Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 6:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Nebaví Vás skupinová cvičení v nevětraných místnostech s příliš hlasitou hudbou a ukřičenou cvičitelkou? Nemáte čas na pravidelné dojíždění do fit center, nestíháte složitou choreografii a přesto byste pro sebe chtěli něco udělat? TAK ZAČNĚTE PRAVIDELNĚ CHODIT! Uděláte pro sebe víc, než si myslíte. Choďte sami, s rodinou, s přáteli....



Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 6:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.10000kroku.cz/?page=kategorie&&ktera=pripoj-sve-kroky

Připoj své kroky.

Díky programu INDARES.com vyvinutém na Univerzitě Palackého v Olomouci máte možnost jednoduchým způsobem zaznamenávat a kontrolovat Váš počet kroků i veškerou pohybovou aktivitu během jednotlivých dnů.
Stačí se pouze zdarma zaregistrovat a můžete začít.

Ještě si vzpomínáte jak jsem vám stále podsouval chození místo sezení u počítače? Jak vidím, tak již vám došlo, že se jedná o naprosto nejideálnější činnost, kterou může člověk dělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Jak vidím, tak již vám došlo, že se jedná o naprosto nejideálnější činnost, kterou může člověk dělat.

Je to účinnější než plavání nebo rotoped ve vydýchané místnosti bez slunce.... \":wink:\"

PC je hrozná závislost...ale i s Vaší pomocí se "léčím"... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Je to účinnější než plavání nebo rotoped ve vydýchané místnosti bez slunce.... \":wink:\"

PC je hrozná závislost...ale i s Vaší pomocí se "léčím"... \":wink:\"

To ano, chození je základ pevného zdraví a nikdo by ho neměl zanedbávat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 2:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ode dneška je akce v Lídlu na hole Nordic walking(mají užší rukojeť než horské trekové hole)...včetně návodu k použití-za cca 500kč hole: korková rukojeť, odnímatelná poutka-polorukavice,carbon+sklolaminát(což dobře tlumí vibrace a nárazy....a za tuto cenu jsou většinou k dostání jen těžší hliníkové hole).
Nejsou teleskopické(což je podle mne lepší-do kufru auta se vejdou, a nestrhne se časem teleskop neboť nejsou vysouvací).

Nutno kupovat výšku holí podle Výšky člověka:
159-165cm...hole se 110cm
166-172cm...hole se 115cm
173-180cm...hole se 120cm
181-187cm...hole se 125cm
(pokud je někdo vyšší či nižší než uvádí tabulka, musí sehnat hole jinde, nejspíš teleskopy. Přepočet pro správné určení výšky holí je:
Výška člověka x 0,68(koeficient)

Dále je ode dneška akce v Lídlu na dámské i pánské funkční prádlo, sportovní kalhoty okolo 250kč(Lycra), za cca 400kč walking BOTY(na walking nesmí být kotníkové, vhodná je dostatečně velká podrážka na patě!), gelové vložky....
Boty i hole mají reflexní proužky pro lepší viditelnost v šeru...

K technice chůze viz první příspěvky v tomto vlákně(nic složitého to není), rukojeti se drží lehce s mírně povolenými prsty jako byste drželi měkký banán a nechtěli jej rozmáčknout... \":D\" \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 8:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
muflon : a čo tak sa ísť prebehnúť do lesa po mäkšom teréne na 30 minút ? Ten pocit Nordic walkingom nenahradíš. A navyše na teba nikto nebude pozerať, ako si dopomáhaš palicami, a tebe bude lepšie, lebo nebudeš "tŕňom" v oku. \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 9:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
NOWOCAYN píše:
muflon : a čo tak sa ísť prebehnúť do lesa po mäkšom teréne na 30 minút ? Ten pocit Nordic walkingom nenahradíš. A navyše na teba nikto nebude pozerať, ako si dopomáhaš palicami, a tebe bude lepšie, lebo nebudeš "tŕňom" v oku. \":)\"

Nordic walking je v ČR více rozšířen mezi mladší a střední generací než pouze u důchodců jak to je vidět v lázních, kam jezdí němečtí penzisté.... \":lol:\"
Naopak moje babička v osmdesáti nechtěla nosit hůlku(jednu \":wink:\", tu opravdu důchodcovskou ), a říkala že přece není tak nemohoucí(co by si o ní přece lidi pomysleli... \":evil:\" ) \":mrgreen:\"
Pokud dáme jen na to jak se na nás lidi dívaj, tak radši budem dělat všecko jako oni abysme se nedostali do řečí(např.-"Ty si nějakej divnej když nejíš kuřata..."....ale kde je pak péče o zdraví?!... \":cry:\"
- Většina žel často nemívá pravdu, jak je vidět i na poměrně malém počtu vlastní mozek používajících lidí...

Chůze umožňuje více se kochat oblohou a přírodou a vychutnávat krásy luk,polí a strání... \"8)\"
Navíc podle pana Jardy i podle přirozenosti, je chůze nejpřirozenější pohyb, bez rizika pro klouby, pro VŠECHNY věkové i zdravotní kategorie... \":wink:\"
Jasně že ze začátku má člověk divnej pocit že je na očích...ale já nesu hůlky obě v jedné ruce, a až teprv v přírodě nasadím chůzi s hůlkama... Taky je dobré používat gumové násadce aby člověk neklapal jak mlýn, a pokud není vyloženě terén pro sejmutí gum."botiček" , tak je prakticky nesundavám \":wink:\"

Samozřejmě pokud někomu vyhovuje jogging, a běhá se po měkkých lesních cestách, nic proti tomu...je potřeba mít ale kvalitní odpružené boty a koukat pod sebe aby člověk nezakop o ňákej ten kořen nebo si nevyvrknul kotník dopadem boty na kámen.... \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 10:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Když se u mě začaly před pár lety projevovat první zdravotní problémy z vyčerpání a stresu, tak jsem začala chodit do práce pěšky. Ne nějak cíleně, ale úplně spontánně si o to tělo řeklo. Každý den jsem si přivstala a hodinu jsem tlapala celou cestu. Úplně to změnilo moje rozpoložení a přístup k životu. Ta hodina byla nejhezčí částí mého dne, na kterou jsem se těšila a stresy v práci mi byly ukradené. Později jsem začala běhat. Na tělo to má možná účinek podobný, i když mnohem intenzivnější. Ale psychicky je to aspoň pro mě něco úplně jiného. Zatímco chůze je spíš meditativní, uklidňuje a harmonizuje, běh je spíš taková radikální katarze \":)\" Každopádně potřebuju obojí.

Dneska jsem se poprvé po zimě pořádně prošla na sluníčku a mám pocit, že je ze mě nový člověk \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Když se u mě začaly před pár lety projevovat první zdravotní problémy z vyčerpání a stresu, tak jsem začala chodit do práce pěšky. Ne nějak cíleně, ale úplně spontánně si o to tělo řeklo. Každý den jsem si přivstala a hodinu jsem tlapala celou cestu. Úplně to změnilo moje rozpoložení a přístup k životu. Ta hodina byla nejhezčí částí mého dne, na kterou jsem se těšila a stresy v práci mi byly ukradené. Později jsem začala běhat. Na tělo to má možná účinek podobný, i když mnohem intenzivnější. Ale psychicky je to aspoň pro mě něco úplně jiného. Zatímco chůze je spíš meditativní, uklidňuje a harmonizuje, běh je spíš taková radikální katarze \":)\" Každopádně potřebuju obojí.

Dneska jsem se poprvé po zimě pořádně prošla na sluníčku a mám pocit, že je ze mě nový člověk \":)\"

Chůze naprosto ideálně harmonizuje celé tělo, což se o běhu již tvrdit nedá, ale zdravý určitě je také i když asi v jiném ohledu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 12:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Beladona":1t13eia8]Když se u mě začaly před pár lety projevovat první zdravotní problémy z vyčerpání a stresu, tak jsem začala chodit do práce pěšky. Ne nějak cíleně, ale úplně spontánně si o to tělo řeklo. Každý den jsem si přivstala a hodinu jsem tlapala celou cestu. Úplně to změnilo moje rozpoložení a přístup k životu. Ta hodina byla nejhezčí částí mého dne, na kterou jsem se těšila a stresy v práci mi byly ukradené. Později jsem začala běhat. Na tělo to má možná účinek podobný, i když mnohem intenzivnější. Ale psychicky je to aspoň pro mě něco úplně jiného. Zatímco chůze je spíš meditativní, uklidňuje a harmonizuje, běh je spíš taková radikální katarze \":)\" Každopádně potřebuju obojí.

Dneska jsem se poprvé po zimě pořádně prošla na sluníčku a mám pocit, že je ze mě nový člověk \":)\"[/quote:1t13eia8]
Já sem taky běhal v nejhorších obdobích života...teď dávám přednost chůzi s hůlkama...(krokoměr,neboli pedometr, může být motivací...)-
internetový překlad:
"..Kvalitní, fyzická aktivita, jako je monitor Yamax Digi-Walker krokoměr je skvělý způsob, jak sledovat vaši činnost vzory. Pokaždé, když zkontrolovat krokoměr, motivuje vás vzít další kroky. Jak si zvýšit svůj denní kroku počítat, budete brzy začnou všímat skutečných změn ve své fyzické a duševní stav, s více energie, méně stresu a lepší spánek. Začněte tím, že prostě zaznamenávání počtu kroků každý den po dobu jednoho týdne. Připněte jej když ráno vstanete a nosit až do před spaním. Uchovávat záznamy o každodenní kroky. Do konce týdne budete znát svůj denní průměr. Ty by mohly být překvapeni, jak mnoho (či jak málo!) Kroků se dostanete na každý den. Pokud jste pravidelnými víkend chodec můžete využít také krokoměr měřit počet kroků ve vašem delší procházky."
http://www.digiwalker.co.uk/index.php/S ... day-memory

-Do schodů chodím zásadně pěšky, výtah používám jen s těžkými nákupy....

S tou sponntáností souhlasím, pokud nasloucháme tělu, tak je to vždy nejlepší... \":D\"
(ne nadarmo se říká když je člověk pod náhlou zátěží a stresem, že to musí JÍT ven " ROZDÝCHAT ", nebo se taky říká sarkasticky o někom komu tzv.není už pomoci, že " TO UŽ NEROZCHODÍ " (odtud vyvozuji, že většinu stresů LZE rozchodit a rozdýchat \":!:\" ...viz také vlákno Kyslík:...! \":wink:\" \":wink:\"


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 7:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
[quote="muflon":2azgdw4z]Já sem taky běhal v nejhorších obdobích života...teď dávám přednost chůzi s hůlkama...(krokoměr,neboli pedometr, může být motivací...)-
-Do schodů chodím zásadně pěšky, výtah používám jen s těžkými nákupy....

S tou sponntáností souhlasím, pokud nasloucháme tělu, tak je to vždy nejlepší... \":D\"
(ne nadarmo se říká když je člověk pod náhlou zátěží a stresem, že to musí JÍT ven " ROZDÝCHAT ", nebo se taky říká sarkasticky o někom komu tzv.není už pomoci, že " TO UŽ NEROZCHODÍ " (odtud vyvozuji, že většinu stresů LZE rozchodit a rozdýchat \":!:\" ...viz také vlákno Kyslík:...! \":wink:\" \":wink:\"


Naposledy upravil Beladona dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
On ale i pohyb je silná droga a taky jsem dospěla do stádia, kdy jsem chodila všude pěšky a večer pak denně běhala. Už jsem byla jak blázen, který se nedokáže zastavit \":D\" Pak jsem se cílenně zas musela učit odpočívat. Teď, když jsem zklidnila, dokážu teprve pořádně ocenit pohodlí jako třeba počkat si na výtah \":)\"

Pokud by jste se neusadila, tak jste možná skončila s vyznamenáním od amerického prezidenta jako Forrest Gump, ale neberte to jako urážku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 4:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
... jako Forrest Gump...

Ano i Forrest Gump tím že stále běžel, řešil své problémy...a i my v životě často se snažíme před něčím utéct....někdy se povede, jindy ne a dožene nás to.... \":mrgreen:\"
http://xman.idnes.cz/jsem-jako-forrest- ... enalin_fro

O závislosti ví své kdejaký pravidelný běžec...třeba herec Tříska by bez běhání asi prej umřel....
Holt endorfiny jsou endorfiny, ale určitě lepší než nějaké vnější drogy....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ano i Forrest Gump tím že stále běžel, řešil své problémy...a i my v životě často se snažíme před něčím utéct....někdy se povede, jindy ne a dožene nás to.... \":mrgreen:\"
http://xman.idnes.cz/jsem-jako-forrest- ... enalin_fro

O závislosti ví své kdejaký pravidelný běžec...třeba herec Tříska by bez běhání asi prej umřel....
Holt endorfiny jsou endorfiny, ale určitě lepší než nějaké vnější drogy....

Tak určitě je lepší běhat stále jako Forest Gump, než být nervózní a vystresovaný větší část svého života. Já například sice neběhám, ale velice rychle chodím a mnohdy to je také středem zbytečné pozornosti i otázek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz