Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ates píše:
Pravděpodobně trpíš anorexií a jestli nezměníš svůj šílený sebevražedný jídelníček, tak to dlouhodobě nepřežiješ. Hlavně přestaň blbnout se syrovou pohankou!!! Tepelně upravená pohanka je výborná a zdravá věc, ale za syrova obsahuje velmi mnoho kyseliny fytové (stejně jako všechny ostatní pseudoobiloviny a obiloviny). Kyselina fytová ve větším množství lidské tělo likviduje. Dále máš v jídelníčku velmi mnoho fruktózy, která je ve větším množství pro člověka též škodlivá. Zamysli se nad sebou, než bude pozdě.

Anorexie ani náhodou. To spíš orthorexie, když už teda použít lékařskou diagnózu \":-)\" Kalorií tam má na hubenou ženu možná až moc, zkus si to spočítat. Je tam cca 2000kcal, což je DDD. Mimochodem, Jardův ukázkový jídelníček zde na hlavních stránkách obsahuje mnohem míň kalorií a funguje spolehlivě. Navíc, aja se snaží jíst hodně a snaží se přibrat, což je právě přesný opak anorexie.
Tepelnou úpravou pohanky se ničí spousta důležitých živin, pohanka je na to oproti jiným potravinám ještě citlivější, např. i jen velmi krátkou úpravou se zničí většina rutinu. Kyselina fytová se kromě vaření odbourává také klíčením, a kromě toho její prospěšné/škodlivé účinky jsou dost kontroverzní, studie si vzájemně odporují.
Co se týče fruktózy, tak jedno ranní ovocné jídlo ještě střídané s bramborami je víc než v pohodě. Navíc, všechny studie o škodlivosti fruktózy jsou dělané na konzumaci rafinovaného fruktózového sirupu, což s ovocem nemá nic společného.

Mimochodem, kdybych já chtěl sníst na jednu porci 200g pohanky nebo litr kefíru, tak se nedostanu ani do půlky a bude mi blbě. Zdravého jídla stačí mnohem míň, jen se musí jíst správně.
Váha se pouze zdravým jídelníčkem přibrat prostě nedá. Pokud přibrat jen jídlem, tak jedině vařeným, a hlavně jednoduchými cukry, solí a masem. To jde spolehlivě a rychle.
Jenže váha záleží hlavně na psychice a na sportu. Ohledně cvičení máš ajo podle mě dobrou radu na vitarianu od rudy, zkusil bych to tak.

Můj názor je, že v současné situaci tělo pouze přetěžuješ jídlem i vodou (vypít 4 litry tekutin plus litr kefíru je fakt moc). Půst jsi zkoušela? Ten často pomáhá vrátit váhu do normálu a rychle řeší i zdravotní potíže. Jsou případy, kdy půstovaly i mnohem hubenější ženy než ty, a pak se to srovnalo. Znám lidi, kteří měli po půstu BMI kolem 14, i pod. Ty máš nějakých 17, což je podle mě pro ženu téměř normál, akorát se člověk nesmí srovnávat s tlustými lidmi okolo a být v pohodě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 4:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ájo, teď mě ještě napadá - jako zdroje tuků používáš jen len, rybí olej a kefír. Pokud to děláš dlouho, budeš mít deficit mastné kyseliny linoleové.
Při vysokosacharidové dietě je potřeba tuku dost málo, ale musí to být hlavně esenciální polynenasycené kyseliny ve správném poměru. Zkus len nebo rybí olej vyměnit třeba za slunečnicová semínka, což kromě kyseliny linoleové doplní taky druhou chybějící látku ve tvém jídelníčku - vitamín E, ale to není už tak podstatné. Místo slunečnicových semínek můžeš použít taky sezamová, dýňová, konopná, mák a vlašské ořechy. Asi to nepomůže přibrat, ale pak tvůj jídelníček alespoň z nutričního hlediska nebude mít žádnou chybu.
Ještě bych část syrových potravin vyměnil za vařené a pak možná i přibereš, a hlavně nezapomeň na tu rudovu radu s cvičením \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 5:17 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 26, 2012 12:48 pm
Příspěvky: 21
aja píše:
Budu ráda za jakoukoliv radu, případně i uvedení konkrétního nabíracího jídelníčku, který někomu z vás zafungoval.

Vykašli se na zkušenosti druhých, to u tebe nikdy fungovat nebude. Máš naprosto nevhodně poskládaný jídelníček co se týče skladby i množství potravy. Hlavní problém bych viděl na fyzické úrovni ve slabém trávicím ohni, ale hlavní příčina tvého problému bude na energetické (psychické) úrovni. Doporučil bych ti vyhledat ajurvédského poradce případně jinou alternativní medicínu. Pokud jsi z Prahy mohl bych ti věnovat odpoledne a vysvětlit ti základní principy zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 9:03 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Děkuji vám oběma.

K té orthorexii zřejmě bohužel nemám daleko..

Taky si myslím, že kalorií přijmu dost, v tom ale zakopaný pes nebude. Na nízkosacharidové stravě jsem toho do sebe dostala ještě více (to se ale zdaleka netýkalo množství jídla) a taky mi to na váze nepřidalo. Těch tekutin je asi celkem dost - slovy jednoho známého, který je urolog, si dotyčný "násoska" prý dokonce může nadměrným pitím i vyplavovat minerály; ale jednak jsem vždycky pila hodně a a navíc sním dost vlákniny, kterou je zapíjet nutno.

Pohanku jím naklíčenou, tak snad zas až tak nestravitelná nebude. Na dříve uvedeném množství jsem už dříve podstatně ubrala, aby ta porce nebyla spíš pro celý fotbalový mančaft \":)\" Slunečnicová semínka jsem zrovna začala přidávat, na další druhy se chystám, tak se snad poměry omega-6 a omega-3 vyrovnají.

Půst mě jako řešení už napadl, zatím mám za sebou zkušenost s jednodenními a ty my za dřívější "normální" hmotnosti nečinily vůbec žádný problém, ale u dlouhodobého bych se obávala, abych se už nedostala na hranice svých možností, případně sil.

ógine, koukám, že mi ta intuice lehce funguje více směry, o ajurvédu se už nějakou dobu zajímám, zrovna se snažím se najít někoho, kdo má opravdu znalosti na úrovni, aby by mi spolehlivě pomohl určit dóšu a nasměroval mě na správnou cestu. Za nabídku možnosti setkáním mnohokráte děkuji, moc si jí vážím, případně pošlu SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
aja píše:
Umím si představit, co byste doporučil, a to nemyslím zle, každému vyhovuje něco jiného, Vy jste si to své našel, já zatím pátrám. Živočišným tukům i potravinám se skoro celoživotně vyhýbám, vždycky mi působily víc problémů než užitku. Ořechy a semena taky netrávím ideálně, spíš jsem po nich byla ještě unavenější. Tak zkouším sacharidy, dřív jsem z nich dost vyžila, jenže abych z nich fungovala i teď, na to mi zřejmě nestačí, i když jich denně sním myslím celkem dost.

Já jsem si nenašel to své. Máme to všichni stejně. Svalová hmota se buduje z proteinů, energii musíte získat ze sacharidů nebo tuku. Nelze přibrat ze vzduchu.
Můžete hledat jak chcete, stačí se podívat na postavy vitariánů, makrobiotiků, veganů atd. Nikdo z nich rozhodně netrpí nadváhou, což může být výhoda pro lidi,
kteří tloustnou jenom z pohledu na jídlo. Ovšem pro podvýživené jedince to určitě nebude to pravé ořechové.
Pánbůh nám dal tři makroživiny, proteiny, sacharidy a tuky. Nevidím důvod vynechávat některé z nich.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 7:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
aja píše:
Děkuji za odpovědi. Na syrovou stravu už bych měla být navyklá, vařené nejím bezmála rok. Vlastně celou tu dobu šla váha posupně dolů, zhoršilo se to při nízkosacharidové stravě, teď, po změně jídelníčku (což je asi pět týdnů) se to ale ne a ne zlepšit. Nevím, jestlli je za tím ta anemie nebo fakt, že si tělo zase zvyká na nový způsob příjmu energie. Snažím se vytrvat a počkat, co to provede za delší dobu - třeba na využití energie z pohanky si prý člověk často přivyká až půl roku - ale zase bych nerada přicházela o další kilogramy, už takhle je můj stav tristní.

Říkám si, jestli znovu nezařadit patlanici, ale zase netuším, jestli ty tuky tělo zvládne strávit do druhého dne, kdy jím pohanku a nerada bych, aby to dělalo další neplechy.

Ještě bych měla dotaz na pana Zajíčka, je vhodné užívat HCl i 20 minut před sacharidovým jídlem a případně se železem? A hořčík již 20 minut po takovémto (případně bílkovinovém) jídle?

Ano, HCl je vhodné srovnat vždy, tím se razantně zvýší využitelnost stravy a zlepší stav stolice, přičemž při současné dodávce laktobacilů tělo většinou jede dobře. Hořčík kdykoliv kdy vám nebude způsobovat nechuť, nebo trávicí potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Anorexie ani náhodou. To spíš orthorexie, když už teda použít lékařskou diagnózu \":-)\" Kalorií tam má na hubenou ženu možná až moc, zkus si to spočítat. Je tam cca 2000kcal, což je DDD. Mimochodem, Jardův ukázkový jídelníček zde na hlavních stránkách obsahuje mnohem míň kalorií a funguje spolehlivě. Navíc, aja se snaží jíst hodně a snaží se přibrat, což je právě přesný opak anorexie.
Tepelnou úpravou pohanky se ničí spousta důležitých živin, pohanka je na to oproti jiným potravinám ještě citlivější, např. i jen velmi krátkou úpravou se zničí většina rutinu. Kyselina fytová se kromě vaření odbourává také klíčením, a kromě toho její prospěšné/škodlivé účinky jsou dost kontroverzní, studie si vzájemně odporují.
Co se týče fruktózy, tak jedno ranní ovocné jídlo ještě střídané s bramborami je víc než v pohodě. Navíc, všechny studie o škodlivosti fruktózy jsou dělané na konzumaci rafinovaného fruktózového sirupu, což s ovocem nemá nic společného.

Mimochodem, kdybych já chtěl sníst na jednu porci 200g pohanky nebo litr kefíru, tak se nedostanu ani do půlky a bude mi blbě. Zdravého jídla stačí mnohem míň, jen se musí jíst správně.
Váha se pouze zdravým jídelníčkem přibrat prostě nedá. Pokud přibrat jen jídlem, tak jedině vařeným, a hlavně jednoduchými cukry, solí a masem. To jde spolehlivě a rychle.
Jenže váha záleží hlavně na psychice a na sportu. Ohledně cvičení máš ajo podle mě dobrou radu na vitarianu od rudy, zkusil bych to tak.

Můj názor je, že v současné situaci tělo pouze přetěžuješ jídlem i vodou (vypít 4 litry tekutin plus litr kefíru je fakt moc). Půst jsi zkoušela? Ten často pomáhá vrátit váhu do normálu a rychle řeší i zdravotní potíže. Jsou případy, kdy půstovaly i mnohem hubenější ženy než ty, a pak se to srovnalo. Znám lidi, kteří měli po půstu BMI kolem 14, i pod. Ty máš nějakých 17, což je podle mě pro ženu téměř normál, akorát se člověk nesmí srovnávat s tlustými lidmi okolo a být v pohodě...

Naprostý souhlas, anorexie není o váze, ale o hlavě a pokud je člověk sice hubený, nicméně v pohodě, není třeba za tím hledat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Nepomohly by aje očisty žaludku a následný zlepšení trávení, se kterým má problémy?

http://zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_01.php

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 1:47 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Očista určitě pomůže jakákoliv, jen se k vamanadhautí odhodlat \":wink:\"

ravima píše:
Váha se pouze zdravým jídelníčkem přibrat prostě nedá. Pokud přibrat jen jídlem, tak jedině vařeným, a hlavně jednoduchými cukry, solí a masem. To jde spolehlivě a rychle.

Co takhle kvalitní med? Snědený ráno třeba 2 hodiny před dalším jídlem, by jakožto monosacharid i ve větším množství nemusel páchat moc škody (nenadráždí-li případné parazity, ale to se stejně musí vyzkoušet).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ve větším množství bude med páchat dost velké škody, má vysoký glykemický index. Opravdu žádná zdravá kombinace jídla výrazně nepomůže přibrat. Snadné nabírání je vždy založené na konzumaci škodlivin, na které se v těle naváže voda a tuk, takže to způsobí zvýšení váhy.
Především musíš mít dobré trávení, takže řešit hlavně psychiku, pohyb, a zařadit něco vařené, koření, atp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Ve větším množství bude med páchat dost velké škody, má vysoký glykemický index. Opravdu žádná zdravá kombinace jídla výrazně nepomůže přibrat. Snadné nabírání je vždy založené na konzumaci škodlivin, na které se v těle naváže voda a tuk, takže to způsobí zvýšení váhy.
Především musíš mít dobré trávení, takže řešit hlavně psychiku, pohyb, a zařadit něco vařené, koření, atp.

Ravimo kolik vážíš a měříš? Podařilo se ti někdy to o čem tak zasvěceně píšeš, tj. přibrat? Zvýšit váhu? Pro mně "přibrat" znamená zvýšit aktivní tělesnou hmotu, tj. svaly. Nechci z nikoho dělat kulturistu!
Na druhou stranu takových těch vitariánských /apod. aby mně někdo nechytal za slovo/ výška mínus sto mínus 30-40 kg mi přijde jako podvýživa...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 7:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ravima píše:
Ájo, teď mě ještě napadá - jako zdroje tuků používáš jen len, rybí olej a kefír. Pokud to děláš dlouho, budeš mít deficit mastné kyseliny linoleové.
....

Ravimo, muzes napsat zdroj svych informaci? Kdyz mrknes treba na wikipedii, http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_linolov%C3%A1 tak tam pisou, ze
Citace:
Kyselina linolová je nenasycená vyšší mastná kyselina. Pojmenování pochází z řeckého linon (len), protože je obsažena ve lněném oleji.

A vsude mimo tveho prispevku velmi doporucuji rybi tuk a lneny olej. A lneny olej ma jasne nejlepsi pomer Omega 3 a Omega 6, aspon podle jisty Budwigovy.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
vševěd: moje maximální váha byla 73kg/176cm. Právě teď mám 68kg. Já hlavně běhám a cvičím téměř výhradně s vlastní váhou.

pv33: to co píšu je založeno na mých celkových znalostech nejen biochemie. Když budeš číst jakékoliv články, třeba na wikipedii bez odpovídajících širších znalostí, nic z toho nepochopíš, protože to budeš mít vytržené z kontextu. Jako to tady předvádí třeba vševěd, když si někde v reklamním článku na netu přečte nějakou hovadinu, jako třeba že MCT se v těle přímo mění na glukózu, atp., a není schopen to rozpoznat jako blud a přiznat to \":-)\"
Co se týče konkrétně vztahu lnu a kyseliny linoleové, tak podle wiki je to sice tak pojmenované, ale len zrovna téměř žádnou k. linoleovou neobsahuje, takže je to trochu paradox, ikdyž dnes existují odrůdy s jejím vysokým obsahem, nicméně lněných semínek se za den zrovna moc nesní a obsah kyseliny linoleové je pak téměř zanedbatelný. Ve 20g lnu je asi 1g k. linoleové. Vhodná denní dávka této mastné kyseliny je alespoň desetinásobná. Rybí olej a kefír také téměř žádnou k. linoleovou neobsahují. Neříkám, že tyto zdroje tuků jsou špatné (naopak, jsou velmi dobré), jen je vhodné, minimálně z dlouhodobého hlediska, nezanedbávat nejdůležitější esenciální mastnou kyselinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="ravima":bpx1j3vz]vševěd: moje maximální váha byla 73kg/176cm. Právě teď mám 68kg. Já hlavně běhám a cvičím téměř výhradně s vlastní váhou.

pv33: to co píšu je založeno na mých celkových znalostech nejen biochemie. Když budeš číst jakékoliv články, třeba na wikipedii bez odpovídajících širších znalostí, nic z toho nepochopíš, protože to budeš mít vytržené z kontextu. Jako to tady předvádí třeba vševěd, když si někde v reklamním článku na netu přečte nějakou hovadinu, jako třeba že MCT se v těle přímo mění na glukózu, atp., a není schopen to rozpoznat jako blud a přiznat to \":-)\"
Co se týče konkrétně vztahu lnu a kyseliny linoleové, tak podle wiki je to sice tak pojmenované, ale len zrovna téměř žádnou k. linoleovou neobsahuje, takže je to trochu paradox, ikdyž dnes existují odrůdy s jejím vysokým obsahem, nicméně lněných semínek se za den zrovna moc nesní a obsah kyseliny linoleové je pak téměř zanedbatelný. Ve 20g lnu je asi 1g k. linoleové. Vhodná denní dávka této mastné kyseliny je alespoň desetinásobná. Rybí olej a kefír také téměř žádnou k. linoleovou neobsahují. Neříkám, že tyto zdroje tuků jsou špatné (naopak, jsou velmi dobré), jen je vhodné, minimálně z dlouhodobého hlediska, nezanedbávat nejdůležitější esenciální mastnou kyselinu.[/quote:bpx1j3vz]
Ravimo, [b:bpx1j3vz][color=#FF0000:bpx1j3vz]podle tebe je ve lnu 5% kyseliny linoleove[/color:bpx1j3vz][/b:bpx1j3vz] (1g kyseliny ve 20g lnu).
[b:bpx1j3vz][color=#FF0000:bpx1j3vz]Podle analyzy kterou zaplatil clen Jenik2011[/color:bpx1j3vz][/b:bpx1j3vz] (neprispel jsem ti, tak aspon dekuji) je v oleji z agro-el.cz [color=#FF0000:bpx1j3vz][b:bpx1j3vz]52,46%[/b:bpx1j3vz][/color:bpx1j3vz] +- 10%.
Mozna chapu neco spatne, tak mne pripadne oprav. Analyza je na http://uloz.to/xEdBp6M/svupraha-analyza ... 2-2012-pdf a Jenikovo heslo je dole na

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 6:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
vševěd: moje maximální váha byla 73kg/176cm. Právě teď mám 68kg. Já hlavně běhám a cvičím téměř výhradně s vlastní váhou.

pv33: to co píšu je založeno na mých celkových znalostech nejen biochemie. Když budeš číst jakékoliv články, třeba na wikipedii bez odpovídajících širších znalostí, nic z toho nepochopíš, protože to budeš mít vytržené z kontextu. Jako to tady předvádí třeba vševěd, když si někde v reklamním článku na netu přečte nějakou hovadinu, jako třeba že MCT se v těle přímo mění na glukózu, atp., a není schopen to rozpoznat jako blud a přiznat to \":-)\"
Co se týče konkrétně vztahu lnu a kyseliny linoleové, tak podle wiki je to sice tak pojmenované, ale len zrovna téměř žádnou k. linoleovou neobsahuje, takže je to trochu paradox, ikdyž dnes existují odrůdy s jejím vysokým obsahem, nicméně lněných semínek se za den zrovna moc nesní a obsah kyseliny linoleové je pak téměř zanedbatelný. Ve 20g lnu je asi 1g k. linoleové. Vhodná denní dávka této mastné kyseliny je alespoň desetinásobná. Rybí olej a kefír také téměř žádnou k. linoleovou neobsahují. Neříkám, že tyto zdroje tuků jsou špatné (naopak, jsou velmi dobré), jen je vhodné, minimálně z dlouhodobého hlediska, nezanedbávat nejdůležitější esenciální mastnou kyselinu.

Sorry, ale ty jsi somálec. Nechápu, jak můžeš někomu radit v nabírání váhy. Nechápu, proč tady teď vytahuješ ty MCT, a pokud se nemýlím, přiznal jsem, že se mýlím, konečně jako vždy. Nedělá mi to problém,
na rozdíl od tebe...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz