Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 6:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Vyhledáváním bylo nalezeno 26 výsledků
Text vyhledávání: Glauberova sůl Prohledat tyto výsledky:

Autor Zpráva

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista krevní lymfy

 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
Napsal: sob bře 25, 2023 1:11 pm 

Odpovědi: 255
Zobrazení: 377761


Petra321111 píše:
Dobry den, rada bych se zeptala, ci ocista lymfy podle pana Walkera, kde se pouziva piti epsomske ci glauberovi soli, je vhodna i pro ty, co majo vnitrni hemeroidy ci rakovinu strev? Je Mi jasne, ze pro tyhle jedince je obzvlast nutna ocista organismu, ale nevim, ci ta Glauberova nebo epsomska sul nepodrazdi ty ‘bolaky’ ve streve a nebude mit tudiz negativni vliv?

Predem moc dekuji za odpoved

Tak ono se nedá tvrdit že by třeba epsomka byla nějak agresivní, lidé běžně i u uvedených problémů pijí Zaječickou hořkou, což je v zásadě roztok epsomky. Také pokud vezmu v potaz že moderní medicína používá před kolonoskopií fosfátové sole které jsou podle mě daleko agresivnější a to i v případě že zatím lékař netuší co kolonoskopií ve střevě najde asi bych se té rozumné domácí aplikace zase tolik neobával. Pochopitelně citlivější ta poškozená místa asi budou, ale měla by se rychle zklidnit. Já si myslím že konkrétně u této očisty bude střevo více dráždit to množství organických kyselin z těch šťáv které se při očistě pijí než ta sůl.

 Fórum: Základ našich nemocí   Téma: Bolesti kloubů

 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
Napsal: úte dub 09, 2019 9:08 am 

Odpovědi: 288
Zobrazení: 371411


ZanyK píše:
Takže epsomskou sůl používat čistě jen do koupele?
Ještě jsem totiž našla odkaz, kde je doporučována epsomská sůl (pokud tomu dobře rozumím), ale nejsem si teď tedy jistá, zda to skutečně bude fungovat - http://vyzivujicitradice.cz/2013/05/17/ ... ovy-sprej/.
Nicméně jdu si pro jistotu objednat chlorid hořečnatý.

V tom článku je docela zmatek v pojmech, dělají to z chloridu hořčíku a tvrdí že ještě lepší je epsomka která je podle nich i glauberova hořká sůl, což je blbost, jde o jinou sůl zcela bez hořčíku tedy nevím co tím chtěl autor říci. U chloridu hořčíku máte jistotu tak proč řešit něco o čem nevíte zda to funguje a síran hořečnatý-epsomku můžete pít naprosto bez problémů v Zaječické hořké a ještě jako bonus získáte lepší kadění.

 Fórum: Potraviny jako jedy i léky   Téma: MSM (Methylsulfonylmethane) organický zdroj síry

Napsal: sob čer 25, 2016 6:35 pm 

Odpovědi: 273
Zobrazení: 436333


[quote="miram":2yxkyxis]Jak souvisí opalování, vitamín D, cholesterol a síra? Nový objev!

Následující informace podle mě dávají ve světle toho, co už víme, velmi dobrý smysl !!!

Zdroj: http://articles.mercola.com/sites/artic ... _DNL_art_1

Mohlo by TOTO (nedostatek síry) být faktorem skrytým za obezitou, srdečními chorobami a chronickou únavou?
Dr. Mercola, 17. 9. 2011
Překlad: OrgoNet


Dr. Stephanie Seneffová je výzkumnicí v oblasti biologie, stravy a výživy z Massachusettskéhu institutu technologií. Zabývá se oblastí, o niž se mnoho neví, a to je význam siry.

Říká, že deficience síry u lidí je všudypřítomná, a může být faktorem přispívajícím ke vzniku:
obezity
srdečních chorob
Alzheimerovy choroby
chronické únavy
a dalších

Také se domnívá, že konvenční medicína má vážné neznalosti v oblasti cholesterolu, který je těsně spjat se sírou. Navíc zdravé úrovně cholesterolu a síly jsou také vysoce závislé na vaší úrovni vitamínu D! V našem interview (viz video http://www.youtube.com/watch?v=5QUChSlUEH0 ) hovoří o významu a spletitých vztazích mezi těmito třemi faktory.

Srdeční choroba může být způsobena nedostatkem cholesterolu

Konvenční medicína nám říká, že srdeční choroby jsou způsobeny zvýšeným cholesterolem a doporučuje snížení jeho úrovně na nejnižší možnou míru. To, co říká dr. Seneffová, nám může připadat jako naprostý šok:

„Srdeční choroby, jak se domnívám, jsou způsobeny nedostatkem cholesterolu, a zejména nedostatkem nedostatku cholesterol sulfátu.“

Poukazuje na to, že tato informace je ve vědecké literatuře dostupná, ale je třeba si složit všechny součásti dohromady, aby bylo vidět celkový obraz. Skrze svůj výzkum se domnívá, že mechanismus, který nazýváme „kardiovaskulární choroby“, jejichž charakteristickým znakem je arteriální povlak, je v podstatě způsob, jak se tělo snaží kompenzovat nedostatek sulfátu cholesterolu.

Vysvětluje:
„V povlaku jsou makrofágy, které pohlcují LDL (low densinty lipoprotein – „zlý“ cholesterol), malé husté částice LDL, které jsou poškozeny cukrem... Játra jej nemohou přijmout, protože je nemůže přijmout receptor, který se cukrem zalepuje. Takže LDL zůstane plavat v našem těle ... Tyto makrofágy v povlaku konají heroickou práci tím, že pohlcují LDL z našeho krevního oběhu a vybírají z něj cholesterol, aby ho uchovaly – cholesterol je důležitý – a pak jej exportují do HDL (high destinty cholesterol – „hodný“ cholesterol), zejména do HDL A1. HDL je ten hodný hoch.

Krevní destičky v povlaku přijímají HDL A1 a nic jiného nemohou přijímat... Přijímají sulfát, a produkují cholesterol sulfát v povlaku.

Sulfát vlastně pochází z homocysteinu. Zvýšený homocystein je dalším rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Homocystein je zdrojem sulfátu. Také obsahuje hemoglobin. K výrobě sulfátu z homocysteinu je třeba energie, a červené krvinky poskytují povlaku ATP (adenosintrifosfát).

Takže vše funguje za účelem výroby cholesterol sulfátu a probíhá to v arteriích vyživujících srdce, protože právě srdce potřebuje cholesterol sulfát. Pokud není produkován, dojde nakonec k selhání srdce.“

Stručně řečeno, ukazuje se, že vysoký LDL je příznakem nedostatku cholesterol sulfátu. Je to způsob, jakým se vaše tělo snaží udržet správnou rovnováhu tím, že přijímá poškozený LDL a přeměňuje jej na povlak, v němž krevní destičky produkují cholesterol sulfát, který potřebují vaše srdce a mozek k optimální funkci... To také znamená, že když uměle snižujete svůj cholesterol statinovým lékem, který účinně snižuje tento povlak, ale neřeší hlavní problém, vaše tělo není dále schopno kompenzovat nedostatek cholesterolu sulfátu, což může skončit selháním srdce.

Důležité upřesnění: Jak slunce ovlivňuje váš stav siry

Podle konvenčního názoru je vysoký cholesterol LDL spjat se srdečními chorobami, takže myšlenka, že budete brát statinové léky na jeho umělé snížení, se vám může zdát dobrá. Avšak jak vysvětluje dr. Seneffová, když máte vysoký cholesterol LDL, je to proto, že vaše tělo pravděpodobně potřebuje vyrábět cholesterol sulfát, který potřebuje vaše srdce pro optimální funkci. Když pouze odstraníte LDL, tím také odstraníte „záchranný“ mechanismus vašeho těl, který se snaží udržet vaše srdce tak zdravé, jak je možno, a výsledkem může být srdeční selhání.

Ale vysoký LDL je spojen s kardiovaskulární chorobou (prosím, uvědomte si, že tato kardiovaskulární choroba je úplně jiná kategorie chorob než selhání srdce, což vysvětluje spoustu nejasností v tomto tématu), takže jak může vaše tělo produkovat cholesterol sulfát bez škodlivého LDL?

Jak se vyrábí za normálních, zdravých podmínek?

Zde vstupuje do hry slunění. Když vystavujete své tělo slunečním paprskům, vaše kůže syntetizuje vitamín D3 sulfát. Tato forma vitamínu D je rozpustná ve vodě, na rozdíl od orálních vitamínových přípravků s D3, které nejsou sulfáty. Forma rozpustná ve vodě může volně putovat vaším krevním řečištěm, zatímco nesulfátové formy potřebují LDL (tzv. „zlý“ cholesterol) jako dopravní prostředek.

Dr. Seneffová se domnívá, že pouhá orální nesulfátová forma vitamínu D pravděpodobně neposkytuje stejné blahodárné účinky jako vitamín D vytvořený v kůži při vystavení slunci, protože nemůže být konvertován ve vitamín D sulfát. To je další důvod, proč bychom se měli skutečně snažit získat veškerý potřebný vitamín D sluněním!

„Sulfát vlastně inaktivuje vitamín D,“ říká dr. Seneffová. „Sulfátová forma vitamínu D nefunguje pro transport kalcia, což shledávám velmi překvapujícím. A domnívám se, že je to sulfátová forma vitamínu D, která poskytuje ochranu před rakovinou. Posiluje váš imunitní systém. Chrání vás před kardiovaskulární chorobou. Je dobrá pro váš mozek. Pomáhá proti depresi. Domnívám se, že všechny tyto účinky vitamínu D jsou účinky vitamínu D sulfátu.
Pro ty, kteří jsou dosud pod mylným dojmeme, že slunění je prvotní příčinou rakoviny kůže, může být dobrou pomocí vysvětlení z tohoto článku o síře:

Dr. Seneffová říká, že:
“Cholesterol a síra umožňují ochranu kůže před poškozením buněk DNA slunečním zářením, což je poškození, které může vést k rakovině kůže. Cholesterol a síra se při slunění oxidují na vysokou frekvenci slunečními paprsky, a tak působí jako antioxidanty, „pohlcují horko“, dá se říci. Oxidace cholesterolu je prvním krokem procesu, v němž se cholesterol přeměňuje na vitamín D.“

Cholesterol sulfát – spoj mezi obezitou a nedostatkem slunění?

Dále vaše kůže produkuje také obrovské množství cholesterol sulfátu, který je také vodou rozpustný a poskytuje zdravou bariéru proti baktériím a dalším potenciálním patogenům, které by jinak mohly vsoupit do vašeho těla přes kůži. A kvůli své polaritě může také lehce vstupovat do tukových a svalových buněk. Dr. Seneffová se domnívá, že právě proto může být cholesterol sulfát schopen chránit tukové a svalové buňky před poškozením glukózou a kyslíkem.

Také argumentuje, že když máte nedostatech cholesterolu sulfátu, vaše svalové a tukové buńky jsou náchylnější k poškození, což v důsledku může vést k intoleranci glukózy: to je stav, kdy vaše svalové buňky nemohou zpracováat glukózu jako palivo. V důsledku toho vaše tukové buňky musejí ukládat více tuku, aby mohly poskytovat palivo svalům, a s postupem poškozování se nadbytečný tuk hromadí.

Síra také hraje důležitou roli v metabolismu glugózy. Dr. Seneffová má hypotézu http://www.westonaprice.org/vitamins-an ... deficiency , že dostatek síry působí jako léčka na glukózu, účinně ji přitahuje, aby redukovala síru, spíše než aby vytvářela glykát a způsobovala poškození. To by znamenalo prospěšný účinek při redukci zánětu, protože cukr (glukóza) je vysoce zánětlivý a působí zmatek ve vašem těle.

Síra má mnoho rolí

Všeobecně se zdá, že sulfát je vysoce podceňovaná molekula, pokud jde o vliv na zdraví. Dr. Seneffová probírá svá zjištění velmi detailně, ale nabízí i následující analogii:

„Když se rozloží sulfát, uvolní se energie, což znamená, že sulfát vlastně absorbuje energii ze světla ... Chápu kůži jako baterii – nebo se dá říci solární panel – přijímající energii slunce a uchovávající ji ve formě molekuly sulfátu.“

Zdá se to logické, že lidé by měli mít nějakou schopnost absorbovat energii přímo ze slunce, ale toto je poprvé, co o ní slyším na molekulární úrovni!

„Mám spoustu myšlenek o tom, co vlastně dělá sulfát,“ říká dr. Seneffová. „Jedna věc, kterou jsem si jistá, je, že cholesterol sulfát vysoce chrání proti invazi bakterií a virů. Proto vás slunění chrání před infekcí. Posiluje váš imunitní systém. Tento cholesterol sulfát je neuvěřitelně důležitý pro imunitu.“

Síra také hraje důležitou roli ve struktuře biologické aktivity jak proteinů, tak enzymů. Když nemáte dostatek síry ve svém těle, může z toho vyplynout řada zdravotních problémů, např. postižení kostí, kloubů, pojících tkání, metabolických procesu a jiné.

Další oblasti, v nichž hraje důležitou roli síra, jsou:

Systém přenosu elektronů ve vašem těle, jako součást železo-sírových proteinů v mitochondriích, což jsou energetické továrny vašeho těla.
Konverzi vitamínu B (B1) a biotinu, které jsou rovněž důležité pro přeměnu karbohydrátů v energii.
Syntéza důležitých metabolických prostředníků, jako glutation.
Správná funkce inzulínu. Inzulínová molekula se skládá ze dvou aminokyselinových řetězců, spojených sírovými můstky, bez nichž inzulín nemůže provádět svou biologickou aktivitu.
Detoxifikace.

Sulfát je vysoce významný pro miminka

Cholesterol sulfát je také vysoce významný pro děti v děloze. Žena má normálně v krvi asi 1,5 jednotky cholestrol sulfátu. Když otěhotní, úroveň jejího cholesterolu postupně stoupá, a také se začne hromadit v klcích placenty – právě odtud se přenáší výživné látky z placenty k dítěti. Na konci těhotenství cholesterol sulfát v klcích stupne na úroveň 24 jednotek!

Mlezivo také obsahuje vysoké množství síry, ještě více než samo mateřské mléko. Takže příroda se zřetelně snaží dodat dítěti v době narození mnoho síry i cholesterolu. Je velmi zajímavé, že když matka má vysoký sérový cholesterol, úroveň u dítěte je typicky nízká.

Proč?

Dr. Seneffová vysvětluje:

„Protože se nemůže dostat skrz. Myslím, že matka má vysoký LDL cholesterol proto, že má nízkou úroveň cholesterol sulfátu. Myslím, že to obojí je spojeno. Způsob, jak snížit svůj LDL zdravým způsobem, je vystavovat kůži slunci. Vaše kůže bude produkovat cholesterol sulfát, který bude volně proudit vaší krví – nebude zabalený uvnitř LDL – a proto vaše

 Fórum: Očista tlustého střeva   Téma: Očista tlustého střeva

 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
Napsal: sob črc 11, 2015 9:48 pm 

Odpovědi: 35
Zobrazení: 77939


vikino píše:
Dobrý den.
Co říkáte na tuto metodu očisty střeva:
Díky za názory.

Skutečné řešení

Zůstaneme-li u tohoto nelichotivého příměru, pak lze říci, že v takový moment je prádelna fekáliemi natolik přeplněná, že začínají oknem či jakýmkoli jiným otvorem přetékat na dvůr. Co se lidského organismu týče, může se analogický děj projevit různě – počínaje vznikem ekzémů, vleklou rýmou, astmatem, respiračními problémy atd., až po velice vážné zdravotní potíže, jako je například nádorové onemocnění.

Proto když by se třeba tzv. sloní noha „léčila“ lymfodrenáží, mohl by se ten nepříjemný jev skutečně na chvíli ztratit, nutně by se však během pár dní zase vrátil zpět. Lymfodrenáž totiž neřeší podstatu problému, ale jen - obrazně řečeno - „nažene svinstvo z prádelny do sklepa“. Cesta ke skutečnému řešení tudíž vede jediným směrem – přes systém očistných kroků.

Jak „pročistit trubky“

Když totiž tlusté střevo vyčistíme, okamžitě dojde k uvolnění výstupních cest lymfatického systému a „kanalizace“ začne chodit, jak má. Je samozřejmě dobré tomuto procesu trochu pomoci – po vzoru instalatéra, který při havárii v domě pročistí trubky a odpad „protáhne“ nějakou chemií. Na podobném principu probíhá rovněž očista lymfy. Používá se k ní epsomská nebo Glauberova sůl a šťáva z grepů, pomerančů a citronů. Jedná se sice o proceduru časově poměrně náročnou (trvá tři dny), nicméně dokáže v těle vyměnit až 7 litrů kyselé lymfy za 7 litrů vysoce zásadité tekutiny (a někdo uvádí i více). Lymfatický systém pak funguje jako z partesu a celkový příliv vitality nelze ani popsat.

Blíží se přitom optimální chvíle k tomu se začít věcí zabývat. Přes zimu přirozeně tíhneme ke konzumaci tzv. jangových, více prohřívajících a více kalorických jídel. S příchodem jara však tělo tuto potřebu nemá a nastává nejvhodnější čas zbavit ho kyselého odpadu.

grepyMagnet na jedy

Dr. Norman W. Walker popisuje ve své knize Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy výše zmíněnou, skutečně účinnou metodu k odstranění kyselého odpadu zvláště u dospělých: Začíná se ráno po probuzení vypitím 250 ml solného roztoku, který si připravíme tak, že lžíci epsomské či Glauberovy soli rozmícháme ve čtvrt litru vlažné či studené (nikoli horké!) vody. Povede to pravděpodobně k vyprázdnění střeva.

Nicméně to není tím nejdůležitějším, oč se nám zde jedná. Solný roztok má totiž tu úžasnou schopnost přitáhnout na sebe jedovatý tělesný a lymfatický odpad jako magnet.Odpad se tak soustředí ve střevě, odkud následně odejde přirozenou cestou sérií stolic.

Náhrada skrze citrusy

Na paměti je však třeba mít, že tělo tak přijde až o čtyři litry substancí v podobě tekutin, které je třeba nahradit, aby nedošlo k dehydrataci. Znamená to nahradit ztracené 4 litry dvěma litry čerstvě vytlačené šťávy z citrusových plodů, kterou pro lepší vstřebatelnost zředíme dalšími dvěma litry vody. Šťáva navodí v organizmu alkalickou (zásaditou) reakci.

Citrusová šťávastava

4 velké nebo 6 středních grapefruitů, 2 velké nebo 3 menší citrony, dostatek pomerančů, abychom dohromady získali 2 l šťávy,2 l vody na zředění

Vypijte čtvrt litru šťávy půl hodiny poté, co jste vypili solný roztok. Dále pijte sklenici této šťávy každých dvacet až třicet minut, dokud nespotřebujete celé množství.Po celý den nejezte nic. Jestliže jste k večeru hladoví, můžete sníst pomeranče, grapefruity nebo pít šťávu z nich, případně trochu celerové šťávy.

Klystýr před spaním

Večer před spaním si udělejte klystýr. Použijte k němu asi litr vlažné vody, do které jste přidali šťávu z 1 citronu. Pomůže odstranit zbytky odpadů ze střevních záhybů, které by jinak mohl váš organismus ve spánku vstřebat zpět. Celý postup je potřeba opakovat tři dny po sobě. Optimální pak je dodržovat i v několika následujících dnech speciální stravovací režim, což znamená pít zeleninové šťávy a jíst syrovou zeleninu a ovoce.

K běžným doprovodným projevům detoxikace přitom patří pocity slabosti nebo i chladu. Dostavit se mohou rovněž bolesti hlavy. Nenechte se tím však znepokojovat. Bolesti brzy odezní, slabost i chlad zmizí. To jen vaše tělo použilo většinu vaší energie k procesu vnitřní očisty. Neskonale většího přílivu energie se dočkáte, až bude váš organismus čistý, a tím také zdravý.

Důležité upozornění na závěr: Nepoužívejte nikdy tento detoxikační způsob při zánětu slepého střeva, při podezření na něj ani při sklonech k zánětu slepého střeva!

Nevím sice kde jste to vzal, ale podle všeho jde o můj článek, nebo části článků do časopisu, trochu patrně upravený, ale základ tam je správně.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista jater

 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
Napsal: sob led 17, 2015 3:57 pm 

Odpovědi: 4029
Zobrazení: 2524943


matue píše:
Dobrý deň,
neviem či sa to tu riešilo, ale na internete v e shopoch, ako aj v lekárňach majú trošku zmätok v pojmoch - Epsomská a Glauberova soľ.
Ja som si napr. objednal Epsomskú sol a prišlo mi MgSO4. Vy tu píšete o MgSO4+7H2O pod názvom Epsomská soľ.
Všimol som si že je v tom naozaj menší zmätok ktorá je ktorá a dokonca niekde ju uvádzajú iba ako horkú soľ.
Je v tom nejaký rozdiel? Podľa vzorca to vyzerá že to je to isté akurát o ničo ochudobnené. Môže to mať slabšie, resp. iné účinky?
Ďakujem za odpoved.

Správně vám odpovídá člen pv33. Běžně se epsomka sice značí MgSO4, ale v této bezvodé formě se prakticky běžně koupit nedá a ani se v ní asi nedá dlouhodobě udržet a byla by o dost silnější. Správnější by tedy byl vzorec MgSO4+7H2O, tedy Síran hořečnatý - heptahydrát, ale pod ním to zase nikdo nezná a navíc farmaceuti mají i další názvy jako , Magnesium sulfuricum, Magnesii sulfas heptahydricus a pak se v tom vyznejte. Glauberova sůl je něco zcela jiného, ale pletou si ji s epsomkou také.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista jater

 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
Napsal: sob bře 02, 2013 9:34 pm 

Odpovědi: 4029
Zobrazení: 2524943


LenkaF píše:
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné v případě, že neseženu epsomskou sůl, ji něčím nahradit. Děkuji

Tak někdy se používá i glauberova sůl, ale nic moc, navíc je uvedena na konci fóra v nabídce zboží a mohu vám ji poslat kolik chcete.

 Fórum: Odstranění dysbakteriózy   Téma: MMS - aktivace hydrogensíranem sodným - NaHSO4

Napsal: sob bře 02, 2013 10:06 am 

Odpovědi: 62
Zobrazení: 153244


[quote="xdraho":16caj6g6]Na trhu se objevil přípravek TwinOxide, pomocí kterého lze chlordioxid vyrábět z chloritanu sodného (NaClO2) aktivovaného pomocí hydrogensíranu sodneho (NaHSO4). Protože jsem našel na v přípravku použitý postup jen samou chválu (http://www.e-voda.cz/clanek/70/novy-bez ... loriciteho, http://www.vodovod.info/index.php/clank ... hloriiteho, http://www.mms-selbsthilfe.de/forumdisp ... -TwinOxide), rozhodl jsem se použitý postup vyzkoušet také.

Nejdříve bylo nutné sehnat hydrogensíran sodný. Koupil jsem ho v čistotě pro analýzy jako monohydrát (obsahuje jednu molekulu krystalické vody) třeba tady:

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista krevní lymfy

 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
Napsal: ned lis 04, 2012 11:09 pm 

Odpovědi: 255
Zobrazení: 377761


Katka2 píše:
Můj první příspěvek, tak musím pochválit bezvadné stránky!

A teď k problému - zaujalo mě čištění krve, mám příšerný atopický ekzém, beru na něj Prednison a používám běžně kortikoidní masti, abych mohla vůbec fungovat, zatím veškeré pokusy o alternativní nápravu či čištění s vysazením kortikoidů skončily hospitalizací, takže pořád hledám nějaký způsob jak na to šetrně, abych to vydržela. Momentálně dělám očistu střeva podle Cingroše, ekzém se zhoršil (i přes to, že dřív mi klystýry ekzém uklidnily), ale kortikoidy (mastmi a Prednisonem) ho udržuju ve stavu, abych nemusela do nemocnice. Bohužel je vysadit teď nemůžu. Potřebovala bych poradit, jak pokračovat - je nějaký způsob, jak ty svinstva vyhnat jinudy než kůží? U očisty lymfy mě zaujalo, že glauberova sůl natáhne toxiny a vyloučí je stolicí, ne kůží - super! Jenže absolutně u mě nepřipadá v úvahu následné pití citrusových šťáv, už jen z pohledu na pomeranč se začnu drbat a otékat. Jde poté pokračovat prostě tekutinami, tj. vodou, čajem, příp. šťávami z něčeho syrového nedráždivého, napadá mě okurka, kedlubna?
Prosím, poradí někdo, jak dál? Je to hrozně těžké, když je člověk v akutním stavu, dal by nevím co za úlevu...

Neřešte kůži, to je k ničemu, řešte omega 3 mastné kyseliny, štítnou žlázu a nadledvinky, to vás zbaví kortikoidů.

 Fórum: Životní osudy   Téma: Byl by umírněnější postup?

 Předmět příspěvku: Re: Byl by umírněnější postup?
Napsal: stř zář 12, 2012 9:20 pm 

Odpovědi: 15
Zobrazení: 22683


anka.l píše:
mrkni na http://www.svz.szm.sk, tam je tiez vela uzitocnych informacii. a namiesto klystiru sa da urobit ocista criev pomocou horkej soli (resp. Glauberova sol), tri dni po sebe. pri kratkych postoch dobre posluzi stava z kyslej kapusty (kysane zeli), alebo odvar z listu senny

Na Glauberovu sůl si dávejte pozor, při pravidelném užívání dost vysušuje střeva.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista jater

 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
Napsal: čtv čer 09, 2011 9:26 pm 

Odpovědi: 4029
Zobrazení: 2524943


Sonula píše:
Dobrý den,
já bych tak ráda dělala tuto očistnou kúru jater, ale já nemůžu sehnat Epsomskou sůl! \":-)\" Obvolala jsem snad všechny lékárny v našem městě.... A také když jsem jim řekla, že toho potřebuji tak 60 ml, tak se divili, co to mám za veličinu. Že to prodávají na kila, nejmenší množství na prodej je čtvrt kila. Jestli to chápu správně, tak 60 ml je 60 g a čtvrtkilové balení by mi vystačilo na 4 očistné kúry? Když neseženu Epsomskou sůl, může být ta Glauberova?
Děkuji za odpověď.

Prosím Vás, ještě jsem se chtěla zeptat, někteří zde píší, že je dobré si udělat klystýr(y) po očistě, to je myšleno kdy? V případě, že začnu v pátek..... v sobotu piju Epsomskou sůl... a v neděli ráno mám poslední dvě dávky. A v tu neděli (čili poslední den očisty) večer je dobré si udělat ten nálev? Omlouvám se za asi hloupé otázky, ale chystám se na to a chci dopředu vše vědět. \":-)\" Pročítám, hltám informace, trochu v tom plavu, ale strašně chci! \":-)\")) Děkuji!

Epsomskou sůl běžně posílám, protože s tím má problém skoro každý a je v nabídce na konci fóra. Jinak člen Jenik2011 vám to píše naprosto správně a mimo zatížení ledvin v tom není velký rozdíl, projímají obě. Klystýry se dělají ráno po proceduře, klidně i do pití těch ranních dávek soli a cílem je dostat co nejrychleji ten vyloučený bordel z jater ven z těla.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista krevní lymfy

 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
Napsal: pon kvě 23, 2011 10:06 pm 

Odpovědi: 255
Zobrazení: 377761


Lenka píše:
V té Vaší směsi: soda citron melasa betaglukan - je betaglukan nějak zásadní? Myslím totiž, že nic takového doma nemám. A proč zrovna takováto směs - kvůli chuti?
Epsomská sůl má stejné přitahovací schopnosti jako Glauberova?

Není, to není samostatný betaglukan, ale melasa s betaglukanem, což se běžně prodává, ale pokud máte samotnou melasu, tak betaglukan neřešte. Vhodný je tam hlavně kvůli své účinnosti při rakovinách, ale není podmínkou. Obě sole fungují velice podobně, čili jdou používat obě, ale mě více vyhovuje ta epsomka.

 Fórum: Očista tlustého střeva   Téma: Ocista tlusteho streva a stravovani

 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
Napsal: úte bře 08, 2011 11:29 am 

Odpovědi: 106
Zobrazení: 167023


KosmasJ píše:
Dobra tedy,pokud ji konecne sezenu,tak to s ni provedu,zeptam se ale i na Glauberovu sul,ta epsomska se neda vubec sehnat.Dnes jedu ale do jine zdravenky tak uvidime.Zatim dekuji za odpoved,ona mi zitra prijde chlorella a mlady jecmen tak si myslim ze to mi take pomuze,to zeleny(chlorofil) je hodne potreba,zatim dekuji mnohokrat..

Ono pomůže ledasco, ale základ je průchodné střevo a to je jediné, co zatím bohužel zanedbáváte. Glauberova sůl obsahuje dost sodíku a zatěžuje ledviny, čili pokud je máte dobré, tak problém nevidím, ale jinak moc vhodná není, ovšem asi bude mnohem vhodnější, než stále čekat až zahřmí.

 Fórum: Očista tlustého střeva   Téma: Zápcha - zácpa

 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
Napsal: pon úno 07, 2011 8:55 pm 

Odpovědi: 146
Zobrazení: 254283


boruvka píše:
Děkuji. Kdesi na fóru jsem se dočetla, že je tato sůl poměrně těžko k sehnání. A psalo se tam snad i cosi o tom, že je to to samé jako Glauberova sůl. Pokud ano, tak to nebude problém sehnat, pokud ne, tak to problém asi trochu bude. Je ještě možno případně si to objednat přes vás? Jinak chápu, že zácpa je dost velký problém, vzhledem k tomu, čím jsem si prošla už jako dítě, "tuny ATB" atd. asi bude trvat trochu déle než se dá tělo trochu dokupy a pochopí, že to sním myslím dobře. Nicméně těch problémů je víc a občas je asi řeším dost neuměle,proto... lze se s Vámi domluvit ne osobní konzultaci? Děkuji za trpělivost.

Projímavé jsou stejně, ale jde o dost velký rozdíl vzhledem k zátěži ledvin, také není problém vám ji poslat a v inzerci ji nabízím. Osobní konzultace nejsou problém, klidně mě zavolejte na telefon uvedený na hlavních stránkách pod mojí fotografií a nějak se domluvíme.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista krevní lymfy

 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
Napsal: pát lis 19, 2010 10:02 am 

Odpovědi: 255
Zobrazení: 377761


readcom píše:
Myslíte že by šla glauberova sůl nahradit epsomskou? Ta je myslím o něco zdravější.

To si nejen myslím, ale všude to zde doporučuji, čili ano.

 Fórum: Další druhy očisty   Téma: Očista jater

 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
Napsal: čtv říj 21, 2010 9:16 pm 

Odpovědi: 4029
Zobrazení: 2524943


Danniah píše:
Dobrý den pane Zajíčku, mám dotaz: dnes mi v lékárně na žádost Glauberovy soli prodali tzv. Natrii sulfas, chci se zeptat, je-li to to pravé (zřejmě není:-( ) , tímhle si žlučník asi čistit nemám, že.....v jiné lékárně to vůbec nikde nemají.

Tak jedná se o Natrii Sulfas Na2SO4, což je Glauberova sůl. Je to sice také projímadlo a je možné ho také k tomuto účelu používat, ovšem více zatěžuje ledviny, ale pokud je máte zdravé, tak to podle mého názoru nijak nevadí. V případě, že se obáváte, tak se podívejte do inzerce, kde epsomskou sůl nabízím a pokud ji budete chtít, tak mě napište soukromou zprávu.
Seřadit podle:  
Stránka 12 [ Vyhledáváním bylo nalezeno 26 výsledků ]


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz