Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 8:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nordic Walking, zdravá chůze
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 8:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
O zdravém dýchání, sezení viz také vlákno:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
1swyrp8j


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nordic Walking, zdravá chůze
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 8:54 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ono je to i o kousku sebezapření "co si o mně druzí pomyslí...", ale v CR je možná i víc těch mladších co chodí s hůlkama nordic, než-li letitých....

Kolegovi z práce který je ještě poměrně mladý, se na malé vesnici všichni dost smáli když jako jediný z vesnice si to štrádoval s hůlkama kolem luk, lesů a strání....
Ale i ten posměšný pokřik puberťáků "kde máš lyže...?", se dá skousnout pokud víte že Vám to skutečně pomáhá...
to platí o jakémkoli netradičním postupu při péči o zdraví....Být dnes "normální" jako ostatní, znamená dřepnout před telku nebo u mladých před play station a hry v PC, nehýbat se a buřtovat se lupínkama a jinejma móooc chutnejma věcma....a péči nechat na vyškolených autoopravářích(lékařech), neboť jim přece nechceme fušovat do řemesla, že ne...?

Nebo si pořiďte pejska a rychlejší chůzí a skotačením s ním pobuďte(aspoň to člověka donutí denně...),jako pan Jarda, a tak s ním vykonáte mnoho prospěšného pro zdraví nejen svoje ale i zdraví toho pesana....


Naposledy upravil muflon dne stř říj 13, 2010 9:21 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nordic Walking, zdravá chůze
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 5:14 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ono je to i o kousku sebezapření "co si o mně druzí pomyslí...", ale v CR je možná i víc těch co chodí s hůlkama nordic, než-li letitých....

Kolegovi z práce který je ještě poměrně mladý, se na malé vesnici všichni dost smáli když jako jediný z vesnice si to štrádoval s hůlkama kolem luk, lesů a strání....
Ale i ten posměšný pokřik puberťáků "kde máš lyže...?", se dá skousnout pokud víte že Vám to skutečně pomáhá...
to platí o jakémkoli netradičním postupu při péči o zdraví....Být dnes "normální" jako ostatní, znamená dřepnout před telku nebo u mladých před play station a hry v PC, nehýbat se a buřtovat se lupínkama a jinejma móooc chutnejma věcma....a péči nechat na vyškolených autoopravářích(lékařech), neboť jim přece nechceme fušovat do řemesla, že ne...?

Nebo si pořiďte pejska a rychlejší chůzí a skotačením s ním pobuďte(aspoň to člověka donutí denně...),jako pan Jarda, a tak s ním vykonáte mnoho prospěšného pro zdraví nejen svoje ale i zdraví toho pesana....

Ono je celkem jedno co si pořídíte, zda hůlky, psa, nebo uštěkanou manželku, ale chce to něco, co vás donutí vypadnout z teplíčka domova do lesa a tam být co nejdéle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nordic Walking &zdravá chůze
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 7:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak mi konečně po dlouhém čekání na pořadníku, přišli pantofle a stélky(vložky) do bot...chodí se v tom velmi příjemně, dal sem si to i do bot se kterými chodím do přírody...
Akorát ten design pantoflí nic moc, ale holt to není na parádu ale pro zdraví... \":wink:\"

Pane Jardo jak jste to myslel s tím endogenním dýcháním při rychlé chůzi, tak jak jste už popisoval v tomto vlákně, nebo se to dělá jinak než na ty 3,4, či 5 vteřin nádech-výdech, je tam nějaké zadržení dechu krátké?
Mohl by jste to v krátkosti popsat jak jednoduše na to jít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nordic Walking &zdravá chůze
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:44 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tak mi konečně po dlouhém čekání na pořadníku, přišli pantofle a stélky(vložky) do bot...chodí se v tom velmi příjemně, dal sem si to i do bot se kterými chodím do přírody...
Akorát ten design pantoflí nic moc, ale holt to není na parádu ale pro zdraví... \":wink:\"

Pane Jardo jak jste to myslel s tím endogenním dýcháním při rychlé chůzi, tak jak jste už popisoval v tomto vlákně, nebo se to dělá jinak než na ty 3,4, či 5 vteřin nádech-výdech, je tam nějaké zadržení dechu krátké?
Mohl by jste to v krátkosti popsat jak jednoduše na to jít?

Statický trénink endogenního dýchání je sice velice dobrý, ale mě se u mnoha lidí osvědčilo dynamické trénování, vhodné je pravidelné dýchání a to takovým tempem, které bez přemáhání zvládáte. Mě se osvědčilo si nahrát do mobilu několik verzí pravidelného počítání, třeba jedna, dva, tři, čtyři, pět, to pak nasmyčkujete a na toto počítání uděláte nádech a na další pětici uděláte výdech. Pouštíte si to při chůzi do sluchátek, což vás naprosto perfektně nutí dýchat zhluboka na plný dech. Dáte to na opakování a do nekonečna vám to do uší dává signál ke správnému postupu. Když to neudýchám na pět, pokud jdete rychle, nebo do kopce, tak tam mám i počítání do čtyřech a pro velice rychlou chůzi i do třech. Již po několika kilometrech jedete automaticky a sluchátka prakticky nevnímáte. Postupně si to tak zautomatizujete, že nad tím není třeba přemýšlet a dodržujete to naprosto přesně. Po krátkém nácviku můžete toto počítání proložit třeba hudbou a pak zase počítání, což vás zase vrátí do správného tempa. Dá se tím nacvičit naprosto strojové dýchání, které budete potom dodržovat i bez tohoto vedení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 9:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/teles ... ovati.html

Dědek kořenář:

Proč se vlastně tělesně udržovati

Špatnou péčí o tělo si zkrátíte život:
1. Ztracenými dny, kdy nemůžete žít podle svých představ.
2. Zhoršením detoxikační schopnosti jater a ostatních čističů.
3. Zanesením organizmu balastními látkami.
4. Výrazným degeneračním poškozením postižených tkání.
5. Atrofií nepoužívané svaloviny a podpůrného aparátu.
6. Nápravou poruch a ztrát na těle i na okolí vzniklých v důsledku nemoci.
7. Zkrácením telomer na koncích DNA zrychlením dělení buněk.

Být nemocen znamená:
1. Značnou finanční ztrátu.
2. Být někomu na obtíž.
3. Být nešťastný, nesnesitelný, nablblý a unavený.
4. Nebýt pánem svého života.
5. Ztratit optimistickou budoucnost.
6. Neschopnost hospodařit.
7. Nechtěné nevyhnutelné přizpůsobování se.

Co se s tím dá dělat:
1. Přečíst si Chytrověď.
2. Vyzkoušet na bližních naše přípravky a metody.
3. Vyzkoušet je na sobě.
4. Pročíst si můj web.
5. Podělit se o své nové a radostné zkušenosti v Diskuzi, pochlubit se úspěchy.
6. Naučit se meditovat, dýchat ještěrčím dechem a radovat ze z přítomnosti ve stávajícím životě a z každodenních projevů svého skromného bytí.
7. Dodat chuti a odvahy začínajícím, kteří čtou tyto řádky jakozrovna teď já (vy) a také pochybují o svém optickém zdroji informaci (nevěří vlastním očím).

Co si o tom myslím já:
1. Je to moje zdraví a dělám si s ním sám, co uznám za vhodné. Já svoje bylinné koncentráty vyrábím v maximální kvalitě pro sebe. Chce-li kdos přebytky, nechť čte dál. Ne-li, ne!
2. Péče o zdraví vyžaduje čas, plánování, sebekázeň, je namáhavá a drahá. Proto důkladně zvažuji, jestli mi to za to vůbec ještě stojí. Nebo co mi to vlastně stojí.
3. Máte-li nedůvěru, jiné priority nebo omezený rozpočet, nakupujte méně kvalitní výrobky v akci. Dobrá pověst našich výrobků se šíří od úst k ústům (případně od jiných tělních otvorů k jiným tělním otvorům). Dáváte-li přednost produktům z draze placených TV reklam promítnutých v jejich ceně, je to vaše volba. Pak už mám jenom poslední radu: Choďte na uklidňující procházky kolem hřbitova a relaxujte v obýváku (odpočívejte v pokoji).

----------------------
Různé vylepšené druhy cviků dědka kořenáře:
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/telesna-udrzba.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...by jste měl trávit více času ve volné přírodě, než u monitoru počítače.

Ano, ano, děkuji za připomínku \":wink:\" ...dnes jsem se nedokopal...to počasí mne odradilo a od zítřka se má počasí ještě víc zkazit....

...ale pořídil sem si asi za necelé dva táci bundu která má rozepínací větrací otvory v podpaždí, je vodě a větru odolná, a přesto prodyšná co se týká odvodu přebytečného tepla...česká firma Sherpa.... \":idea:\"
(mohu jen doporučit, je to téměř do každého počasí pokud neleje jako z konve a překonáte lenost, což je vždy to nejtěžší... \":mrgreen:\" ...)

Nemám pravidelné návyky- ani v jídle, ani v době spánku a vstávání, ani v chození ven do přírody a plnění povinností se mi přímo vnitřně hnusí(asi z depky...co stím??)...celý život hon, spěch a chaos...proto jsem se zdravím tam kde jsem....máte radu pro takové beznadějné "případy"...?? \":shock:\"

Jednu závislost(před rokem to byla TV), jsem nahradil jinou závislostí - net...ta je sice prospěšnější(snad) více pro ostatní, ale nikoli nyní pro mne.... \":(\"


Naposledy upravil muflon dne pon lis 08, 2010 7:34 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 8:27 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ano, ano, děkuji za připomínku \":wink:\" ...dnes jsem se nedokopal...to počasí mne odradilo a od zítřka se má počasí ještě víc zkazit....

...ale pořídil sem si za dva táci bundu která má rozepínací větrací otvory v podpaždí, je vodě a větru odolná, a přesto prodyšná co se týká odvodu přebytečného tepla...česká firma Sherpa.... \":idea:\"
(mohu jen doporučit, je to téměř do každého počasí pokud neleje jako z konve a překonáte lenost, což je vždy to nejtěžší... \":mrgreen:\" ...)

Nemám pravidelné návyky- ani v jídle, ani v době spánku a vstávání, ani v chození ven do přírody a plnění povinností se mi přímo vnitřně hnusí(co stím??)...celý život hon, spěch a chaos...proto jsem se zdravím tam kde jsem....máte radu pro takové beznadějné "případy"...?? \":shock:\"

Jednu závislost(před rokem to byla TV), jsem nahradil jinou závislostí - net...ta je sice prospěšnější(snad) více pro ostatní, ale nikoli nyní pro mne.... \":(\"

To se obávám, že takový případ je zralý na nakopání do prdele, protože pokud člověk netuší důvod svých zdravotních potíží a koná chyby nevědomě, tak je to sice špatné, ale holt prominutelné,. Ovšem pokud člověk zcela jednoznačně ví, kde je zakopaný pes a stejně to ignoruje, tak zde opravdu nevím o jiném vhodnějším prostředku, než jsem napsal v první větě. Sám sice mám vytíženost naprosto neuvěřitelnou, ale pokud vyleze oskar, tak mě doma neudrží nic a prostě jdu ven bez ohledu na cokoliv, a má to pro mě absolutní prioritu. Pokud oskar nevyleze a ven se mě jít nechce, tak zalezu do sauny, což je další možnost s velice podobným účinkem a mohu vám ji také doporučit, mino to nakopání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 3:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
To se obávám, že takový případ je zralý na nakopání do prdele, protože pokud člověk netuší důvod svých zdravotních potíží a koná chyby nevědomě, tak je to sice špatné, ale holt prominutelné,. Ovšem pokud člověk zcela jednoznačně ví, kde je zakopaný pes a stejně to ignoruje, tak zde opravdu nevím o jiném vhodnějším prostředku, než jsem napsal v první větě. Sám sice mám vytíženost naprosto neuvěřitelnou, ale pokud vyleze oskar, tak mě doma neudrží nic a prostě jdu ven bez ohledu na cokoliv, a má to pro mě absolutní prioritu. Pokud oskar nevyleze a ven se mě jít nechce, tak zalezu do sauny, což je další možnost s velice podobným účinkem a mohu vám ji také doporučit, mino to nakopání.

Mnoho věcí lidi ví že nemaj dělat a že jim vyloženě škodí....psychika je složitá věc...ale mnohdy si to SAMI komplikujem a pak se divíme následkům... \":cry:\"

Chození ven člověka přivede na jiné myšlenky...Ano, je to otázka nastavení priorit...a už jsem se díky Vám pane Jardo dokopal k mnoha věcem které by mi připadaly ještě před 1/2 rokem nemyslitelné a neuskutečnitelné....Že bych si pro ten kopanec osobně fyzicky dojel k Vám?... \":wink:\" (hodně lidem pomůže "škoda každé rány která padne vedle..." a předsevzetí a sladkooblbování sama sebe nikam nevede- druhým leccos můžem namluvit, ale naše tělo ví moc dobře jak to skutečně myslíme a podle toho se taky k našemu nemilému překvapení zařídí(jak jste kdysi se zmínil o "inteligenci" buněk našeho těla...

Je obdivuhodná Vaše trpělivost s jakou poskytujete nám stále na držku padajícím(což asi většině lidí nestačí ke změně smýšlení a způsobu života...) svojí podporu a vedení...Doslova bych rád dokopal někdy i já některé své blízké, ale právě v rodině se asi nejvíc učíme tomu těžce nedostatkovému sebeovládání a "svaté" trpělivosti.... \":wink:\"
(vím že je nemůžu nutit a stačí možná prostě jít příkladem a čekat až JEJICH čas dozraje a leccos postupně pochopí...tak jako(snad) i my sami \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:13 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mnoho věcí lidi ví že nemaj dělat a že jim vyloženě škodí....psychika je složitá věc...ale mnohdy si to SAMI komplikujem a pak se divíme následkům... \":cry:\"

Chození ven člověka přivede na jiné myšlenky...Ano, je to otázka nastavení priorit...a už jsem se díky Vám pane Jardo dokopal k mnoha věcem které by mi připadaly ještě před 1/2 rokem nemyslitelné a neuskutečnitelné....Že bych si pro ten kopanec osobně fyzicky dojel k Vám?... \":wink:\" (hodně lidem pomůže "škoda každé rány která padne vedle..." a předsevzetí a sladkooblbování sama sebe nikam nevede- druhým leccos můžem namluvit, ale naše tělo ví moc dobře jak to skutečně myslíme a podle toho se taky k našemu nemilému překvapení zařídí(jak jste kdysi se zmínil o "inteligenci" buněk našeho těla...

Je obdivuhodná Vaše trpělivost s jakou poskytujete nám stále na držku padajícím(což asi většině lidí nestačí ke změně smýšlení a způsobu života...) svojí podporu a vedení...Doslova bych rád dokopal někdy i já některé své blízké, ale právě v rodině se asi nejvíc učíme tomu těžce nedostatkovému sebeovládání a "svaté" trpělivosti.... \":wink:\"
(vím že je nemůžu nutit a stačí možná prostě jít příkladem a čekat až JEJICH čas dozraje a leccos postupně pochopí...tak jako(snad) i my sami \":oops:\"

To máte pravdu, základ je pochopit, což se mnoha lidem za celý dlouhý život prostě nepovede a pak se přesvědčit to i udělat, což je ještě složitější a vhodné je pokud to dělá celá rodina. Jen málo lidí má tu sílu jít proti proudu a cizím opačným názorům, ale o to více takovým lidem fandím, protože sám vím jak těžká cesta je čeká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SNĚŽNICE
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 6:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak známej mne seznámil s dobrou alternativou chození v přírodě pokud je sníh-SNĚŽNICE!!!...:
(SKVĚLÉ JE ŽE ČLOVĚK MŮŽE JÍT KLIDNĚ PŘES POLE NEBO KOPCE A NEZABOŘÍ SE !!!, hůlky jsou vhodné jako nordic walking, akorát se přidají větší talířky proti boření do sněhu... \":wink:\" )

= romantika + hodně pro zdraví na čerstvém vzduchu, posilujícím imunitu (téměř) za každého počasí...
(neprofoukavá bunda a dobré boty výhodou...i když dokud se člověk hýbe a pokud se zastaví až doma, tak nezastydne tolik ten pot což je nebezpečné...- vhodná je bunda s rozparky v podpaždí...)

SNĚŽNICE - velký výběr od dětských, přes dámské až po vylehčené...:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=sn%C4%9B%C5%BEnice

NEROZUMÍM ZATÍM CO JSOU VÍCE KVALITNÍ, ALE HODNĚ ASI ZÁLEŽÍ HLAVNĚ NA UCHYCENÍ BOTY A NA POČTU TZV."MAČEK" VESPOD SNĚŽNIC. Mačky=protiskluzové úchyty...Mačky zajišťují výborné vlastnosti při stoupání a sestupu v namrzlých kopcích.

Zaujali mne tyto informace:
Jedinečné rámové sněžnice Atlas si od roku 2006 získávají stále více nadšenců zimní turistiky.
Díky patentu Spring Loaded Suspension (SLS) nabízí uživateli vysoký komfort při traversování s ohledem na namáhání kotníku.

Atlas sněžnice nabízí dámské a panské modely v několika sériích. Série 12, Série 11, Série 10, Série 9 a BC24. Rozdíl je především v počtu protiskluzových maček na spodku sněžnice.

Jde o sněžnice amerického výrobce ATLAS Snowshoes. Jedná se o nejvíce inovované sněžnice na světě. ... doporučená váha je v librách. Libra je 0,45 kg, tzn. například 200 liber je 90kg.
U snežnic Atlas je kladen velký důraz na rozdíl mezi chůzí ženy a muže. Proto byly vyvinuty sněžnice přímo pro ženský krok. Tato modelová řada se označuje Elektra. Více se o jednotlivých sněžnicích a všech používaných systémech můžete dozvědět na http://www.atlassnowshoe.com
(jsou k dostání samozřejmě i v ČR)


Naposledy upravil muflon dne pon lis 08, 2010 11:30 pm, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tak známej mne seznámil s dobrou alternativou chození v přírodě pokud je sníh-SNĚŽNICE!!!...:
(SKVĚLÉ JE ŽE ČLOVĚK MŮŽE JÍT KLIDNĚ PŘES POLE NEBO KOPCE A NEZABOŘÍ SE !!!, hůlky jsou vhodné jako nordic walking, akorát se přidají větší talířky proti boření do sněhu... \":wink:\" )

= romantika + hodně pro zdraví na čerstvém vzduchu, posilujícím imunitu (téměř) za každého počasí...
(neprofoukavá bunda a dobré boty výhodou...i když dokud se člověk hýbe a pokud se zastaví až doma, tak nezastydne tolik ten pot což je nebezpečné...- vhodná je bunda s rozparky v podpaždí...)

SNĚŽNICE - velký výběr od dětských, přes dámské až po vylehčené...:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=sn%C4%9B%C5%BEnice

NEROZUMÍM ZATÍM CO JSOU VÍCE KVALITNÍ, ALE HODNĚ ASI ZÁLEŽÍ HLAVNĚ NA POČTU TZV."MAČEK" VESPOD SNĚŽNIC. Mačky=protiskluzové úchyty...Mačky zajišťují výborné vlastnosti při stoupání a sestupu v namrzlých kopcích.

Zaujali mne tyto informace:
Jedinečné rámové sněžnice Atlas si od roku 2006 získávají stále více nadšenců zimní turistiky.
Díky patentu Spring Loaded Suspension (SLS) nabízí uživateli vysoký komfort při traversování s ohledem na namáhání kotníku.

Atlas sněžnice nabízí dámské a panské modely v několika sériích. Série 12, Série 11, Série 10, Série 9 a BC24. Rozdíl je především v počtu protiskluzových maček na spodku sněžnice.

Jde o sněžnice amerického výrobce ATLAS Snowshoes. Jedná se o nejvíce inovované sněžnice na světě. ... doporučená váha je v librách. Libra je 0,45 kg, tzn. například 200 liber je 90kg.
U snežnic Atlas je kladen velký důraz na rozdíl mezi chůzí ženy a muže. Proto byly vyvinuty sněžnice přímo pro ženský krok. Tato modelová řada se označuje Elektra. Více se o jednotlivých sněžnicích a všech používaných systémech můžete dozvědět na http://www.atlassnowshoe.com

Obávám se, že takovou vymoženost v našich podmínkách těžko využijete, těch pár dní, co se zde vyskytuje trochu sněhu, za to asi nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Obávám se, že takovou vymoženost v našich podmínkách těžko využijete, těch pár dní, co se zde vyskytuje trochu sněhu, za to asi nestojí.

By mne docela zajímalo jak se hemžíte-pohybujete v přírodě ve dnech kdy je venku nehezky nebo sníh nebo dokonce v nejhorším sněhová břečka, čí drobné mrholené sněhu s deštěm a k tomu takový ten přívětivý studený větérek... \":wink:\"

Jistě že pesan se musí denně venčit, ale hodinu venku i v takovém počasí??- ale prý tak zase otuží člověk tělo postupně a možná i lépe, než drastickými ledovými sprchami doma.... \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ad Sněžnice-Základní info + VIDEA
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 11:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Chůze na sněžnicích po polích a terénu(spálí se o 45% víc energie než při normální chůzi, a otužuje se člověk, nehledě na přírodní přísun kyslíku...a celkový přínos pro zdraví... porovnání : narozdíl od nordic walkingu který je vhodný spíše jen po sypaných cestách a rovnějším terénu bez sněhu(i v zimě lze), zatímco se sněžnicemi možno svobodně přes pole a kopce nebo vyjet do nejbližších hornatých terénů chcete-li si co nejdéle užít sněhu....)

[u:25b3crrv][b:25b3crrv]VIDEA pro začátečníky[/b:25b3crrv][/u:25b3crrv]
(snowshoes = sněžnice)
(Snowshoeing = chůze na sněžnicích)


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
25b3crrv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:06 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
By mne docela zajímalo jak se hemžíte-pohybujete v přírodě ve dnech kdy je venku nehezky nebo sníh nebo dokonce v nejhorším sněhová břečka, čí drobné mrholené sněhu s deštěm a k tomu takový ten přívětivý studený větérek... \":wink:\"

Jistě že pesan se musí denně venčit, ale hodinu venku i v takovém počasí??- ale prý tak zase otuží člověk tělo postupně a možná i lépe, než drastickými ledovými sprchami doma.... \":idea:\"

Samozřejmě za každou cenu ven nechodím, pokud vyloženě padají trakaře, raději zalezu do sauny, což mě vyčistí také solidně. V obou případech jde o kombinaci tepla s chladem a tělo si na střídání teplot navykne, což vás pak velice solidně chrání před případnou infekcí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz