Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl jsem za to, že sehnat nesířený, nesolený a éček prostý sýr, který bude jedlý je dilema. Pokud vyhovuje domácí kozí a i případně jiné, tak asi navštívím místní specializovanou prodejnu sýrů. Snad tam nějaké "natural" tvrdé sýry mají. Na denní konzumaci to ale stejně asi vhodné moc nebude...

Tak dobrý sýr se určitě koupit dá v tom není problém, jedině ta cena, ale kvalita je vždy drahá. Pokud se týká denní konzumace, tak ani v tom nebude zásadní problém, jsou národy, které prakticky nic jiného nejedí a funguje to dobře. Ono tam jde o poměr vápníku a fosforu, což je jiné u tvrdého a měkkého sýra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 8:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak dobrý sýr se určitě koupit dá v tom není problém, jedině ta cena, ale kvalita je vždy drahá. Pokud se týká denní konzumace, tak ani v tom nebude zásadní problém, jsou národy, které prakticky nic jiného nejedí a funguje to dobře. Ono tam jde o poměr vápníku a fosforu, což je jiné u tvrdého a měkkého sýra.

No třeba kravský mě kvůli obsahu vápníku vůbec neláká, vápna mám nadbytek. Pokud ale není sýřený tak by ho tam ani v kravském moc být nemělo, ale těžko hádat. Zkusím nějaké tvrdé ovčí/kozí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
No třeba kravský mě kvůli obsahu vápníku vůbec neláká, vápna mám nadbytek. Pokud ale není sýřený tak by ho tam ani v kravském moc být nemělo, ale těžko hádat. Zkusím nějaké tvrdé ovčí/kozí...

Tak vy možná máte vápníku hodně, ale naprostá většina lidí ho má dost málo a fosforu nadbytek. Ten vápník bude vysoký v každém kvalitním tvrdém sýru a pokud tedy o vápník nestojíte, čili potřebujete zvýšit fosfor, tak to zaberou měkké sýry, nebo tvaroh, tam je poměr jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 10:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak vy možná máte vápníku hodně, ale naprostá většina lidí ho má dost málo a fosforu nadbytek. Ten vápník bude vysoký v každém kvalitním tvrdém sýru a pokud tedy o vápník nestojíte, čili potřebujete zvýšit fosfor, tak to zaberou měkké sýry, nebo tvaroh, tam je poměr jiný.

Podle vlasové analýzy jsem měl vápno +90% a fosfor +3% ale ty běžné konzumní měkké sýry budou asi pěkná šlichta, navíc plné soli. Jedině snad nějaké měkké, vysokotučné ale ryze přírodní? Až doposud jsem běžně používané sýry uplně vyřadil, zvlášť ty měkké tavené a u tvrdých jsem tam taky očekával dost bílého jedu - soli. Ohledně měkkých vs. tvrdých sýrů jsem našel toto: "Za optimální poměr pro růst kostní tkáně se považuje Ca:P = 1,3:1 (při špatné absorpci vápníku 2:1). V tvrdých sýrech je poměr v rozsahu 1,3 až 1,6:1 což je velice příznivé, zatímco v tavených sýrech je poměr velmi nepříznivý 0,4 až 0,7:1."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 11:18 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Host píše:
Podle vlasové analýzy jsem měl vápno +90% a fosfor +3% ale ty běžné konzumní měkké sýry budou asi pěkná šlichta, navíc plné soli. Jedině snad nějaké měkké, vysokotučné ale ryze přírodní? Až doposud jsem běžně používané sýry uplně vyřadil, zvlášť ty měkké tavené a u tvrdých jsem tam taky očekával dost bílého jedu - soli. Ohledně měkkých vs. tvrdých sýrů jsem našel toto: "Za optimální poměr pro růst kostní tkáně se považuje Ca:P = 1,3:1 (při špatné absorpci vápníku 2:1). V tvrdých sýrech je poměr v rozsahu 1,3 až 1,6:1 což je velice příznivé, zatímco v tavených sýrech je poměr velmi nepříznivý 0,4 až 0,7:1."

Také řeším jak trochu přibrat, nicméně tvrdé sýry pro mě nebudou ... podle VA vápník plus 190 procent (myslím, že je to rekord:)). Budou z tohoto pohledu kozí nebo ovčí sýry vhodnější?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Tak vy možná máte vápníku hodně, ale naprostá většina lidí ho má dost málo a fosforu nadbytek. Ten vápník bude vysoký v každém kvalitním tvrdém sýru a pokud tedy o vápník nestojíte, čili potřebujete zvýšit fosfor, tak to zaberou měkké sýry, nebo tvaroh, tam je poměr jiný.

Teda vy nám nějak měníte názory. Předchozí rok jsem tu stále četla, že vápníku mají lidé spíše nadbytek....

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 12:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Kometa píše:
Teda vy nám nějak měníte názory. Předchozí rok jsem tu stále četla, že vápníku mají lidé spíše nadbytek....

no ja som sa na toto tiez chcela opytat.... \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Mě hlavně zajímají konkrétní "povolené" sýry. Dřív jsem měl rád třeba slovenskou neuzenou Parenicu nebo zajímavě vypadá i Oštiepok. Otázka je, nakolik jsou vhodné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:46 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Host píše:
Mě hlavně zajímají konkrétní "povolené" sýry. Dřív jsem měl rád třeba slovenskou neuzenou Parenicu nebo zajímavě vypadá i Oštiepok. Otázka je, nakolik jsou vhodné?

napriklad pravy ovci ostiepok som jedla pred tyzdnom, milujem ho!!! ale davam si obcas. posobi ako tvrdy syr, lenze je udeny.
EDIT aha tak pardon!!! ja som doteraz myslela, ze je udeny, chuti totiz tak!!

aha, tak este raz \":lol:\" moze byt aj udeny:
http://www.euroinfo.gov.sk/euroagendy/a ... k-67d.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Podle vlasové analýzy jsem měl vápno +90% a fosfor +3% ale ty běžné konzumní měkké sýry budou asi pěkná šlichta, navíc plné soli. Jedině snad nějaké měkké, vysokotučné ale ryze přírodní? Až doposud jsem běžně používané sýry uplně vyřadil, zvlášť ty měkké tavené a u tvrdých jsem tam taky očekával dost bílého jedu - soli. Ohledně měkkých vs. tvrdých sýrů jsem našel toto: "Za optimální poměr pro růst kostní tkáně se považuje Ca:P = 1,3:1 (při špatné absorpci vápníku 2:1). V tvrdých sýrech je poměr v rozsahu 1,3 až 1,6:1 což je velice příznivé, zatímco v tavených sýrech je poměr velmi nepříznivý 0,4 až 0,7:1."

Tak vidíte, že vám nelžu a co se týká těch měkkých sýrů, tam patří i brynza, což zase taková šlichta není. Dalším antagonistou vápníku je hořčík, čili se můžete snažit i zde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Teda vy nám nějak měníte názory. Předchozí rok jsem tu stále četla, že vápníku mají lidé spíše nadbytek....

To bych ani netvrdil, jde o to proti čemu to srovnáváte, vždy jsem ho zde srovnával s hořčíkem a řešil tedy poměr vápníku a hořčíku. V tomto případě mají vetšinou lidé nadbytek vápníku a nedostatek hořčíku a nyní se to zde porovnává s fosforem, tedy látkou, která je jinak zastoupena v běžné stravě a tam se to tedy chová jinak. I to je důvod proč lidem radím udělat si vlasovou analýzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mě hlavně zajímají konkrétní "povolené" sýry. Dřív jsem měl rád třeba slovenskou neuzenou Parenicu nebo zajímavě vypadá i Oštiepok. Otázka je, nakolik jsou vhodné?

Já myslím, že by to vyhovovat mohlo, ale určitě by se někde mělo dát dohledat, jak si v nich ten poměr vápníku vůči fosforu stojí. Nicméně vhodnější budou spíše ty tvarohovité varianty sýrů a patrně i olomoucké tvarůžky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 9:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Já myslím, že by to vyhovovat mohlo, ale určitě by se někde mělo dát dohledat, jak si v nich ten poměr vápníku vůči fosforu stojí. Nicméně vhodnější budou spíše ty tvarohovité varianty sýrů a patrně i olomoucké tvarůžky.

Dneska jsem zkusil sýry ze special prodejny, kde jsem koupil převážně zahraniční ovčí/kozí (do mléčných se mi nechce) což je chuťově super, ale cena odpovídá kvalitě \":-)\" Každopádně kvalitní sýry pozvolna zase zařadím, hlavně domácí kozí, s tím, že si je dám samotné tak ±30 minut od ostatních jídel. Předpokládám, že se to stejně s ničím kombinovat asi nedá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Dneska jsem zkusil sýry ze special prodejny, kde jsem koupil převážně zahraniční ovčí/kozí (do mléčných se mi nechce) což je chuťově super, ale cena odpovídá kvalitě \":-)\" Každopádně kvalitní sýry pozvolna zase zařadím, hlavně domácí kozí, s tím, že si je dám samotné tak ±30 minut od ostatních jídel. Předpokládám, že se to stejně s ničím kombinovat asi nedá...

Tak kombinace se syrovou, nebo i tepelně upravenou zeleninou není problém. Cena je sice dost vysoká, ale kvalita je vždy drahá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Tak kombinace se syrovou, nebo i tepelně upravenou zeleninou není problém. Cena je sice dost vysoká, ale kvalita je vždy drahá.

Co zelenina, sýr a ořechy dohromady?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz