Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2019 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
když se člověk takhle vyčerpá tak testosteron asi taky moc nahoře nebude co? teda takhel, nneí to asi otázka jen kortizolu, ale hormonů jako celku?

Tak jistě platí to pro celé spektrum hormonů a dokonce i dalších látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát lis 08, 2019 1:23 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
asi na tom něco bude. já třeba po cvičení kolikrát nemůžu usnout, nebo spím špatně. to asi taky nebude jen tak. a přijde mi, že trenink mě nakopává rozhodně daleko víc, než to tak často zmiňované modré světlo z notebooku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2019 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
asi na tom něco bude. já třeba po cvičení kolikrát nemůžu usnout, nebo spím špatně. to asi taky nebude jen tak. a přijde mi, že trenink mě nakopává rozhodně daleko víc, než to tak často zmiňované modré světlo z notebooku.

Cvičení sice vyvolává dobrý pocit vyplavením endorfinů, ale následně dochází ke zhoršení stavu z vyčerpání tedy nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2019 3:38 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak ale urcite jde najit cesta jak cvicit a nedostat se do adrenalniho vycerpani. Davat si jen tolik aby telo dokazalo regenerovat a vyhnulo se vycerpani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2019 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak ale urcite jde najit cesta jak cvicit a nedostat se do adrenalniho vycerpani. Davat si jen tolik aby telo dokazalo regenerovat a vyhnulo se vycerpani.

No nevím, proč si myslíte že je naprostá většina sportovců ve vyšším věku v hajzlu, ono velice výstižné je úsloví, "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě". Jenom ve svém okolí mám několik takových kamarádů z mládí a někteří již mají klouby z ocele, dráty v páteři, budík u srdce a další vymoženosti našeho zdravotnictví a já chodím v mládí po horách a nyní se psem kolem vody a zatím stále dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 2:43 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jarda píše:
No nevím, proč si myslíte že je naprostá většina sportovců ve vyšším věku v hajzlu, ono velice výstižné je úsloví, "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě". Jenom ve svém okolí mám několik takových kamarádů z mládí a někteří již mají klouby z ocele, dráty v páteři, budík u srdce a další vymoženosti našeho zdravotnictví a já chodím v mládí po horách a nyní se psem kolem vody a zatím stále dobrý.

Budiž jim to přáno, kyborgům. Bezmezná důvěra v nefunkční zdravotnictví, kde pacienti alespoň na ortopedii mají pocit, že jsou hrdinové a chirurgové jejich jedinými zachránci. Co na tom, že se systémový problém skrytě prohlubuje, operací nezmizel. Když jim řeknu, co za mikroorganismy se nalézá v synoviální tekutině a proč je nemocniční test nezjistí, tak se ani nezeptají na protijed aneb komu není rady, tomu není pomoci. Mučedník ve stylu každý si nese svůj kříž asi musí trpět, když byl tak Nemocnicí na kraji města a v nekritické úctě k autoritám naformátován.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Budiž jim to přáno, kyborgům. Bezmezná důvěra v nefunkční zdravotnictví, kde pacienti alespoň na ortopedii mají pocit, že jsou hrdinové a chirurgové jejich jedinými zachránci. Co na tom, že se systémový problém skrytě prohlubuje, operací nezmizel. Když jim řeknu, co za mikroorganismy se nalézá v synoviální tekutině a proč je nemocniční test nezjistí, tak se ani nezeptají na protijed aneb komu není rady, tomu není pomoci. Mučedník ve stylu každý si nese svůj kříž asi musí trpět, když byl tak Nemocnicí na kraji města a v nekritické úctě k autoritám naformátován.

Tak jistě, obecný přehled o možnostech zcela chybí a ta trocha alternativních postupů je cíleně dehonestována a léčitelé končí ve vylhaných mediálních procesech. Je to stejné jako ve středověku akorát nyní tu pomyslnou hranici na níž dojde k upálení dodají média a nefunkční policejní a soudní mafie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát pro 20, 2019 12:06 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Jen takový dotaz: myslíte že je při 90 kg 180 cm a pravidelné zátěži silového druhu 2500 kcal na den dost? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát pro 20, 2019 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Jen takový dotaz: myslíte že je při 90 kg 180 cm a pravidelné zátěži silového druhu 2500 kcal na den dost? Díky.

Já myslím že ne, dejte si tu stravu do nutriční kalkulačky cronometer.com a uvidíte, jde tam zadat i ta aktivita a je to dost přesné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 12:29 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Počítal sem to na nějákých kalorických tabulkách. 2600 kcal mi vyšlo jako příjem pro udržení váhy. (180 cm 90 kg) pokud tam dám výdej, jako třeba silový trenink, tak mi to hodí o cca 600 kcal víc. Jen nevím, zda to může souhlasit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Počítal sem to na nějákých kalorických tabulkách. 2600 kcal mi vyšlo jako příjem pro udržení váhy. (180 cm 90 kg) pokud tam dám výdej, jako třeba silový trenink, tak mi to hodí o cca 600 kcal víc. Jen nevím, zda to může souhlasit.

Ale jo, takto bych ta čísla také viděl a při velké zátěži klidně i o tisíc až dva více. Navíc dost záleží aby nešlo pouze o hlušinu tedy prázdné kalorie, musí tam být i správný podíl živin, myšleno minerálů vitamínů a dalších nutričně podstatných složek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 11:25 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Až o tolik?? Myslím že 2600 plus 600 by šlo. Ale 3600 až 4600 kcal denně už je fakt dost \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Až o tolik?? Myslím že 2600 plus 600 by šlo. Ale 3600 až 4600 kcal denně už je fakt dost \":)\"

Pokud si to dobře pamatuji tak cyklisté na Tour de France do sebe narvou za den 5-8000 kcal a fungují dobře. Nyní jsem to dokonce i našel tak mě paměť neklame https://refresher.cz/67302-Cykliste-na- ... jidelnicek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 3:37 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak tomu verim. Tam je to o primo nadlidskem vykonu a o dopingu. Silovy trenink je vec tak na 3x nebo 4x tydne hodina. Cas o mnoho kratsi. I kdyz intenzita zatizeni diky tezkym vaham hodne vysoka. Nezveda se za tu hodinu nekolik tun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak tomu verim. Tam je to o primo nadlidskem vykonu a o dopingu. Silovy trenink je vec tak na 3x nebo 4x tydne hodina. Cas o mnoho kratsi. I kdyz intenzita zatizeni diky tezkym vaham hodne vysoka. Nezveda se za tu hodinu nekolik tun.

Tak možná to umí i ta kalkulačka tak se podívejte, já toto nikdy nezkoumal ale chození a běhání umí určitě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz