Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 7:51 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Martin1591 píše:
..........................................Boužel jsem určitě na milion věcí zapomněl.
Přivítám rád každý příspěvek.

"Paleo nutričná ketóza" (do 20-30g sacharidov denne, bielkovín koľko chceš - živočíšnych, tukov koľko chceš, ale živočíšnych + kokosový olej môže byť ak chceš....a nech sú potraviny veľmi kvalitné, z tukov hlavne maslo). Tie novovytvorené ložiská čo si spomínal nebudeš mať preto, že si začal jesť nízkosacharidovú, stredniebielkovinnú a vysokotukovú stravu "ako takú". LEN TO TI PONÚKA PRÍRODA, v lesoch máš len mäso a tuk celoročne, ovocia tam nájdeš v celom lese "za mak", a nevyžerieš ho predsa všetkým zvieratám, nie ? ... Takže teória o ovocí v lesoch a na lúkach PADÁ, jablkový sád je vytvorený umelo, asi tak, ako polia plné repky a obilnín......Ktovie (ty vieš) čo všetko si jedol počas tvojho "paleo obdobia", lebo nie je paleo ako paleo... Kto vie, aké tuky si používal, a aké druhy mäsa si jedol. Najhoršie tuky sú zo semien a orechov (výnimka kokosový tuk), najhoršie mäso je kuracie (svalovina), nech si vraví kto chce čo chce, divina v lese rozhodne nie je biele mäso, a keby "Boh" alebo matka príroda zariadila tak, aby vhodné mäso pre človeka bolo biele, tak by myslím drvivá väčšina zvierat nemala mäso ČERVENÉ, alebo iné, vysokopurínové. Biele má z dostupných živočíchov pokiaľ viem len králik, kurča a hus, nie ? ... A zároveň je to mäso NÍZKOTUČNÉ (dá sa povedať), takže dodáva najmenej energie. AJ PRETO VŚETKY PRÍRODNÉ KMENE POVAŽUJÚ ZA OVEĽA HODNOTNEJŠIE MASTNÉ MäSO, NEŽ "LIBOVÉ".... Myslím, že nie je o čom, a že si už pochopil v čom to je............... Očisty, pôsty/hladovky (myslím tým to isté), a strava ktorú spomínam.
A ešte raz - PôSTY/HLADOVKY....

............... ZAČAŤ ZARAĎOVAŤ HLADOVKY DO ŽIVOTA............. ... Ja už si život bez nich neviem predstaviť... \":wink:\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 1:23 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2015 1:20 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den. Musím se s Vámi podělit o mojí úžasnou zkušenost s dosud neznámou léčbou NANOTECHNOLOGICKY zpracovaných bylin, minerálů atd. Zprvu jsem tomu vůbec nevěřila, ale zkušenosti mám úžasné. Měla jsem dlouhodobé zdravotní problémy a ozvala se mi kamarádka, že pro mě něco má. Nejprve mi to pomohlo vyřešit gynekologické problémy, otci takřka zmizla lupénka, synovi přestaly bolet kolena a když přijde angína, nebo chřipka, za 1-2 dny je pryč.
Je to 100% přírodní, Produkty Lavyl od Maďarského vědce...prostě bomba.
Pokud by chtěl někdo kontakt na pána co se tím zabývá, klidně mi napište na janehradilova@gmail.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2015 7:34 pm 
Offline

Registrován: čtv led 29, 2015 7:42 pm
Příspěvky: 4
Půsty jsou určitě velice prospěšné ale myslím že pro někoho s adrenální únavou nejsou až tak vhodné.
Též myslím že ketóza při adrenální únavě není prospěšná.
Co se tyče zdroje porotejnů. Konzumoval jsem převážně králičí, bio hovězí, kachna husa, ryby.

Paleo AIp jsem na lupénku zkoušel 1 rok s výsledkem mnohem horším jak na začátku.
Mnohem víc mě sedí jíst každé 4 hodiny nějaké sacharidy s nízkým gl indexem a low foodmap+ kokosový olej.
1 Denně libové maso z kvalitního zdroje. Hodně listové zeleniny. Max 2 malé porce ovoce.

Předpokládám že kvůli adrenální únavě umě paleo aip moc nefungovalo. Ještě čekám na výsledky kortizolu.

Spíš by mě zajímalo proč když si ráno dám 2 lžíce jablečného octa tak umě stoupne ph moči ranní na 7.5 a noc na 8.
Jablečný ocet funguje zásaditě na organizmus ale todle mi přijde extrémní. Nepovedlo se mi to ph dorovnat ani 10g vit c denně.
Vysoký ph u mě způsobuje nespavost deprese noční močení, třeba i 4x za noc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Martin1591 píše:
Půsty jsou určitě velice prospěšné ale myslím že pro někoho s adrenální únavou nejsou až tak vhodné.
Též myslím že ketóza při adrenální únavě není prospěšná.
Co se tyče zdroje porotejnů. Konzumoval jsem převážně králičí, bio hovězí, kachna husa, ryby.

Paleo AIp jsem na lupénku zkoušel 1 rok s výsledkem mnohem horším jak na začátku.
Mnohem víc mě sedí jíst každé 4 hodiny nějaké sacharidy s nízkým gl indexem a low foodmap+ kokosový olej.
1 Denně libové maso z kvalitního zdroje. Hodně listové zeleniny. Max 2 malé porce ovoce.

Předpokládám že kvůli adrenální únavě umě paleo aip moc nefungovalo. Ještě čekám na výsledky kortizolu.

Spíš by mě zajímalo proč když si ráno dám 2 lžíce jablečného octa tak umě stoupne ph moči ranní na 7.5 a noc na 8.
Jablečný ocet funguje zásaditě na organizmus ale todle mi přijde extrémní. Nepovedlo se mi to ph dorovnat ani 10g vit c denně.
Vysoký ph u mě způsobuje nespavost deprese noční močení, třeba i 4x za noc.

SKÚSIL SI PALEO NUTRIČNÚ KETÓZU ??? NIE...........tak nepíš volovinky \":-)\" ... A čo je to "Paleo AIp" ? ...
Samozrejme, nepíšem o tom, že paleo nutričná ketóza ťa musí naisto zbaviť lupienky/psoriázy. Skôr nie ako áno. Ale toho ťa nezbaví žiaden stravovací smer, a keď niektorí, tak ten, ktorí z teba urobí vychrtleca, a uškodí ti v iných smeroch. Neuškodia ti pôsty. Prejdi najprv na paleo nutričnú ketózu, a tak o rok začni skúšať pôsty....Popri tom rôzne očisty. KEBY SI ŽIL V PRÍRODE V LESOCH, TAK NEMÁŠ NA VÝBER, A MUSÍŠ BYŤ V NUTRIČNEJ KETÓZE.......takže TAK.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 10:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martin1591 píše:
Bohužel jsem zjistil že na vlasovou analýzu mám moc krátké vlasy. Bude muset chvíli počkat:)
Jelikož mám podezření na nadledvinky a jsem docela netrpělivý člověk, udělal jsem oční test na adrenální únavu(Pupil test podle knihy Adrenal Fatigue: The 21st Century Stress Syndrome);
Vyšel jednoznačně pozitivně. Počkám ještě na test kortyzolu ze slin ale už nyní jsem začal studovat danou knihu.

A mám pár dotazů:
Doporučuje se asi 3g Vit C. Jak ho správně užívat? Dle dělení stravy bych neměl kombinovat sladké ovoce s ničím kyselým. Mohu třeba 1g C rozmixovat s jedním pomerančem kvůli flavonoidům?
A co třeba přidat do strouhané mrkve? Nenaruší to trávení sacharidů?

V knize při adrenální unavě doporučují jíst hned na snídani bílkoviny + tuky + sacharidy. Přijde mi to jako velmi náročné na trávení.
Zkusil bych kousek masa s trochou dušené mrkve s kokosovým olejem a salátem. Ale jsem zvyklí jíst maso 1x denně a to pouze se zeleninou s nízkým obsahem cukru.

Jinak na nadledvinky jestli to chápu dobře je třeba:
Hodně spát, nestresovat se, držet se v teple.
Často jíst aby člověk nepociťoval hlad aby tělo nemuselo produkovat kortyzol pro zvýšení hladiny cukru. Jíst do 30 min od probuzení.
Jinak zdravá strava. Žádný mouky uzeniny smažený a tak. Hodně zeleniny, Nízko gl ovoce, ryby.

Doplňky B5, B complex, vit c, vit e, hořčík, zinek.
Adaptogeny, lékořice.

Mírné cvičení 30 min/den.
Relaxace
Třezalkový čaj na deprese.

Potřeboval bych to nějak zkoloubit se stravou na candidu/sibo. Vyhovuje mi Low FODMAP strava. Ale ještě záleží na kombinaci. Pokud si dám tuk + mrkev tak mě to beztak nadýmá:( Což se mi kříží s doporučenímy na Adrenální únavu.

Jinak každý večer si pochutnávám na strouhané mrkvi s dvěma sušenýma fíkama a 2 lžicemi Jablečného octa. Je to výborný a stav stolice se podstatně zlepšil. Trpívám dost na zácpy.

Děkuji

Tak většinu toho chápete správně, ale pokud léčíte adrenální únavu, vždy musíte znát v jakém stavu se zrovna nacházíte. Každá fáze se léčí jinak a třeba dodáváním lékořice ve vyšších fázích je nesmysl, tím stav ještě zhoršíte. Raději mě zavolejte a vše vysvětlím, nemohu zde psát každému knihu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 10:00 am 
Offline

Registrován: úte srp 18, 2015 9:55 am
Příspěvky: 0
Dobrý den, dostala jsem doporučení na přípravky od Epaderm, moje babička trpí lupénkou několik let, má to psychického původu a tyhle krémy ji pomohly. Vím,jak těžké to je, sama trpím sklerodermií, což je autoimunní choroba a taky pořád zkouším různé léčby. Zkuste Epaderm, třeba Vám též pomůže \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="LucieK":2nya79je]Dobrý den, dostala jsem doporučení na přípravky od Epaderm, moje babička trpí lupénkou několik let, má to psychického původu a tyhle krémy ji pomohly. Vím,jak těžké to je, sama trpím sklerodermií, což je autoimunní choroba a taky pořád zkouším různé léčby. Zkuste Epaderm, třeba Vám též pomůže \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2015 9:14 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 11:39 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den
Doktor Pagano ve své knize - léčbla lupénky: přírodní alternativa doporučuje čaje z jilmu červeného a světlice barvířské, nikde sem je nedokázal sehnat. Nevíte kde se dají sehnat?
Děkuji za případné odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2015 3:39 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den, vyzkoušejte konopný olej na lupenku, koupíte ve zdravé výživě a lékárně. Všude na internetě jej najdete a pročtěte si, k čemu všemu nám může pomoci.Tady bych viděla docela úspěch v léčbě.
Přeji brzké uzdravení.
Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2015 8:59 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 11:39 pm
Příspěvky: 8
AlikAlik píše:
Dobrý den, vyzkoušejte konopný olej na lupenku, koupíte ve zdravé výživě a lékárně. Všude na internetě jej najdete a pročtěte si, k čemu všemu nám může pomoci.Tady bych viděla docela úspěch v léčbě.
Přeji brzké uzdravení.
Alena

Ano konopný olej používám jak do jídla, tak na pokožku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2016 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pcko píše:
Dobrý den
Doktor Pagano ve své knize - léčbla lupénky: přírodní alternativa doporučuje čaje z jilmu červeného a světlice barvířské, nikde sem je nedokázal sehnat. Nevíte kde se dají sehnat?
Děkuji za případné odpovědi.

Podívejte se sem http://www.agro-el.cz/eshop/bodlakovy-olej/, ale osobně jsem k tomu dost skeptický, obsahuje hlavně omega 6 mastné kyseliny a to se zánětem nejde moc dohromady, viz zde http://tropik.cz/product.php?id_product=125. Vyzkoušené to ovšem nemám, tak to prubněte a dejte vědět, třeba se mýlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2016 11:17 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 11:39 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Podívejte se sem http://www.agro-el.cz/eshop/bodlakovy-olej/, ale osobně jsem k tomu dost skeptický, obsahuje hlavně omega 6 mastné kyseliny a to se zánětem nejde moc dohromady, viz zde http://tropik.cz/product.php?id_product=125. Vyzkoušené to ovšem nemám, tak to prubněte a dejte vědět, třeba se mýlím.

Děkuji Vám za uvedené odkazy. Myslíte tedy, že mi dané produkty naopak můj stav zhorší? Čaje z jilmu červeného a světlice barvířské jsou v knize doporučovány a to z důvodu, že by měly zabraňovat procházení toxinům ven do těla přes střevní stěnu. Respektive zesílit střevní stěnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Psoriáza pomoc
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 10:36 pm 
Offline

Registrován: pát zář 09, 2016 9:43 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň mám úplne hlavu v smútku mám 22 rokov... už asi 8 rokov mam vo vlasovej časti psoriázu zasahujúcu do čela a spravila sa mi dalšia bodka na kolene .. vyskúšal som všetko možne začnem s čím všetkým : najrpv som začal u kožnej ako asi každý kortikoidy atd proste klasika ... po neúnavnom chodení 5 rokov som to vzdal a povedal som si že sa toho musím dokazať zbaviť aj sam ale zatial sa mi to vobec nedarí .. Zo stravy som vyradil všetko sladké ( jedol som kludne aj 3 čokolady za deň) ... teraz skúšam vyradiť lepok ( aj ked nie 100%) v zavodnej kuchini sa bezlepkovo tažko najete , vyššie davky Vit D ( okolo 6000 UI denne ) , ziadny alkohol , prestal som fajčit po 7 rokoch zo dna na deň , užívanie probiotík a colostra , ale aj tak žiadna zmena sa nekoná tak už som fakt z toho zúfali a zachadza to do depresivnych stavov , menej cennost , ziadne sebavedomie , stale blbý pocit či mi to nahodou nevidí niekto neviem sa sustrediť kvoli tomu na rozhovor , mám pocit že nikdy nebudem mať babu kvoli takejto **** ....
Čo som si všimol tak mám biely povlak na jazyku , čierne bodky pred očami , nepametám si už ani kedy som sa zobudil ráno svieži , zahmlene myslenie , spomalenosť atď ...
Viem že z tohto članku ide strašna zúfalosť ale stále verím že sa z toho dostanem a zažijem pocit byť čisty \":)\" ...
Prosím napište akekolvek nápady ako by som sa to mal pokúsiť liečiť , ešte dodám že psoriazu ma aj moj otec takže to bude dedičné ... ďakujem za každú pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psoriáza pomoc
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2016 10:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
najděte si téma lupenka, prostudujte a postupujte stejně. Určitě to bude chtít minimálně vyčistit střeva, srovnat pH, srovnat trávení(HCL, štitná žláza), protizánětlivá strava...Nevěšte hlavu, zbavíte se toho. A závodní jídelnu bych úplně vynechal, jezte až doma nebo si berte rychle trávenou svačinku(ale radši bych v práci vůbec nejedl, stejně jste tam ve stresu a špatně se to potom tráví.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psoriáza pomoc
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 10:14 pm 
Offline

Registrován: pát zář 09, 2016 9:43 pm
Příspěvky: 2
No je tam tak veľa nazorov že jeden radí a druhy s tým nesuhlasí tak by som sa chcel spýtať čím by bolo asi najlepšie začat ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz