Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
frilo píše:
Možno to bude znieť hlúpo, ale neviete nejaký spôsob ako zistiť či to má niečo spoločné s kvasinkami? Kefír som začal piť, pil som ho síce aj predtým, ale nie zas moc. No ale ináč sa cítim úplne skvele, plný energie a tak, jediná vec, ktorá ma trápi je tá váha - reakcie ľudí, ... .

Frilo, akozto mam podobny problem, nieco ti poradim. Dolezite je: Odkyselit crevo, vycistit ho, to je zaklad. Druha cast, je vycistit pecen a zlepsovanie metabolizmu tukov. Prave metabolizmus tukov hra dolezitu rolu v priberani na optimalnu vahu. (alebo u niekoho pri chudnuti). No a samozrejme nezabudni doplnat dolezite latky, ako omega-3 (formou sirnej patlanine), horcik, zinok a B12. Este to moze sposobovat nedostatok jodu, ten si tiez straz. Zvysok spravi cvicenie, posilovanie a energeticke cvicenia, napriklad, pokial problem sposobuje nedostatocna cinnost stitnej zlazy, zisti, ako si na tom s jodom a zisti si, ktore cvicenia pomahaju zlepsovat cinnost stitnej zlazy.
Pokial doriesis telo zvnutra, mozes ho potom zocelit aj z vonku, ked zaradis posilovanie. To je ale az posledna faza, nie prva, v com robi chybu vacsina chudych.
Takisto chcem spomenut, ze vela poriesi hladovka, alebo poriadny post. Ono to vlastne urobi vsetko, co v tomto pripade potrebujes... odkyseli a zregeneruje crevo, traviacu sustavu a organy ako pecen, slinivka, oblicky... a casto ti pomoze vyriesit aj vela psychickych zalezitosti, ktore sposobuju energeticke bloky aj vo zvysku tela. Je to len moj osobny nazor, nie kazdemu to moze sadnut, ale ja by som vsetky tie veci vylepsil este o hladovky a posty, no to je na dlhu diskusiu, o tom si musis zistit sam. Taky 2-3 tyzdnovy post si myslim, ze by z vacsej casti vyriesil tento problem.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cukrovka a Hubnuti
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 8:16 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
V rodine mame diabetika ktery ma dlouhodobe nekompenzovanou cukrovku(lita cukr v krvi nahoru-dolu... \":(\" ).
Ma 180kg nebot si 5x denne picha inzulin a ten jeste vice vybuzuje hlad....
Diky vaze je pohyb minimalni, nebot cini velke potize.Zacali jsme s odkyselovanim a pitnym rezimem.Nyni najedeme na solcanku, horcik a vityminy jak je berete Vy, ale vzhledem k vaze 180kg to bude jiste potreba zvysit(vcetne B6, B12 atd...).Jake davkovani by jste doporucil.Zeleniny ji hodne.I cerstvou(kaderavou petrzel, paliva jidla apod., obcas mms stridave s kurami vit.C \":wink:\"
Co by jste doporucil jako nejpodstatnejsi body co delat pro zlepseni stavu.? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cukrovka a Hubnuti
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
V rodine mame diabetika ktery ma dlouhodobe nekompenzovanou cukrovku(lita cukr v krvi nahoru-dolu... \":(\" ).
Ma 180kg nebot si 5x denne picha inzulin a ten jeste vice vybuzuje hlad....
Diky vaze je pohyb minimalni, nebot cini velke potize.Zacali jsme s odkyselovanim a pitnym rezimem.Nyni najedeme na solcanku, horcik a vityminy jak je berete Vy, ale vzhledem k vaze 180kg to bude jiste potreba zvysit(vcetne B6, B12 atd...).Jake davkovani by jste doporucil.Zeleniny ji hodne.I cerstvou(kaderavou petrzel, paliva jidla apod., obcas mms stridave s kurami vit.C \":wink:\"
Co by jste doporucil jako nejpodstatnejsi body co delat pro zlepseni stavu.? Dekuji

Tam je velice důležité nějak vyčistit játra, ale protože musí stále jíst, tak normální jaterní kůru patrně nesnese, tedy asi zpočátku aplikujte ostropestřec mariánský a další prostředky na játra, jako třeba jaterní čaje a potraviny, například endívii-štěrbák. To dostane tuk z krevního řečiště a celkově sníží potíže. Teprve potom se má význam bavit o dalším postupu. Samozřejmostí je pravidelné čištění střeva a remineralizace, jak správně píšete, vše v mezních množstvích, která snese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:23 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Už třetím měsícem jsem z 80% na syrové stravě. Jídelníček se podobá tomu z minulého roku, kdy jsem zhubla 15kg. Letos se mě stále drží váha 72kg/(160cm). Po měsíci a půl jsem vysadila kefír a chlorid hořečnatý, které jste mi doporučil, protože toto bylo oproti min.roku navíc. Měla jsem pocit, že mě to zavodňuje a nafukuje, prostě nedělá dobře. Mám za sebou 2x očistu jater (jatrapraškalána). Chvíli jsem užívala sirnou směs. Minulý týden 4 dny na okurkové monodietě, která mne sice trochu odvodnila, ale při vrácení na ovocné šťávy, ovoce, zeleninu a ořechy (trochu vařené pohanky), jsem se okamžitě zavodnila. V práci 8h sedím, ale doma mám hodně vysokou fyzickou námahu. Už nevím, co se sebou dělat, minule se při změně jídelníčku projevila změna okamžitě, letos se v tom plácám 3 měsíce a bez výsledku. Pořád to připisuji regeneraci těla po těhotenství, ale už se mi to zdá dlouho. Ještě mne napadla spojitost s autoimunitou štítné žlázy, Dr.hlásí setrvalý zánětlivý stav (asi 6 let) a výsledky hladiny hormonu v normě. Každé ráno užívám v grepové šťávě 2 lžičky řas Dulse. Triphan ukazuje pH kolem 6,5 a trochu bílkoviny v moči, tak jak už tu uváděla členka ixi. Ještě se chystám na melounovou očistu, ale že by mi bylo po všech těch procedurách a stravě nějak lépe se letos říci nedá. Co by tedy mohlo moje tělo nastartovat, aby se začalo zbavovat přebytečných tuků a škodlivin ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Už třetím měsícem jsem z 80% na syrové stravě. Jídelníček se podobá tomu z minulého roku, kdy jsem zhubla 15kg. Letos se mě stále drží váha 72kg/(160cm). Po měsíci a půl jsem vysadila kefír a chlorid hořečnatý, které jste mi doporučil, protože toto bylo oproti min.roku navíc. Měla jsem pocit, že mě to zavodňuje a nafukuje, prostě nedělá dobře. Mám za sebou 2x očistu jater (jatrapraškalána). Chvíli jsem užívala sirnou směs. Minulý týden 4 dny na okurkové monodietě, která mne sice trochu odvodnila, ale při vrácení na ovocné šťávy, ovoce, zeleninu a ořechy (trochu vařené pohanky), jsem se okamžitě zavodnila. V práci 8h sedím, ale doma mám hodně vysokou fyzickou námahu. Už nevím, co se sebou dělat, minule se při změně jídelníčku projevila změna okamžitě, letos se v tom plácám 3 měsíce a bez výsledku. Pořád to připisuji regeneraci těla po těhotenství, ale už se mi to zdá dlouho. Ještě mne napadla spojitost s autoimunitou štítné žlázy, Dr.hlásí setrvalý zánětlivý stav (asi 6 let) a výsledky hladiny hormonu v normě. Každé ráno užívám v grepové šťávě 2 lžičky řas Dulse. Triphan ukazuje pH kolem 6,5 a trochu bílkoviny v moči, tak jak už tu uváděla členka ixi. Ještě se chystám na melounovou očistu, ale že by mi bylo po všech těch procedurách a stravě nějak lépe se letos říci nedá. Co by tedy mohlo moje tělo nastartovat, aby se začalo zbavovat přebytečných tuků a škodlivin ?

Vysadit kefír a chlorid hořečnatý nevidím jako dobrý nápad, to se zase dostanete na začátek. To nafukování mohou dělat i kvasinky a již několikrát jsem zde popisoval plivací test, tak si ho udělejte a uvidíte. Další, co se mi nezdá je relativně velké dávka těch řas, dlouhodobě jde užívat tak maximálně jedna lžička denně. Předávkování jódem vede k dalším potížím a dodávejte selen, tak 2-4 paraořechy denně. Další možnost je nedostatečná tvorba kyseliny chlorovodíkové, což jsem zde již také popisoval, ale vhodnější vidím, aby jste mi zavolala a já vám to vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 11:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, mám takový dotaz..již půl roku se snažím žít podle rad, které poskytujete na těchto stránkách, zhubla jsem o 10 kg a zmizely mi mnohé zdravotní problémy. Teď jsem se však dostala trochu do problémů - od konce minulého měsíce jsem začala pracovat, je to práce spíše psychického rázu,ale jde o to že se celý den nemůžu hnout z místa a jídlo pro mne tedy obstarávají lidé, pro které se správné občerstvení skládá s housky se sýrem a šunkou a sušenky. V podstatě nebylo moc šancí jak to ovlivnit (přestože jsem odmítala jíst masitá jídla a cukrovinky), takže jsem se poslední měsíc nestravovala příliš ideálně. Teď se to ale začíná projevovat - váha mi opět stoupla, ale bohužel nejspíš tou nárazovostí mi všechen tuk šel do břicha a do stehen, které jsou teď tak trochu nepřirozeně vyboulené (a co jsem začala cvičit, zdají se dokonce vyboulenější) a opravdu VELMI intenzivně mi začaly padat vlasy, nemluvě o tom, že mě začíná trochu šimrat část ruky, kde jsem mívala ekzem. Začala jsem opět jíst jako dříve, přidala melounovou očistu, a chtěla bych si dát 3 denní hladovku. Jen si teď trochu nevím rady se stravováním. Jak začalo být teplo, zjišťuji, že mi stačí jíst jen dvakrát denně. Proto bych byla s výběrem jídla obezřetnější, protože když už my vypadávají vlasy, tak mi nejspíš budou chybět nějaké vitamíny či minerály, které bych měla pomocí jídla důkladně doplňovat (rozumějte, nechci do sebe cpát žádné prášky, byť by to byli jen vitamíny z lékárny - před zhruba 2,5 měsíci jsem nadobro skončila s hormonální antikoncepcí a chci se teď lékárenským výrobkům vyhýbat jak to jen půjde, protože bych chtěla začít s pitím uriny). Děkuji předem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
Dobrý den, mám takový dotaz..již půl roku se snažím žít podle rad, které poskytujete na těchto stránkách, zhubla jsem o 10 kg a zmizely mi mnohé zdravotní problémy. Teď jsem se však dostala trochu do problémů - od konce minulého měsíce jsem začala pracovat, je to práce spíše psychického rázu,ale jde o to že se celý den nemůžu hnout z místa a jídlo pro mne tedy obstarávají lidé, pro které se správné občerstvení skládá s housky se sýrem a šunkou a sušenky. V podstatě nebylo moc šancí jak to ovlivnit (přestože jsem odmítala jíst masitá jídla a cukrovinky), takže jsem se poslední měsíc nestravovala příliš ideálně. Teď se to ale začíná projevovat - váha mi opět stoupla, ale bohužel nejspíš tou nárazovostí mi všechen tuk šel do břicha a do stehen, které jsou teď tak trochu nepřirozeně vyboulené (a co jsem začala cvičit, zdají se dokonce vyboulenější) a opravdu VELMI intenzivně mi začaly padat vlasy, nemluvě o tom, že mě začíná trochu šimrat část ruky, kde jsem mívala ekzem. Začala jsem opět jíst jako dříve, přidala melounovou očistu, a chtěla bych si dát 3 denní hladovku. Jen si teď trochu nevím rady se stravováním. Jak začalo být teplo, zjišťuji, že mi stačí jíst jen dvakrát denně. Proto bych byla s výběrem jídla obezřetnější, protože když už my vypadávají vlasy, tak mi nejspíš budou chybět nějaké vitamíny či minerály, které bych měla pomocí jídla důkladně doplňovat (rozumějte, nechci do sebe cpát žádné prášky, byť by to byli jen vitamíny z lékárny - před zhruba 2,5 měsíci jsem nadobro skončila s hormonální antikoncepcí a chci se teď lékárenským výrobkům vyhýbat jak to jen půjde, protože bych chtěla začít s pitím uriny). Děkuji předem za radu.

Jak vidíte, tak je to klasika, jak se člověk trochu vyhrabe z potíží, zase se nabuřtuje a potíže má zpět. Daleko největší sajrajt je mouka a veškeré produkty z ní, to ani běžně dostupné maso se zeleninou nedosahuje její škodlivosti. Najeďte stejný postup, jako při předchozím pokusu a bude stále stejně fungovat, na těchto přírodních postupech se nic nemění po celou délku vašeho života. Osobně bych se zase tak usilovně některým doplňkům nevyhýbal, protože potraviny jsou na některé látky velice chudé a jejich dlouhodobý deficit nemohou srovnat. Minimálně hořčík, zinek, jód a selen, bych určitě doporučil a z vitamínů B6, B12,C,D a E. Urinoterapie je dobrý postup, ale také není všemocný, čili zázrak v oblasti minerálů a vitamínů určitě nehledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Revolucni Hubnuti s pH
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 1:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Docela mne prekvapil jeden asi osvicenejsi lekar ktery doporucuje merit si pH a k hubnuti odkazal na web ktery se skrze normalizaci pH a upravu metabolismu venuje napr.mimodecnemu hubnuti a upravu krevniho cukru:
http://www.revolucnihubnuti.cz/

Jde samozrejme o komercni vyuziti poznatku o pH, ale mnohe neverici Tomase zaujme uz to ze i na tomto webu jde o spolupraci s (nekterymi..)lekari..... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revolucni Hubnuti s pH
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Docela mne prekvapil jeden asi osvicenejsi lekar ktery doporucuje merit si pH a k hubnuti odkazal na web ktery se skrze normalizaci pH a upravu metabolismu venuje napr.mimodecnemu hubnuti a upravu krevniho cukru:
http://www.revolucnihubnuti.cz/

Jde samozrejme o komercni vyuziti poznatku o pH, ale mnohe neverici Tomase zaujme uz to ze i na tomto webu jde o spolupraci s (nekterymi..)lekari..... \":wink:\"

Ono to opravdu funguje a porovnání pH vám zajistí váhu z cca 18 let, která je pak naprosto stabilní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jaké kdo máte zkušenosti s (TRVALÝM!!!) úbytkem váhy?

Dědek kořenář(B.Nový) radí(co sem zatím našel) :

Boragoil - Dávkování 3×D 1-2 lžičky, při obezitě dvojnásobek

Evemol

12K

Super lecitin

00-KH Pro nezdravé a nedostatečně mocné a pro tlusté, přidušené a pro zaměstnance v chemii, radiaci a lidi se zvýšenou námahou jater:
S každým jídlem 1-2 lžičky.

publikovaný Dotaz:
prosím o radu co s paní, která váží 146 kg, celý život marně bojuje s obezitou,, přidala se k tomu cukrovka vysoký tlak.Jaké výrobky od vás ji mohu doporučit?

Odpověď:
CK po každém jídle 2 lžičky do 2 dcl vody a zapít tím 1/2 lžíce OO-KH. K pití mimo jídla střídat GK, VK, 12K, UK, LVK, AK podle citu a chuti. S výživovým poradcem udělat harmonogram stravy a ten striktně dodržovat. Nezbytný je dostatek kyslíku a pohybu, tedy sifon 6 5 i víc minut co hodinu a chůze.

Vysvětlivky (zkratek) :
http://www.dedekkorenar.cz/obchodni-inf ... caste.html

----------------------

Obezita, nadměrná tloušťka

Když do malého dítěte nacpete dostatek jemu milé, tedy sladké, ale později, až se rozežere, jakékoliv potravy, bude klidnější až hodné. Nacpané bříško mu ostatně bude odkrvovat hlavu, ale i kdyby přeci jen chtělo zlobit, bude mu při tom překážet. Jakmile udělá několik rychlých pohybů a potrava se v něm sesedne, dostane hlad a po nakrmení bude zase klid. Šidíte-li ho cucavými bonbóny, rychle mu zničíte zoubky, a potom už nebude moci potravu kousat, ale hltat... (strašná představa nenažrance Otesánka).

Při takovém zacházení s dítětem donutíte jeho organizmus ke zmnožení tukové tkáně, aby se mohl nadbytku živin nějak bránit. Pomnožená tuková tkáň utěšeně roste spolu s dítětem i s jeho žravými návyky a také uklidněnou náturou ohledně tělesného pohybu a podobných aktivit. Dítko je příjemně hebké, vypolstrované a měkké na dotyk, obalené zásobou tuku jak polární velryba, radost pohledět. Všude oku lahodící oblinky, faldíky. Kosti a hrany taktně a esteticky skryty pod polštářky tuku. Ostatně jedině tělo dobře najedené se může obezitě bránit, hubené proti obezitě nemá žádnou šanci.
Zpočátku jsou u dítka tukové buňky malinké, a je-li předobře živeno, silně se rozmnožují (hyperplazie). Poměr vlastního tuku k buněčným membránám a okolním vazivům zpevňujícím tuk je natolik příznivý, že tuková vrstva je pevná a na omak i dosti tuhá. Tento poměr mnohdy při rozumné stravě vydrží až do konce puberty a zvláště na mladých dámách tvoří ony zajímavé pevné obliny, na kterých spočine se zalíbením nejen oko, ale v naší moderní době mnohdy i ruka či tělo. Je to období lákání, kdy optický zjev dělá divy, a divy, vědomy si svých divů, snaží se ještě více upoutávat, například třpytěním či jinými aktivitami, o nichž se po přečtení moderních časopisů domnívají, že je činí neodolatelnými, avšak dříve dospělí se jen diví.

Ale nechme peří, nás přeci zajímá tuk. Po období lákání přichází psychický i fyzický útlum, ale ne útlum krmení. Najednou je čas se i najíst, stresy atd. poklesly nebo se řeší najedením, zažívání se zlepšilo a tukové buňky se musejí pustit do svého úkolu – vychytávat z oběhu nadbytečný tuk. Tím se zvětšují a poměr buněčných stěn a vaziv vůči tuku se horší. Z malých tukových buněk se vyžerou obrovské měkké tukové buně, které v sobě umí zadržovat vodu (až 50 % a člověk tak získá některé vlastnosti velblouda). Vaziva se trhají a původní tuhost tukové tkáně se postupně mění v bláto. Dříve pohledné obliny se začínají prověšovat a v místech, kde se ukládá tuku nejvíce, lze pozorovat takzvanou celulitidu, kdy kůže nad tukem má vzezření pomerančové kůry. To je známka určitého potrhání v tuku vmezeřeného vaziva, kdy některé okrsky prostě již ani bránícím se zesíleným vazivem nemohou zvětšující se tukové buňky držet pohromadě. Výsledkem je v podstatě vazivo podobné rybářské síti s řídkými oky. Při dalším zvětšování objemu tukových buněk (hypertrofie, tedy hyperbuně...) dochází v podstatě k atrofii vaziva držícího tuk pohromadě a tuková tkáň se stává mnohem pohyblivější a dokáže i s vytahanou pokožkou tvořit veliké převislé faldy.

Člověk přestává tloustnout až tehdy, kdy se námaha s nesením tělesného břemene vyrovná energii spořádaného jídla. Je vhodné si počítat energii jídel a vlastní výdej.
Přestane-li tlouštík sám sebe nosit, bude námaha redukována jen na srdeční sval s úkolem tu hromadu tuku prokrvit, ale srdce to nevydrží nijak moc dlouho. Nějak si neumím představit, jak to dělají ležící rekordmani přes čtvrt tuny s malou a velkou stranou.

Užívá se po několik měsíců do vylepšení stavu a ústupu balastního tuku. Poslední jídlo dne by mělo být alespoň 6 hodin před spaním. Jídla s převahou zeleniny. Cvičit do zpocení a zadýchání (kvůli metabolizaci tukových rezerv) na noc.

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Zeměžlučová směs 12K 1 lžička do 0,5 l právě rozmrzlé vody a popíjet po douškách 3× denně, dopoledne, odpoledne a navečer pro průběžné tišení pocitu hladu. 1
Borůvková směs CK 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3× denně. 2
Ostropestřecová směs JK 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3× denně. 1

Další, obvykle při nebo po jídlech:
Koenzym Q10 po 30 mg 3× denně 1 (jen u starších přes třicet). 1
Ginkgo biloba 24 mg 1–2× denně (jen u starších přes pětatřicet). 2
KELP (mořská řasa) 640 mg 2–4× denně (při nedostatku jódu). 3
Pupalkový olej Evemol 3× denně 1 lžička. 3

Další, obvykle mimo jídla nebo nalačno:
Golden Yacca 3–4× denně 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1× denně 1 večer, 2 týdny 2× denně 1, 2 týdny 3× denně 1 atd. 3
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1–3 dcl, odpoledne 1–4 dcl, navečer 0,2–1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě). 1

Zevně:
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Prvním mazáním K1 a potom alespoň 15 minut Měsíčkovým olejem MO nebo 30 minut Bylinným masážním olejem BO. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem. 4

Cvičení:
Sifon 6 (refluxní vzduch 25–40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2–4× denně 2–10 minut a na noc 15–30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna! 1
Je-li to možné, provádět systematické vícehodinové a namáhavé cvičení ekvivalentní například 5–15 km běhu nebo 40–100 km jízdy na kole nebo 2–5 km plavání nebo 3 hodiny posilování. Nezbytné parametry jsou: nenamáhat tělo jednostranně, nedělat jednu činnost déle než hodinu, dostatek kyslíku a dobře se obléci, aby nevzniklo nastuzení od silného pocení. Každý den obměňovat způsob námahy. Zátěž zvyšovat v rámci fyzických i psychických možností postupně. 1
Je dobré před spaním cvičit 5–60 minut dřepy, kliky, leh–sedy, činky, rotoped a kdeco. 1
Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech). 1
Meditační cvičení při nespecifických poruchách: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1–6× denně. 3

Pozn.:
Výrazně omezit spotřebu cukrů a živočišných tuků a více se krmit zeleninou (a zvláště zelenou listovou, ale ne zelenými bramborami nebo rajčaty). 1
Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat. 4
Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15–25 cm od roviny postele. 3
Krystal broušeného křišťálu 2–6× denně uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad žaludkem (není-li to z nějakého důvodu možné, tak alespoň držet v pěsti špičkou do středu bříška palce) místo jídla tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) a do doby, kdy pocítíte teplo krystalu a ztrátu hladu či chuti na něco dobrého na zub. 1
(Tahle rada je sice humorná, ovšem u některých jedinců (dokonce i rozumných psychosomatiků) velmi účinná.)


Naposledy upravil muflon dne úte říj 19, 2010 12:14 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 12:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajímavý článek:
Proč někteří lidé nemohou zhubnout (z poradny MUDr.Vjačeslava Kirjuchina)

http://www.celostnimedicina.cz/proc-nek ... ubnout.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zajímavý článek:
Proč někteří lidé nemohou zhubnout (z poradny MUDr.Vjačeslava Kirjuchina)

http://www.celostnimedicina.cz/proc-nek ... ubnout.htm

Mnohdy za to opravdu mohou nervy a lidé prostě přežírají stres, místo aby doplnili hořčík a jedli normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hubnuti a spirulina
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Spirulina- hubnutí na trvalo
http://chlorella-spirulina.euweb.cz/Spi ... rvalo.html
Úžasný a zcela přírodní prostředek, který snad nejvýrazněji a nejkomplexněji řešící otázku obezity přináší zajímavé možnosti pro ty, kdo chtějí účinně a trvale odstraňovat tuky ze svého těla.

Co za kouzlem této potraviny stojí? Spirulina patří mezi mikrořasy- zeleninu světa pod hladinou, tedy zdroj živin, který nemá nikde na naší planetě obdoby. Z hlediska podpory hubnutí se vyznačuje unikáty, které ze Spiruliny činí z tohoto hlediska vlastně superpotravinu.

Je koncentrovaným zdrojem aminokyselin (dokonce obsahuje všechny esenciální) a také sacharidů, které se společně rychle dostávají do krve což zásadním způsobem udržuje organismus v pocitu nasycenosti a uspokojení hladu. Spirulina udržuje stále koncentrace těchto látek a zásadním způsobem tak omezuje chuť přejídat se a chuť na energeticky bohaté potraviny, což je při hubnutí zásadní, a zkušenosti dietologů i jejich pacientů to potvrzují. . Dr. Richard Passwater ve své studii dokonce popisuje vliv látek obsažených v aminokyselinách Spiruliny na přenos informací z mozku k chuťovým a nervovým buňkám.

Výzkumy prokázaly, že právě Spirulina, ač je 100% přírodní, lehce stravitelná a vhodná i pro děti, dokáže v efektu konkurovat i drahým komerčním a syntetickým přípravkům. Její efekt je pozvolný a stálý, což dokládá i studie z roku 1986, která byla prováděna na skupině obézních pacientů a během několika týdnů přinesla nečekané úspěchy. Oproti drastickým dietám, kde tělo má tendenci zpomalovat metabolismus, čímž v efektu působí snaha zhubnout kontraproduktivně, sama metabolismus zrychluje a dodává živiny tělu v míře jako žádná jiná potravina této planety.

To že je Spirulina navíc komplexním zdrojem živin znamená, že tělo dostává všechny potřebné stavební prvky pro vývoj svalů a podobně, doplňuje naprostou většinu minerálů a vitamínů.

Navíc zásadním způsobem posiluje imunitu, detoxikuje ledviny a ovlivňuje zdraví pokožky. Dodává velké množství vitality a povzbuzuje psychiku.

Svou oblibu si Spirulina získává i u věhlasných odborníků, kde se často stává první volbou. Je často využívána sportovci a ve stravě dětí, což jasně ukazuje, že hubnutí směřuje na odbourávání tuků zatímco živiny a stavební látky pro svaly naopak dodává. Účinky Spiruliny neslibují zázračné zhubnutí přes noc, ale zdravé, trvalé, zcela přirozené, nenásilné hubnutí bez drastických diet a bez jojo efektu, který se objeví vždy po nesprávných metodách hubnutí odvodem vody nebo svalové hmoty z těla, zpomalení metabolismu hubnutím na úkor dodávaných živin atp.

Chlorella pyrenoidosa obsahuje vysoké množství vitaminu K a obsahuje fosfor, tryptofan , a kyselinu pantotenovou , které nejsou obsažené ve Spirulině. Navíc se chlubí unikátem označovaných jako CGF- tedy růstový faktor, který hraje zásadní roli při regeneraci. Je prokázáno, že Chlorella pyrenoidosa dokáže v některých případech dokonce zastavit vývoj rakovinových buňek.Spirulina oproti Chlorelle pyrenoidosa obsahuje Fykocyanin- unikátní látku podporující krvetvorbu přímo z kostní dřeně. Chlorella pyrenoidosa je tedy vhodnější tam, kde je třeba regenerovat, doplňovat živiny a působit léčebně či preventivně. Spirulina je vhodná spíše pro ty, co potřebují posílit svou vitalitu, budovat svalovou hmotu, urychlit spalování tuků a zabraňovat jejich ukládání. Ideální je kombinace obou!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti a spirulina
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Spirulina- hubnutí na trvalo
http://chlorella-spirulina.euweb.cz/Spi ... rvalo.html
Úžasný a zcela přírodní prostředek, který snad nejvýrazněji a nejkomplexněji řešící otázku obezity přináší zajímavé možnosti pro ty, kdo chtějí účinně a trvale odstraňovat tuky ze svého těla.

Co za kouzlem této potraviny stojí? Spirulina patří mezi mikrořasy- zeleninu světa pod hladinou, tedy zdroj živin, který nemá nikde na naší planetě obdoby. Z hlediska podpory hubnutí se vyznačuje unikáty, které ze Spiruliny činí z tohoto hlediska vlastně superpotravinu.

Je koncentrovaným zdrojem aminokyselin (dokonce obsahuje všechny esenciální) a také sacharidů, které se společně rychle dostávají do krve což zásadním způsobem udržuje organismus v pocitu nasycenosti a uspokojení hladu. Spirulina udržuje stále koncentrace těchto látek a zásadním způsobem tak omezuje chuť přejídat se a chuť na energeticky bohaté potraviny, což je při hubnutí zásadní, a zkušenosti dietologů i jejich pacientů to potvrzují. . Dr. Richard Passwater ve své studii dokonce popisuje vliv látek obsažených v aminokyselinách Spiruliny na přenos informací z mozku k chuťovým a nervovým buňkám.

Výzkumy prokázaly, že právě Spirulina, ač je 100% přírodní, lehce stravitelná a vhodná i pro děti, dokáže v efektu konkurovat i drahým komerčním a syntetickým přípravkům. Její efekt je pozvolný a stálý, což dokládá i studie z roku 1986, která byla prováděna na skupině obézních pacientů a během několika týdnů přinesla nečekané úspěchy. Oproti drastickým dietám, kde tělo má tendenci zpomalovat metabolismus, čímž v efektu působí snaha zhubnout kontraproduktivně, sama metabolismus zrychluje a dodává živiny tělu v míře jako žádná jiná potravina této planety.

To že je Spirulina navíc komplexním zdrojem živin znamená, že tělo dostává všechny potřebné stavební prvky pro vývoj svalů a podobně, doplňuje naprostou většinu minerálů a vitamínů.

Navíc zásadním způsobem posiluje imunitu, detoxikuje ledviny a ovlivňuje zdraví pokožky. Dodává velké množství vitality a povzbuzuje psychiku.

Svou oblibu si Spirulina získává i u věhlasných odborníků, kde se často stává první volbou. Je často využívána sportovci a ve stravě dětí, což jasně ukazuje, že hubnutí směřuje na odbourávání tuků zatímco živiny a stavební látky pro svaly naopak dodává. Účinky Spiruliny neslibují zázračné zhubnutí přes noc, ale zdravé, trvalé, zcela přirozené, nenásilné hubnutí bez drastických diet a bez jojo efektu, který se objeví vždy po nesprávných metodách hubnutí odvodem vody nebo svalové hmoty z těla, zpomalení metabolismu hubnutím na úkor dodávaných živin atp.

Chlorella pyrenoidosa obsahuje vysoké množství vitaminu K a obsahuje fosfor, tryptofan , a kyselinu pantotenovou , které nejsou obsažené ve Spirulině. Navíc se chlubí unikátem označovaných jako CGF- tedy růstový faktor, který hraje zásadní roli při regeneraci. Je prokázáno, že Chlorella pyrenoidosa dokáže v některých případech dokonce zastavit vývoj rakovinových buňek.Spirulina oproti Chlorelle pyrenoidosa obsahuje Fykocyanin- unikátní látku podporující krvetvorbu přímo z kostní dřeně. Chlorella pyrenoidosa je tedy vhodnější tam, kde je třeba regenerovat, doplňovat živiny a působit léčebně či preventivně. Spirulina je vhodná spíše pro ty, co potřebují posílit svou vitalitu, budovat svalovou hmotu, urychlit spalování tuků a zabraňovat jejich ukládání. Ideální je kombinace obou!!!

Veškeré zelené produkty přírody upravují metabolizmus a tedy logicky i rovnají váhu do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dogmata hubnutí
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... bnuti.html

Ze života: Osloví žebrající bohatého: Již tři dny jsem nejedl... Oslovený: To je obdivuhodná vůle, to já nedokážu...!


Obvyklé zásady hubnoucích diet:
1) Jestliže něco sníte a nikdo vás neviděl nebo to nikomu nechybí, tak to nemůže obsahovat žádné kalorie.
2) Jestliže je pod šlehačkou v poháru ovoce, je tím její kalorická hodnota neutralizována.
3) Jestliže jíte ve společnosti, započítávají se jen kalorie největšího jedlíka. Ostatní relativně hubnou.
4) Jestliže pomůžete ztloustnout všem v okolí, budete relativně hubenější.
5) Jíte-li nebo pijete v jakémkoliv hledišti cokoliv, jedná se o součást zábavy, a proto se kalorie nesmí započítávat.
6) Poškozené cukroví je odpad a z toho se kalorie nemohou započítávat.
7) Ze zdravotního jídla či pití, jako je šlehačka (vředová choroba), brandy (mdloby, pohnutí mysli, chřipka), ovocněšlehačkový dort (tuhá stolice), uzeniny (flatulence), piškotovošlehačkový dort (únavový syndrom, stres), pivo, Becherovka, Klášterní tajemství a Fernet (špatné trávení, opice, nervozita, nenálada), Ostropestřecová kaše OO-KH (½-1 lžíce 1-2×D – játra), ® GAMBIT–H (1 lžíce do 0,4 l vody 1-3×D – stárnutí), slivovice po ránu (hustá krev, klouby, exhumace), se kalorie nezapočítávají, protože se jedná o léčebný záměr.
\"8)\" Ochutnávky během vaření neobsahují kalorie v jakémkoliv množství.
9) Jídlo, které má hnědou, šedou nebo zelenou barvu, neobsahuje žádné kalorie, ostatní barvy jen zcela bezvýznamné množství.
10) Špatně živený organizmus v boji s obezitou podléhá!!!
11) Každá tableta na hubnutí je účinná jen tehdy, má-li kvalitní propagaci a užívá-li se výhradně místo jídel.
12) Když popřejete všem okolojedlíkům dobré chutnání upřímně, přestane chutnat vám.
13) Při jídle mlaskáním, mluvením a zvláště slibováním spalujete více energie, než přijímáte.
14) Každé sousto je nutno 50× rozžvýkat. Spletete-li se, musíte nabrat další sousto.
15) Na každé sousto nebo porci snědenou navíc je nutno pohlížet jako na opravdu poslední.
16) Myslete na to, že z deseti lidí je na Zemi 8 podvyživených, 9 hladových, 1 sytý a 1, který se snaží zhubnout jako vy. Tedy i s vámi 8+9+1+1+vy= 20! Z toho vyplývá jednoduchým výpočtem, že 190 % lidí myslí pořád jen na to, co by kde snědli, a že hubnout za těchto podmínek je opravdu těžké až skoro nemožné!
17) Předsevzetí k hubnutí je nutno zadávat dostatečně včas, aby se mysl stihla adaptovat. Nestihne-li, je nutno zadat nové datum. Ideální datum je vždy k 1.1.
18) O svém úmyslu hubnout je potřeba mnoho mluvit, aby vám to zvýšilo odvahu.
19) Je potřeba zakoupit dostatek knih o hubnutí i dietních kuchařek, případně absolvovat kurzy, aby člověk nehubnul neodborně.
20) U jakéhokoliv nápoje uváděného slovy „na zdraví“ nebo jídla označeného jako dietní se kalorie nezapočítávají.
21) Pakliže držíte jakoukoliv dietu, ale nehubnete, jedná se o fázi, kdy se tělo na nový dietní režim teprve adaptuje.


Pravidla účinného hubnutí podle dědka kořenáře:
1) Doporučuji si trochu zacvičit před jídlem. Čím víc jídla, tím více cvičení.
2) Doporučuji se před jídlem napít teplé vody s obsahem Zeměžlučové směsi 12K (1 ml na 0,5 l) nebo slabého čaje z jiných nahořklých bylin, případně čisté vody.
3) Zakazuje se jíst na noc, protože v noci se kalorický přebytek ukládá do tuku. Při nezvladatelné žravosti si dejte kousek vařeného masa nebo sražený bílek z vejce (žloutek jen v průběhu dne) nebo malý bílý beztučný jogurt či několik lžic tvarohu a jděte již brzy spát.
4) V podvečer a na noc doporučuji cvičit, aby se kalorie postupně uvolňované z pozřené stravy spotřebovaly v rezervě svaloviny. Cvičit se zadýcháním bez přerušení doporučuji alespoň hodinu, protože teprve v její druhé polovině přichází na řadu spalování tuku.
5) Tuk spotřebovává nejméně 4× více kyslíku než cukr, který ho již má zabudován v molekule, a proto je nutné udržovat přísun čerstvého vzduchu a každý nádech začínat hlubokým výdechem vypotřebovaných dýchacích plynů z plic (to platí kdykoliv).
6) Pro obnovu svaloviny doporučuji průběžně jíst trochu bílkovin dle chuti a dobrého pocitu. Jinak se živit převážně zeleninou v jakékoliv úpravě.
7) Nejíst bílou mouku, margaríny, uzeniny, tepelně barevně změněné potraviny, sladké, smažené, kořeněné, konzervované a barvené potraviny.
\"8)\" Nepřekonatelnou chuť na sladké a hypoglykemickou únavu lze kompenzovat ovocem nebo pečivem, ale dojde-li do hodiny k opakování, je nutno si na několik desítek minut za pilného dýchání lehnout, povolit napětí svalů a dechově meditovat.
9) Před přípravou každého sousta je nutno se zeptat svého těla, svého rozumu a svého podvědomí (případně ovlivněného transvitálně mnou), zda právě toto sousto tělo potřebuje nezbytně. Máte-li pochybnost, nejezte ho, jen se pro jistotu trochu napijte.
10) Stres vzniká hlavně enormní spotřebou kyslíku přetíženého mozku, ale bez námahy těla nedochází ke zvýšení dechového režimu a zrychlení oběhu pro vyplavení kyselých zplodin látkové výměny z mozku do jater a játra nemají dost kyslíku pro jejich detoxikaci. Jídlo jen odkrví mozek do trávení, ale neřeší problém, a proto eskalace problému odkrví trávení a jídlo se ve vás kazí.
11) Každému soustu stravy myšlenkově zadejte jeho úkol a jeho specifické místo určení.
12) Po snědení každého sousta se zamyslete, co bychom vám na to asi řekli vaše svědomí, vaše předsevzetí a já!
13) Nesmíte si zakazovat jídlo. Máte-li hlad, říkejte si, že můžete klidně jíst, ale že zrovna nyní nebudete.
14) Množství jídla, které zkonzumujete, si naplánujte předem a jiné si do zásoby neopatřujte.
15) Myslíte-li neustále na jídlo, produkujete hormony hladu, proto je důležité vyplnit mysl jinými závažnými úkoly nebo mechanickou námahou včetně případné namáhavé zábavy.
16) Je-li hlad nebo únava z hladu zcela nezvladatelná, lehněte si na půl hodiny a spěte. Potom se proberte a dělejte jakoby nic.
17) Zveřejňujete-li své pohybové a stravovací aktivity dne před zainteresovaným týmem, zvýší to vaši sebekázeň.
18) Je vhodné konzultovat doporučení fyzických aktivit a výživové struktury dle vašeho specifického naturelu s osobním placeným trenérem či výživovým poradcem.
19) Z vašeho hlediska je hubnutí vaše osobní věc a co je komu po tom... Pokutou za verbální diskuzi na toto téma s nehubnoucími je obvykle stres a zvýšení hladu a chuti na cokoliv zkrmitelného.
20) Každý pokušitel při zvědění informace o vašem hubnutí se vás pokusí otestovat rafinovanou až neodmítnutelnou nabídkou pokrmu. Každý je obvykle pokušitelem.
21) Ať začnete dodržovat jakákoliv dietní pravidla, bližní vám brzy dodají zcela jinou verzi, která všem ostatním účastníkům zaručeně pomohla, protože je údajně úplně nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz