), v poslední době jsem dost unavená, ještě v srpnu jsem měla energie, že jsem s chutí běhala do kopce, teď se sotva plížím po rovině. Když jsem přemýšlela, co mi chybí, napadlo mě, že nově používám zmíněné přípravky, taurin má dodávat energii atd., ale údajně ovlivňuje hospodření s cukrem, nemůže být problém s tím, že skoro žádné sacharidy nejím? Dokonce jsem si sem tam dala kávu, pomohla, tlak mám normální. Zkusila jsem přidat výtažek z řepy, sem tam nějakou bobulovinu, pohanku a s lítostí jsem zjistila, že ph letí dolů, bez odkyselovacích směsí se kolem "7" neudržím. Používám Tepperw. směs, ta mi pomáhá lépe než soda, můžu užívat dlouhodobě? vyráběla jsem živou vodu přes květináč, ve vodě mám vždy bílý šlem, který jsem filtrovala přes papírové filtry, ale zjistila jsem, že stejně mi ve džbánu zůstává hrubý povlak, tak se to bojím pít. Pořizuji si rev.osm. filtr na vodu, je třeba potom doplňovat minerály? Děkuji předem za odpověď z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzu píše:
dobrý večer, prosba -dotaz, požívám na cholesterol Vámi doporučený karnitin, taurin a lecitin (výsledek zatím nevím, čekám na prosinec - kontrola na onko), v poslední době jsem dost unavená, ještě v srpnu jsem měla energie, že jsem s chutí běhala do kopce, teď se sotva plížím po rovině. Když jsem přemýšlela, co mi chybí, napadlo mě, že nově používám zmíněné přípravky, taurin má dodávat energii atd., ale údajně ovlivňuje hospodření s cukrem, nemůže být problém s tím, že skoro žádné sacharidy nejím? Dokonce jsem si sem tam dala kávu, pomohla, tlak mám normální. Zkusila jsem přidat výtažek z řepy, sem tam nějakou bobulovinu, pohanku a s lítostí jsem zjistila, že ph letí dolů, bez odkyselovacích směsí se kolem "7" neudržím. Používám Tepperw. směs, ta mi pomáhá lépe než soda, můžu užívat dlouhodobě? vyráběla jsem živou vodu přes květináč, ve vodě mám vždy bílý šlem, který jsem filtrovala přes papírové filtry, ale zjistila jsem, že stejně mi ve džbánu zůstává hrubý povlak, tak se to bojím pít. Pořizuji si rev.osm. filtr na vodu, je třeba potom doplňovat minerály? Děkuji předem za odpověď z.

Uvedené aminokyseliny spíše energii zvedají než o ni člověka připravují, čili to patrně bude v něčem jiném a ještě by asi bylo vhodné dodat lysin, ten je u rakovin dost podstatný a zpravidla deficitní. Pokud jde o tu živou vodu, ten kal je normální v tom chybu nehledejte a nic nefiltrujte, prostě nalít do PET lahve, nechat sednout kal na dno a opatrně slít druhý den, budete mít vodu naprosto čirou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz