Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 3:17 pm 
Offline

Registrován: pát bře 27, 2009 3:00 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den ,
jaký máte názor na množství stravou přijatých bílkovin,sacharidů,tuků ?
Výzkumy vědců jsou mylné nebo schválně zavádějící ?
Poměr 30% tuk 10%proteiny 60%cukry
100 Kg lehce pracující člověk cca kolem 3000 Kcal /den
Je to možné získat ze syrové stravy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jaja píše:
Dobrý den ,
jaký máte názor na množství stravou přijatých bílkovin,sacharidů,tuků ?
Výzkumy vědců jsou mylné nebo schválně zavádějící ?
Poměr 30% tuk 10%proteiny 60%cukry
100 Kg lehce pracující člověk cca kolem 3000 Kcal /den
Je to možné získat ze syrové stravy ?

Jaký na to můžu mít jiný názor než, že se naprosto nesmyslně "přežíráme" a zdravotní stav celé populace podle toho také vypadá. Nevím, zda výzkumy vědců jsou mylné, nebo schválně zavádějící, ale sám jím naprosto jinak a podle výživových tabulek, bych měl být již tak 20 let mrtvý, ale zatím to moc nevypadá, tak se domnívám, že to nějak nefunguje. Pokud někoho i těžce nemocného přesvědčím, aby se v zájmu zachování svého života, vzdal civilizačních "výhod", tak většinou s civilizačními zlozvyky odstraní i chorobu a já jim, samozřejmě nedoporučuji stravovací dávky podle tabulek WHO (Světové zdravotnické organizace). Tuk téměř nejím a moje spotřeba je tak do tří lžic denně, prakticky vše hradím olivovým olejem. Proteiny velice málo, téměř vše rostlinné a sem tam vypiji vajíčko. Čisté cukry nejím žádné a obiloviny také minimálně, zásadně naklíčené a zpracované do formy mléka pro dobrou vstřebatelnost, tak do pěti polévkových lžic a ne denně. Cukry mám z ovoce, proteiny ze zeleniny, naklíčených luštěnin a oříšků, tuky olivový olej a olejnatá semena. Pro většinu "vědců", by bylo nepochopitelné z čeho žiji a ne sám, ale i moje rodina a mnozí moji rozumní pacienti. Mít normální váhu 100 kg je nemožné (BMI do 23), tak vysoký člověk (210 cm) se v naší zemi běžně nevyskytuje. V každém jiném případě, to většinou znamená nadváhu, pak je nelogické na této váze trvat a zakládat si na zdravotní potíže. Já sám měřím 193 cm, vážím 76 - 78 kg a BMI mám do 21. Kalorie považuji za nesmyslné a počítat podle nich jídlo je naprostá blbost, takže jsem se nikdy nezajímal, zda je možné nějaké konkrétní množství kalorií přijmout ze syrové stravy, ale žiji, tak asi ano, nebo jsou k ničemu, jak tvrdím já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2009 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát bře 27, 2009 3:00 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
už jste si počítal někdy kalorie kolik to u Vás dělá zhruba na den ,aby jste cítil sílu a pohodu ?
Že stačí pouze zelenina a ovoce to bych věřil .
Zajímalo by mě ale množství .
Já jsem razantně omezil kalorie, tuky, cukry, salámy, bílé pečivo apod. (tyto výrazy sem asi ani nepatří \</div

Naposledy upravil jaja dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2009 4:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="jaja":23qd9hlp]Dobrý den,
už jste si počítal někdy kalorie kolik to u Vás dělá zhruba na den ,aby jste cítil sílu a pohodu ?
Že stačí pouze zelenina a ovoce to bych věřil .
Zajímalo by mě ale množství .
Já jsem razantně omezil kalorie, tuky, cukry, salámy, bílé pečivo apod. (tyto výrazy sem asi ani nepatří \</div

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 4:04 pm 
Offline

Registrován: pát bře 27, 2009 3:00 pm
Příspěvky: 4
Je mě 44 .
Omlouvám se za neproštudování celého obsahu tohoto webu, asi to souvisí s těma bolestma v očích \":wink:\" neb sem asi byl slepý jak patrona. Moč si kontroluji sem tam a ta je stabilně na 5-6 ph. Problémy s koleny mám již 2 roky a tak už po těch letech znám i odborné výrazy.
Od listopadu 08 jsem si do mobilu nahrál dietní program ,zapisoval jsem si kolik čeho jsem za den snědl,kolik co má tuků,sach.,bilk. ,kalorií jak se potom cítím abych vysledoval co mi dělá Ok a co nebrat. Držel jsem se 500 kcal pod mojím BMR po 5 měsících jsem z krizového vývoje zjistil kulové. Přibral jsem 2 Kg,cítil jsem se slabý,bolest ustupovala když jsem si dal vepřo knedlo zelo s pěti. Proto ten dotaz na kcal. (ještě se teď zaměřím na tekutiny a šťávy) pil jsem pouze čaje vodu vše bez cukru a cca raz za 3 týdny jsem hřešil. Dost se moje strava skládala z tvarohů sýrů jogurtů pečivo pouze celozrné a samo že těch málo tučných .
O kyselinotvorných potravinách je toho na webu celkem taky dost ovšem nikde nejsou důkazy, jen je to doplněno odkazy na zaručeně dobré přípravky,doplňky --ale že by někdo řekl Jó mě to pomohlo. (Kromě Vás \":wink:\" )To se těžko hledá.
Taky jsem "sedlák" a tak usuzuji podle toho ,že s lety nad 50 (někteří dokonce 100 )je tu více lidí a o kyselinotvorných doplňcích nemají ani páru a žijí .Tak to trochu nekoresponduje s názory že kyselinotvorné můžou za vše. Jestli je (kyselinotvorné)někdo vůbec kdy viděl \":(\" .
Není zásaditá moč příznak toho ,že tělo nedokáže potraviny zpracovat ? Případně že vyhazuje zásady protože by to konzumenta mohlo zabít ?
Měřil někdo krev po požití zasadotvorných potravin ? Jestli hodnota stoupá,klesá ?
Bylo by to skvělé mít ph pořád 7,5 a být v kondici do 118 let .
Většina potravin pH snižuje a lidé žijí. Ale i tak nic jiného mi nezbývá než zkusit zvyšovat pH ,
ale si myslím že stáří nezastavím. A stát by neměl bránit lidem jíst jen čerstvé věci páč by se daleko více vyhazovalo bylo by vše dražší více DPH atd a tím by se kola roztáčela rychleji a možná by se vydělalo i na ty delší důchody.
A ještě co vy na jeden z nejzákladnějších instinktů přírody, nejez co smrdí ,nechutná - to je skoro jako nesahej na něco co pálí. \":?\" \":?\" (některá zelenina je teda fakt hrozná o urině nemluvím.)
Děkuji za čas strávený čtením
příjemný den přeje Jan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jaja píše:
Je mě 44 .
Omlouvám se za neproštudování celého obsahu tohoto webu, asi to souvisí s těma bolestma v očích \":wink:\" neb sem asi byl slepý jak patrona. Moč si kontroluji sem tam a ta je stabilně na 5-6 ph. Problémy s koleny mám již 2 roky a tak už po těch letech znám i odborné výrazy.
Od listopadu 08 jsem si do mobilu nahrál dietní program ,zapisoval jsem si kolik čeho jsem za den snědl,kolik co má tuků,sach.,bilk. ,kalorií jak se potom cítím abych vysledoval co mi dělá Ok a co nebrat. Držel jsem se 500 kcal pod mojím BMR po 5 měsících jsem z krizového vývoje zjistil kulové. Přibral jsem 2 Kg,cítil jsem se slabý,bolest ustupovala když jsem si dal vepřo knedlo zelo s pěti. Proto ten dotaz na kcal. (ještě se teď zaměřím na tekutiny a šťávy) pil jsem pouze čaje vodu vše bez cukru a cca raz za 3 týdny jsem hřešil. Dost se moje strava skládala z tvarohů sýrů jogurtů pečivo pouze celozrné a samo že těch málo tučných .
O kyselinotvorných potravinách je toho na webu celkem taky dost ovšem nikde nejsou důkazy, jen je to doplněno odkazy na zaručeně dobré přípravky,doplňky --ale že by někdo řekl Jó mě to pomohlo. (Kromě Vás \":wink:\" )To se těžko hledá.
Taky jsem "sedlák" a tak usuzuji podle toho ,že s lety nad 50 (někteří dokonce 100 )je tu více lidí a o kyselinotvorných doplňcích nemají ani páru a žijí .Tak to trochu nekoresponduje s názory že kyselinotvorné můžou za vše. Jestli je (kyselinotvorné)někdo vůbec kdy viděl \":(\" .
Není zásaditá moč příznak toho ,že tělo nedokáže potraviny zpracovat ? Případně že vyhazuje zásady protože by to konzumenta mohlo zabít ?
Měřil někdo krev po požití zasadotvorných potravin ? Jestli hodnota stoupá,klesá ?
Bylo by to skvělé mít ph pořád 7,5 a být v kondici do 118 let .
Většina potravin pH snižuje a lidé žijí. Ale i tak nic jiného mi nezbývá než zkusit zvyšovat pH ,
ale si myslím že stáří nezastavím. A stát by neměl bránit lidem jíst jen čerstvé věci páč by se daleko více vyhazovalo bylo by vše dražší více DPH atd a tím by se kola roztáčela rychleji a možná by se vydělalo i na ty delší důchody.
A ještě co vy na jeden z nejzákladnějších instinktů přírody, nejez co smrdí ,nechutná - to je skoro jako nesahej na něco co pálí. \":?\" \":?\" (některá zelenina je teda fakt hrozná o urině nemluvím.)
Děkuji za čas strávený čtením
příjemný den přeje Jan

Moč stabilně na hodnotě 5 - 6 pH, znamená značnou acidózu a ty problémy, co popisujete jsou téměř jistě jejím důsledkem. Únava souvisí, dost často, s nedostatkem organického vápníku a tomu se po "Dost se moje strava skládala z tvarohů sýrů jogurtů pečivo pouze celozrnné a samo že těch málo tučných", není čemu divit. Já říkám artrotikům, že nejspolehlivější cesta k umělým kloubům, jsou mléčné výrobky, specielně sýry a úplně nejlepší jsou sýry tavené, optimálně s moukou v podobě rohlíků a nerozlišujte z jak hrubé jsou mouky, veškerá mouka je nevhodná. Znovu opakuji, na kalorie se vyprdněte, jsou na nic. Vše je o kyselinách a dlouhověcí lidé, kteří zdánlivě špatně jedí, zase většinou nemají stresy, které tvoří kyselin obrovské množství, vše souvisí se vším.
Krev po požití zásadotvorných potravin měřit nemusíte, krev musí mít velice stabilní pH 7,35-7,55 u všech lidí a za každých okolností. Při nižším pH hemoglobin totiž nepřenáší kyslík a dojde k zadušení. Organismus za všech okolností udržuje toto pH pomocí vápníku a ono to není jen o zásadách, například i po zásadité, ale vařené stravě, zbavené radiovitality, se Vám do krve okamžitě vyplaví leukocyty a to zrovna také ideální není. Takže je třeba se starat nejen o kyseliny, ale i ostatní složky zdravé stravy, plus nezbytná psychohygiena a očista těla, to vše je nutné k zachování zdraví. Stáří určitě nezastavíte, nikoho takového neznám, ale každý rok navíc stojí za to. Stát vydělá dvakrát, jednou na špatné stravě doporučené reklamou a podruhé na chudácích, kteří díky této stravě onemocní, to je také důvod, proč se osvěta šíří velice opatrně i když je to nejspolehlivější cesta ke snížení nákladů za neúčinné léčení. Nejzákladnější instinkt přírody, nejez co smrdí, nechutná, je třeba u česneku, který je výjimečně zdravý, asi blbost, to uznáte a určitě Vás napadne i mnoho jiných příkladů. Vepřo, knedlo, zelo s pěti, zelenina chuťově nahradit neumí, to je pravda, ale že by byla fakt hrozná, tak toho jsem si zatím nevšiml a mohu Vás ujistit, že zamlada jsem jel převážně na restovaná játra s hranolkem a tatarkou. Taky to tak dopadlo a poté Vás mohu opět ujistit, pokud bych věděl, že mě zachrání slepičí hovno s medem, tak bych ho jedl 3x denně a ještě bych si dal nášup. Sice jsem tuto svéráznou kombinaci nemusel nikdy vyzkoušet, ale určitě by se mi eklovala mnohem více než urinoterapie, kde moč při správném pH, třeba na pomerančích, má chuť jako matonka s příchutí pomerančů. O nic hrozného určitě nejde, ve srovnání s fernetem je chuťově lepší, akorát si musíte seštelovat předsudky, které jsou v nás poměrně hluboko zakořeněné, ale představují vlastně jediný problém této, velice staré a prověřené léčebné metody.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 10, 2009 2:43 pm 
Offline

Registrován: pát bře 27, 2009 3:00 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
pročetl jsem Vaši osvětu, já osobně neznám v mém okolí žádného člověka který by se tak extrémě věnoval stravě jak píšete Vy a žil \":D\" . Je pro mě neuvěřitelné ,žít ze zeleniny ovoce a ořechů.
Rád bych experimentoval zda se budu cítit líp (kolena artróza) ,ale jak víme internet snese vše a zdraví má člověk jen jedno.
(někteří vědci nevím jestli z Ruska (před r.89) či USA zjistili že pokud člověk díky i stravě přijde o určité svaly pak tyto už NIKDY NENAROSTOU.
podle mého pozorování jeden extrémista (myšleno spíše s obdivem) přesvědčení nedělá ,
protože znám lidi kteří jak už jsem spomenul jsou vitální i bez razantních stravovacích návyků.
-----------------------------
Ve výživové hodnotě jsem experimentoval od listopadu minulého roku tím že jsem si zapisoval kalorie, tuky, sacharidy, bílkoviny a pocity.
Výsledek:Kromě odrovnání kolen,
Po některých potravinách - zelenina to nebyla \":(\" jsem cítil vitalitu ,sílů
-- jsem vyjel místní kopec bez problémů, ještě mi to bylo málo) většinou to bylo spojeno s dostatkem sacharidů, kalorií.

------------------------------
Ten Váš jídelníček obměňujete asi jen místo že banán na začátku
tak jej dáte do salátu na konec ?(nedávno byl rozhovor z kulturistou -důkaz viditelný strava ---- kuřecí prsa na 100 způsobů , 100 dnů jiná velikost kuřecích kousků + rýže. \":wink:\"
Nebo je nějaký prostor pro změnu ?
jako například
chleba -> máslo paprika
chleba -> med
čili pečivo + nějaká příloha
oběd
maso nějaká příloha
večeře
pečivo + příloha
Máte nějakou nosnou potravinu jako je u nás (ne( normálních ) \":)\" třeba pro snídani, večeři >pečivo
oběd >maso
---
poradíte jak dostat z těla nejlépe kyselinu močovou ?
---
mimochodem po otevření obzorů zjišťuji že pití zelených šťáv je bezproblémů a ani to není nijak hnusné.
! zatím !
---
šak knihu tu někde mám , bachor, čepec, slez
\":D\" to časem asi doroste ?
---
K té urině selsky by to nemělo mít význam jedině kdyby byla zásaditá (pokud je tápání o zásadach správné) jinak podruhé do sebe ládovat odpady z důvodu ,Dáme mu co proto ať si nato zvykne nebo zemře.Také pokusy dělal Mr. Juiceman ve 118 letech né?
---
děkuji příjemný den přeje
Jan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 10, 2009 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jaja píše:
Dobrý den,
pročetl jsem Vaši osvětu, já osobně neznám v mém okolí žádného člověka který by se tak extrémě věnoval stravě jak píšete Vy a žil \":D\" . Je pro mě neuvěřitelné ,žít ze zeleniny ovoce a ořechů.
Rád bych experimentoval zda se budu cítit líp (kolena artróza) ,ale jak víme internet snese vše a zdraví má člověk jen jedno.
(někteří vědci nevím jestli z Ruska (před r.89) či USA zjistili že pokud člověk díky i stravě přijde o určité svaly pak tyto už NIKDY NENAROSTOU.
podle mého pozorování jeden extrémista (myšleno spíše s obdivem) přesvědčení nedělá ,
protože znám lidi kteří jak už jsem spomenul jsou vitální i bez razantních stravovacích návyků.
-----------------------------
Ve výživové hodnotě jsem experimentoval od listopadu minulého roku tím že jsem si zapisoval kalorie, tuky, sacharidy, bílkoviny a pocity.
Výsledek:Kromě odrovnání kolen,
Po některých potravinách - zelenina to nebyla \":(\" jsem cítil vitalitu ,sílů
-- jsem vyjel místní kopec bez problémů, ještě mi to bylo málo) většinou to bylo spojeno s dostatkem sacharidů, kalorií.

------------------------------
Ten Váš jídelníček obměňujete asi jen místo že banán na začátku
tak jej dáte do salátu na konec ?(nedávno byl rozhovor z kulturistou -důkaz viditelný strava ---- kuřecí prsa na 100 způsobů , 100 dnů jiná velikost kuřecích kousků + rýže. \":wink:\"
Nebo je nějaký prostor pro změnu ?
jako například
chleba -> máslo paprika
chleba -> med
čili pečivo + nějaká příloha
oběd
maso nějaká příloha
večeře
pečivo + příloha
Máte nějakou nosnou potravinu jako je u nás (ne( normálních ) \":)\" třeba pro snídani, večeři >pečivo
oběd >maso
---
poradíte jak dostat z těla nejlépe kyselinu močovou ?
---
mimochodem po otevření obzorů zjišťuji že pití zelených šťáv je bezproblémů a ani to není nijak hnusné.
! zatím !
---
šak knihu tu někde mám , bachor, čepec, slez
\":D\" to časem asi doroste ?
---
K té urině selsky by to nemělo mít význam jedině kdyby byla zásaditá (pokud je tápání o zásadach správné) jinak podruhé do sebe ládovat odpady z důvodu ,Dáme mu co proto ať si nato zvykne nebo zemře.Také pokusy dělal Mr. Juiceman ve 118 letech né?
---
děkuji příjemný den přeje
Jan

To, že nikoho podobného neznáte, ještě neznamená, že jsem osamocený extrémista, jak se mylně domníváte. Vitariánství je poměrně rozšířený stravovací styl a je rozhodně pro tělo člověka mnohem přijatelnější, než strava podle Magdalény Dobromily Rettigové, či dokonce jídlo ve fastfoodu. Naopak je spíše výjimkou zdravý člověk, stravující se podle běžných měřítek.
Experimentování se stravováním je hovadina a odrovnáte si toho patrně ještě docela dost, je třeba přijmout celý komplexní stravovací režim, nikoliv jeho části a zbytek řešit po svém.
Jak na svých stránkách doporučuji, tak se i stravuji, nikoliv tak, jak se většina lidí mylně domnívá, že kážu vodu a piji víno. Jídelníček obměňuji pouze sezónními produkty, jinak mi vyhovuje téměř celoročně s minimálními změnami. Prostor pro Vaše podivné kombinace v něm opravdu nemám, vše co jste popsal je ideální potrava pro rychlé získání umělých kloubů.
Kyselinu močovou odstraníte s těmito obdivuhodnými a naprosto nestravitelnými kombinacemi potravin, to je její zdroj, ale když Vám to tak chutná, tak to zase musí bolet, jiná možnost není. Kyselina močová musí odejít přes čistá střeva a ne se natlačit ve formě krystalků do kloubů. Zkuste to léčit metodou plukovníka Greensteina, jak jste určitě viděl ve filmu Dobrý voják Švejk s Hrušínským. Pokud si dobře vzpomínám, tak Švejk říká "Poslušně hlásím, že mám revma" a Greenstein odpovídá, "No to nebude problém, tak mu dáme dvojitý klystýr, aby se to revma leklo a uteklo". Pokud si z této humorné, ale velice výstižné scénky vezmete příklad a použijete stejný postup, doporučovaný Greensteinem, tak to určitě zabere, za to Vám ručím. Naši předci nebyli tak hloupí, jak se domníváme a věděli, že bolesti jsou z nadbytku kyselých odpadů v těle a pokud je vypláchnou, tak prostě zmizí.
Šťávy jsou jenom jedna z mnoha příček žebříku k dokonalému zdraví.
Nevím, co všechno Vám doroste po zdravém jídle a pití, ale tři žaludky určitě ne, to se spíše upraví do normálu ten Váš jeden a bude Vám bohatě vyhovovat.
Urinoterapie orální cestou, má skutečně význam hlavně po srovnání pH, ale do klystýru je možné použít urinu v jakémkoliv stavu i když ta na správném pH je rozhodně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2009 11:06 am 
Offline

Registrován: pát bře 27, 2009 3:00 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
co říkate na tvarůžky ?
čím budovat svaly \":arrow:\" sílu svalů, \":arrow:\" kondici ?
příjemný den přeje Jan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2009 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jaja píše:
Dobrý den,
co říkate na tvarůžky ?
čím budovat svaly \":arrow:\" sílu svalů, \":arrow:\" kondici ?
příjemný den přeje Jan

Olomoucké tvarůžky, jsou nejméně škodlivý mléčný produkt, ale to neznamená, že jsou zdravé. Jsou značně slané a ve větším množství určitě škodlivé. Příklad jejich využití z mého pohledu berný, který můžete vyzkoušet, je nakrájet syrovou bramboru na plátky, tak 3 mm silné, potřít pomazánkou z avokáda a česneku, ozdobit kouskem vlašského ořechu a olomouckého syrečku. Jsou to docela chutné jednohubky a poměrně zdravé.
Co to je z Vašeho pohledu budování svalů? Já si za tím nepředstavuji hmotu, ale výdrž a zde je hmota zcela mimo mísu. Většina nabušených lidí, sice dobře vypadá, ale nic nevydrží a hubený Senegalec má výdrž naprosto neuvěřitelnou. Je otázkou, co je lepší, zda dobře vypadat a být na šrot, či vypadat normálně a překypovat energií a zdravím. Pro objem hmoty, platí to samé, jako v kulturistice a již jsem zde na toto téma odpovídal. Musíte přehnat proteiny, klidně rostlinné, ale v konečném důsledku to škodí skoro stejně jako živočišné. Je potřeba pochopit, že jakékoliv nepřirozené dávkování, čehokoliv, je vždy problematické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: správné hodnoty krve
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2009 11:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
... krev musí mít velice stabilní pH 7,35-7,55 u všech lidí ...


Přestańte už oblbovat lidi těmito hodnotami, a dokonale si prostudujte sklabu krve a jeji hodnoty.
Fyziologické pH krve = 7,36 – 7,44
↑pH krve nad 7,44 = ALKALÉMIE
↓pH krve pod 7,36 = ACIDÉMIE

Nejlepší hodnota pH krve je 7,365

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: správné hodnoty krve
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2009 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Přestańte už oblbovat lidi těmito hodnotami, a dokonale si prostudujte sklabu krve a jeji hodnoty.
Fyziologické pH krve = 7,36 – 7,44
↑pH krve nad 7,44 = ALKALÉMIE
↓pH krve pod 7,36 = ACIDÉMIE

Nejlepší hodnota pH krve je 7,365

Nechápu čím ty lidi tak moc oblbuji, když se mnou souhlasíte, co se týká ideálního pH krevního řečiště. Předpokládám, že mi nebudete ani vyvracet, že zásadní odchylky od mnou uvedených hodnot, jsou velice nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: správné hodnoty krve
PříspěvekNapsal: pon dub 27, 2009 8:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Nechápu čím ty lidi tak moc oblbuji... odchylky od mnou uvedených hodnot, jsou velice nebezpečné.

Pokud chcete uvádět jakékoliv hodnoty v číslech, tak je vždy nutno aby byly naprosto přesné. To platí též u pH, kde to jsou násobky, nikoliv desetiny jako při běžných počtech. Přijatelné je uvádět, že pH se pohybuje těsně kolem 7,4 , je daleko pravdivější, než hodnoty, které uvádíte.
Soustavně oblbujete radiovitalitou, která nikomu nic neřekne, protože sám neznáte co to slovo znamená. Básník nikomu nic neřekl, co je radiovitalita, protože nebyl nikdy MUDr, to je taky jen oblbování pro čtenáře těchto stránek. Vypadá to sice hezky, a mnozí na to naletí, že to vše může být věrohodné a pravdivé, když to napsal doktor. Napřed je nutno si vše ověřit, než sem plácnout nějaký nesmysl. Těch nepřesností je tady více.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: správné hodnoty krve
PříspěvekNapsal: pon dub 27, 2009 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Pokud chcete uvádět jakékoliv hodnoty v číslech, tak je vždy nutno aby byly naprosto přesné. To platí též u pH, kde to jsou násobky, nikoliv desetiny jako při běžných počtech. Přijatelné je uvádět, že pH se pohybuje těsně kolem 7,4 , je daleko pravdivější, než hodnoty, které uvádíte.
Soustavně oblbujete radiovitalitou, která nikomu nic neřekne, protože sám neznáte co to slovo znamená. Básník nikomu nic neřekl, co je radiovitalita, protože nebyl nikdy MUDr, to je taky jen oblbování pro čtenáře těchto stránek. Vypadá to sice hezky, a mnozí na to naletí, že to vše může být věrohodné a pravdivé, když to napsal doktor. Napřed je nutno si vše ověřit, než sem plácnout nějaký nesmysl. Těch nepřesností je tady více.

Polemizovat o kravinách, je zřejmě Váš vytříbený koníček. Většina čtenářů, je schopna pochopit, že tělo nereaguje jako stroj a naprosto přesná hodnota, je téměř nedosažitelná, proto to rozpětí, ale to, že mají udržet přesně 7,4 pH, by jim zamotalo hlavu daleko více, než mnou uvedené údaje.
Na téma radiovitalita, jsem se ve Vašem případě, snažil vysvětlovat na můj vkus, již dost dlouho a naše diskuse skončila tím, že jsem Vás vyzval k věcné argumentaci. Ta dosud nenastala a dokud nenastane, je pro mě téma radiovitalita ve Vašem případě ukončené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2009 1:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
jaja píše:
Dobrý den ,
jaký máte názor na množství stravou přijatých bílkovin,sacharidů,tuků ?
Výzkumy vědců jsou mylné nebo schválně zavádějící ?
Poměr 30% tuk 10%proteiny 60%cukry
100 Kg lehce pracující člověk cca kolem 3000 Kcal /den
Je to možné získat ze syrové stravy ?

Neviem, odkiaľ si zobral tieto hodnoty pomeru tukov cukrov a bielkovín, také niečo som ešte nevidela. Pre správne vyváženú stravu je ich optimálny pomer naozaj dôležitý. Srávny prísum živín závisí od mnohých faktorov ako je vek, pohlavie, hmotnosť a iné. Uznáš, že je rozdiel medzi 18 ročným tínedžerom a športovcom a 5O ročným pupkatým čerstvým dedkom s prvým vnúčaťom s rozhaseným metabolizmom. Ale aj tieto dve rozdielne skupiny musia mať správny pomer zachovaný, lebo organizmus sa im za nesprávne dávkovanie skôr či neskôr "odvďačí". Stravovacích zvyklostí, či už zdravých alebo nezdravých je veľa. Človek si musí zvoliť smer a prijať niektorú filozofiu, a ostať pri nej, lebo sa v tom stratí. Sama mám v tom ešte zmätok, lebo sa neviem nateraz úplne vzdať varenej stravy (myslím tým napr. sušené, zdôrazňujem sušené, nie inak spracované celozrnné špaldové, pohánkové, alebo ražné rezance v biokvalite). Tých 60% cukrov čo píšeš, je určite myslené ako sacharidy, čo nie je myslené ako jednoduché cukry, ale zložené sacharidy, ktoré obsahuje práve zelenina. Tieto dodávajú telu energiu. Aby sa spolu s nimi správne zužitkovali minerály a vitamíny treba tuky a preto sa šaláty polievajú za studena lisovanými, nerafinovanými olejmi. Bielkoviny nájdeš v strukovinách a orechoch. Popri tomto zjednodušnom pohľade ako píšem, treba naštudovať koľko minerálov a akých treba prijať. Na to človek musí poznať vlastné telo, ako reaguje, zober si ako malý príklad štítnu žľazu. Skoro som si ublížila, keď som prestala úplne soliť, a jesť mäso, lebo som neustrážila, že treba prijimať aj jód. Zrazu mi začalo byť divne, pogúglila som a tak nastúpili morské riasy, nie je to na prvý krát žiadna bašta, ale zvykla som si. Divný pocit ustúpil. Začala som sa o stravovanie zaujímať minulý rok na jar, keď mi našli podivné výsledky pečeňových testov, cukrov tukov aj cholesterolu. Mám 54 rokov a dovtedy som žiadne ťažkosti nemala, ani som sa napriek tým výsledkom, necítila zle. Akonáhle lekári začali hovoriť o liekoch, vyžobrala som si 3-mesačný odklad. Intuitívne som správne identifikovala, že príčina je strava. Prvý večer pri gúglení a nad ránom som skoro kolabovala, keď som zistila, aký je tráviaci trakt zložitý a stredoškolské vedomosti zďaleka nestačia. Odvtedy gúglim každý večer a hľadám a porovnávam. Po troch mesiacoch totálnej zmeny stravovacích návykov boli moje výsledky čisté ako ľalia, zmizli opuchy a dokonca sama od seba prestala bolieť moja noha, čo lekári nevedeli vyliečiť, dovtedy som statočne asi pol roka krívala a bolesť začínala byť neznesiteľná. A kvôli tej samovyliečenej nohe som ti vlastne napísala. Ortopéd sa dodnes čuduje, ako je to možné, keď hovoril o artrisis. Ja viem o tom, ako je to možné, svoje, kadeaké nánosy som si z tela odplavila a pokračujem v tom aj ďalej. Pridanou hodnotou bolo, že som zmenou stravy kdesi stratila vyše 20 kíl, čo pôvodne nebolo mojim cieľom. Správnou stravou amputovanú nohu alebo vytrhnutý zub nenahradíš, ale všetky ťažkosti, čo nie sú definitívne, som presvedčená na vlastnom príklade, že áno. Prajem ti veľa trpezlivosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz