Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 1:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 11:36 pm
Příspěvky: 9
Vážený pane Zajíček,
minulý týden jsem náhodou objevila Vaše stránky, protože jsem hledala bližší
informace o zhoubném nádoru na tlustém střevě. Tato nemoc postihla mojí
maminku (60let) šla na pravidelné vyšetření a z výsledků ze stolice jí
poslali na koloskopii a po týdnu sdělili výsledek. Ihned jí poslali na
operaci a dnes už je týden doma. Jelikož byla celý život pracovně vytížená a
jednalo se o stresové povolání účetní, udělala si bohužel čas na sebe až v
důchodu, ve kterém je od letošního roku. Měla bych na Vás prosím
dotaz...jaká strava je vhodná po takové operaci střev, jak a kolik pít?
Celých 30 let jí doktoři předepisovaly prášky na vysoký tlak (tlak má v
normě) jen proto, že se na to léčil její tatínek, který na to i zemřel, bála
se tedy a doktory poslechla. Myslíte, že tyto "léky" které jsou třeba brané
po ty roky zbytečně mohli k nádoru pomoci? Moc děkuji za odpověď a za tyto
stránky, které lidem otevřou oči a začnou se svým životem zodpovědněji
nakládat, protože zdraví je po této zkušenosti opravdu to nejdůležitější co
máme. Moc děkuji a zdraví Vás Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 3:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vlaďka píše:
Vážený pane Zajíček,
minulý týden jsem náhodou objevila Vaše stránky, protože jsem hledala bližší
informace o zhoubném nádoru na tlustém střevě. Tato nemoc postihla mojí
maminku (60let) šla na pravidelné vyšetření a z výsledků ze stolice jí
poslali na koloskopii a po týdnu sdělili výsledek. Ihned jí poslali na
operaci a dnes už je týden doma. Jelikož byla celý život pracovně vytížená a
jednalo se o stresové povolání účetní, udělala si bohužel čas na sebe až v
důchodu, ve kterém je od letošního roku. Měla bych na Vás prosím
dotaz...jaká strava je vhodná po takové operaci střev, jak a kolik pít?
Celých 30 let jí doktoři předepisovaly prášky na vysoký tlak (tlak má v
normě) jen proto, že se na to léčil její tatínek, který na to i zemřel, bála
se tedy a doktory poslechla. Myslíte, že tyto "léky" které jsou třeba brané
po ty roky zbytečně mohli k nádoru pomoci? Moc děkuji za odpověď a za tyto
stránky, které lidem otevřou oči a začnou se svým životem zodpovědněji
nakládat, protože zdraví je po této zkušenosti opravdu to nejdůležitější co
máme. Moc děkuji a zdraví Vás Vlaďka

Rakovina tlustého střeva je rakovina jako každá jiná a není důvod ji léčit chirurgicky, pokud je střevo průchodné. Vždy se dá léčit na základě správných dietních opatření, akorát člověk musí vědět, co ji vlastně způsobuje. Ve většině případů jde o naprosté vyčerpání některých minerálních látek, respektive stopových prvků a to vlivem parazitů sídlících ve střevě, čili doplnit ty látky a vyhnat parazity. Netuším k jak velkému zákroku tam došlo a kolik střeva a z kterého místa bylo odstraněno. Nicméně po základním usazení pooperačního stavu je potřeba přejít na stravu, která peristaltiku a vyprazdňování zrychlí, což je třeba špenát a strouhaná mrkev. Strava by měla obsahovat co nejvíce syrového podílu, kvůli enzymům, vitamínům a minerálům a vysoký podíl omega 3 mastných kyselin. Nádor roste z kyselin a jakýkoliv prášek je vlastně kyselina, čili pokud to není problém, tak vysadit vše co jde, tělo odkyselit na hodnoty 7,5-7,8 pH a tyto hodnoty podle možností držet. Prostudujte si kyselost, kandidu, parazity, minerály a pokud možno i další témata s tímto související a v případě nejasností se ozvěte, klidně mě můžete kontaktovat i telefonem, který je zde na stránkách zveřejněný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 6:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 11:36 pm
Příspěvky: 9
Moc děkuji za odpověď. Jen k doplnění informací...vzali jí 18 cm tlustého střeva a nádor byl prý až skoro u konečníku. Jinak na začátku střeva má prý ještě polypy, které se nedali současně odstranit s nádorem a rovnou jí objednali na konec března, aby jí je tedy odstranili. Po dnešní kontrole na onkologii jí řekli, že není potřeba docházet na chemoterapii tak se nám všem ulevilo. Chtěla bych se ještě proto zeptat, jestli tou stravou může stihnout polypy odstranit nebo zmírnit sama, aby už do nemocnice nemusela vůbec. Ještě se zeptám jestli je vhodný na pití černý čaj (zlobí nás s tím, že nic jiného co se týče pití do sebe nedostane) vím, že čaj vhodný není, ale ráda bych jí sdělila právě od Vás proč jí může spíš ublížit než prospět. Radila jsem jí změnu alespoň na zelený, ale to bylo ještě před tím než jsem o její nemoci věděla tak nevím, jestli to byla vhodná rada. Moc děkuji za odpověď a zdravím Vás. Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vlaďka píše:
Moc děkuji za odpověď. Jen k doplnění informací...vzali jí 18 cm tlustého střeva a nádor byl prý až skoro u konečníku. Jinak na začátku střeva má prý ještě polypy, které se nedali současně odstranit s nádorem a rovnou jí objednali na konec března, aby jí je tedy odstranili. Po dnešní kontrole na onkologii jí řekli, že není potřeba docházet na chemoterapii tak se nám všem ulevilo. Chtěla bych se ještě proto zeptat, jestli tou stravou může stihnout polypy odstranit nebo zmírnit sama, aby už do nemocnice nemusela vůbec. Ještě se zeptám jestli je vhodný na pití černý čaj (zlobí nás s tím, že nic jiného co se týče pití do sebe nedostane) vím, že čaj vhodný není, ale ráda bych jí sdělila právě od Vás proč jí může spíš ublížit než prospět. Radila jsem jí změnu alespoň na zelený, ale to bylo ještě před tím než jsem o její nemoci věděla tak nevím, jestli to byla vhodná rada. Moc děkuji za odpověď a zdravím Vás. Vlaďka

Pokud budete postupovat správně, tak další operace nebude nutná. Nerad vám kazím radost, ale ono je zbytečné operovat, ozařovat i chemizovat, nádor není něco, co je lokální, jde o stav celého těla a jde tedy pouze o sběr plodnic, asi jako při houbaření v lese. Tím že seberete houbu nijak nezajistíte, aby nevyrostla další, pokud budou dobré podmínky, ale pokud nebudou dobré podmínky, máte skoro jistotu, že nevyroste nic, čili je nesmysl odstraňovat cokoliv, je potřeba odstranit ty dobré podmínky a to zatím nenastalo. Černý a zelený čaj dehydruje a nečistí tkáně, měla by pít čerstvé zeleninové šťávy, fungicidní čaje jako lapacho, nebo vilcacora, ideální je kozinec blanitý a existuje množství dalších, které jsou určitě vhodnější, než černý čaj. Nicméně základ je naprosto čistá filtrovaná voda, to je tekutina k pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 10:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 11:36 pm
Příspěvky: 9
Moc děkuji, jsem taky toho názoru, že nejlepší je prostě čistá voda \":)\" Všechno nechám maminu přečíst a čaj rozmluvím úplně. Ještě bych se prosím chtěla zeptat, v jednom fóru píšete, že vločky jsou sajrajt...já je kupuji v Dm drogerii tam mají značku Alnatura (je to myslím rakouské...dětská doktorka mi doporučila odvar z nich, když měla malá zácpu) a chci se tedy zeptat jaký je vlastně mezi vločkami rozdíl, když jsem si doposud myslela, že jsou zdraví prospěšné. Mám roční batole a mléčné výrobky nedávám vůbec, nahrazuji je sojovými výrobky. Je to správné? Ptám se proto, že i na soju jsem nenašla moc pozitivní komentáře a krom zeleniny a ovoce bych jí chtěla jídelníček trochu zpestřit. Z dobrot má jen kukuřičné nebo jáhlové křupky a z pití ovocné šťávy ředěné vodou. Moc děkuji za Váš čas. Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vlaďka píše:
Moc děkuji, jsem taky toho názoru, že nejlepší je prostě čistá voda \":)\" Všechno nechám maminu přečíst a čaj rozmluvím úplně. Ještě bych se prosím chtěla zeptat, v jednom fóru píšete, že vločky jsou sajrajt...já je kupuji v Dm drogerii tam mají značku Alnatura (je to myslím rakouské...dětská doktorka mi doporučila odvar z nich, když měla malá zácpu) a chci se tedy zeptat jaký je vlastně mezi vločkami rozdíl, když jsem si doposud myslela, že jsou zdraví prospěšné. Mám roční batole a mléčné výrobky nedávám vůbec, nahrazuji je sojovými výrobky. Je to správné? Ptám se proto, že i na soju jsem nenašla moc pozitivní komentáře a krom zeleniny a ovoce bych jí chtěla jídelníček trochu zpestřit. Z dobrot má jen kukuřičné nebo jáhlové křupky a z pití ovocné šťávy ředěné vodou. Moc děkuji za Váš čas. Vlaďka

Něco jiného je celé zrno, tedy bezpluchý oves a čerstvě doma udělané vločky a něco jiného jsou jakékoliv jiné vločky zakoupené v obchodní síti. Tam, vlivem rozdrcení zrna dlouho před spotřebou, dochází ke žluknutí obsaženého tuku a jedná se o velice toxický sajrajt, který navíc obsahuje kvantum lepku, což na střeva tedy rozhodně vhodné není. Odvar můžete dělat i z toho čerstvě rozemletého bezpluchého ovsa a proti tomu nelze nic namítat. Sója je sajrajt ještě větší a to bych tady do lidí necpal vůbec. Vhodná jsou ořechová mléka, nebo syrové přesnídávky ovocné a zeleninové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 11:02 am 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 11:36 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za odpověď a ještě bych měla dotaz ohledně vody:-) jelikož už nekojím tak musím bohužel dceři dávat náhradní mléko (Beba od Nestle) tam píšou, že se má připravit s převařenou vodou, ale včera večer při čtení Vašeho fora, které se vodě věnuje jsem se dočetla, že převařenou vodu nedoporučujete. Objednala jsem si osmozu a až přijde, chtěla bych poradit jestli vodu tedy z osmozy jen ohřát na určitou teplotu a už nevařit...a pak jí smíchat s mlékem. Nebo můžu ročnímu dítěti dávat místo umělého mléka něco, co to spolehlivě nahradí? Soju tedy dávat nebudu, přišlo mi to jen lepší než třeba Lipánek nebo jiný tvarohový výrobek. Ještě dávám dceři probiotika v pilulce (od Swiss infant lactobacilus), co se vsypou každý večer do mléka, je to na radu doktorky kvůli střevní mikroflóře. Moc děkuji za odpověď a zdraví Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vlaďka píše:
Děkuji za odpověď a ještě bych měla dotaz ohledně vody:-) jelikož už nekojím tak musím bohužel dceři dávat náhradní mléko (Beba od Nestle) tam píšou, že se má připravit s převařenou vodou, ale včera večer při čtení Vašeho fora, které se vodě věnuje jsem se dočetla, že převařenou vodu nedoporučujete. Objednala jsem si osmozu a až přijde, chtěla bych poradit jestli vodu tedy z osmozy jen ohřát na určitou teplotu a už nevařit...a pak jí smíchat s mlékem. Nebo můžu ročnímu dítěti dávat místo umělého mléka něco, co to spolehlivě nahradí? Soju tedy dávat nebudu, přišlo mi to jen lepší než třeba Lipánek nebo jiný tvarohový výrobek. Ještě dávám dceři probiotika v pilulce (od Swiss infant lactobacilus), co se vsypou každý večer do mléka, je to na radu doktorky kvůli střevní mikroflóře. Moc děkuji za odpověď a zdraví Vlaďka

Tato mléka jsou pro výživu dítěte naprosto nevhodná a určitě přejděte na ořechová mléka, nebo ovocné šťávy. Jinak pozitivní vlastnosti vody zůstávají zachovány zhruba do 45 °C a vhodné je třeba to mandlové mléko. Jinak probiotika škodit nemohou, ta klidně dávejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 11:37 am 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 11:36 pm
Příspěvky: 9
Moc děkuji, zkusím jí dávat ráno ovocné šťávy a večer to ořechové mléko, aby jí to stačilo a nebudila se v noci hlady. Vyhledám si postup, který jste už na foru popisoval a začnu jí to dělat. MOc díky a zdraví Vlaďka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 11:03 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Jarda píše:
Něco jiného je celé zrno, tedy bezpluchý oves a čerstvě doma udělané vločky a něco jiného jsou jakékoliv jiné vločky zakoupené v obchodní síti. Tam, vlivem rozdrcení zrna dlouho před spotřebou, dochází ke žluknutí obsaženého tuku a jedná se o velice toxický sajrajt, který navíc obsahuje kvantum lepku, což na střeva tedy rozhodně vhodné není. Odvar můžete dělat i z toho čerstvě rozemletého bezpluchého ovsa a proti tomu nelze nic namítat. Sója je sajrajt ještě větší a to bych tady do lidí necpal vůbec. Vhodná jsou ořechová mléka, nebo syrové přesnídávky ovocné a zeleninové.

To, že vločky z obchodov sú nezdravé počujem prvýkrát. Chcel by som si urobiť doma vlastné vločky ale je nato potrebné mať nejaký špeciálny prístroj ako napr. tento? http://eutrofia.sk/?q=node/283 Alebo nato jednoducho stačí obyčajný valček na cesto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
To, že vločky z obchodov sú nezdravé počujem prvýkrát. Chcel by som si urobiť doma vlastné vločky ale je nato potrebné mať nejaký špeciálny prístroj ako napr. tento? http://eutrofia.sk/?q=node/283 Alebo nato jednoducho stačí obyčajný valček na cesto?

Domácí vločky vyrobené těsně před spotřebou, to je něco jiného, ale ani zde se nedají doporučit vločky z obilovin obsahujících lepek, nicméně dají se dělat i z bezlepkových potravin a to bych viděl i vhodné. Válečkem na nudle je rozhodně nevyrobíte, to vyžaduje velmi vysoký tlak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 9:36 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Jarda píše:
Domácí vločky vyrobené těsně před spotřebou, to je něco jiného, ale ani zde se nedají doporučit vločky z obilovin obsahujících lepek, nicméně dají se dělat i z bezlepkových potravin a to bych viděl i vhodné. Válečkem na nudle je rozhodně nevyrobíte, to vyžaduje velmi vysoký tlak.

A čo tak namočiť a až potom rozvalcovať, malo by to ísť ľahšie a potom trošku nechať nech obschnú?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
A čo tak namočiť a až potom rozvalcovať, malo by to ísť ľahšie a potom trošku nechať nech obschnú?

Obávám se, že to je blbost, protože výsledný produkt bude tak lepit, že pochybuji o reálnosti takového postupu, ale jde o teoretizování, nic takového jsem nikdy nezkoušel. Tak si to vyzkoušejte s dejte vědět, ale s tím sušením jde i tak o hovadinu, než vločky uschnou, tak určitě chytnou plíseň


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz