Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 8:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="planetlab":9b2omubo]Tady mas tu green coffee, pres 5000 recenzi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 8:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Katushko, pises, ze se nemuzes dostat pod 60kg. Neznam tvoji vysku, ale i kdyby jsi chtela shodit celych 10kg, tak je rozhodne shodis, pokud nasadis candida dietu. Uz jsem ti to jednou psala. Touto dietou se paradne procistis a predpokladam, ze tech 10 kg shodis za pouhe 4 mesice, protoze jak se vysadi cukr a mouka, tak to z cloveka pada velmi rychle dolu ta kilicka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 8:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
KatushkaP píše:
Nevím, zda si ze mě neděláte srandu, ale tohle mi přijde jako trochu extrémní dieta. Nechci si zničit žaludek a střeva, chci jen zhubnout \"8)\" Každopádně jsem ale ještě neslyšela žádný pozitivní názor na tu Green Coffee... To je to skutečně tak špatné? \":?:\" \":|\"

Neboj se, timto si rozhodne zaludek ani streva neznicis.
Pokud jsi zatim neslysela zadny pozitivni nazor na Green Coffee, tak to zrejme nebude to prave orechove. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 9:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
miram píše:
No nevim, vzdyt jen 53% zakazniku udelilo 5 hvezdicek. A z toho jeste nekteri berou Green Coffee zaroven s Garcinia Cambogia,
s Raspberry Ketones, nekteri ubrali kalorie a jedi pouze 1200-1400 cal/denne, jini zase zacali cvicit. Hodne lidi tvrdi, ze to vubec neucinkuje, tak pozor na to, aby to nebyly jen zbytecne vyhozene penize.

Kdyz bude verit, ze to funguje, tak zhubne. V opacnem pripade to budou vyhozene penize.
Vyse je napsane jak zhubla segra a fungovalo to i u me, temer zdarma, bez kupovani blbosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
KatushkaP píše:
Nevím, zda si ze mě neděláte srandu, ale tohle mi přijde jako trochu extrémní dieta. Nechci si zničit žaludek a střeva, chci jen zhubnout \"8)\" Každopádně jsem ale ještě neslyšela žádný pozitivní názor na tu Green Coffee... To je to skutečně tak špatné? \":?:\" \":|\"

Obávám se že jste nic zatím nepochopila, což je škoda. Tedy vysvětlím, že hubnutí není o množství jídla, ale o rychlosti metabolizmu a s příjmem kalorií to souvisí prakticky skoro obráceně než se lidé domnívají. Naprosto největší přírůstek na váze vám zajistí složité sacharidy v kombinaci s nevhodným tukem, ale naopak vyšší dávky správné potravy rozpohybují štítnou žlázu a člověk se automaticky srovná do ideálních parametrů. Tloušťku tedy není možné chápat jako velký příjem stravy, ale vždy jako poruchu hormonálních funkcí a tam to musíte i řešit. Doufám, že z výše uvedeného vám již dojde, že to zelené kafe vám celkem nic moc vyřešit nemůže, to pouze blokuje využití živin ze stravy a vy již nyní podle všeho trpíte praktickou podvýživou, proto se hormony netvoří. Aby jste to nepochopila zase špatně, podvýživa není o množství jídla, ale o obsahu živin v tom jídle, což dnes bohužel je opravdu tristní a většina pseudopotravin dodávaná do superhypermarketů v sobě skoro žádné živiny nemá. Jde pouze o zdroje energie, ale tělo z nich dlouhodobě žít vlastně ani nemůže, nebo rozhodně nemůže správně fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 1:48 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 7:38 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, začala jsem se stravovat podle SCD diety a omezila jsem polynenasycené tuky, abych zabránila vzniku zánětů, ale BMI mám stále 27, což je nadváha, a nepozoruji téměř žádné změny. Chápu, že zdravá výživa není jen o hubnutí, ale SCD dieta mluví právě o tom, že si každý najde ideální vágu. Ráno snídám ovoce (banány, jablka, hrozny, pomeranč, někdy s asi 70 g lískových ořechů), svačina se skládá z hrášku a sýru Gouda, oběd z červené čočky, fazolí adzuki nebo vajec s mrkví a s hlávkovým salátem, na druhou svačinu ovoce a večeře je obdoba oběda. Začala jsem jíst také krůtí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2016 8:55 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
[quote="xy56":2narb5zi]Dobrý den, začala jsem se stravovat podle SCD diety a omezila jsem polynenasycené tuky, abych zabránila vzniku zánětů, ale BMI mám stále 27, což je nadváha, a nepozoruji téměř žádné změny. Chápu, že zdravá výživa není jen o hubnutí, ale SCD dieta mluví právě o tom, že si každý najde ideální vágu. Ráno snídám ovoce (banány, jablka, hrozny, pomeranč, někdy s asi 70 g lískových ořechů), svačina se skládá z hrášku a sýru Gouda, oběd z červené čočky, fazolí adzuki nebo vajec s mrkví a s hlávkovým salátem, na druhou svačinu ovoce a večeře je obdoba oběda. Začala jsem jíst také krůtí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2016 10:08 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 7:38 pm
Příspěvky: 3
[quote="Gamina":2bwlx9w8]Na Vašem místě bych vynechala ovoce a nahradila ho zeleninou s vysokým obsahem sacharidů (řepa, mrkev, dýně). Dál bych úplně vynechala lušteniny, jsou dost těžko stravitelné a vhodné teprve poté, co se střevo relativně uzdraví. Ořechy je dobré před konzumací namáčet pro lepší stravitelnost (asi na 18-24 hodin). Sýr gouda bych vynechala - sýry jsou opět vhodné až po určitém zhojení střeva a ne každý je snese.

Zařadila bych vývary, více živočišných koncentrovaných živin - tuků, kolagenu z chrupavek, a masa. Játra jsou určitě skvělá, ale nestačí to. Potřebujete tělu dodat stavební látky, ze kterých se uzdraví, a těch ve Vaší stravě moc není.

Jíte probiotika v kapslích a kvašenou zeleninu? Pokud ne, je také nutné je zařadit. Až budete mít víc v pořádku střevo (tj. dojde ke značnému zlepšení stávajícího stavu), můžete pomalu (a jen částečně \":-)\" ) zkusit přejít na to, jak se stravujete v současné chvíli.

Je možné i na dietách typu GAPS, SCD a Paleo nezhubnout, ale v tom případě to bývá o tom, že tělo tu váhu v současné době potřebuje (třeba kvůli skladování toxinů, které má problém vyloučit). Děláte i něco pro detoxikaci?[/quote:2bwlx9w8]
Děkuji moc za Vaši odpověď. Sýr už jsem vynechala a snažím se pít zeleninové šťávy z hlávkového salátu a jíst česnek. Dříve jsem pila asi 4x za týden kefír s lněným semínkem (nejedla jsem a ani nejím laktobacily v kapslích) a myslela jsem si, že tak dodám tělu laktobacilů dostatečné množství, ale asi se mýlím. Tři týdny nepiji kefír kvůli SCD dietě, ale nevím, čím nahradit laktobacily v kefíru obsažené. Mohla bych kefír pít i nadále (jedná se o mléčný výrobek, který by měl být alespoň ze začátku SCD zcela vynechán)?
Minulé prázdniny jsem zkoušela detoxikaci střev pomocí kefíru a lněného semínka (3 týdny každé ráno místo snídaně kefír a rozmixované lněné semínko), ale nepozorovala jsem žádnou změnu, asi 4x jsem čistila

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 7:14 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Otázka jest, co myslíte "tmavým pečivem". Většina tmavého je jen obarvené. Většina celozrnného je z normální hladce vymleté pšeničné mouky s nepatrným přídavkem "něčeho" a pár semínky navrchu. Takové věci nemají žádný smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 8:42 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
[quote="xy56":mlfn9wlk]Děkuji moc za Vaši odpověď. Sýr už jsem vynechala a snažím se pít zeleninové šťávy z hlávkového salátu a jíst česnek. Dříve jsem pila asi 4x za týden kefír s lněným semínkem (nejedla jsem a ani nejím laktobacily v kapslích) a myslela jsem si, že tak dodám tělu laktobacilů dostatečné množství, ale asi se mýlím. Tři týdny nepiji kefír kvůli SCD dietě, ale nevím, čím nahradit laktobacily v kefíru obsažené. Mohla bych kefír pít i nadále (jedná se o mléčný výrobek, který by měl být alespoň ze začátku SCD zcela vynechán)?
Minulé prázdniny jsem zkoušela detoxikaci střev pomocí kefíru a lněného semínka (3 týdny každé ráno místo snídaně kefír a rozmixované lněné semínko), ale nepozorovala jsem žádnou změnu, asi 4x jsem čistila

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 2:21 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 7:38 pm
Příspěvky: 3
Gamina píše:
Probiotika: Pokud máte problémy, které se nelepší, potřebujete jich pravděpodobně o hodně více, než dodáváte. Na candidu albicans se doporučuje http://www.pro-zdravi-az.cz/boularin-/75-boularin-.html - konkuruje jí a dokáže ji celkem dobře potlačit. Pak je ale nutné začít brát širokospektrální probiotika. Problém je, že většina běžných probiotik nekolonizuje střevo - musí se brát dál a dál. Proto se, pokud netrpíte SIBO, doporučují i HSO probiotika složená z půdních mikroorganismů. Jsou celkem nedostupná, ale půdní mikroorganismy jsou i v kvašené zelenině.

Kefír, pokud jej necháváte dělat dostatečně dlouho (aby v něm nebyla laktóza) a pokud Vám nedělá problémy, můžete klidně pít taky. Otázkou je, jestli poznáte, kdyby Vám ty problémy dělal. Ale ideální je sníst něco probiotického při každém jídle. 4x týdně je nesmírně málo. Zkuste si udělat kvašenou zeleninu, ta je probiotická a nemusíte řešit, že by byla zakázaná.

Kvalitní probiotika jsou bio-kult nebo ta, co jsou zde v nabídce e-shopu.

Re: detox. Já jsem na GAPS protokolu, který vychází z SCD, ale je poměrně komplexnější. Jde o to, že SCD byla vyvynuta už dost dávno v době, kdy lidé mívali méně poškozené zažívací trakty, než dnes. Takže spousta lidí potřebuje něco komplexnějšího. No a v rámci GAPS protokolu se provozují detox aktivity 1x - 3x denně. Vy aspoň odštavňujete, to je dobře, ale zkuste třeba i koupele s různými solemi (viz příslušné vlákno tady). To, jakou detoxikaci jste dělala před lety, je celkem jedno.

Pokud navíc používáte běžné čistící prostředky, prášky na praní, kosmetiku apod, neustále zvyšujete toxickou zátěž organismu.

Jinak já jsem nedělala žádné standardní očisty, které se zde propagují, tak nevím, do jaké míry je chyba nevyčistit střevo \":-)\" Klidně ho můžete čistit i teď, to asi ničemu nevadí. Přijde mi, že čistota střeva ani nemůže trvat věčně - to máte, jako byste se v lednu osprchovala a čekala, že zůstanete čistá do dubna.

Nereagujete na to, že jsem psala o konzumaci živočišných živin. Máte v plánu zařazovat vývary, tučné maso, více orgánů atd?

Mně SCD dietu doporučil pan Zajíček, jelikož jsem podle cronometru měla ve stravě obsaženo hodně škrobů i další složených cukrů. Dozvěděla jsem se, že k tomu je vhodná SCD, GAPS nebo paleo dieta, ale že upřednostňuje SCD dietu, (pokud bych nedodržovala SCD a chtěla bych stále jíst disacharidy a polysacharidy, musela bych jíst HSO bakterie, ale při SCD dietě ne, tedy buď - nebo) a také musím omezit polynenasycené tuky, kterých by mělo být, pokud jsem to správně pochopila kolem 10 g na den.
Když jsem se rozhodla pro SCD dietu, začala jsem vývary a kuřecím masem. Občas jím ryby, ale maso jsem dost omezovala, protože jsem si myslela, že například tučné maso se dlouho tráví a kuřecí je nezdravé, protože jsou kuřata krmená antibiotiky a pomocí směsí, i když v dnešní době si zdravé potraviny bez postřiků musíme vypěstovat jedině sami. U SCD jsem se navíc dočetla, že někdo nejí maso vůbec. Snažím se jíst vajíčka, ale to také nebude asi úplně ideální. Určitě bych ale chtěla jíst ryby pravidelně (3x týdně) a začít přidávat maso - je kuřecí dobře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 3:14 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Polynenasycených tuků by myslím mělo být max. 10% celkového příjmu tuků, tj. pokud sníte denně celkem 100g tuků, tak to bude těch 10g, jak píšete.

Maso si pokud možno sežeňte domácí nebo bio, je to dost velký rozdíl z hlediska obsažených škodlivin i nutrientů. To samé platí o vejcích. Pokud berete od důvěryhodného dodavatele a jíte i kůže, chrupavky apod., tak je kuřecí pro většinu lidí dost prospěšné. To samé platí o hovězím z pastevního chovu, navíc je tučné hovězí nejlevněší, což je skvělé, protože pro GAPS, SCD apod. je nejlepší \":-)\" Zkuste masa střídat, není ideální jíst jen jeden nebo dva druhy. Já jím často i kachní a občas jehněčí. Plus vepřové, ale to většinou s kyselým zelím, jinak je mi z něj špatně.

S tučným masem jsem na začátku měla trávicí problémy, ale pak si tělo zvyklo i na tučné hovězí \":-)\" Je dobré začít s malými porcemi.

Pokud budete jíst ryby, tak berte pouze z divokého odchytu. Bohužel je velmi velký rozdíl mezi působením chovaných vs. volně odlovených ryb na organismus. Chované přímo podporují zánětlivé procesy v těle.

Velmi výživné jsou mořské plody - krevety, ústřice, slávky atd.


K tomu nejezení masa - pokud se člověk uzdravuje i bez masa, tak je to samozřejmě super, ale myslím, že to není možnost dostupná pro většinu lidí. Navíc, pokud nemáte k masu vnitřní odpor, je to podle mě zbytečné odmítání toho, co Vám může průchod dietou dost urychlit. Pokud ho prostě špatně trávíte, je nutné vyřešit trávicí problémy, a ne maso vynechávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 2:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="xy56":2bnhr1pf]Dobrý den, začala jsem se stravovat podle SCD diety a omezila jsem polynenasycené tuky, abych zabránila vzniku zánětů, ale BMI mám stále 27, což je nadváha, a nepozoruji téměř žádné změny. Chápu, že zdravá výživa není jen o hubnutí, ale SCD dieta mluví právě o tom, že si každý najde ideální vágu. Ráno snídám ovoce (banány, jablka, hrozny, pomeranč, někdy s asi 70 g lískových ořechů), svačina se skládá z hrášku a sýru Gouda, oběd z červené čočky, fazolí adzuki nebo vajec s mrkví a s hlávkovým salátem, na druhou svačinu ovoce a večeře je obdoba oběda. Začala jsem jíst také krůtí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 6:01 pm 
Offline

Registrován: ned zář 11, 2016 5:53 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Členka Gamina vám radí dobře a některé informace které jsem vám dával jste si evidentně trochu upravila, nebo nepochopila. Pokud jde o škroby, tak jsem říkal že buď je vynechat, tedy SCD, GAPS, nebo paleo, nebo dodat naopak i rezistentní škroby na nichž žijí konkrétní bakterie - HSO probiotika a ta následně tvoří butyrát, který tlumí zánět vyvolaný normálním škrobem. Bohužel si většina lidí ze správné diety třeba SCD vybere sice povolené, ale ne zrovna ideální potraviny, především sladké, tedy kvanta ovoce, což zase napere do těla fruktózu a vyvolá také problém. Právě proto upozorňuji každého na práci s nutriční kalkulačkou do doby než pochopí která potravina se jak chová. BMI paradoxně spíše klesne na tučné stravě než na sacharidech, ty se tělo snaží překopat na tuk a vytvářet zásoby na horší časy. Mimo uvedené info jste dostala i rady o některých z pohledu komplexnosti působení na metabolizmus nutných suplementech, třeba kolagen, nebo lecitin o nichž se nezmiňujete a pokud je neužíváte, nemůže být výsledek z kalkulačky v pořádku a tedy nemůžete ani očekávat předpokládané změny. Kefír je hlavně o individuální snášenlivosti, tedy těžko posoudit, to musíte vyzkoušet, zda vám bude dělat dobře, ale obecně by kvalitně prokysaný kefír vadit neměl. Klidně mě zavolejte a vyjasníme kde děláte zásadní chyby.

Dobrý den, pročítám, co píšete o scd dietě a o vybírání jen několika potravin z povolených surovin, které nám chutnají, souhlasím, i já jsem zkoušela scd dietu, ale akorát jsem přibrala. Jak tedy postupovat, abych se řídila správně podle scd, ale zároveň strava nebyla založená jen na ovoci a sladké zelenině? Je třeba se vzdát úplně všeho, co scd zakazuje, například kefír? Děkuji za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 6:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
to anetaandrea: příliš si to zjednodušujete - a přitom zesložiťujete. SCD dieta rozhodně není o šrotování kopců ovoce či o absenci kefíru. Jde o to, co je pro vás vhodné. Pro mne se třeba SCD dieta vůbec nehodí (nechutnalo by mi a měl bych i k něčemu i odpor, připadalo by mi to nelogické). Nesmíte jídlo paušalizovat, starejte se o sebe (v dobrém slova smyslu). Jezte to, co vám dělá dobře, dodává vám optimismus, energii a to, po čem hubnete. Po dietě se nehubne, kde jste to, proboha četla? Hubne se po zdravé mysli a zdravé stravě. Ani jedno SCD dieta jaksi "instantně" neobsahuje ...

Ještě ku dietám - spousta lidí si myslí, že si někde přečtou seznam potravin, zakázané, povolené, doporučené ... ale už si nepřečtou, co s těmi potravinami mají dělat, jak je používat, zda je vůbec používat. Lidé chcou seznamy. Alibi. "jím povolené věci" ... a výsledek se nedostavuje ... závěr: dieta je špatně, je potřebí zkusit jinou. Klamný závěr.

Včera mi před očima defilovalo opět cca pět tisíc lidí. Polovina z nich byly valící se koule, mladí lidé, dokonce i děti. Ale bylo tam také hodně moc lidí štíhlých, pružných ... kteří jedli to samé, co ty "koule". Mají to v hlavě, ne v jídle. Tož ... jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz