Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2018 12:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Nemá vysazení gaby nějaké nežádoucí účinky při dlouhodobém užívání?


Naposledy upravil krasnagadgetka dne stř srp 01, 2018 4:44 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2018 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Nemůže gaba způsobit společně s antidepresivy serotoninový syndrom? Jaké dávky se prosím Vás užívají? Mohl byste mi nějakou doporučit? Na trhu je velké množství značek. Našla jsem třeba jednu dobře hodnocenou uživateli, ale jsou to tablety, takže množství si neupravím a píšete, že má být čistá. Tadyta obsahuje: Další složky: celulóza (kapsle), rýžová mouka, stearát křemičitý a hořečnatý (rostlinný zdroj). Což nevím, jestli je dobré nebo né.

Moc děkuji.

Jak by mohla vyvolat serotoninový syndrom když neobsahuje, ani nezvyšuje serotonin. Dávky začínají na 200-300 mg a končí klidně i na 10 gramech, je to velice individuální. Ty složky jsou bez problémů jde pouze o inertní plniva, ale tablety bývají zbytečně drahé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 6:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Čistá GABA nedělá prakticky žádné problémy a ani nevím o tom že by měla nějaké kontraindikace. Je sice velice individuální z pohledu dávkování a paradoxně nízké dávky mohou na někoho fungovat aktivačně a vysoké uspávají a u jiného naopak, tedy je potřeba si svoje dávkování vyzkoušet. Společně s AD ji pochopitelně lidé berou pokud snižují AD, většinou v kombinaci se schizandrou čínskou.

Gabu jsem si koupila, ale nechápu, proč je v čr zakázaná, nikde jsem o tom žádné info nenašla, proto jsem vůči ní trochu skeptická a ještě jsem jí brát nezačala. \":-(\" Máte někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 8:27 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud je funkční bariera mezi mozkem a krví (angl. blood-brain barrier), tak by GABA vůbec neměla účinkovat. Ovšem kdo dnes má tuto barieru skjutečně v pořádku, že ...
Účinkovat může a na každého účinkuje různě, takže je potřeba začít pomalu a opatrně - spánek to může jak zlepšit, ale u někoho také podstatně zhoršit.
Zakázané může být nejspíš možná proto, že to používali kulturisti jako formu jakéhosi dopinku při budování svalů.

GABA 125 mg jsem na sobě zkusil, ale nepoznal jsem že by to se mnou něco dělalo. Je to prostě individuální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Gabu jsem si koupila, ale nechápu, proč je v čr zakázaná, nikde jsem o tom žádné info nenašla, proto jsem vůči ní trochu skeptická a ještě jsem jí brát nezačala. \":-(\" Máte někdo zkušenosti?

Tak ono zde platí mnoho naprosto nesmyslných nařízení a zákazů, aby snad nedej bože někdo nedopoval, nebo se neuzdravil. Skepse není na místě vyzkoušejte a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 9:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Pokud je funkční bariera mezi mozkem a krví (angl. blood-brain barrier), tak by GABA vůbec neměla účinkovat. Ovšem kdo dnes má tuto barieru skjutečně v pořádku, že ...
Účinkovat může a na každého účinkuje různě, takže je potřeba začít pomalu a opatrně - spánek to může jak zlepšit, ale u někoho také podstatně zhoršit.
Zakázané může být nejspíš možná proto, že to používali kulturisti jako formu jakéhosi dopinku při budování svalů.

GABA 125 mg jsem na sobě zkusil, ale nepoznal jsem že by to se mnou něco dělalo. Je to prostě individuální.

Je pravda, že mi doktorka tvrdí, že to nebude stejně fungovat, ale všichni víme, jak to s těma doktorama je.....Četla jsem si diskuze a hodně lidí na ní nedá dopustit, možná záleží od jaké značky.....O té bariéře jsem si ještě nic nečetla. Z jakého důvodu není tato bariéra v pořádku?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2018 12:57 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Já jsem v minulosti mnohokrát antidepresiva opakovaně nasazovala a vysazovala, neustále mi předepisovali různé druhy antidepresiv, ale nikdy sem nepozorovala žádný vliv, ani při vysazení, ani při nasazení, prostě si myslím, že antidepresiva jsou naprosto bez účinku. Dokonce už i některé seriozní studie dokazují, že antidepresiva nemají žádnou účinnost, že je to jen placebo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2018 2:40 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
O té bariéře jsem si ještě nic nečetla. Z jakého důvodu není tato bariéra v pořádku?
Děkuji.

Mezi krevním oběhem a mozkem se cca prvních 6 měsíců života tvoří bariera, která se pak stará, aby se nežádoucí látky nedostaly do mozku.
Anglicky to máte zde, jak se ta bariera jmenuje správně česky ani nevím:
https://en.wikipedia.org/wiki/Blood%E2% ... in_barrier

Pokud máte rozhašené zdraví a zlobí vás "hlava" tak tato ochranná membrána nemusí fungovat správně a propuští věci, které by propouštět neměla. Některé léky (látky) se skrz tuto barieru dostat umí, jiné ne. GABA by se přes ni teoreticky dostat neměla. V podstatě já si GABA koupil proto, že se GABA dá použít na ověření jak moc je tato bariera v (ne)pořádku. Když GABA nic nedělá, tak se do mozku nedostala - bariera je z větší části funkční. Víc opravdu nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 4:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Včera jsem četl zajímavý článek o tom, že většina antidepresiv má jako vedlejší účinek v příbalovém letáku uvedeno, že mohou povzbudit sklony k sebevraždě. Vzpomněl jsem si, že osobně jsem znal dva lidi, co brali poctivě antidepresiva a přesto spáchali sebevraždu. Je to neuvěřitelné, byznys a antidepresivy jen kvete, přitom antidepresiva mohou přemět člověka k sebevraždě. Není to šílené a zrůdné, dávat pacientům s depresí prášky, které mohou povzbuzovat sebevražedé sklony???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 6:23 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Modrovous":18xzog3w]Včera jsem četl zajímavý článek o tom, že většina antidepresiv má jako vedlejší účinek v příbalovém letáku uvedeno, že mohou povzbudit sklony k sebevraždě. Vzpomněl jsem si, že osobně jsem znal dva lidi, co brali poctivě antidepresiva a přesto spáchali sebevraždu. Je to neuvěřitelné, byznys a antidepresivy jen kvete, přitom antidepresiva mohou přemět člověka k sebevraždě. Není to šílené a zrůdné, dávat pacientům s depresí prášky, které mohou povzbuzovat sebevražedé sklony???[/quote:18xzog3w]
Lékaři výborně umí to, čemu já říkám první pomoc - máte-li akutní problém, tak vás dostanou hrobníkovi z lopaty. Ovšem jejich schopnost identifikovat příčinu problému a problém vyléčit opravou nebo kompenzací co nejblíže ke zdroji je poměrně bídná, takže se značná část léčby zaměřuje na potlačování příznaků.

Co se týče antidepresiv, tak problém je v tom, že se nesnaží přijít na to kde je problém, ale zkouší vše řešit jedním nástrojem. Tak trochu ve stylu "když máte v ruce kladivo (inhibitiory vychytávání serotoninu) , vše v okolí vám připomíná hřebík (nedostatek serotoninu)".

V depresích může hrát mj. roli norepinefrin, serotonin a dopamin a také jejich vzájemné poměry. Pokud máte problém s dopaminem, a jsou vám nasazeny léky cílené na serotonin (SSRI) nebo na serotinin a norepinefrin (SNRI), tak je celkem očekávatelné, že nejen že nepomohou, ale mohou i škodit.

Pokud se nasazují léky ne podle příčiny, ale jen tak zkusmo, tak je to střelba naslepo. Známé příčiny depresí (a dalších psychických poruch) jsem popisoval zde:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
18xzog3w


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Včera jsem četl zajímavý článek o tom, že většina antidepresiv má jako vedlejší účinek v příbalovém letáku uvedeno, že mohou povzbudit sklony k sebevraždě. Vzpomněl jsem si, že osobně jsem znal dva lidi, co brali poctivě antidepresiva a přesto spáchali sebevraždu. Je to neuvěřitelné, byznys a antidepresivy jen kvete, přitom antidepresiva mohou přemět člověka k sebevraždě. Není to šílené a zrůdné, dávat pacientům s depresí prášky, které mohou povzbuzovat sebevražedé sklony???

Tak medicína si nechala připsat patent na slovo léčí a proto tedy své klienty lékaři pouze léčí o žádném uzdravování tam nikdy nebyla a není ani zmínka, to může nastat pouze jako vedlejší efekt toho léčení, ale nikdo to negarantuje ani neslibuje. Vzhledem k tomu že velká část "léků" je nasazována zcela empiricky, prostě na základě pouhého odhadu, pak se dosaženým výsledkům nelze ani moc divit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 9:39 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Modrovousi, já jsem v minulosti trpěla depresemi mnoho let a doktoři na mě zkoušeli za tu dobu několik různých antidepresiv, ale skoro všechny prášky měly v příbalovém letáku upozornění, že mohou vyvolávat sebevražedné sklony. Je to fakt asi jen kšeft, protože ani jedny z těch prášků mi ani trochu nepomohly.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 8:13 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Zřejmě budou prášky mnohého druhu a záleží na schopnostech a pečlivosti psychiatra, aby vybral to správné pro konkrétní osobu. Můj strýc se po rozpadu manželství v podstatě zbláznil. Paranoia, hluboké deprese, halucinace .... Přesto mu byl namíchán celoživotní mix, který fungoval. Vedl obyčejný, víceméně spokojený, život. Pracoval, vydělal hodně peněz, jako dělník, opravil dům, i měl novou rodinu. Nikdy ale neřídil auto a nepil alkohol, to bylo tabu. A nebyl zrovna středem zábavy, spíše přihlížel a usmíval se. I tak se dá žít. Nebo nikoliv?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 10:02 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
ctihodnymuz píše:
Zřejmě budou prášky mnohého druhu a záleží na schopnostech a pečlivosti psychiatra, aby vybral to správné pro konkrétní osobu. Můj strýc se po rozpadu manželství v podstatě zbláznil. Paranoia, hluboké deprese, halucinace .... Přesto mu byl namíchán celoživotní mix, který fungoval. Vedl obyčejný, víceméně spokojený, život. Pracoval, vydělal hodně peněz, jako dělník, opravil dům, i měl novou rodinu. Nikdy ale neřídil auto a nepil alkohol, to bylo tabu. A nebyl zrovna středem zábavy, spíše přihlížel a usmíval se. I tak se dá žít. Nebo nikoliv?

Takže Tvůj strýc strávil zbytek života na prášcích jako živá mrtvola, prostě zombie, která nemůže řídit ani auto. To nevím, jestli takový stav lze nazvat životem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 2:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Modrovous: Vůbec nemusel být jako zombie, vidíte to příliš černě. Někomu léky opravdu zaberou a byť to není optimální, tak to podle mě vidíte příliš černě. Mi taky tělo nefunguje optimálně (a zatím nevím proč), alkoho nepiji (ten, který by mi možná chutnal si nemohu dovolit), středem zábavy rozhodně nejsem (introvert), ale jako zombie si nepřipadám. Auto řídit mohu a jeho řízení/neřízení podle mě není vůbec podstatné.

Pokud je problém v nedostatečné tvorbě serotoninu, tak SSRI mohou pomoci hodně. Blbý akorát je, že lékaři léčí, místo aby se snažili uzdravit, takže ikdyž léčba zabere, tak se pacient zastaví na půli cesty.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz