Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: úte kvě 20, 2014 2:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 20, 2014 1:03 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti týkající se mého problému. Zda např. někdo zažil něco podobného a podařilo se mu to překonat atd.

Je mi 25 a ve 20 jsem měla onkologický nález, následovalo ozařování, chemoterapie atd. a po "vyléčení" rakoviny následovala tříletá hormonální léčba. Nyní jsem asi jeden rok "čistá".

Nikdy jsem nebyla hubená nebo štíhlá, jako nikdo z naší rodiny, nikdy se u nás nestravovalo pravidelně a zdravě. Od druhého stupně základní školy jsem nesnídala, nesvačila, první jídlo byl oběd ve školní jídelně, na které jsem většinou ani nechodila. Když jsem přišla kolem třetí/čtvrté domů, tak jsem si dala rohlíky se salámem, tučné jogurty atd. a večer to samé (přes týden se u nás nevařilo). Moje průměrná váha v té době byla kolem 85 kg na 173 cm. Když jsem se odstěhovala z domova, jídlo bylo ještě horší než předtím, pokud je to vůbec možné, tím jsem se vypracovala na cca 100 kg a tuto váhu si plus mínus udržovala až do chvíle, kdy u mne objevili rakovinu.

Následkem hormonální léčby jsem se dopracovala až na neskutečných 128 kg, při své výšce 173 cm. Následně jsem začala střídat různé diety, několik měsíců jsem jedla "zdravě" dle doporučení z obezitologie, zkusila jsem i Dukanovu dietu (zaměřena na bílkoviny, po které jsem zhubla asi 20 kg, které jsem ale během ani ne měsíce nabrala zpět a tak to šlo ve věčném kolotoči až do období asi před dvěma měsíci, kdy jsem akutně začala řešit detoxikaci těla a tím přišla na vitariánství.

100% vitariánskou stravu jsem začínala na 121,5 kg na 173 cm výšky 1.4.2014 od té doby jsem nezhubla ani půl kilogramu a trpím plynatostní, ale jinak je mi opravdu skvěle, ten příval energie je až neskutečný, markantně se mi zlepšila psychika atd., takže proto bych nerada s vitariánstvím přestávala, ale trápí mne ta váha. Drtivá většina z Vás píše, že zhubla a spousta z Vás má podváhu. Mě se bohužel váha nehnula ani o deko.

Můj běžný jídelníček na jeden den vypadá např. takto:

snídaně: 10 jahod, jedna hruška, jedno jablko
oběd: zeleninový salát ( ledový salát, okurky, papriky, rajčata, někdy pár oliv nebo půl hrsti sezamových nebo slunečnicových semínek a čajová lžička olivového oleje)
svačina: 4 mandle, 4 lískové ořechy, půl hrsti sušených plodů Goji
večeře: je buď podobná snídani nebo veřeři

Ovoce i zeleninu obměňuji, aby strava byla pestrá.

Byla bych vděčná každému, kdo by mi zkusil poradit, čím by to mohlo být nebo zda má můj jídelníček nějaké zásadní nedostatky.

Moc děkuji

P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné \":-)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: úte kvě 20, 2014 4:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kacka píše:
....Je mi 25 a ve 20 jsem měla onkologický nález, následovalo ozařování, chemoterapie atd. a po "vyléčení" rakoviny následovala tříletá hormonální léčba....
....100% vitariánskou stravu jsem začínala na 121,5 kg na 173 cm výšky 1.4.2014 od té doby jsem nezhubla ani půl kilogramu a trpím plynatostní, ale jinak je mi opravdu skvěle, ten příval energie je až neskutečný, markantně se mi zlepšila psychika atd., takže proto bych nerada s vitariánstvím přestávala, ale trápí mne ta váha. Drtivá většina z Vás píše, že zhubla a spousta z Vás má podváhu. Mě se bohužel váha nehnula ani o deko....

Jak pise napriklad Markus Rothkranz, nestaci jen prejit na vitarianskou stravu, ale chce to pridat ocisty, o kterych nepises. Tedy predevsim ocistu strev (Sank Praksalana a klystyry nebo idealne hydrocolon), ocistu jater a idealne nejake pusty. Napriklad pri suchem pustu jsem ztracel necela 2 kila denne. A pri tve strave uz by se ti to nevratilo. A jeste k Rothkranzovi, pise, ze lidi co prejdou na vitarianskou stravu a nedelaji ocisty trpi plynatosti, o te pises. Z hlediska stravy, urcite lepsi nez je moje \":)\" , zatim, mozna jeste pridat nejake stavy, zeleny napoj,...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 10:24 am 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Dobry den Kacko,jsem moc rada, ze jste napsala o sve situaci ohledne „Nehubnuti“, protoze mam podobny problem a pokousim se jej resit vice nez rok. Je to pro mne zrovna tak nepochopitelne jako pro Vas a vzdy, kdyz procitam ruzne reakce tech kteri hubnou tak rychle az z toho maji strach, musim se pousmat:-) kolegove i pratele mne povaczuji v lepsim pripade za cvoka v horsim za lharku ktera se potajmu cpe a naoko predevsemi ji jen ovozel a ja se povazuji za nejtlustsiho wegana na svete:-)
Je mi to dost lito, protoze zrovna jako vy jsem se diky teto strave dostala do temner zariciho zdravi a dokonce jsem si vylecila zanet Stitne zlazy coz mam potvrzene i od doktora. Posledni prohlidka u nej a zaroven krevni testy ukazali, ze jsem absolutne zdrava a nebyt te nadvahy tak i absolutne stastna. Co se ocist tyce...mam zasebou mnoho(cca15)Sankapraksalan, asi mesicni pravidelny vyplach zaludku po ranu asi 6 jaternich ocist, jednou Trojcatko a jednu melounovou party v koupelne:-) pravidelne polykam vsemozne vitaminove doplnky, jsou soucasti me stavove nebo smoothy snidane. Drzim casto jednodenni hladovky ale i nekolik 3 i 5 dennich a jednu 7 mam tez jiz za sebou zrovna ted nedavno v dubnu. Dokonce ani pri hladovkach mi vaha nejde nijak rapidne dolu. Pri posledni sedmicce to bylo 3kg, ktera byla do tydne zpet. Celou dobu jsem si myslela, ze na vine je Stitna zlaza a ze jakmile se konecne trochu vzpamatuje pujde vse hladce dolu. Jenze...zlaza je jiz ok a porad nic. Tez jsem spolykala jiz asi 6 baleni BetaineHCL ktere traveni jiste upravilo ovsem na hubnuti bez efektu. Posledni akce byla melounova monodieta asi 5 dni a vysledek rovna se nula. Ted mne me patrani privedlo k pripravku L-Carnitin, ktere jsem si objednala hned tri baleni a hodlam vyzkouset i toto. Jestli se ma vaha nepohne, budu se muset asi smirit stim ze jsem patrne nejaka hricka prirody. Uprimne doufam a verim ze to pomuze protze tak trochu mi jiz dochazi i trpelivost a ja vazne nevim co delat. Byla bych velice vdecna, kdyby zde nekdo mel nejaky konstruktivni napad ci radu.
Dekuji za pozornost Stella


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 10:35 am 
Offline

Registrován: úte kvě 20, 2014 1:03 pm
Příspěvky: 2
Stella píše:
Dobry den Kacko,jsem moc rada, ze jste napsala o sve situaci ohledne „Nehubnuti“, protoze mam podobny problem a pokousim se jej resit vice nez rok. Je to pro mne zrovna tak nepochopitelne jako pro Vas a vzdy, kdyz procitam ruzne reakce tech kteri hubnou tak rychle az z toho maji strach, musim se pousmat:-) kolegove i pratele mne povaczuji v lepsim pripade za cvoka v horsim za lharku ktera se potajmu cpe a naoko predevsemi ji jen ovozel a ja se povazuji za nejtlustsiho wegana na svete:-)
Je mi to dost lito, protoze zrovna jako vy jsem se diky teto strave dostala do temner zariciho zdravi a dokonce jsem si vylecila zanet Stitne zlazy coz mam potvrzene i od doktora. Posledni prohlidka u nej a zaroven krevni testy ukazali, ze jsem absolutne zdrava a nebyt te nadvahy tak i absolutne stastna. Co se ocist tyce...mam zasebou mnoho(cca15)Sankapraksalan, asi mesicni pravidelny vyplach zaludku po ranu asi 6 jaternich ocist, jednou Trojcatko a jednu melounovou party v koupelne:-) pravidelne polykam vsemozne vitaminove doplnky, jsou soucasti me stavove nebo smoothy snidane. Drzim casto jednodenni hladovky ale i nekolik 3 i 5 dennich a jednu 7 mam tez jiz za sebou zrovna ted nedavno v dubnu. Dokonce ani pri hladovkach mi vaha nejde nijak rapidne dolu. Pri posledni sedmicce to bylo 3kg, ktera byla do tydne zpet. Celou dobu jsem si myslela, ze na vine je Stitna zlaza a ze jakmile se konecne trochu vzpamatuje pujde vse hladce dolu. Jenze...zlaza je jiz ok a porad nic. Tez jsem spolykala jiz asi 6 baleni BetaineHCL ktere traveni jiste upravilo ovsem na hubnuti bez efektu. Posledni akce byla melounova monodieta asi 5 dni a vysledek rovna se nula. Ted mne me patrani privedlo k pripravku L-Carnitin, ktere jsem si objednala hned tri baleni a hodlam vyzkouset i toto. Jestli se ma vaha nepohne, budu se muset asi smirit stim ze jsem patrne nejaka hricka prirody. Uprimne doufam a verim ze to pomuze protze tak trochu mi jiz dochazi i trpelivost a ja vazne nevim co delat. Byla bych velice vdecna, kdyby zde nekdo mel nejaky konstruktivni napad ci radu.
Dekuji za pozornost Stella

Dobrý den, Stello,

očist mám taky pár za sebou, ale maximálně tak polovinu, co vy. Monodiety jsem také zkoušela, i půsty. Můj nejdelší klasický půst trval 20 dní, za tu dobu jsem zhubla 5 kg a do týdne byly zpět, suchý půst jsem vydržela 4 dny a za tu dobu váha klesla pouze o jeden kg. Mám z toho stejný pocit jako vy, že jsem jen hříčka přírody.

Ohledně L-Carnitinu Vás asi zklamu, ale mě nepomohl, tak alespoň Vám snad pomůže....

Už opravdu nevím, v čem je chyba, jsem po hormonální léčbě čistá více než rok a stejně se váha nehýbe, taky už si říkám, že bych se měla smířit, ale vážit přes 120 kg je opravdu velký problém, mírnou nadváhu bych asi tolik neřešila.

Pokud by tu tedy někdo měl nějaký nápad, co s tím, byla bych Vám vdščná stejně jako Stella. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 12:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Kacka píše:
Dobrý den, Stello,

očist mám taky pár za sebou, ale maximálně tak polovinu, co vy. Monodiety jsem také zkoušela, i půsty. Můj nejdelší klasický půst trval 20 dní, za tu dobu jsem zhubla 5 kg a do týdne byly zpět, suchý půst jsem vydržela 4 dny a za tu dobu váha klesla pouze o jeden kg. Mám z toho stejný pocit jako vy, že jsem jen hříčka přírody.

Ohledně L-Carnitinu Vás asi zklamu, ale mě nepomohl, tak alespoň Vám snad pomůže....

Už opravdu nevím, v čem je chyba, jsem po hormonální léčbě čistá více než rok a stejně se váha nehýbe, taky už si říkám, že bych se měla smířit, ale vážit přes 120 kg je opravdu velký problém, mírnou nadváhu bych asi tolik neřešila.

Pokud by tu tedy někdo měl nějaký nápad, co s tím, byla bych Vám vdščná stejně jako Stella. \":-)\"

Ad:Ohledně L-Carnitinu Vás asi zklamu, ale mě nepomohl, tak alespoň Vám snad pomůže....

No to mi snad ani nerikejte...jedno baleni stoji 25€ \":roll:\"

Jeste pridam, ze klystyry provadim skoro pravidelne 2krat tydne a laktobacili polykam dve tobolky denne jiz asi 2mesice. Co se sportu tyce...tak tady tedy musim priznat, ze mam znacne rezervy a veskere pokusy o pravidelne cviceni ve fitku konci fiaskem tak po 3mesicich, ovsem v praci i doma mam pohybu docela dost. Chapu vase obavy pri vaze kterou mate, protoze sama vazim 76 a i to je dost neprijemne obzvlaste, kdyz kolem vas vsichni cpou pate pres devate jsou o polovinu lehci a udileji rady typu nezrat \":lol:\"
Mejte se krasne a pekny den \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: pon kvě 26, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
Kacko, Stello, mate nejake novinky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: pon kvě 26, 2014 1:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Ahoj \":)\" Zacala jsem brat ten L-carnitin a prvni den jsem citila uplne navaly horka, ale dnes jiz treti den necitim vubec nic. Zacala jsem k tomu opet doplnovat Jod, protoze teplota byla po ranu dost nizka 35,5. take sem se rozhodla vyradit vetsinu ovoce a pokusit se jist co nejvice zeleniny, ale bude to tezke protoze ovoce je ted vsude plno a jsem na nej dost zvykla. Rano mi zelenina ani moc nechutna tak jsem si dnes udelala jen stavu z okurky a rapikateho celeru. Jestli vecer po praci zvladnu nejaky sport, tak mozna trosku zasportuji, ale vidim to blede. \":lol:\"
Dost sazim na ten L-Carnitin a jestli nezhubnu...tak...skocim z mostu \":shock:\"
Ne nebojte tak zle to zase neni. Plan Be je, kdyztak zase otravovat pana Zajicka po telefonu snad mi poradi.
A co vy?
Pekny den preji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kacka":b9jcmwec]Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti týkající se mého problému. Zda např. někdo zažil něco podobného a podařilo se mu to překonat atd.

Je mi 25 a ve 20 jsem měla onkologický nález, následovalo ozařování, chemoterapie atd. a po "vyléčení" rakoviny následovala tříletá hormonální léčba. Nyní jsem asi jeden rok "čistá".

Nikdy jsem nebyla hubená nebo štíhlá, jako nikdo z naší rodiny, nikdy se u nás nestravovalo pravidelně a zdravě. Od druhého stupně základní školy jsem nesnídala, nesvačila, první jídlo byl oběd ve školní jídelně, na které jsem většinou ani nechodila. Když jsem přišla kolem třetí/čtvrté domů, tak jsem si dala rohlíky se salámem, tučné jogurty atd. a večer to samé (přes týden se u nás nevařilo). Moje průměrná váha v té době byla kolem 85 kg na 173 cm. Když jsem se odstěhovala z domova, jídlo bylo ještě horší než předtím, pokud je to vůbec možné, tím jsem se vypracovala na cca 100 kg a tuto váhu si plus mínus udržovala až do chvíle, kdy u mne objevili rakovinu.

Následkem hormonální léčby jsem se dopracovala až na neskutečných 128 kg, při své výšce 173 cm. Následně jsem začala střídat různé diety, několik měsíců jsem jedla "zdravě" dle doporučení z obezitologie, zkusila jsem i Dukanovu dietu (zaměřena na bílkoviny, po které jsem zhubla asi 20 kg, které jsem ale během ani ne měsíce nabrala zpět a tak to šlo ve věčném kolotoči až do období asi před dvěma měsíci, kdy jsem akutně začala řešit detoxikaci těla a tím přišla na vitariánství.

100% vitariánskou stravu jsem začínala na 121,5 kg na 173 cm výšky 1.4.2014 od té doby jsem nezhubla ani půl kilogramu a trpím plynatostní, ale jinak je mi opravdu skvěle, ten příval energie je až neskutečný, markantně se mi zlepšila psychika atd., takže proto bych nerada s vitariánstvím přestávala, ale trápí mne ta váha. Drtivá většina z Vás píše, že zhubla a spousta z Vás má podváhu. Mě se bohužel váha nehnula ani o deko.

Můj běžný jídelníček na jeden den vypadá např. takto:

snídaně: 10 jahod, jedna hruška, jedno jablko
oběd: zeleninový salát ( ledový salát, okurky, papriky, rajčata, někdy pár oliv nebo půl hrsti sezamových nebo slunečnicových semínek a čajová lžička olivového oleje)
svačina: 4 mandle, 4 lískové ořechy, půl hrsti sušených plodů Goji
večeře: je buď podobná snídani nebo veřeři

Ovoce i zeleninu obměňuji, aby strava byla pestrá.

Byla bych vděčná každému, kdo by mi zkusil poradit, čím by to mohlo být nebo zda má můj jídelníček nějaké zásadní nedostatky.

Moc děkuji

P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné \":-)\")[/quote:b9jcmwec]
[quote="Stella":b9jcmwec]Ahoj \":)\" Zacala jsem brat ten L-carnitin a prvni den jsem citila uplne navaly horka, ale dnes jiz treti den necitim vubec nic. Zacala jsem k tomu opet doplnovat Jod, protoze teplota byla po ranu dost nizka 35,5. take sem se rozhodla vyradit vetsinu ovoce a pokusit se jist co nejvice zeleniny, ale bude to tezke protoze ovoce je ted vsude plno a jsem na nej dost zvykla. Rano mi zelenina ani moc nechutna tak jsem si dnes udelala jen stavu z okurky a rapikateho celeru. Jestli vecer po praci zvladnu nejaky sport, tak mozna trosku zasportuji, ale vidim to blede. \":lol:\"
Dost sazim na ten L-Carnitin a jestli nezhubnu...tak...skocim z mostu \":shock:\"
Ne nebojte tak zle to zase neni. Plan Be je, kdyztak zase otravovat pana Zajicka po telefonu snad mi poradi.
A co vy?
Pekny den preji \":)\"[/quote:b9jcmwec]
Tak jak ty vaše peripetie s váhou čtu, tak bych řekl, že vše ukazuje na štítnou žlázu, což dokonce členka Stella potvrzuje náměrem nízké teploty. Něco k tomu jsem popisoval zde

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (NE)hubnutí
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 5:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 12, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 3
Citace:
Byla bych vděčná každému, kdo by mi zkusil poradit, čím by to mohlo být nebo zda má můj jídelníček nějaké zásadní nedostatky.

Hodím sem svoji radu. Do jídelníčku vám nesáhnu, to si musí každý odchytat sám.
Citace:
P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné \":-)\")

Nepíšete jak běháte. Ono půl hodiny pomalého běhu je skoro jako půl hodiny chůze a to je v celkovém výdeji za den skoro nic. Zařadil bych něco dynamického, třeba nějaké rychlé úseky. Nemusíte běžet(courat se) půl hodiny v kuse. Třeba si dejte rychlejší tempo a pak se vydejchejte, odpočiňte, koukněte kolem co se děje atd. Nebo moje oblíbené schody. Na klouby jsou o dost šetrnější než běh do kopce. Nemusíte běhat tisíce schodů za den(prozatím \":)\"). Stačí po desítkách si je dynamicky vyběhnout a pak vydechnout. Když budou síly, tak znovu. Nebo i cokoli jiného jako kolo, plavání. Ale člověk co jede na kole, jednou šlápne, pak se deset sekund veze, jen tak nezhubne. Začínat pomalu ze začátku ať to s vámi nesekne. Prostě tělo nakopnout k výkonu. Ono pak začne hubnout samo. Jen pak budete mít problém. Ten váš jídelníček vám nebude stačit. Prostě budete mít neskutečnej hlad, začnete víc jíst, zrychlíte si metabolismus. Spoléhat na tablety je hloupost.
Ale nejlepší je to dělat, protože vás to baví, ne protože vám to někdo řekl, že po tom zhubnete. Já kdybych měl furt běhat výklusem, tak asi během běhu usnu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz