Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká horní hranice množství přijatých tuků denně, nad kterou by člověk neměl jít. Poslední dobou totiž nevím, zda to nepřeháním. K snídani si naleju na ovoce tykvový olej, pak během dne sirná patlanina, tam dávám hodně lněného oleje, skoro na každý salát či jídlo liji olivový či slunečnicový olej (vše lisované za studena, vždy jen malé množství v lednici, zbytek v mrazáku) , mezitím také kokosový olej, skoro každý den avokádo, hodně ořechů.... nejde o to, že ztloustnu, to vůbec neřeším, spíš naopak, čistě ze zdravotního hlediska, abych moc nenamáhala játra, kolik tak bychom měli přijmout tuku?

Předem děkuji za odpověď.

Tak je to asi dost a hlavní chyba je, že mícháte naše dvě základní paliva dohromady. Tělo umí jet na sacharidy, nebo tuky, ale neumí oboje najednou, čili je vhodné tyto dvě paliva od sebe oddělit. Pro lidi s kvasinkou je vhodnější ten tuk a množství se pak zase tak řešit nemusí, klidně 6 polévkových lžic a možná i více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:03 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Tak je to asi dost a hlavní chyba je, že mícháte naše dvě základní paliva dohromady. Tělo umí jet na sacharidy, nebo tuky, ale neumí oboje najednou, čili je vhodné tyto dvě paliva od sebe oddělit. Pro lidi s kvasinkou je vhodnější ten tuk a množství se pak zase tak řešit nemusí, klidně 6 polévkových lžic a možná i více.

Zdá se mi to, nebo jste skutečně změnil názor? Donedávna byl přece tuk největší zlo.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Jaké jsou důvody pro preferování olivového oleje oproti jiným kvalitním za studena lisovaným olejům?

Nějaký konkrétní důvod tam nehledejte, ale i tak jde o relativně vhodný olej a pokud je opravdu kvalitní není důvod ho nepoužívat. Rozhodně se ovšem dají aplikovat i další kvalitní oleje, on není žádný zcela ideální a každý má své klady i zápory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Zdá se mi to, nebo jste skutečně změnil názor? Donedávna byl přece tuk největší zlo.

Názor jsem nezměnil, člověk si musí vybrat jedno palivo, pak problém není i na sacharidech to funguje, ale musíte udržet správné pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 10, 2011 9:41 am
Příspěvky: 4
Jardo chci se zaptat. Jen ohledně tuků, denně zkonzumuji cca 0,5 litru domácího kefíru + 50g (semen,ořechů) a cca 10g koks(strouhaný) a 2-3 až tři lžíce olivového oleje. Je to takto ok co se týká tuků?...Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 3:12 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Zdá se mi to, nebo jste skutečně změnil názor? Donedávna byl přece tuk největší zlo.

Vsevede dej si pohov, klasicky priklad chovani manipulatora, viz kniha Nenechte sebou manipulovat, cituji:
CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY
VZTAHOVÉHO MANIPULÁTORA
5. Mění své názory, chování a city podle situace nebo osoby, s níž
je ve styku.
7. Dává druhým najevo, že nesmějí nikdy měnit názor, musí být
dokonalí,
všechno vědět a reagovat okamžitě na žádosti i otázky.
8. Zpochybňuje kvality, schopnosti a osobnost druhých, nenápadně
druhé kritizuje a soudí, hovoří o nich s despektem.
17. Zaměřuje se na neznalosti druhých a snaží se vyvolat dojem,
že „má navrch".

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 3:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Názor jsem nezměnil, člověk si musí vybrat jedno palivo, pak problém není i na sacharidech to funguje, ale musíte udržet správné pH.

Pane jardo budte v klidu, mate pravo na to menit nazor, to jen Vseved na to nema pravo. \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
guitarhero píše:
Jardo chci se zaptat. Jen ohledně tuků, denně zkonzumuji cca 0,5 litru domácího kefíru + 50g (semen,ořechů) a cca 10g koks(strouhaný) a 2-3 až tři lžíce olivového oleje. Je to takto ok co se týká tuků?...Díky

To by mělo celkem vyhovovat, ale dost záleží jaký máte výdej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 1:10 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Nějaký konkrétní důvod tam nehledejte, ale i tak jde o relativně vhodný olej a pokud je opravdu kvalitní není důvod ho nepoužívat. Rozhodně se ovšem dají aplikovat i další kvalitní oleje, on není žádný zcela ideální a každý má své klady i zápory.

Pane Jardo nezlobte se, ale zní mi to, jako byste sám nevěděl, jaký olej používat. A ono teda není divu, při tom množství protikladných informací.
Dlouho do nás byl cpán ze všech stran olivový olej, pak někdo přišel s tím, že stejně dobrý je vlastně i řepkový, dnes jsem dokonce narazila na článek o tom, že olivový olej při výzkumu na morčatech způsoboval buněčnou smrt buněk srdce, takže morčata krmená s přídavkem olivového oleje měla menší srdíčka....

Jde mi jen o to, že chci příteli servírovat zeleninové saláty, ale není potřeba aby dále hubnul, tak mu je chci obohacovat nějakým olejem (a olej taky dělá dobrou hladinu krevního cukru, člověk nemá hlad) a nevím jakým. aktuálně mám za studena lisovaný slunečnicový, v zásobě olivový... ale ráda bych, když mu ten olej budu přidávat denně, aby z toho měl pokud možno i nějaký zdravotní profit. Ovšem pak už se dostává na řadu i finanční otázka - třeba dýňový olej je super zdroj zinku, ale docela se prodraží.

V obchodech už dnes nabízí fakt široký sortiment olejů až člověk neví, po čem sáhnout. A míchat to bohužel moc nejde, nejlepší je asi otevřenou lahev rychle spotřebovat, takže v nejlepším se dají kupovat a používat na střídačku.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Pane Jardo nezlobte se, ale zní mi to, jako byste sám nevěděl, jaký olej používat. A ono teda není divu, při tom množství protikladných informací.
Dlouho do nás byl cpán ze všech stran olivový olej, pak někdo přišel s tím, že stejně dobrý je vlastně i řepkový, dnes jsem dokonce narazila na článek o tom, že olivový olej při výzkumu na morčatech způsoboval buněčnou smrt buněk srdce, takže morčata krmená s přídavkem olivového oleje měla menší srdíčka....

Jde mi jen o to, že chci příteli servírovat zeleninové saláty, ale není potřeba aby dále hubnul, tak mu je chci obohacovat nějakým olejem (a olej taky dělá dobrou hladinu krevního cukru, člověk nemá hlad) a nevím jakým. aktuálně mám za studena lisovaný slunečnicový, v zásobě olivový... ale ráda bych, když mu ten olej budu přidávat denně, aby z toho měl pokud možno i nějaký zdravotní profit. Ovšem pak už se dostává na řadu i finanční otázka - třeba dýňový olej je super zdroj zinku, ale docela se prodraží.

V obchodech už dnes nabízí fakt široký sortiment olejů až člověk neví, po čem sáhnout. A míchat to bohužel moc nejde, nejlepší je asi otevřenou lahev rychle spotřebovat, takže v nejlepším se dají kupovat a používat na střídačku.

Tak to se obávat nemusíte, oleje i jejich vlastnosti znám velice dobře a jejich účinky na organizmus také, což je právě důvodem opatrné formulace mých odpovědí. Nedá se nikdy zobecňovat vliv konkrétního oleje na organizmus a u více lidí bude mít stejný olej, nebo potravina, více různých druhů působení. Musíte si uvědomit tu šíři záběru a množství stavů, které může daný olej řešit, nebo zhoršovat. Vidíte a já řepkový olej zrovna nemusím, protože likviduje štítnou žlázu a nejsem si jistý, zda je olivový olej pro morče v přírodě běžná potravina, čímž bych tuto studii viděl jako slepou kolej sloužící nějakému záměru. Vaše otázka nejde bez dobré znalosti jeho zdravotního stavu smysluplně zodpovědět, prostě je střídejte a konkrétně v dýňovém oleji zinek není, to je také blamáž, ten zůstává v odpadu po lisování, kterým se krmí hospodářská zvířata. Poměrně vhodný olej je z hroznových jader, obsahuje látku OPC, která je významným antioxidantem snese vysoké teploty a tento olej dost dlouho vydrží, přičemž je ještě za docela rozumnou cenu, tak ho na ty saláty vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 4:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobře, děkuji za tip. ještě se zeptám - na netu píší, že tepelně neupravený olej z hroznových jadérek má nedobrou chuť a tak se i za studena lisovaný tepelně zpracovává. Zůstávají tam ty prospěšné látky?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Dobře, děkuji za tip. ještě se zeptám - na netu píší, že tepelně neupravený olej z hroznových jadérek má nedobrou chuť a tak se i za studena lisovaný tepelně zpracovává. Zůstávají tam ty prospěšné látky?

Ano, jeho předností je právě to, že vydrží i relativně vysoké teploty a je opravdu dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 11:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To, o čom sa tu NIKDY NEPÍSALO... to idem teraz napísať...
JE VEĽKÝ ROZDIEL V TOM, Z AKÉHO "NOSIČA" ČERPÁME KALÓRIE...
Ja čerpám 450g tuku denne... A to je rovných 4050kcal....
450g tuku = 4050kcal
Ak by som chcel čerpať 4050kcal zo smesi sacharidov a 50g tuku, tak by som potreboval denne skonzumovať 900 gramov sacharidov + 50g tuku. .............................. TO BY BOLO NEMOŽNÉ, ak by som chcel jesť tri jedlá denne (ako jem teraz).
NAVYŠE, keby som denne konzumoval 900g sacharidov, tak.... BY SOM MAL NESKUTOČNÉ PROBLÉMY SO ŽALÚDKOM (výnimku tvorí miniatúrne percento ľudí na planéte, a to zopár strongmanov o váhe 150kg, ktorý dvíhajú pol tony zo zeme... a dokážu to "ustáť"...), bol by som TUČNÝ, chorľavý, a vyzeral by som zle.
JA ALE PRIJÍMAM DENNE 4050kcal .............LEN Z TUKOV..... K tomu (v bežné dni, keď nie som na proticandidovej kúre) prijímam 80-90g sacharidov, a 110-130g bielkovín... a to sú ďalšie kcal navyše, spolu je to 4870kcal.... SKORO 5000kcal.
Tuky a bielkoviny mám všetko živočíšneho pôvodu, sacharidy z ovocia a zeleniny (v blízkej minulosti sacharidy pochádzali AJ zo strukovín, ale tomu je už koniec).

Ako vyzerám ? DOBRE ! Moje parametre ? 190cm, 80kg, svaly, tuku minimum.
Ako sa cítim ? DOBRE !
Akú mám imunitu ? DOBRÚ !

NA TAKEJ STRAVE SOM UŽ 15 MESIACOV.

Čo mi na to poviete ? A to som sa VôBEC NENARODIL SO SILNÝM KOREŇOM, práve naopka. Bol som kojený len 2 týždne, mal som ekzémy, v detstve sa mi kazili (nie zas úplne extrémne, ale dobré zuby som nemal...) zuby, bol som alergický na peľ, psiu srsť, mačaciu srsť, perie, atď... ČIŽE ŽIADNY TUHÝ KOREŇ, KTORÝ BY MOHOL BYŤ DôVODOM, PREČO SUPER ZNÁŠAM AJ TAKÚTO, PRE VäČŠINU ĽUDÍ "NEZDRAVÚ" STRAVU.

Dúfam, že niekomu vsadím "chrobáka do hlavy".
Táto stránka je super, sú tu super inforácie o vitamínoch, mineráloch, enzýmoch, bylinkách, OČISTÁCH, atď...
Akurát nesúhlasím so stravovacími doporučeniami. TO JE VŠETKO.
Som rád, že môžem na tejto stránke vyjadrovať svoje názory ohľadom stravy, a rozširovať aspoň týmto mojim prípadom skutočnosť, že strava ktorú konzumujem, VôBEC NIE JE ŠKODLIVÁ, ak suroviny sú vysokej kvality.
Ďakujem.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Tak to jste bílkovinový metabolický typ. Moje žena to má podobné. Já jsem zase čistě uhlovodanový typ. Takže naše jídelníčky jsou naprosto různé. Kdybychom si je zaměnili, tak je do roka po nás \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To, o čom sa tu NIKDY NEPÍSALO... to idem teraz napísať...
JE VEĽKÝ ROZDIEL V TOM, Z AKÉHO "NOSIČA" ČERPÁME KALÓRIE...
Ja čerpám 450g tuku denne... A to je rovných 4050kcal....
450g tuku = 4050kcal
Ak by som chcel čerpať 4050kcal zo smesi sacharidov a 50g tuku, tak by som potreboval denne skonzumovať 900 gramov sacharidov + 50g tuku. .............................. TO BY BOLO NEMOŽNÉ, ak by som chcel jesť tri jedlá denne (ako jem teraz).
NAVYŠE, keby som denne konzumoval 900g sacharidov, tak.... BY SOM MAL NESKUTOČNÉ PROBLÉMY SO ŽALÚDKOM (výnimku tvorí miniatúrne percento ľudí na planéte, a to zopár strongmanov o váhe 150kg, ktorý dvíhajú pol tony zo zeme... a dokážu to "ustáť"...), bol by som TUČNÝ, chorľavý, a vyzeral by som zle.
JA ALE PRIJÍMAM DENNE 4050kcal .............LEN Z TUKOV..... K tomu (v bežné dni, keď nie som na proticandidovej kúre) prijímam 80-90g sacharidov, a 110-130g bielkovín... a to sú ďalšie kcal navyše, spolu je to 4870kcal.... SKORO 5000kcal.
Tuky a bielkoviny mám všetko živočíšneho pôvodu, sacharidy z ovocia a zeleniny (v blízkej minulosti sacharidy pochádzali AJ zo strukovín, ale tomu je už koniec).

Ako vyzerám ? DOBRE ! Moje parametre ? 190cm, 80kg, svaly, tuku minimum.
Ako sa cítim ? DOBRE !
Akú mám imunitu ? DOBRÚ !

NA TAKEJ STRAVE SOM UŽ 15 MESIACOV.

Čo mi na to poviete ? A to som sa VôBEC NENARODIL SO SILNÝM KOREŇOM, práve naopka. Bol som kojený len 2 týždne, mal som ekzémy, v detstve sa mi kazili (nie zas úplne extrémne, ale dobré zuby som nemal...) zuby, bol som alergický na peľ, psiu srsť, mačaciu srsť, perie, atď... ČIŽE ŽIADNY TUHÝ KOREŇ, KTORÝ BY MOHOL BYŤ DôVODOM, PREČO SUPER ZNÁŠAM AJ TAKÚTO, PRE VäČŠINU ĽUDÍ "NEZDRAVÚ" STRAVU.

Dúfam, že niekomu vsadím "chrobáka do hlavy".
Táto stránka je super, sú tu super inforácie o vitamínoch, mineráloch, enzýmoch, bylinkách, OČISTÁCH, atď...
Akurát nesúhlasím so stravovacími doporučeniami. TO JE VŠETKO.
Som rád, že môžem na tejto stránke vyjadrovať svoje názory ohľadom stravy, a rozširovať aspoň týmto mojim prípadom skutočnosť, že strava ktorú konzumujem, VôBEC NIE JE ŠKODLIVÁ, ak suroviny sú vysokej kvality.
Ďakujem.

Možná je to tak, jak píše člen OndraN, ale taky to může být časovaná bomba, což se třeba ani nedozvíte, pokud si nebudete pravidelně testovat řadu hodnot, takto se dle mého názoru zdraví dá poničit dost snadno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz