Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř led 12, 2011 10:14 am 
Offline

Registrován: stř led 05, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 1
před měsícem jsem dostala diagnozu lupenka. A ráda abych věděla jestli někdo má zkušenost s touto nemocí. Jak se k ní mám postavit co od ní mohu očekávat. A jak bych se mohla eventuelně sama léčit. Jsou nějaké potraviny které tuto nemoc potlačují. Vymítit ji nelze, ale alespoň ji trochu umírnit. Moc děkuji všem kdo mi poradí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lupenka
PříspěvekNapsal: stř led 12, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
inuška píše:
před měsícem jsem dostala diagnozu lupenka. A ráda abych věděla jestli někdo má zkušenost s touto nemocí. Jak se k ní mám postavit co od ní mohu očekávat. A jak bych se mohla eventuelně sama léčit. Jsou nějaké potraviny které tuto nemoc potlačují. Vymítit ji nelze, ale alespoň ji trochu umírnit. Moc děkuji všem kdo mi poradí.

Jarda Vám dá uritě nezbytné informace o čištění orgánů, především střev a vyladění PH, což je při boji s touto nemocí nezbytné. Já přidám že může dobře fungovat chlad a to nejlépe extrémní. Existují tzv. kryosauny, kde za teplot více jak mínus sto stupňů dochází k zabíjení bakterií na povrchu těla a pořádné aktivaci organizmu. Navíc přestože to vypadá děsivě je to docela zajímavý zážitek. Nutno ovšem aplikovat opakovaně.

Zkuste o tom něco načíst a případně vyzkoušet, bez pořádné očisty organismu se to však neobejde. Ale nenechte se prosím pomýlit, lupénka jde vyléčit, jenom na kožním to neumí protože léí pouze příznaky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř led 12, 2011 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
inuška píše:
před měsícem jsem dostala diagnozu lupenka. A ráda abych věděla jestli někdo má zkušenost s touto nemocí. Jak se k ní mám postavit co od ní mohu očekávat. A jak bych se mohla eventuelně sama léčit. Jsou nějaké potraviny které tuto nemoc potlačují. Vymítit ji nelze, ale alespoň ji trochu umírnit. Moc děkuji všem kdo mi poradí.

Sakul vám to píše správně a pokud se týká této nemoci, tak léčit ji matláním čehokoliv na kůži je nesmysl. Jde jednoznačně o problém s krví, kdy tělo neodvádí toxiny správnou cestou přes tlusté střevo a hledá náhradní odpadní kanál. Většinou tedy stačí důkladně pročistit střevo, tělo odkyselit a problém je vyřešen, čili o její neléčitelnosti bych se vůbec nebavil, dle mého názoru je naopak celkem lehce vyléčitelná. Většinu podstatných informací zde již máte k dispozici, čili si to trochu nastudujte a v případě nejasností se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lupénka
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 3:02 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 2:58 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

ráda bych se s Vámi poradila kvůli lupénce, která mě začala trápit. Diagnózu jsem si stanovila sama \":)\", jelikož lupénku máme v rodině a na kožní se mi nechce, jelikož bratranec, který ji má také mi říkal, že si tam beztak připadal jako pokusný králík. Nejprve se mi objevily flíčky v obličeji před asi 2 roky, ale to mi ještě nedocházelo oč se jedná. Od podzimu loňského roku se mi tyto flíčky začaly zvětšovat, zabíraly zhruba 9 cm2 na každé straně kolem nosu a tvářích. V posledních 2 měsících se mi však lupénka objevila i ve vlasech, kde pekelně svědí. Z obličeje jsem ji jakžtakž vytlačila pomocí konopné masti.

V posledních 2 letech jsem byla pod značným stresem - problémy v manželství, začali jsme podnikat (což nevyšlo = značná finanční ztráta), dokončovala jsem si VŠ a zároveň byla těhotná s druhým dítětem. Předpokládám, že toto vše zafungovalo jako spouštěč. Plus samozřejmě od dětství špatné stravovací návyky (je mi 33 let).

Jsem v oblasti jiného lepšího stravování úplným nováčkem a tápu. Mohl byste mi pro začátek poradit jak na to? Dohledala jsem si nějaké informace ohledně kyselinotvorných potravin atd.. Narazila jsem na knihu paní Antonie Mačingové - Najezte se do štíhlosti, kde prvních 28 dní probíhá detox těla a pak se najíždí na dělenou stravu s tím, že paní bere hodně ohled na překyselení organismu. Nedostala se Vám tato kniha náhodou do ruky? Byla by to správná cesta pro začátek?

Moc díky za veškeré rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupénka
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
PetraV píše:
Dobrý den,

ráda bych se s Vámi poradila kvůli lupénce, která mě začala trápit. Diagnózu jsem si stanovila sama \":)\", jelikož lupénku máme v rodině a na kožní se mi nechce, jelikož bratranec, který ji má také mi říkal, že si tam beztak připadal jako pokusný králík. Nejprve se mi objevily flíčky v obličeji před asi 2 roky, ale to mi ještě nedocházelo oč se jedná. Od podzimu loňského roku se mi tyto flíčky začaly zvětšovat, zabíraly zhruba 9 cm2 na každé straně kolem nosu a tvářích. V posledních 2 měsících se mi však lupénka objevila i ve vlasech, kde pekelně svědí. Z obličeje jsem ji jakžtakž vytlačila pomocí konopné masti.

V posledních 2 letech jsem byla pod značným stresem - problémy v manželství, začali jsme podnikat (což nevyšlo = značná finanční ztráta), dokončovala jsem si VŠ a zároveň byla těhotná s druhým dítětem. Předpokládám, že toto vše zafungovalo jako spouštěč. Plus samozřejmě od dětství špatné stravovací návyky (je mi 33 let).

Jsem v oblasti jiného lepšího stravování úplným nováčkem a tápu. Mohl byste mi pro začátek poradit jak na to? Dohledala jsem si nějaké informace ohledně kyselinotvorných potravin atd.. Narazila jsem na knihu paní Antonie Mačingové - Najezte se do štíhlosti, kde prvních 28 dní probíhá detox těla a pak se najíždí na dělenou stravu s tím, že paní bere hodně ohled na překyselení organismu. Nedostala se Vám tato kniha náhodou do ruky? Byla by to správná cesta pro začátek?

Moc díky za veškeré rady

Matlat na to cokoliv je na nic, problém vychází ze špatné krve a tam se také musí řešit. Stres a špatná strava je opravdu ideální kombinace a výsledku se tedy nelze divit. Uvedenou knihu neznám, ale ono je to stejně jedno, protože na nikoho nefunguje bezchybně to, co se jako platné v různých knihách uvádí. Jediná cesta je sledovat si po jídle a různých situacích pH moče a během jednoho, až dvou měsíců si postavit jídelníček přímo na sebe, což je naprosto někde jinde, než převzaté rady z knížek ušité na jiného člověka. Navíc strava není základ, to je hlavně o čistotě střev a zde je o tom napsáno textu habaděj, stačí si ho nastudovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 5:12 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Čo sposobuje ochorenie psoriáza?
Čo by ste doporučili ako liečbu?
Viem, že ochorenia kože súvisia so stavom čreva, ale u tohto konk. som čítal, že aktivátorom je hlavne stres a dedičnost.
O dedičnosti ste sa v minulosti vyjadrili, že sa dedia zlé stravovacie návyky ako sam. ochorenie.
Vylučuje sa to v teda aj v tomto prípade?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Čo sposobuje ochorenie psoriáza?
Čo by ste doporučili ako liečbu?
Viem, že ochorenia kože súvisia so stavom čreva, ale u tohto konk. som čítal, že aktivátorom je hlavne stres a dedičnost.
O dedičnosti ste sa v minulosti vyjadrili, že sa dedia zlé stravovacie návyky ako sam. ochorenie.
Vylučuje sa to v teda aj v tomto prípade?
Ďakujem

Lupenku ovlivňuje stejný mechanizmus jako každé jiné kožní onemocnění a již jsem to zde probíral, tak si to projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:50 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Lupenku ovlivňuje stejný mechanizmus jako každé jiné kožní onemocnění a již jsem to zde probíral, tak si to projděte.

Tak, to som nevedel, že sa to nazýva aj "lupenka".
Už mi je to jasné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: rada
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 12:35 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:31 pm
Příspěvky: 13
Dobrý deň,

konečne som našla stránku na ktorej sa dá online diskutovať o tejto téme. Mám psoriázu a zaujímalo by ma, či by mi mohlo pitie uriny pomôcť. Pijem ju ráno a teraz aj cez deň a samozrejme, že som zmenila aj svoj jedálny lístok.

Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rada
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 5:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Marcela28 píše:
Dobrý deň,

konečne som našla stránku na ktorej sa dá online diskutovať o tejto téme. Mám psoriázu a zaujímalo by ma, či by mi mohlo pitie uriny pomôcť. Pijem ju ráno a teraz aj cez deň a samozrejme, že som zmenila aj svoj jedálny lístok.

Ďakujem za odpoveď

Tak určitě mohlo, ale základ je zlepšit kvalitu krve, čili prostudujte si sirnou patlanici a další témata směřující k obnově kvalitní krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 12:20 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Dobrý deň. Tiež mám miernu psoriázu psoriasis vulgaris 10 rokov. Mám ešte aj pár ďalších problémov ako alergie (od malička), bolesti chrbtice, šedivé vlasy od 15r apod... ale najviac ma trápi tá psoriáza. Pomaly začínam prechádzať na ovozel stravu a obmedzujem chlieb a alkohol. Ešte som v tom nováčik a robím chyby. Zistil som, že nové drobné červené ložiská ktoré sa vytvárali po rôznych jedlách a alkohole sa skoro vôbec nevytvárajú. No Staré veľké ložiská sú bez zmeny. Aké sú vaše názory na rôzne testy intolerantnosti jedál? Alergiu na jedlo nemám. Tak trochu bezhlavo som sa vrhol do hladoviek a mám za sebou tri 36 hodinové v priebehu mesiaca. Aj keď klystýr ani iné očistné kúry som zatial nepoužíval, prežil som to \":lol:\" strata váhy 7kg. pri 181cm z 80 na 73 kg. na Návratovku som robil 1 deň surovou zeleninou ala Partykova, varenou zeleninou riedené šťavy a večer šťavy neriedené. Naparovačku nemám, je vhodný aj tzv "slow cooker"? Pokračovať v týchto hladovkách alebo prestať a zameriať sa hlavne na stravu, zbaviť sa psoriázy a potom na pôst? Chcel by som byť totiž "úplne" zdraví a očistiť si telo aj ducha. Nachádzam sa v anglicku (bohužiaľ \":(\" )a skúšal som aj sirnú patlaninu, no ľanový olej majú v potravinách aj bio voľne vystavený na regále a skutočne neviem posúdiť či je alebo nie je skazený. Nahorklý bol aj ako celková zmes s tvarohom. Používal som tvaroh z poľského obchodu tučný aj tesco quark cheese(anglická verzia tvarohu) s nízkym obsahom tuku. Stará literatúra odkazuje na tučný a nová na chudý tvaroh. Je nejaký spôsob ako zaslať ľanový olej z čiech alebo slovenska do anglicka? ak je tu niekto v anglicku prosím pošlite rady na overený ľanový olej. Kuriér SK/CZ-UK mrazničku nemá a prevoz trvá niekoľko dní až dva týždne. Stránku čítam len pár týždňov a celé to ešte zďaleka nemám prejdené. Ak je tento príspevok na viac tém skúsim otázky rozdeliť. Rady a kritika vítaná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 7:10 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Peto píše:
Dobrý deň. Tiež mám miernu psoriázu psoriasis vulgaris 10 rokov. Mám ešte aj pár ďalších problémov ako alergie (od malička), bolesti chrbtice, šedivé vlasy od 15r apod... ale najviac ma trápi tá psoriáza. Pomaly začínam prechádzať na ovozel stravu a obmedzujem chlieb a alkohol. Ešte som v tom nováčik a robím chyby. Zistil som, že nové drobné červené ložiská ktoré sa vytvárali po rôznych jedlách a alkohole sa skoro vôbec nevytvárajú. No Staré veľké ložiská sú bez zmeny. Aké sú vaše názory na rôzne testy intolerantnosti jedál? Alergiu na jedlo nemám. Tak trochu bezhlavo som sa vrhol do hladoviek a mám za sebou tri 36 hodinové v priebehu mesiaca. Aj keď klystýr ani iné očistné kúry som zatial nepoužíval, prežil som to \":lol:\" strata váhy 7kg. pri 181cm z 80 na 73 kg. na Návratovku som robil 1 deň surovou zeleninou ala Partykova, varenou zeleninou riedené šťavy a večer šťavy neriedené. Naparovačku nemám, je vhodný aj tzv "slow cooker"? Pokračovať v týchto hladovkách alebo prestať a zameriať sa hlavne na stravu, zbaviť sa psoriázy a potom na pôst? Chcel by som byť totiž "úplne" zdraví a očistiť si telo aj ducha. Nachádzam sa v anglicku (bohužiaľ \":(\" )a skúšal som aj sirnú patlaninu, no ľanový olej majú v potravinách aj bio voľne vystavený na regále a skutočne neviem posúdiť či je alebo nie je skazený. Nahorklý bol aj ako celková zmes s tvarohom. Používal som tvaroh z poľského obchodu tučný aj tesco quark cheese(anglická verzia tvarohu) s nízkym obsahom tuku. Stará literatúra odkazuje na tučný a nová na chudý tvaroh. Je nejaký spôsob ako zaslať ľanový olej z čiech alebo slovenska do anglicka? ak je tu niekto v anglicku prosím pošlite rady na overený ľanový olej. Kuriér SK/CZ-UK mrazničku nemá a prevoz trvá niekoľko dní až dva týždne. Stránku čítam len pár týždňov a celé to ešte zďaleka nemám prejdené. Ak je tento príspevok na viac tém skúsim otázky rozdeliť. Rady a kritika vítaná

Lupenka je slušně řešitelný problém, který se dá zvládnout v rámci měsíců a platí pro něj postupy, které jsou na těchto stránkách mnohokrát zopakovány. Leccos jste už zmínil, určitě se jedná o změnu stravy a vyloučení lepku a cukru, srovnání ph, suplemetnaci základních minerálů a vitamínů a dalších látek, hlavně těch související s kůží (B komplex, A, E síra, omega3 apod).

Dejte důraz na značný pohyb v přírodě. Buďte hodně na slunci, pokud to je u vás možné tak u moře a v lese, nebojte se odložit co nejvíc oblečení aby to bylo společensky únosné, hodně dýchejte a často vlezte do nějaké ještě aspoň trochu čisté řeky nebo rybníka, přestože vám to kožní asi zakazuje. Zkuste aspoň občas chodit bosý.

Problémy z kůží jsou na fyzické úrovni spojené se stravu a zanesením těla, na vnitřní úrovni je to často nedostatek kontaktu v mnoha oblastech. Kůže je totiž kontaktní orgán, který je určený k tomu, aby se dotýkal ... Nedostatek kontaktu může symbolizovat i vnitření uzavírání se nebo blokování se vůči okolí

Prozkoumejte možnost překmnožené kvasinky a parazitů. Nechte se vyšetřit na EAV a mikrospou s temným polem, to by ve VB neměl být problém

Přestože u kožních problém nemá vnější aplikace čehokoli většinou velký význam, u lupenky můžete zkusit masti Dr. Michaelse, na to že je to pouhý krém, má zvláštně velké procento zlepšení. Nutno však mít na paměti, že i kdyby pomohl, není to systémové řešení problému. A podle toho co píšete, vy potřebujete nutně systémová opatření ...

Hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Takže by som teraz mal vykašľať na pôst a začať najprv so stravou? Mimochodom slnka je tu minimálne = v lete tak max 3 týždne, otvorené pláže prakticky neexistujú a more je ďaleko a chladné. Je vhodný vitamín d3 ako náhrada za slnko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 12:43 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Náhrada za slunce neexistuje, vitamin D můžete brát, přes léto jen do 1000 jednotek, případně doplňovat přes rybí tuk.

Můžete měnit stravu a zařazovat jednodenní půsty, pokud se ale cítíte připraven, není problém rozjet s patřičnými znalostmi půst delší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 8:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
sakul píše:
Náhrada za slunce neexistuje, vitamin D můžete brát, přes léto jen do 1000 jednotek, případně doplňovat přes rybí tuk.

Můžete měnit stravu a zařazovat jednodenní půsty, pokud se ale cítíte připraven, není problém rozjet s patřičnými znalostmi půst delší.

Pokud neco od vitaminu D, tak se doporucuje vitamin D3. Predavkovani u nas opravdu nehrozi diky zakazum uradu pro zakazovani vitaminu. na rozdil od USA, u nas je povoleno prodavat maximalne bud 400 nebo 1000 jednotek a smysl to ma od nekolika tisic jednotek denne.

Napriklad v clanku http://www.naturalnews.com/027522_Vitam ... osure.html
uvadeji ze toxicita se muze projevit pri dlouhodobem uzivani vit D kolem 40 tisic jednotek denne, coz u nas asi nikomu nehrozi.

Samozrejme nejlepsi je slunce.Nevim, jak jsi to myslel s tim 1000 jednotek denne, ale urcite lze mnohem vic, tady D3.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz