Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 19, 2015 8:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Žádný tlak nikde necítím ale je fakt, že mám velmi nízký - okolo 120/70. Většinou odcvičím pár sérií a je to. Abych jen tak visel jako netopýr to dělám jen občas. Mít "strach" mě ještě nenapadlo. Sem ještě mladý a tak si mohu dovolit beze strachu viset jak chci \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 11:57 am 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 12:54 pm
Příspěvky: 2
Kosican87 píše:
Ahoj. Najprv by si si mala spevniť "hlboké stabilizátory trupu" (dohľaj pomocou googlu). Až potom by som sa "odvážil" začať behať. Ak si teda nechceš "odpiecť" driekovú chrbticu.
A potom také botasky, ktoré majú čo najtenšiu podrážku, ideálne ROVNÚ, bez vyvýšenia. A miesto behu "joggin".

okej ..takže zpočátku chůze..a pak jogging..což chápu jako takové...pomalé běhání? a nějaká osvědčená bota? Zajímá mě, jak moc jsou kvalitní třeba Lidl boty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 6:29 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
AlenkaProchaz píše:
okej ..takže zpočátku chůze..a pak jogging..což chápu jako takové...pomalé běhání? a nějaká osvědčená bota? Zajímá mě, jak moc jsou kvalitní třeba Lidl boty.

Já nevím s tou podrážkou...Je to zase otázka. Kosican mě zase bude podezírat z marketing, ale já bych si raděj nechal poradit na podologii. Vysvětlím: je důležité jakou máš nohu. Vysoká klenba se v placaté obuvi bude bortit, je to přirozené a řeči firmy Hanák že jejich vložky tomu zabrání bych raděj neposlouchal...až zjistíš, že se mýlili, bude pozdě. Volil bych podporu klenby a cvičení svalů chodidla (aby nezlenivěly). Pokud je klenba nízká (plochá noha) jsou tu zase jiná rizika (fascitoza, ostruha-je taky důležité, zda člověk chodí správně...). Běhání bosky je možná prima, ale všichni jedním dechem dodávají jen po měkkém...co to je?? Pokud vezmu že těžko budeš běhat v blátě, tak kolik km můžeš naběhat po mechu a jehličí v hlubokých lesích nebo na fotbalovém pažitu?? Polní suchá cesta je tvrdá asi jako asfalt, takže ne ideální pro bosou nohu. Zkrátka: v botách s tenkou podrážkou běhají profíci - atleti po tartanu, ale tam to je o technice, neskutečné péči o nohy, chodidla...cvičení, rehabilitace, masáže... A hlavně se nějak nehledí na to, jak se jejich nohy budou mít za 20, 30 let, že... S tréninkem HSS plně souhlasím, to každopádně, běhání neběhání!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Jonys : žiaľ, väčšina ľudí sa na tvoje rady vykašle (nič proti tebe), lebo sú LENIVÍ....... Alebo POOPRAVÍM SA....vykašlú sa na to, lebo ICH PRIORITY SÚ INDE. Lebo lenivosť vraj neexistuje, všetko je vraj otázkou priorít (príde mi toc celkom logické). Dotyčná slečna/pani chce behať, nevieme ale, či chce robiť okolo toho aj iné "woodoo" veci, ktoré napr. mne a asi ani tebe nerobia problém.
Tak, dúfam, že sme to nepísali nadarmo... \":D\"

Ale Jonys, nesúhlasím s tvojím názorom, že s tenkou podrážkou treba extra starostlivosť o nohy....NIE......Len sa má behať inou technikou.......ŽIADNE MASÁŽE, resp. NIČ navyše oproti behaniu s vyvíšenou podrážkou nie je potreba.... Veď sme sa nenarodili s topánkami na nohách, a myslíš, že ľudia v kmeňoch kde nemajú topánky nebehajú ? A keď majú, myslíš, že majú hrubé podrážky ? \":D\" .... Len treba zmeniť techniku behu, to je všetko, nestúpať na pätu ako prvý kontakt nohy so zemou, ale na špičku, a potom na pätu (a podľa nejakých teóríí ani na pätu nemusíme...)....A na rýchly beh aký je možný len vo vyvýšených topánkach s hrubou podrážkou, zabudnúť....

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 7:03 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Kosican87 píše:
Jonys : žiaľ, väčšina ľudí sa na tvoje rady vykašle (nič proti tebe), lebo sú LENIVÍ....... Alebo POOPRAVÍM SA....vykašlú sa na to, lebo ICH PRIORITY SÚ INDE. Lebo lenivosť vraj neexistuje, všetko je vraj otázkou priorít (príde mi toc celkom logické). Dotyčná slečna/pani chce behať, nevieme ale, či chce robiť okolo toho aj iné "woodoo" veci, ktoré napr. mne a asi ani tebe nerobia problém.
Tak, dúfam, že sme to nepísali nadarmo... \":D\"

Ale Jonys, nesúhlasím s tvojím názorom, že s tenkou podrážkou treba extra starostlivosť o nohy....NIE......Len sa má behať inou technikou.......ŽIADNE MASÁŽE, resp. NIČ navyše oproti behaniu s vyvíšenou podrážkou nie je potreba.... Veď sme sa nenarodili s topánkami na nohách, a myslíš, že ľudia v kmeňoch kde nemajú topánky nebehajú ? A keď majú, myslíš, že majú hrubé podrážky ? \":D\" .... Len treba zmeniť techniku behu, to je všetko, nestúpať na pätu ako prvý kontakt nohy so zemou, ale na špičku, a potom na pätu (a podľa nejakých teóríí ani na pätu nemusíme...)....A na rýchly beh aký je možný len vo vyvýšených topánkach s hrubou podrážkou, zabudnúť....

No jo, no...a piješ vodu z řeky jako kmeny, co nemají čističky?? Ono to s tím nenarozením v botech není zcela pravda. Za ty generace v botech jsme zdegenerovali. Takže ano, pokud budu chodit bosky od narození, pravděpodobně se to pro mě stane přirozeným. Ovšem pokud budu 30 let chodit špatně, v blbých botech a navíc budu mít třeba nadváhu, špatné držení těla atd. a pak se ráno vzbudím s tím, že jdu běhat naboso, smrdí to minimálně zánětem plantární fascie, která se dosud zkracovala a vápenatěla a já ji teď začnu namáhat, natahovat během po špičkách...
No a k těm křovákům ještě poznámka: zase argumentuješ něčím, o čem těžko dohledáš fakta. Nebo ty máš nějakou studii jak jsou na tom s ostruhama, platfusem aj?? Navíc nezapomeň, že jejich průměrný věk je asi polovina našeho, takže on ve 40 zemře na nějakou pro nás banální infekci, aniž by mu mohlo něco zdegenerovat....Čímž nechci říct, že chodí nezdravě proti našim podpatkům, úzkým botám, žabkám nebo botám z umělé hmoty...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 9:06 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Jonys : PRIEMERNÝ VEK ....TAM, KDE ČÍHA NEBEZPEČIE..... Tam, kde sa loví zver "prastarými technikami", žiadna puška, atď...... PRIEMERNÝ VEK, to neznamená, že sa dožívajú bežne 40 rokov. TO JE PRIEMERNÝ VEK. Lebo niekto zomrie v 10 rokoch, niekto v 80, niekto v 100.

Mimochodom, moje chodidlo je dosť široké... Je to zvláštne, dlane mám klasické (pripadajú mi chlapčenské, nie ako dlane 27 ročného muža, a to aj cvičím a nepomáha to na ich mohutnosť), ale chodidlá široké.... Už som počul aj také, že "preboha, ty máš aké široké chodidlá ? \":D\""... Ale TAKÉ MAJÚ BYŤ.......Prírodné kmene čo nenosia topánky majú ešte širšie chodidlá ako ja, a prsty na chodidlách majú takmer v jednej rovine aj svojou dĺžkou (takmer)... Ja keď vidím tie chodidlá s príliš"skosenými" prstami od palca po malíček, "šikmina"....uff....TO DOBRE NEVYZERÁ, a je to PATOLOGICKÉ. Takže, našťastie, moje chodidlo sa mi nestihlo "zdeformovať" (neviem po kom som ju takú podedil), lebo som nikdy nechodil v obuvy, ktorá by tlačila, a určite v tom bude hrať rolu aj dedičnosť. A žiadne "sado-maso" lodičky, špicáky, atď.... čo nosia ženy........TO JE STRAŠNÉ....
No, a možno aj preto sa mi dobre chodí bosému, a ľahko udržím rovnováhu aj pri drepovaní jednou nohou, či v botaske, či naboso \":D\"

Už, za pár týždňov to začne.... Budem viac v prírode, aj preto, lebo chcem chodiť naboso po prírodnom teréne.
Ja by som rád chodil naboso aj po uliciach (vyhýbal sa znečistenému povrchu), ale... na to nemám "odvahu", jedine tak v blízkosti lesa, keď som napr. minulé leto šiel ku kamošovi až do brány bosý...Lenže les má od brány 50 metrov, takže to sa ani nepočíta... \":)\"
Ale ešte si spomínam predsa len ! Pred dvoma rokmi v lete som si dokonca dovolil vyjsť z brány bez trička (je sranda, že lemrošovi by to ľudia "odpustili" viac, než vyšportovanému...), šiel som do lesa (asi 300 metrov odo mňa), "žabky" na nohách, aby som si ich na lúke vyzul.... Stretol som sa tam s kamošom. Pokiaľ dobre pamätám, moje "žabky" si dal do vaku ktorý mal so sebou. On bol obutý, ale opaľovali sme sa za chôdze spolu. Potom si potreboval ísť dobiť čipovú kartu do automatu, a ja v eufórii som šiel z lesa bez trička (ktoré som mal doma) ale aj bosý....len v kraťasoch, asi riflových, a v opasku \":)\" ..... Stretli sme na chodníku 2 asi 15 ročné dievčatá, ktoré boli z toho úplne MIMO, a boli vzrušené (netvrdím že sexuálne, vzrušiť sa dá aj inak).... A myslím, že len tak skoro na to nezabudli. Veď kedy uvidí na chodníku na sídlisku bez trička a bosého belocha ? Ja som videl takto bosé a bez trička "medzi blokmi" za môj život zopár malých cigánčiatok.
Už sa ale na podobnú "akciu" nechystám. A radšej teda bosý medzi blokmi, ale bez trička, lebo......verte mi, viac pobúrim bez trička, ako bosý..... Tak to proste je. Aj Dušek to vie. Chodí bosý aj po meste, ale bez trička určite nie \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 6:39 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Kosican87 píše:
Jonys : PRIEMERNÝ VEK ....TAM, KDE ČÍHA NEBEZPEČIE..... Tam, kde sa loví zver "prastarými technikami", žiadna puška, atď...... PRIEMERNÝ VEK, to neznamená, že sa dožívajú bežne 40 rokov. TO JE PRIEMERNÝ VEK. Lebo niekto zomrie v 10 rokoch, niekto v 80, niekto v 100.

Mimochodom, moje chodidlo je dosť široké... Je to zvláštne, dlane mám klasické (pripadajú mi chlapčenské, nie ako dlane 27 ročného muža, a to aj cvičím a nepomáha to na ich mohutnosť), ale chodidlá široké.... Už som počul aj také, že "preboha, ty máš aké široké chodidlá ? \":D\""... Ale TAKÉ MAJÚ BYŤ.......Prírodné kmene čo nenosia topánky majú ešte širšie chodidlá ako ja, a prsty na chodidlách majú takmer v jednej rovine aj svojou dĺžkou (takmer)... Ja keď vidím tie chodidlá s príliš"skosenými" prstami od palca po malíček, "šikmina"....uff....TO DOBRE NEVYZERÁ, a je to PATOLOGICKÉ. Takže, našťastie, moje chodidlo sa mi nestihlo "zdeformovať" (neviem po kom som ju takú podedil), lebo som nikdy nechodil v obuvy, ktorá by tlačila, a určite v tom bude hrať rolu aj dedičnosť. A žiadne "sado-maso" lodičky, špicáky, atď.... čo nosia ženy........TO JE STRAŠNÉ....
No, a možno aj preto sa mi dobre chodí bosému, a ľahko udržím rovnováhu aj pri drepovaní jednou nohou, či v botaske, či naboso \":D\"

Už, za pár týždňov to začne.... Budem viac v prírode, aj preto, lebo chcem chodiť naboso po prírodnom teréne.
Ja by som rád chodil naboso aj po uliciach (vyhýbal sa znečistenému povrchu), ale... na to nemám "odvahu", jedine tak v blízkosti lesa, keď som napr. minulé leto šiel ku kamošovi až do brány bosý...Lenže les má od brány 50 metrov, takže to sa ani nepočíta... \":)\"
Ale ešte si spomínam predsa len ! Pred dvoma rokmi v lete som si dokonca dovolil vyjsť z brány bez trička (je sranda, že lemrošovi by to ľudia "odpustili" viac, než vyšportovanému...), šiel som do lesa (asi 300 metrov odo mňa), "žabky" na nohách, aby som si ich na lúke vyzul.... Stretol som sa tam s kamošom. Pokiaľ dobre pamätám, moje "žabky" si dal do vaku ktorý mal so sebou. On bol obutý, ale opaľovali sme sa za chôdze spolu. Potom si potreboval ísť dobiť čipovú kartu do automatu, a ja v eufórii som šiel z lesa bez trička (ktoré som mal doma) ale aj bosý....len v kraťasoch, asi riflových, a v opasku \":)\" ..... Stretli sme na chodníku 2 asi 15 ročné dievčatá, ktoré boli z toho úplne MIMO, a boli vzrušené (netvrdím že sexuálne, vzrušiť sa dá aj inak).... A myslím, že len tak skoro na to nezabudli. Veď kedy uvidí na chodníku na sídlisku bez trička a bosého belocha ? Ja som videl takto bosé a bez trička "medzi blokmi" za môj život zopár malých cigánčiatok.
Už sa ale na podobnú "akciu" nechystám. A radšej teda bosý medzi blokmi, ale bez trička, lebo......verte mi, viac pobúrim bez trička, ako bosý..... Tak to proste je. Aj Dušek to vie. Chodí bosý aj po meste, ale bez trička určite nie \":D\" \":D\" \":D\"

Stabilitu na 1 noze neudržíš díky širokému chodidlu, ale díky dobré stabilitě v oblasti kotníku. Za tu určitě vděčíš bosé chůzi víc, než za široké chodidlo. To je spíš věc genetiky a těžko se dá nějak mimořádně ovlivnit, stejně jako třeba délka prstů na rukou, šířka zápěstí nebo tělesná výška (pomineme-li rituály křováků s natahováním krků obručemi) \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
AlenkaProchaz píše:
Jak velký rozdíl je mezi normální chůzí a nordic walking? Snažím se více zapojit pohyb do života a začala jsem chodit po práci domů pěšky. Taky mám v plánu začít běhat...ale vůbec se nevyznám v běžeckých botách. Nějaké tipy?

Pokud půjdete opravdu rychle a budete vykonávat pravidelné pohyby rukama, moc velký rozdíl v tom není, mě osobně by ten klacek v ruce silně vadil, ale lidé si to pochvalují. Běhání to je o něčem jiném než chůze, zdaleka nejde o přirozený pohyb, náš předek podle mě utíkal pouze když něco honil, nebo něco honilo jeho, jinak chodil, to je přirozené.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Pracujem síce tak, že podstatnú väčšinu pracovnej doby prestojím a prechodím (v prvom rade stojím), ale žiada sa mi aj napriek tomu, popri cvičeniu (týždenne 2x "kulturistický tréning", 3x vešanie, stojky, mostíky, stabilizátory trupu...) zaradiť aj 2x 15 minútový joggin týždenne. Viem kľudne zabehnúť aj 30 minút (aj viac), lenže sa nechcem zbytočne vyčerpávať, a chcem si dávať pozor na techniku behu/joggingu.... Má podľa vás zmysel ako doplnok ku zdravému spôsobu života zaradiť aj 2x 15 minútový beh v priebehu týždňa ? Samozrejme vonku, nie v budove. A za akéhokoľvek počasia, proste dva dni v týždni (ľubovolné). Žiada sa mi fajne zadýchať, v práci nemám ako, pri "kulturistickom tréningu" (2x týždenne) sa zadýcham, ale nie je to na čerstvom vzduchu, a 2x týždenne sa zadýchať mi nestačí. Pri stojkách, vešaní sa na hrazde, mostíkoch...precvičovaní stabilizátorov...to je anaeróbny tréning, tam sa nezadýcham, a mne to vyslovene chýba.
Vyjadrí sa niekto k tomu ? Ďakujem.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 26, 2015 5:19 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
bratko, kdysi jsem velmi rychle chodil, velmi rychle, skoro létal. Velmi doporučuji. Jogging jsme tomu neříkali, ale z Hrebienku na Teryho chatu (nástup na štíty okolo) to trvalo 1,5 hodiny. Letěl jsem to brzo ráno mockrát. Opravdu jsme se krásně zadýchali a vydýchali a nadýchali. Pokud jsi myslel toto nebo něco podobného, jen do toho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 26, 2015 9:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
bratko, kdysi jsem velmi rychle chodil, velmi rychle, skoro létal. Velmi doporučuji. Jogging jsme tomu neříkali, ale z Hrebienku na Teryho chatu (nástup na štíty okolo) to trvalo 1,5 hodiny. Letěl jsem to brzo ráno mockrát. Opravdu jsme se krásně zadýchali a vydýchali a nadýchali. Pokud jsi myslel toto nebo něco podobného, jen do toho.


\":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Pracujem síce tak, že podstatnú väčšinu pracovnej doby prestojím a prechodím (v prvom rade stojím), ale žiada sa mi aj napriek tomu, popri cvičeniu (týždenne 2x "kulturistický tréning", 3x vešanie, stojky, mostíky, stabilizátory trupu...) zaradiť aj 2x 15 minútový joggin týždenne. Viem kľudne zabehnúť aj 30 minút (aj viac), lenže sa nechcem zbytočne vyčerpávať, a chcem si dávať pozor na techniku behu/joggingu.... Má podľa vás zmysel ako doplnok ku zdravému spôsobu života zaradiť aj 2x 15 minútový beh v priebehu týždňa ? Samozrejme vonku, nie v budove. A za akéhokoľvek počasia, proste dva dni v týždni (ľubovolné). Žiada sa mi fajne zadýchať, v práci nemám ako, pri "kulturistickom tréningu" (2x týždenne) sa zadýcham, ale nie je to na čerstvom vzduchu, a 2x týždenne sa zadýchať mi nestačí. Pri stojkách, vešaní sa na hrazde, mostíkoch...precvičovaní stabilizátorov...to je anaeróbny tréning, tam sa nezadýcham, a mne to vyslovene chýba.
Vyjadrí sa niekto k tomu ? Ďakujem.

Běhání je podle mě blbost, ale rychlá chůze určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2015 1:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Jarda píše:
Běhání je podle mě blbost, ale rychlá chůze určitě ano.

Co jednomu způsobuje obtíže, druhému může pomáhat \":-)\"
Já si nemůžu vynachválit "krátký sprint" kdy se člověk řekněme na půl minuty rozběhne jak nejrychleji zvládne... srdce se rozběhne naplno, krev v celém těle doslova stříká a i za tuto krátkou chvíli to dokáže uvolnit mnohé bloky... když to pak rozdýchám, cítím se naprosto úžasně a plný energie jako po nějakém energy drinku \":-)\"

Ale dlouhý běh také nepreferuji...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Co jednomu způsobuje obtíže, druhému může pomáhat \":-)\"
Já si nemůžu vynachválit "krátký sprint" kdy se člověk řekněme na půl minuty rozběhne jak nejrychleji zvládne... srdce se rozběhne naplno, krev v celém těle doslova stříká a i za tuto krátkou chvíli to dokáže uvolnit mnohé bloky... když to pak rozdýchám, cítím se naprosto úžasně a plný energie jako po nějakém energy drinku \":-)\"

Ale dlouhý běh také nepreferuji...

To ale pak myslíme stejně, to já za běh nepovažuji, já pod pojmem běhání myslím ta supící monstra na pokraji zhroucení, která běhají pro zdraví i za cenu kolapsu organizmu, která velice často potkávám při procházkách podle Labe. Něco jiného je když kolem mě v pohodě běží mladý člověk a je vidět jak mu to dělá radost i když i tam bych radil opatrnost. Tak jak to provozuje vy to má tuším i nějaký konkrétní název a jde o techniku se kterou se určitě názorově slučuji. Tím se profouknou trubky, ale nedochází k žádnému vyčerpání organizmu, tedy ideál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 20, 2017 2:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 8:03 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den všem,
nevím, jestli to patří do tohoto tématu a jestli už to tu někdo nepsal a je to ve slovenštině, což snad většině lidí nevadí... Pod článkem je zdroj.

Vibrogymnastika

Zde přináším zajímavý článek na prostudování:
Zaklopte pätami o podlahu a budete zdraví..
V Sovietskom zväze bolo veľa jednoduchých a pritom geniálnych riešení, ale oficiálna medicína im nebola naklonená. Napríklad efektívne pôsobiaca vibrogymnastika akademika Alexandra Mikulina je schopná zbaviť svaly prebytku kyseliny mliečnej a zlepšiť krvný obeh.
Akademik Orbel postihnutý infarktom bol veľmi vďačný Alexandrovi Mikulinovi za túto vibrogymnastiku, s pomocou ktorej si vyliečil svoje staré srdce a zlepšil krvný obeh. Toto cvičenie pôsobí nielen na veľké tepny a žily nôh, ale aj na kapiláry, ktoré sa najčastejšie upchávajú. A stačí iba zaklopať – udrieť pätami niekoľkokrát o zem.
Takže v stoji dvihnite päty 1 – 2 cm od podlahy a rázne ich spustite na podlahu. Týmto spôsobom poháňate krv nahor po cievach a žilách a nenechávate ju stagnovať. Pokiaľ budete toto cvičenie robiť veľakrát (30 ráznych zaklopaní o podlahu 5 krát denne) sťažovať na bolesti nôh si nebudete.
Alexander Alexandrovič Mikulin (1895 — 1985) – konštruktér leteckých motorov, hlavný konštruktér Moskovského závodu na výrobu leteckých motorov. Na dôchodku bol rovnako nepokojným a tvorivým človekom. Začal sa venovať problematike zachovania zdravia a navrhol rad nových myšlienok, ktorých časť sa využívala v sanatóriách pri liečbe pacientov.
Vo svojich 76 rokoch sa zapísal na Lekársku fakultu, kde v roku 1975 zložil skúšky na výbornú a nasledujúci rok obhájil dizertačnú prácu. Všetky svoje medicínske nápady skúšal na sebe a napriek tomu, že v stredných rokoch mal veľké problémy so zdravím, dokázal zregenerovať svoj organizmus a dožiť sa 90-ky.
Vo svojej knihe píše: „Komplex ranných fyzických cvičení bezdôvodne nenazývajú „zarjadkoj“ (nabíjaním). V skutočnosti je to nabíjanie čerstvosťou, bodrosťou a aktívnosťou na celý deň. Dokonca aj trénovaní ľudia, fyzicky silní, zaoberajúci sa intenzívnou duševnou prácou, po niekoľkých hodinách práce začínajú cítiť ťažobu v hlave, jednoducho sa mozog unaví.
Ja navrhujem jednoduché cvičenie, ktoré môžu vykonávať aj ľudia s obmedzením na beh a rýchlu chôdzu. Pokiaľ sa zdvihnete na prstoch nôh tak, aby sa päty odlepili od podlahy aspoň na jeden centimeter a rýchlo sa pustíte nadol, tak pocítite úder, otras. Pritom prebehne to isté, čo aj pri behu a chôdzi: vďaka „klapkám“ v žilách dostane krv ďalší impulz pre vzostupný pohyb.“
Toto cvičenie autor nazval „vibrogymnastikou“. Takéto otrasy by mali byť vykonávané nie častejšie ako raz za sekundu. Po tridsiatich cvičeniach je potrebné dať si pauzu 5 – 10 sekúnd. Nesnažte sa zodvihnúť päty viac ako 1 – 2 centimetre nad podlahu. Cvičenie od toho nebude účinnejšie, ale spôsobí len zbytočnú únavu nôh.
Veľmi časté otrasy sú tiež k ničomu, pretože v medzichlopňovom priestore žíl sa nestihne nahromadiť dostatočné množstvo krvi a jej vlna nedosiahne nasledujúce „poschodie“. Autor spomína príklad s fľašou naplnenou kvapalinou, pokiaľ bude naliata iba do polovice, tak zátku sa nepodarí vyraziť, pretože hydrodynamický úder bude veľmi slabý.
Pri každom cvičení je potrebné robiť maximálne 60 otrasov. Vykonávajte ich rázne, ale nie tak dramaticky, aby boli bolestivé. Otrasy by mali byť také, aké príroda vytvorila pri behu. Pritom vibrogymnastika nepredstavuje žiadne riziko pre chrbticu, čo potvrdzujú aj desiatky rokov praxe.
Počas dňa sa odporúča opakovať cvičenie 3 – 5 krát za jednu minútu. Vibrogymnastika je vhodná pre ľudí so sedavou prácou, aj s prácou v stoji. Ťažoba v hlave, ktorá vzniká z prílivu krvi v dôsledku dlhej a namáhavej duševnej práce, prechádza vďaka vibrogymnastike. Vysvetľuje sa to tým, že zotrvačné sily intenzívne poháňajú krv v žilách od hlavy do srdca.
Únava prechádza po minúte cvičenia vibrogymnastiky pri výstupe do kopca. Tieto minútové cvičenia sa odporúča robiť každých 150 – 200 metrov výstupu. Veľmi efektívne sú tieto cvičenia pri dlhých peších pochodoch.
Vibrogymnastiku je možné priradiť k liečebným druhom terapeutických cvičení. Pokiaľ sa toto cvičenie vykonáva pravidelne, tak chlopne v žilách prestanú byť „tiché“. Otrasy organizmu stimulujú dôraznejšie pulzovanie krvi v žilách, eliminujú hromadenie toxínov a krvné zrazeniny v okolí chlopní v žilách. Otrasy organizmu sú efektívna pomoc pri prevencii a liečbe rôznych ochorení vnútorných orgánov, prostriedok na prevenciu trombózy a dokonca aj infarktu.
Zdroj: http://www.biosferaklub.info/zaklopte-p ... more-13924


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz